וורדפרס 2021

מה היתרונות של וורדפרס 2021?

אנשים רבים שמעוניינים לבנות אתר אינטרנט, מחפשים מידע על בניית אתרים, על המערכות שבאמצעותן מקימים אתרי אינטרנט, איזו מערכת הכי טובה וכמה זה יעלה להם. והאמת היא שבניית אתרים זה עולם שלם הכולל בתוכו עיצוב אתר אינטרנט, איפיון אתר אינטרנט ובחירת המערכת שבאמצעותה יבנה האתר. אחת המערכות היותר מוכרות כיום היא וורדפרס ולא בכדי, מדובר באחת המערכות הטובות ביותר והאמינות ביותר לבניית אתרים ב2021. בכתבה הבאה אנו נדבר על היתרונות של המערכת המיוחדת הזו.

בואו להכיר את וורדפרס 2021, מערכת ניהול התוכן בקוד פתוח

בעבר, הקמת אתר אינטרנט הייתה מתבצעת על ידי המתכנת שהיה כותב קוד בשפת המחשב. הקוד היה מתורגם על ידי המחשב באופן ויזואלי וכך היו מקימים אתרים. מאז עברו 25 שנים שבהם מתכנתים רבים פיתחו מערכות ניהול תוכן שבאמצעותן ניתן להקים אתרי אינטרנט על גבי קוד קיים. כלומר, באמצעות הקוד הקיים, מקים האתר כבר רואה את הנראות של האתר באופן ויזואלי ועליו למעשה לעצב ולהכניס אליו תוכן. בשוק בניית האתרים קיימות מערכות ניהול תוכן בקוד סגור שבהן יש תבניות מוכנות אליהן יוצקים תוכן. מנגד, קיימות מערכות ניהול תוכן בקוד פתוח המאפשר שינוי הקוד בהתאם לצרכי האתר. וורדפרס היא למעשה מערכת ניהול תוכן בקוד פתוח. מדובר במערכת עם קוד ציבורי שכל אחד שיש לו את הידע, יכול לשנות את הקוד וכך להקים אתר אינטרנט שמותאם לצרכיו. נשאלת השאלה, למה דווקא וורדפרס? על יתרונות המערכת נדבר כעת

אתר פרטי משלכם

אחד היתרונות הגדולים ביותר של וורדפרס כמערכת לבניית אתרים הוא שלאחר שבניתם את האתר אתם למעשה לא תלויים באף חברה. האתר הוא פרטי שלכם. אתם קונים דומיין שזו למעשה כתובת האתר ומשלמים על הדומיין בכל שנה על מנת שיישאר שלכם. ואתם משלמים על אחסון האתר. כמו כן, מכיוון שמדובר במערכת קוד פתוח, אתם יכולים לבצע שינויים בכל עת ולא תלויים בשום חברה שמנהלת את האתר שלכם.

אלפי מדריכים באינטרנט

וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן בעלת קוד פתוח ציבורי. כלומר, כל אדם יכול לשנות את הקוד. בשל כך, מתכנתים משנים את הקוד בכל יום ויוצרים המון תוספים. לכל תוסף כזה, הם מצרפים מדריך אינטרנטי. כמו כן, לחברה שהקימה את וורדפרס קיימים המון מדריכים המסבירים על המערכת. כל אדם שלמד את התחום, יוכל להיעזר בהמשך גם במדריכים האלו. ומי שלא למד, בהחלט יכול להיעזר בהם ולנסות להקים אתרים.

אלפי תבניות ותוספים

עוד יתרון שקיים בוורדפרס אלו כמובן התוספים. המערכת מכילה מיליוני תוספים ונוחה בבניית אתרים עם חווית משתמש מדהימה. בכל יום נוצרים אלפי תוספים חדשים על ידי מתכנתים. כל תוסף אחראי על דברים אחרים באתר ומקים האתר יכול לבחור באילו תוספים להשתמש. תוספים יכולים להיות כאלו העוסקים בביטחון האתר, באזור עגלת הקניות, תוספי תבניות עיצוב מיוחדות, תוספים שמטרתם לעזור בקידומו בגוגל ועוד.

המערכת האהובה על גוגל

גוגל היא מנוע החיפוש הגדול בעולם. קידום בגוגל במעלה תוצאות הדפים הוא משהו שכל עסק מעוניין בו. כי מי לא רוצה להיות בעמוד הראשון בגוגל. גוגל מאוד אוהבת אתרים המוקמים בוורדפרס ולכן היא נותנת להם עדיפות במעלה התוצאות.

רספונסיביות

בעידן שלנו, רוב היום אנו נמצאים עם הסמארטפון והגלישה באתרי אינטרנט נעשית ברוב היום דרכו. בעלי עסקים שרוצים חשיפה גבוהה גם דרך הנייד, חייבים לדאוג לרספונסיביות שלו. כלומר, על האתר להיראות טוב ולהיות קריא גם במסך מחשב וגם במסך של סמארטפון. בוורדפרס קיימים תוספים ייחודיים לנושא זה.

כמה עולה להקים אתר אינטרנט במערכת וורדפרס?

זו שאלת השאלות בתחום כי בסופו של דבר בעל עסק מעוניין לדעת כמה כסף יעלה לו להקים אתר. תחילה נאמר כי אין תשובה חד משמעית לכך כי בתחום קיים טווח מחירים שנקבע על פי מורכבות האתר, מורכבות העיצוב והזמן שייקח להקמתו. מה שקובע את הפרמטרים הללו הוא בעיקר סוג האתר. אתרי תדמית פשוטים שמטרתם להביא ללקוח מידע על שירות או מוצר, הם האתרים שיעלו הכי פחות וטווח המחירים שלהם מתחיל ב-2500 שקלים ועשוי להגיע ל-5000 עד 8000 שקלים. אתרי חנות אונליין עם מוצרים ועמדת קניות הם אתרים שיעלו יותר וטווח המחירים שלהם ינוע בין 6000 שקלים ל-9000 שקלים. אתרים ציבוריים גדולים ומסובכים יותר, בעלי מסד נתונים רחב עשויים כבר לעלות עשרות אלפי שקלים.

אם אני מעוניין לעסוק במקצוע, איפה אפשר ללמוד בניית אתרים בוורדפרס?

המון מקומות כיום מלמדים קורס בניית אתרים בוורדפרס, כאשר הדגש הוא על הבניה. אך יש לשאול ומה עם העיצוב? אחד הדברים החשובים ביותר כאשר לומדים בניית אתרים בוורדפרס, שהקורס כולל בתוכו גם עיצוב אתרים. אדם שילמד רק בניית אתרים, יזדקק לשירותיו של מעצב. אדם שלמד את שני הדברים יחד, יוכל להקים עסק עצמאי שבו הוא נותן ללקוחות שירות כולל ויש לזה יתרון עבור הלקוח שמעדיף לשלם לאדם אחד שיעשה עבורו את הכל.

מכללת סולו, היא מכללה לעיצוב גרפי ועיצוב במקצועות ההייטק. למכללה ניסיון רחב של 15 שנים בתחום. המכללה מלמדת עיצוב ובניית אתרים בוורדפרס אונליין מהבית. מדובר בקורס מקצועי המכין אתכם היטב לשוק העבודה ולשוק המקצועי.

מה זה אומר שיעורי אונליין?

מכללת סולו מלמדת שיעורים פרטיים עיצוב גרפי ותקשורת חזותית אחד על אחד אונליין מהבית ללימודי תעודה. היא לוקחת בחשבון את היום יום העמוס של סטודנטים שמעוניינים גם להתפרנס בכבוד ועם זאת גם ללמוד מקצוע רווחי. המכללה למעשה מאפשרת עבור הסטודנט את השילוב הזה. סטודנט במכללת סולו יכול לעבוד במשרה מלאה וללמוד. איך זה קורה בפועל? מאוד פשוט! בכל קורס במכללה לומדים שעה וחצי בשבוע, זה אפשרי מהסיבה שמדובר על מורה פרטי אחד על אחד ובסוג הוראה כזה, הקליטה מהירה יותר ולא תלויה בכיתה שלמה. כך למעשה התלמיד מצליח להספיק חומר רב באופן איכותי. כמו כן, התלמיד לא צריך לבזבז את זמנו על נסיעות וחניה והוא גם לא צריך לשלם על כך כסף רב. אנשים במכללת סולו יכולים לבחור ללמוד בבוקר, בצהריים, בערב או ביום שישי וזאת בהנחה ויש מקום בשעה שרציתם והיא לא תפוסה.

שיעור איכותי המותאם לשוק העבודה

במכללת סולו שמים דגש על התאמת התוכן למצב של שוק העבודה. המכללה תמיד נמצאת במצב של חדשנות ועל כן, מלמדת נוסף על התכנים הקבועים, גם את חידושי המקצוע. כיום המיקוד הוא על עיצוב מינימליסטי בקו נקי, לא מתאמץ יותר מידי ואלגנטי. כמובן שסגנון העיצוב חייב להיות מותאם לאופי העסק וגם את זה לומדים במכללה. הדגש בלמידה הוא על יישום נכון ומדויק תוך כדי פיתוח היצירתיות של התלמיד. שני הדברים האלו הם חשובים מאוד בלימודי עיצוב גרפי ובניית אתרים.

לסיכום, וורדפרס היא מערכת ניהול התוכן הטובה והנפוצה בעולם. 40 אחוזים מהאתרים בנויים באמצעותה ויש לה יתרונות רבים. אם ברצונכם להקים עסק לבניית אתרים, ההמלצה הנכונה עבורכם היא ללמוד בנייה ועיצוב אתרים בוורדפרס. אצלנו קיים מסלול כזה המשלב בניה ועיצוב יחד. פנו למכללת סולו ונציג שלנו ייתן לכם פרטים נוספים.