עולם האינפוגרפיקה ואיזה תוכנות אחראיות על עיצוב גרפי

מה זה אינפוגרפיקה? למה זה חשוב ללומדי תקשורת חזותית לדעת תחומים אלו?

כל מה שרציתם לדעת על עולם האינפוגרפיקה ואיזה תוכנות אחראיות על עיצוב גרפי מסוג זהעולם האינפוגרפיקה אחראי על העברת מידע בצורה של אלמנטים גרפיים להדמיות או למתן הסברים מפורטים על תהליכיםבמילים יותר פשוטות אנשים מבינים יותר טוב על ידי תבניות עם הסברים מפורטים שמדובר במידע רב על תהליכים מורכביםויזואליות שמוסברת בצורת תבנית תהייה קלה יותר להבנה מאשר מלל מוסבראפשר לפרט לגורמים על ידי האלמנטים הגרפיים את תהליך ההסבר ובכל פרק ניתן להסביר גם אותו על ידי חלוקה מבנית נכונה בצורה מפורטת וברורהאת מצג האלמנטים הגרפיים וההסברים אחראיות התוכנות הגרפיותשימוש נכון בתוכנות הגרפיות יאפשר לכם לבנות אינפוגרפיקה מדהימה עם שימוש בצבעים נכונים להבלטת מידע חיוני יותר וחיוני פחות.

אינפוגרפיקה
אינפוגרפיקה

יכולות העברת מסרים דרך צורות באינפוגרפיקה

יכולת העברת מסרים באמצעות תרשימיםמפותיהיה על ידי איורים וציורים מפורטים להבדיל מכמות מלל רבה שמוסברת כדי להציג את המידע הזה בצורה הטובה ביותר לרוב משתמשים בתוכנות גרפיות וקטוריות כגון אילוסטרייטור ואינדיזייןתוכנת האילוסטרייטור אחראית על בנייה של צורות וקווים תוך מתן דגש בבנייה של גרפיקה מוסברת בהתאם לנושא שמדוברההסברים יהיו בדיוק על פי תהליך שהמבנה צריך להיות והתרשים יצויר עם כלים בתוכנה שאחראים על כךלדוגמה תוכלו לצייר שביל או מפה כדי להעביר רעיון של דרך ועוד אין ספור דוגמאותבמידה ויש לכם אוסף של תרשימים ותהליכים המורכבים יותר מדף עבודה אחד תצטרכו לעבוד על תוכנת אינדיזיין.

אינפוגרפיקה מה זה
אינפוגרפיקה מה זה

 

אילוסטרייטור התוכנה הבלעדית לעיצוב גרפי של אינפוגרפיקה – אינפוגרפיקה מה זה

אילוסטרייטור תוכנת הגרפיקה ועיצוב מבית חברת אדובי נבנתה כדי לתת מענה לבניית איורים וציורים גם מסוג זההתוכנה שימושית מאוד בעולם העיצוב הגרפי לבניית מיתוג ותדמית עסקית לעסקים אך לא רקהגרסאות האחרונות של התוכנה שודרגו כדי לתת גם מענה לעולם הגרפיקה ועיצוב אך המהות של התוכנה או כלי ציור ואיור הנוחים ביותר למשתמשעל ידי למידת התוכנה בצורה מקצועית תוכלו לבנות כל אינפוגרפיקה מקצועית שרק תרצו בהתאם לנושא שאתם תרצו להעביראין ספק שעולם האינפוגרפיקה בהצגה חזותית תופס תאוצה לא רק לבניית תרשימים והסברים אלה גם לעולם האינטרנט בהם חברות מוצאות שימוש כדי להסביר ולהציג את מהות החברה והמבנה הארגוני.

דוגמאות אינפוגרפיקה, דוגמה אינפוגרפיקה 2023

אינפוגרפיקה מה זה

אינפוגרפיקה מה זה

איך תלמדו מהבית לעצב אינפוגרפיקה

במידה ואתם רוצים לעבור קורס לימודי של אינפוגרפיקה בתוכנת האילוסטרייטור תוכלו ללמוד את זה בשיטת אונליין בצורה פרטית ואישית אחד על אחד בהוראה פרטיתהמורים יוכלו להתחבר אליכם ישירות למחשב האישי שלכם ולהסביר לכם בצורה מקצועית איך תוכנת הגרפיקה אילוסטרייטור עובדתהשיחה בין המורה לסטודנט תהייה דרך מיקרופון ואזניותבמהלך השיעור תקבלו תרגילים מעשיים לאחר לימוד הנושא של השיעורבזמן השיעור תוכלו לשוחח עם המורה כל כל בעיה שעולה או תרגיל לא ברורבסיום השיעור האישי תקבלו תרגילים ושיעורי בית כדי להטמיע את החומר הנלמדלימודים אונליין מרחוק בצורה פרטית ואישית יבטיחו לכם הספק רב של חומר היות והלימודים נעשים בשיטת אחד על אחדצרו קשר עוד היום עם אחד מיועצי הלימוד שלנו על מגוון מסלולי הלימודשוחחו על זמני השיעורים וקבלו את כל הפרטים הרלוונטיים אליכםבעמוד מוצגים לכם סרטוני הסבר על יכולות התוכנה וכמובן הסברים בשפה העברית.

צבעים וקומפוזיציה נכונה בבניית תהליך אינפוגרפיקה נכון

שימוש בחוקיי העיצוב גרפי תוך מתן דגש לתורת הצבעים יאפשר לנו לבנות אינפוגרפיקה נכונה תוך העברת המסר בצורה המדויקת ביותר בהתאם לקהל היעד שלנובמידה והנושא שלנו לדוגמה הוא מזון או מחשבים נצטרך להתאים את הנושא של העיצוב לצבעים הנכונים ביותרשימוש בתורת הצבעים חשוב ביותר בבניית אינפוגרפיקהצבעים שלא יהיו נכונים יעשו את הפעולה ההפוכהכמובן שבעת למידת תוכנת האלוסטרייטור נצטרך להשתמש בתורה זו אך כדי להטמיע את זה בצורה נכונה בתקופת הלימודים תצטרכו להגיש אין ספור דוגמאות בנושא כדי לקבל את הניסיון הדרוש בבנייה של אינפוגרפיקה קצרה וקולעתאינפוגרפיקות מסובכות יהיו לעתים מורכבות יותר בלי סדר וארגוןאחד הפרמטרים להצלחה של אינפוגרפיקה נכונה זה שימוש באלמנטים עם סדר מופתי ונכוןבעולם העיצוב יש אין ספור סוגים של אינפוגרפיקותחלקם עם מלל רב ומעט אלמנטים שמסבירים את הנושא או ההפךאין נוסחאות לבנייה של אינפוגרפיקה נכונה אלה הכל תלוי בנושא שאליו אנו מעצביםצפייה נעימה.

תקשורת חזותית וגרפיקה ממוחשבת מה ההבדלים?

בכתבה הבאה נסביר לכם מה זה תקשורת חזותית וכיצד גרפיקה ממוחשבת מתחבר לעולם זה. תחום האינטרנט והמדיה בשנים האחרונות יצר ביקוש מסיבי למעצבים גרפיים ולכן מכללות רבות צריכות להתאים את עצמם למה שקורה כיום בשוק. בתי ספר שלא יכשירו את הסטודנטים שלהם למה שקורה במדיה הדיגיטלית יגרמו לאין ספור בעיות לסטודנטים לאחר שהם מסיימים את הלימודים.

תקשורת חזותית הוא תחום מאוד רחב והוא השתנה בחמש שנים האחרונות בצורה מסיבית. כיום מעצבים גרפיים צריכים לתת שירותי שיווק ופרסום גם לעולם ההייטק ובמקביל להיות מעודכנים בכל מה שקשור לעולם הדפוס. אין ספק שעיצוב גרפי נהפך לתחום רב תחומי ומעצבים גרפיים לא עובדים כיום רק בתחום המיתוג עסקים ביצירת פרסומות ומודעות לרשתות החברתיות מעצבים גרפיים הם אלה שמעבירים מידע לעולם כולו החל מעבודות בעולם הנדלן או בעיצוב סגנונות ומוצרים לחווית משתמש. הכתבה מלווה בשיעורים מדהימים על עולם העיצוב הגרפי שנעשו על ידי מיטב המורים שעובדים בבית הספר. השיעורים מוסברים בעברית ותוכלו לראות את כל החשיבה הרחבה תוך שימוש ביישומי חברת אדובי.

האם יישומי חברת אדובי הם אלה שיכולים לגרום למעצב הגרפי להתחיל לעבוד בשוק?

יישומי חברת אדובי והידיעה שלהם בלבד לא תאפשר למעצב הגרפי לחלוש על השוק. מעבר לידיעת התוכנות על המעצבים הגרפיים ללמוד את כל השפה העיצובית כולל הנחת יסוד ושימוש במבואות העיצוב הגרפי. בתקופת הלימודים הסטודנטים לומדים כיצד להבין את הרעיון או המסר שאותו הם רוצים להעביר לכל מטרה שהיא. תקשורת חזותית כוללת את כל מסלול לימודי המעצבים הגרפיים פלוס למידת עולם המדיה האינטרנטית כגון עיצוב אתרי אינטרנט, הכנת אפליקציות, בניית חנויות אונליין ועיצוב חווית משתמש. לכל אורך הלימודים הסטודנטים לומדים לבצע הדמיות וסימולציות כדי לבנות להם תיק עבודות שמסביר מי הם באמת. בעולם העיצוב הגרפי וגרפיקה ממוחשבת יחדיו אין מקום לתעודות כלומר תעודות זה לא מה שהיה בעבר שהיו פותחות דלתות. תעודה בעיצוב גרפי אין לה שום ערך בשוק ולקוחות ומעסיקים לא מעניין אותם אם יש לכם תואר ראשון או שני מה שרוצים לראות זה אך ורק איך הכרטיס ביקור הדיגיטלי שלך והדמיות שעשית איך הם נראות.

תיק עבודות למה מעסיקים לא מעניין אותם איזה תעודה אתם מביאים לאחר סיום הלימודים?

תעודה היא יכולה להגיד איפה למדת ומה התכנים שלמדת במהלך הקורס שבחרת. אבל תעודה לא אומרת איך אתה חושב בצורה טרנדית ואם אתה השתמשת בכל חוקי מבואות העיצוב הגרפי. נוכל להגיד לכם שתעודה היא טובה כדי להראות שאתם למדתם בצורה מסודרת ושאתם אחראיים ליצירת סגנונות עבודה אבל תיק העבודות הוא הדבר היחיד שיסביר כיצד אתה בונה את הגרפיקה בשימוש צבע נכון שהיא פסיכולוגיית הצבעים או אם השתמשת עם עקרונות העיצוב תוך שמירה על קומפוזיציות ומשקלים נכונים.

בתיק העבודות נותנים למשקל האלמנטי משמע סידור אלמנטים בצורה כזו או אחרת משקל מאוד חשוב. בודקים כיצד הפונטים שבחרת מדברים על העברת המוסר ואם האלמנטים ששמתם בתוך המודעה או אפליקציה באמת עושים את העבודה. תיק העבודות מראה מי המעצב הגרפי וכיצד הוא חושב. במהלך ראיון עבודה ישאלו אתכם באיזה סגנון עיצבתם ובאיזה יישום של חברת אדובי השתמשתם. כיום כדי לעבוד בתחום העיצוב הגרפי בלבד עליכם לדעת פוטושופ אילוסטרייטור ואנדיזיין.

תקשורת חזותית ותיק עבודות

תקשורת חזותית ותיק עבודות הוא תחום שצריכים להראות שם אין ספור אלמנטים מעיצוב גרפי רב תחומי. תקשורת חזותית זה לאו דווקא אתרי אינטרנט ואפליקציות תקשורת חזותית היא העברת מסרים לעולם בצורה מדהימה כלומר החל מעיצוב רהיטים או עיצוב מוצרים שנעשים על ידי מעצבים גרפיים ובמקביל עיצוב חווית משתמש אפליקציות. בלימודי תקשורת חזותית הסטודנטים לומדים לעבוד על אלמנטור, וורדפרס, העברת חווית משתמש בצורה נכונה ולעבוד על תוכנת XD מבית אדובי. תיק העבודות של בוגרי תקשורת חזותית לא יכול להיות מוצג באימייל או בקובץ PDF ועל הסטודנטים לפתוח אתר אינטרנט שם הם מציגים את כל האפליקציות והמוצרים שהם עיצבו. גם בוגרי מסלול לימודי עיצוב גרפי צריכים לבחור בפלטפורמות האינטרנטיות כדבר היחידי שאותו מציגים לעולם. ככל שתציגו את הדברים שלכם בצורה מקצועית תבינו כבר בשלב הראשון שאתם באמת מבינים מה זה עולם העיצוב הגרפי.

עבודה בעיצוב גרפי:

בוגרי מסלול תקשורת חזותית ועיצוב גרפי יכולים להשתלב באין ספור תעשיות החל מעיצוב מגזינים אינטרנטיים או אפליקציות שונות. תחומי העיצוב הגרפי מבוקשים מאוד כי עולם הדפוס עדיין חי ונושם. נוכל לראות שלא הפסיקו להדפיס חוברות או ספרים ולכן מעצבים גרפיים הם אלה שנותנים את כל השפה העיצובית בתחום זה במקביל עולם ההייטק שלא היה קיים לפני עשרים שלושים שנה לוקח מעצבים גרפיים בצורה שוטפת לתחומם. בוגרי מסלול זה יכולים לבחור היום איפה לעבוד. עדיין במדינת ישראל לא כל המדינה לומדת עיצוב גרפי לכן יש מחסור בכוח אדם עצום ולכן השכר איתו מאוד גבוה. בוגרי מסלול מעצבים גרפיים ללא ידע בתקשורת חזותית יכולים להתחיל עם שכר של אחד עשרה אלף שח במידה והם בוחרים לעבד בהייטק.

הקבוצה שלנו בפייסבוק יכולה לעזור לכם למצוא עבודה במהירות

לבית הספר סולו יש קבוצה מדהימה לבוגרי מסלול מעצבים גרפיים או גרפיקאים שרוצים לעבוד בחברות הייטק. בקבוצה זו יש קרוב למעל תשע עשרה אלף חברות פרסום אינטרנטיות וחברות הייטק שמחכים לך המעצב הגרפי המתחיל לעבוד איתם. הסיבה שחברות הייטק ומשרדי פרסום אינטרנטיים בוחרים לעבוד עם בוגרים מתחילים ללא ניסיון היא מאוד ברורה א. הם מותאמים לטרנדים החדשים שקורים היום ב. הם גמישים בחשיבה ופתוחים לקבל רעיונות חדשים ג. יכולים לעבוד ולתת טרנדים שלא נראו עד כה.
אנו מזמינם אתכם לצפות בכל הסרטונים שהכנו בעמוד זה כדי לקבל מידע רחב על מה זה עיצוב גרפי. באמצעות סרטונים אלו תוכלו לבדוק את מידת ההתאמה שלכם. במידה ואתם רוצים לקבל עוד פרטים תוכלו לשוחח עם יועצי הלימודי על מגוון מסלולי הלימוד בבית הספר אונליין ולבדוק את פני הקבלה של בית הספר עד אז שיהיה לכם צפייה נעימה.