מה זה לימודי עיצוב

//מה זה לימודי עיצוב

בשנים האחרונות אנחנו שומעים הרבה את המושג “עיצוב”. תחום העיצוב כולל מגוון נושאים כמו: מעצבי פנים,מעצבים גרפיים, מעצבי גנים, מעצבי אופנה וכו’. לימודי עיצוב מקנים לסטודנטים ידע וכלים בטכניקות שונות אשר ישרתו את הסטודנטים כאשר יעסקו בתחום.תחום העיצוב הוא תחום די חדש שהתחיל בשנים האחרונות וצבר תאוצה במהלך השנים. כמו בכל תחום אחר בשוק העבודה תחום העיצוב כולל בתוכו מספר נושאים שנלמדים כמו : מ טכניקות ותאוריות אשר מסייעים לסטודנט במהלך לימודיו לפתח את החוש האומנותי שלו , היצירתיות שלו והדימיון שלו.

למה טוב לימודי עיצוב:

לימודי עיצוב משלבים ידע תיאורטי ומעשי אשר גורם לסטודנט להיחשף לענפי העיצוב השונים ולהתנסות בטכניקות שונות אשר נצרכות בשוק העבודה. מעבר ללמידה ישנם סיורי שטח והשתלבות בפרויקטים אמיתיים בתעשייה עצמה מה שמגדיל את סיכויי הסטודנט בסיום לימודי העיצוב למצוא עבדוה בתחום. כמו כן לימודי העיצוב עוזרים לך לגבש החלטה על תחום העיצוב בו הינך מעוניין להתמחות, כך שנדרשת ממך יצירתיות, מקוריות, ונועזות מחשבתית יצירתית וחדשני.בתחום העיצוב נדרשת הבנה במספר נושאים שהם חלק מהתחום כמו: אקולוגיה, אסתטיקה, סביבה וכו’.

מה זה לימודי עיצוב

מה נותנים לימודי עיצוב:

לימודי העיצוב נותנים לך הרבה דברים כמו: התמחות בעיצוב בתחום המעניין אותך כמו למשל: עיצוב אופנה, עיצוב תעשייתי, עיצוב גרפי וכו’. הטכניקות השונות שאתה נחשף אליהם כבר במהלך לימודיך ואשר תזדקק להם שתחפש עבודה בחוץ. מעבר לכך במהלך לימודי העיצוב אתה בונה לך תיק עבודות אשר מציג את כישוריך ויכולתיך בתחום העיצוב. תיק העבודות מקנה לך יתרון מעל פני מתחרים אחרים בשוק ונקודת זינוק גבוהה בתור מעצב מתחיל. והכי חשוב לימודי העיצוב מקנים לך מקצוע מבוקש בשוק הפרטי והכללי ומשכורות גבוהות יותר במיוחד בשוק הפרטי שמשתוויים למקצועות יוקרתיים אחרים בשוק. ומה שהכי טוב בעיצוב שתמיד אתה יכול לפתח לך קריירה עצמאית עם תום הלימודים ולהינות מהידע התיאורטי והמעשי שצברת במהלך הלימודים.

עיצוב – תוכנות גרפיות

ישנם תחומים רבים שבהם נכנס מושג של עיצוב, זה יכול להיות לגבי הפנים של הבית, החצר, כרטיסי ביקור, מודעות פרסומת, אתרי אינטרנט, ועוד הרבה. כיום, כשעולמנו הפך לממוחשב, ניתן להשתמש בתוכנות גרפיות על מנת לעצב כל דבר בעצם. למשל, במידה ואדם רוצה וילונות מיוחדים בעלי עיצוב ייחודי שיתאים לבית שלו, הוא יכול לבקש ממעצב להכין עבורו סקיצות על המחשב, ולאחר מכן להביאן לדפוס מיוחד שידפיס את העיצובים על הבדים שהזמין. בדרך זו, מעצב גרפי יכול להוציא ליין מיוחד של וילונות. באותה מידה, אפשר לעצב פוסטר מיוחד מתמונה שנעשה על ידי תוכנה כמו הפוטושופ, או כל פריט אחר שנרצה להקנות לו עיצוב משלנו.

עיצוב – איפה לומדים?

ישנם מוסדות שונים בהם נלמדים מקצועות העיצוב, מי שירצה ללמוד עיצוב גרפי ימצא גיוון מאוד גדול מבחינת המוסדות והמסלולים השונים. ישנם לימודים המתאימים לקהל הרחב, שאינם מצריכים ידע מוקדם, למעט אולי שליטה על מחשב. ניתן גם למצוא קורסים בסיסיים המיועדים לאנשים שאינם שולטים במחשבים, כמו חלק מהקורסים שמוצעים לגיל הזהב. ישנם גם קורסים המיועדים למי שרוצה ללמודעיצוב אתרים. חלקם יתמקדו רק בתחום העיצוב על ידי שימוש בתוכנות גרפיות שונות. חלקם יציעו גם תוכנות הפלאש, וישנם אפילו קורסים שמציעים גם שימוש באנימציה מתקדמת תלת ממדית. המבחר הגדול מאפשר למי שמתעניין בתחום עיצוב לבחור קורס עם התכנים הרלוונטיים לגביו. כך, מי שאינו מעוניין בקורס מקצועי אלא רק בפיתוח תחביב, יכול לקחת קורס קצר ותמציתי יותר. לעומת זאת, מי שרוצה להתקבל לחברה כמעצב אתרים, יצטרך להציג תעודה של קורס מקצועי ובמקרים רבים גם להציג תיק עבודות. לימודי עיצוב מעודדים תרגול רב במהלך הלימודים, כך שבדרך כלל יוצאים עם תיק עבודות ראוי. ישנם גם לימודי תואר בתחומים השונים של עיצוב, ותנאי הקבלה עשויים להיות נוקשים במודות היוקרתיים ויתר, זאת בגלל התחרות. המועמדים יידרשו להציג תיק עבודות שישקף את היכולות שלהם, את הכישרון והיצירתיות, לעבור מבחנים מעשיים, ולהרשים את הבוחנים בראיון אישי.

 

2019-08-05T08:12:20+03:00