מה זה לכה סלקטיבית

//מה זה לכה סלקטיבית

אם אתם מחפשים מידע על נושא לכה סלקטיבית אתם במקום הנכון. במאמר זה תוכלו לקבל את כל הפרטים מה זה לכה סלקטיביתשימוש בתוכנות הגרפיות וכמובן מידע טכני איך לבצע את זה, אם אתם מעצבים גרפיים או גרפיקאים בהחלט מאמר זה יכול להיות לכם לעזר לעבודה. לכה באופן כללי נמרחת על גרפיקה מודפסת במכונות הדפוס, לכה תהייה על הגרפיקה כדי לחדד את הצבעים ללא לכה שכבת ציפוי הגרפיקה תהייה בצבעי מט וללא חיים מה שנקרא בשפה הגרפית, כדי לתת לצבע להיות יותר ברור או מבריק יש את ציפוי הלכה, הציפוי מגיע לאחר סיום ההדפסה והוא מיובש על ידי אור או על ידי חימום. לאחר ציפוי הלכה תוכלו לראות שהצבעים יותר קרובים למה שראיתם במחשב במידה וסגרתם את קובץ העיצוב בצבעי פרוצס.

לכה סלקטיבית

במידה ואנחנו לא רוצים לבצע ציפוי של לכה על כל העיצוב הגרפי שעשינו ואנו רוצים לבצע על חלק בעיצוב נצטרך לבצע לכה סלקטיבית כלומר לכה על פי בחירה מסויימת בעיצוב שלנו, ביצוע הלכה סלקטיבית יהיה לרוב בתוכנות וקטוריות שם נוכל לבצע את החיתוך של האזור שאנו רוצים רק אותו לצפות. תוכנות וקטוריות יהיו תוכנת אילוסטרייטור או תוכנת האינדיזיין. במידה ואנחנו החלטנו על צבע נפרד ללכה עלינו להוציא את הגרפיקה בפורמט אחד של PDF שישמור לנו על קווי החיתוך, על כך נרחיב בפסקאות הבאות. יש ליידע את בית הדפוס בבחירה שלנו על אזור סלקטיבי ולא על כל הגרפיקה, במידה ולא ניידע אותם הם יצבעו את ציפוי הלכה על כל העיצוב הגרפי שעשיתם. במידה והגרפיקה שלכם נעשתה בתוכנת הפוטושופ תצטרכו להעביר את כל הגרפיקה על ידי פקודת יבוא באילוסטרייטור לדוגמה ולשרטט את האזור שאתם רוצים שיצבע בציפוי הלכה.

ביצוע לכה סלקטיבית על הטקסטים

ביצוע לכה סלקטיבית על הטקסטים

ציפוי לכה סגנונות לכה סלקטיבית uv

ללכה סגנונות רבים, יש ציפוי מט ויש ציפוי מבריק ועוד דוגמאות, כדי לבחור מה הציפוי הכי נכון לכם תצטרכו לבקש דוגמאות מבית הדפוס כדי לקבל אינדיקציה מה הכי טוב לעיצוב הגרפי שלכם. תוכלו לבקש דוגמת הדפסה לפני שאתם מבצעים את כל מהדורת ההדפסה, לרוב ציפוי לכה יהיה על מדבקות ולא על דפים, מדבקה יכולה להכיל את ציפוי הלכה ודפים לא יכולים. דוגמת ההדפסה בשפה המקצועית נקראת אייריס” , אייריס מאפשר לכם לראות איך הצבעים שלכם יראו לאחר ציפוי הלכה, יש בתי דפוס שגובים עבור הדוגמה עלות נוספת ויש בתי דפוס שמכלילים את זה בתור חבילת ההדפסה. גם אם יש לזה עלות מומלץ מאוד לראות איך הגרפיקה שלכם תראה לאחר ההדפסה, למרות שתמיד יש אחוזי סטייה בין מה שתראו בדוגמת ההדפסה מול מה שתקבלו לאחר ההדפסה, אמנם ההבדלים יהיו מינוריים אבל דוגמת הדפסה תוכל לתת לכם את האפשרות לחדד צבעים או לסירוגין להוריד גוונים שיוצאים בצורה חזקה מאוד. בבתי דפוס תהליך הייבוש של הלכה מתבצע לרוב על ידי מנורות  uv, טכניקה זאת מאפשרת ללכה להתייבש במהירות או לצבעים להתייבש קודם ולאחר מכן הלכה מולבשת על העיצוב שהודפס. במידה ואתם רוצים להוסיף לכה להדפסות שלכם תצטרכו להוסיף תשלום, לרוב אם אתם מדפיסים כמות גדולה בית הדפוס מכליל את הלכה בתחשיב.

שרטוט הגרפיקה שמיועדת להיות סלקטיבית

במידה ויש לכם עיצוב גרפי שעשיתם לא משנה באיזה תוכנה, תצטרכו לשרטט בעצמכם את אזור ההדפסה, אם זה ריבוע או עיגול או כל שרטוט מתעגל או ישר תצטרכו לבנות את קווי הדפסה בתור צבע נוסף, תוכלו לבחור את זה בתור צבע פנטון שיאפשר למכונת ההדפסה להבין שזה צבע נוסף וחיצוני, בתי הדפוס לרוב רוצים את הגרפיקה שמיועדת להיות סלקטיבית בקובץ נפרד מהגרפיקה המקורית שלכם. תצטרכו להגיש לבית הדפוס שני קבצים, קובץ אחד PDF שבו תהייה כל הגרפיקה וקובץ נוסף של הגרפיקה הצורתית. מאוד חשוב לדאוג שהגרפיקה הסלקטיבית שבניתם תהייה בדיוק באותו מיקום שזה אמור להיות.

לכה סלקטיבית על פנים הגרפיקה

לכה סלקטיבית על פנים הגרפיקה

דרכי העבודה עם לכה סלקטיבית גרפיקה וקטורית לעומת גרפיקה עם פיקסלים

למה בכלל צריך גרפיקה וקטורית בתוכנת האילוסטרייטור ולא בתוכנת הפוטושופ? בתוכנת הפוטושופ הגרפיקה עוברת פיקסול, המחשב רואה את זה בנקודות ולא תמיד זה יכול להיות מדויק לעומת גרפיקה וקטורית שמבוססת על צביעה של שטח מלא. פוטושופ לא מיועדת להוציא קבצים כאלה, תוכלו לקחת את הגרפיקה שעיצבתם בתוכנת הפוטושופ ולייבא אותה בסגנון של תמונה רק כדי לקבל את המיקומים של איפה שצריכה להיות קוו הצביעה. לאחר מכן תוציאו את הגרפיקה הצורתית כקובץ וקטורי בפורמט של PDF בלבד, אם אתם מוציאים את הגרפיקה שלכם לבית הדפוס בפורמט של JPEG הגרפיקה שלכם תהייה מורכבת מפיקסלים, מכונת ההדפסה לא תוכל לזהות את הגרפיקה כקו סכין, כיום מכונות הדפוס מסונכרנות לגרפיקה וקטורית בצורה יותר טובה מאשר גרפיקה המבוססת על פיקסלים. הוצאה לדפוס אלמנטים שאמורים להיות עם לכה סלקטיבית אמורה לעתים להיות מסובכת אך אם אתם עושים את זה בצורה נכונה עם שימוש בכלים נכונים זה לא יהיה בעיה בכלל. ברוב המקרים בתי הדפוס אמורים לשלוח לכם פורמט של דרכי העבודה ודרישות הגרפיקה, יש בתי דפוס שיבקשו את קו הסכין בצבע פנטון ויש בתי דפוס שיגידו לצבוע את זה בצבע ספציפי.

Spot UV Printing - לכה סלקטיבית עיצוב גרפי

Spot UV Printing – לכה סלקטיבית “עיצוב גרפי”

הבאה לדפוס לימודים

במידה ואתם רוצים לקחת צעד קדימה את הידע שלכם תוכלו ללמוד את התוכנות הגרפיות אחד על אחד עם מורים פרטיים שמחוברים אליכם ישירות למחשב, המורה יוכל להתחבר ישירות לתוכנת הגרפיקה שברשותכם ולהסביר לכם צעד אחר צעד איך לעבוד עליה, השיחה מתבצעת דרך מיקרופון ואזניות, הלימודים כוללים תרגול מעשי בזמן השיעור עם המורה שלכם וגם לאחר השיעור תקבלו תרגילים מעשיים כדי לתרגל את החומר הנלמד, ברשימת הקורסים תוכלו לראות מסלולים שונים, יש מסלול לימודי עיצוב גרפי שכולל את כל התוכנות הגרפיות ויש מסלול לימודי תוכנה בלבד. במסגרת הלימודים תקבלו תעודה לאחר סיום הלימודים. נתרכז בקורסים בכל הנושאים שקשורים להבאה לדפוס וגם לחוקי העיצוב הגרפי. איך לבנות קונספט עיצובי, מה זה בכלל עיצוב גרפי ואיך ליישם את זה בתוכנות הגרפיות שהם כלי העבודה של המעצבים הגרפיים. אם אתם מעצבים גרפיים או גרפיקאים שלא מרגישים שאתם שולטים בתוכנות לעיצוב ברמה טובה תוכלו לעשות קורסי השתלמות בחלקים שחסרים לכם. הלימודים מתבצעים ברוב שעות היום בתיאום מראש עם הסטודנטים, החל מלימודי בוקר, צהריים או ערב, צרו קשר עוד היום עם יועצי הלימוד שלנו ושוחחו על שיטת הלימודים ועלויות. במסגרת הלימודים נעבוד אתכם על גרפיקות צורניות ועיצובים גרפיים כללים תוכלו להתרשם מתיקי העבודות של הסטודנטים באתר וכמובן לקרוא בהרחבה בקטגוריה של לימודים אונליין איך לומדים מהבית, יש לכם שיעורי הסבר של יוטיוב איך תלמידים לומדים אחד על אחד, כמובן שהסרטונים מדברים על נושאים ספציפיים אך בהחלט יכולים לתת לכם אינדיקציה על איך לימודים אונליין מרחוק עובדים עם מורה פרטי ואישי שמסביר לכם צעד אחר צעד על יכולות התוכנות בעיצוב גרפי של חברת אדובי.

 

2018-10-25T18:18:26+03:00