You are currently viewing מה משך קורס  עיצוב גרפי?
מה משך קורס עיצוב גרפי

מה משך קורס עיצוב גרפי?

מה משך קורס עיצוב גרפי?

עיצוב גרפי נחשב כיום לאחד התחומים היותר מבוקשים ללמידה. זאת בזכות מספר יתרונות שיש דווקא בתחום זה. תחילה זהו תחום שיש בו היצע גדול מאוד לעבודה. שנית, התחום הוא תחום מאוד יצירתי ורבים מוצאים בו מקום להביע מסרים ושלישית זהו תחום שהאפשרויות בו אינן מוגבלות. אדם יכול ללמוד את התחום ולהיות שכיר, עצמאי או שילוב של השניים. בכתבה הבאה אנו נדבר על מהו עיצוב גרפי, איפה ניתן ללמוד את התחום ותוך כמה זמן תוכלו לעסוק בו.

מהו עיצוב גרפי?

למעשה עיצוב גרפי נמצא כיום בכל מקום. תוכלו לראות עיצובים גרפיים על שקיות סופר, שקיות נייר, שלטי חוצות, באנרים באינטרנט, אתרים מעוצבים,  לוגואים, כרטיסי ביקור, חווית משתמש של מוצרים והרשימה עוד ארוכה. עיצוב גרפי זהו מקצוע המאפשר לעצב אלמנטים בצורה גרפית ולהעביר באמצעותם מסרים לקהלי יעד. יש כאן שני אלמנטים שמשתלבים יחד, האחד, זו אומנות לכל דבר ועניין, השני זו שפה המייצרת תקשורת. בהמון מקומות המלמדים עיצוב גרפי, שם התוכנית הוא תקשורת חזותית כי למעשה מעצבים גרפיים מדברים אל קהלי היעד בשפת העיצוב. זהו תחום רחב מאוד שאנו רואים אותו כיום בכל מקום.

האם כדאי ללמוד עיצוב גרפי, האם זה תחום מבוקש?

עיצוב גרפי כיום נחשב לתחום טכנולוגי והוא נחשב לאחד התחומים היותר מבוקשים כיום בקרב צעירים. מה שהופך את התחום לכזה זה בעיקר היתרונות הטכנולוגיים של התחום. כל מה שמעצב גרפי צריך כיום כדי לעבוד הוא מחשב טוב. דבר זה מאפשר לצעירים לעבוד בכל מקום ומכל מקום שזה מאפיין מאוד חזק של ילידי דור ה-y. כמו כן, לתחום יש היצע עצום לעבודה ולמעשה העבודה בו לא נגמרת, רק הולכת וגדלה ככל שהטכנולוגיות הממוחשבות מתפתחות. כל עסק כיום זקוק למעצב גרפי ולכן למעצב הגרפי יש ים של עבודה. כמו כן, למעצב הגרפי אף פעם לא משעמם. לתחום יש המון נישות ומעצבים גרפיים יכולים לבחור את הנישה שמתאימה להם. מעבר לכך, מעצבים גרפיים שמעוניינים לעסוק בכל התחומים או ברובם, אינם מוגבלים כלל ויכולים לעבוד בתחום כעצמאיים, דבר שלא אפשרי בכל מקצוע.

להיות שכיר בתחום העיצוב הגרפי ניתן בכל משרד פרסום, חברות לבניית אתרים, בתי דפוס וכל עסק שזקוק למעצב גרפי בשגרה. להיות עצמאי ניתן למעשה לתת שירותים במגוון רחב של גרפיקות. מבחינת שכר בשני המקרים השכר הוא גבוה ואצל העצמאיים ניתן אף להכפיל ולשלש במידה ועושים שיווק נכון.

אני רוצה ללמוד את התחום, תוך כמה זמן אוכל להתחיל לעבוד?

שאלה זו היא אחת השאלות החשובות ביותר עבור העתידים ללמוד כל תחום ואת התחום הזה בפרט. בניגוד לתחומים אחרים שאותם חייבים ללמוד במשך מספר שנים, את תחום העיצוב הגרפי לא חייב ללמוד כל כך הרבה זמן. נכון, קיימים מסלולים ארוכי טווח לתואר ראשון, אך לא בהכרח חייבים אותם כדי לעסוק במקצוע. ללמוד עיצוב גרפי כיום ניתן גם בעשרה חודשים. אין זה אומר שתהיו מעצבים פחות טובים או פחות נחשבים כי הסיבה שתצליחו או לא תצליחו בתחום טמונה קודם כל בכישרון שלכם שיתבטא כך או כך גם במסלול ארוך של ארבע שנים וגם במסלול קצר של עשרה חודשים.

 אני רוצה ללמוד מסלול קצר בעיצוב גרפי, איפה אוכל ללמוד?

אז לפני שאתם פונים למסלול קצר, חשוב תחילה להבין מהם המסלולים הקיימים ומה הם כוללים. אז המסלול הרחב ביותר הוא מסלול בתקשורת חזותית, ארבע שנתי לתואר ראשון. מסלול מקיף הכולל מבואות מתחומי האומנות והתקשורת. כחלק מהמסלול גם תוכשרו כמעצבים גרפיים. מסלולים נוספים הם לימודי תעודה. קורסים קצרי מועד שנועדו להכשיר אתכם. חלק מהמסלולים הם לשנתיים, חלקם לעשרה חודשים ויש גם כאלו של שלושה חודשים ופחות מזה. מסלולים קצרים מעשרה חודשים אינם מסלולים מספיק מקיפים כדי לעסוק במקצוע באופן איכותי ומקצועי. מסלולים קצרים מעשרה חודשים הם מסלולים שמתמקדים בעיקר בפן הטכני ופחות בפן המקצועי ונחשיבה היצירתית. כדי להיות מעצבים גרפיים איכותיים, אתם זקוקים להבנה של הפן הטכני וגם הפן יצירתי מקצועי.

באיזה מסלול ניתן ללמוד את שני צדדי המטבע?

כיום מכללת סולו נחשבת לאחת המכללות המבוקשות ביותר ללמידה של התחום באופן מקצועי. למכללה ניסיון של 15 שנים, הלימוד הוא מעמיק ומותאם לשוק העבודה. במכללה תלמדו את תוכנות העיצוב לצד פיתוח החשיבה היצירתית ומבואות חשובים כמו תורת הצבעים וטיפוגרפיה. המסלול של עיצוב גרפי במכללה הוא כעשרה חודשים של למידה פעם בשבוע. ומה שעוד מיוחד בלמידה במכללה זו העובדה כי היא מלמדת אונליין מהבית.

מהי למידה אונליין מהבית?

למידה של קורס עיצוב גרפי אונליין מהבית היא למידה אחד על אחד כאשר המורה נמצא בביתו והתלמיד נמצא בביתו. כל השיעור מתנהל בעזרת תוכנת חיבור במחשב. תוכנת החיבור מאפשרת לכם לדבר ולשמוע וגם לשתף את מסך המחשב ולאפשר שליטה על העכבר. במכללת סולו הלמידה היא במתכונת הוראה פרטית ולכן היא איכותית מאוד.

איך המכללה מוודאת הבנה אצל התלמיד?

למכללת סולו ניסיון רחב מאוד עם סטודנטים רבים במשך שנים. למכללה דרך ייחודית ללימוד החומר כך שהוא מוטמע היטב. התלמיד מגיע לרמת הבנה ולרמת יישום שנדרשת בתחום זה. החומר מפורק לתתי נושאים קצרים ולכן בכל שיעור הקניית החומר היא קצרה, דבר המאפשר גם הבנה טובה ומהירה וגם לימוד של מספר תתי נושאים במגביל. בכל שיעור לתלמיד יש מספר הזדמנויות להבנת החומר. תחילה בהקניה הראשונית, לאחר מכן בתרגול עם המורה, בסוף השיעור בתרגול הביתי ולבסוף בבדיקת שיעורי הבית ושאילת שאלות בשיעור שלאחר מכן. במתכונת זו אין סיכוי לפספס משהו במהלך השיעורים.

למה ללמוד עיצוב גרפי במכללת סולו זה יתרון?

תחילה המכללה מוכרת מאוד כמכללה מצוינת ללימוד התחום, למכללה ניסיון רחב שנים עם מיטב המורים בתחום זה. המכללה דואגת להיות עדכנית לחידושים שיוצאים וגם מלמדת עיצוב גרפי לקבלה למקצועות ההייטק. מעבר לכך, יש את היתרונות של למידה באונליין. כסטודנטים לא תצטרכו לצאת מהבית ולנסוע רחוק, לחפש חניה וגם לשלם על כל התענוג הזה. פשוט תצטרכו לקבוע את השעה שנוחה לכם כחלק מהלו"ז שלכם ולפתוח מחשב. יש כאן חיסכון בזמן וכסף המאפשר לכם להמשיך בשגרת החיים שלכם, שעות הפנאי ואף עבודה במשרה מלאה.

מעבר לכל היתרונות הללו, המכללה לאורך הקורס דואגת לשיעורי בית איכותיים שניתן לבנות עימם את תיק העבודות שלכם וגם תוכלו להצטרף לקבוצת הדרושים הגדולה ביותר בתחום שהיא למעשה קבוצת פייסבוק של המכללה. יותר טוב מזה כנראה שלא תמצאו.

לסיכום, עיצוב גרפי הוא תחום מדהים מלא בעבודה. ניתן ללמוד אותו במספר מסלולים ארוכים וקצרים. אם אתם מחפשים מסלול לימוד לא ארוך מידי, אך גם לא קצר מידי, כזה שמקיף את כל החומר בצורה מקצועית, זה הזמן להכיר את מכללת סולו למקצועות העיצוב וההייטק. המכללה שתאפשר לכם ללמוד את המקצוע בצורה הטובה ביותר כך שתהיו מוכנים היטב לשוק העבודה. פנו אלינו עוד היום ונשמח לתת פרטים נוספים.