You are currently viewing מה נדרש יותר בשוק ב2021 מעצב גרפיקאי עם תואר או ללא
מה נדרש יותר מעצב גרפי עם תואר או ללא

מה נדרש יותר בשוק ב2021 מעצב גרפיקאי עם תואר או ללא

מה נדרש יותר מעצב גרפי עם תואר או ללא

היסטוריונים רבים טוענים כי בעולם היו שלוש מהפכות מרחיקות לכת אשר הביאו אותנו לטכנולוגיות המדהימות שיש כיום. מהפכת הכתב, מהפכת הדפוס ומהפכת האינטרנט. מה שסובב את כל המהפכות הללו זה ללא ספק ידע ומעבר מידע בין אנשים. במאה ה-20, כאשר המידע עובר בין אנשים ביעילות מתפתחת האקדמיה. תפקידה לחקור תחומי ידע ובין היתר להעביר את הידע לסטודנטים שלומדים. הסטודנטים שלומדים באקדמיה מסיימים עם תואר ראשון, בהמשך שני ולאחר מכן דוקטורט. עד תחילת שנות ה-2000 האוניברסיטאות נחשבות ליוקרתיות ועד מהרה הן משתלבות כחלק מהמסלול של צעירים המסיימים תיכון, צבא ומחפשים ללמוד מקצוע. אך לא כל תואר מהווה מקור ליצירת פרנסה. למעשה רק מקצועות מסורתיים כמו רפואה, עריכת דין, ראיית חשבון, הנדסה, וכדומה מהווים מקור פרנסה אמיתי. כל שאר התארים הם למעשה תחומי ידע הנחקרים באקדמיה. כך למעשה האוניברסיטאות מאבדות מכוחן בשנות ה-2000 וקמות להן מכללות אשר מכשירות אנשים בלימודי תעודה למקצועות פרקטיים. בכתבה הבאה אנו נדבר על מקצוע העיצוב גרפי שאותו ניתן ללמוד גם כתואר ראשון וגם כתעודה. נבדוק מה ההבדל בין התוכניות והאם העובדה שאדם למד תואר ראשון בעיצוב גרפי יגרום לו למצוא עבודה מהר יותר או עבודה טובה יותר.

לימודי תואר ראשון בתקשורת חזותית

מסלול לתואר ראשון בתחומי העיצוב הגרפי הוא המסלול לתקשורת חזותית. זהו מסלול אינטנסיבי של ארבע שנים שבסופם יקבל הסטודנט תואר ראשון בתקשורת חזותית עם התמחות בעיצוב גרפי. כמו שניתן להבין מהשם של התואר, התואר עצמו הוא בגין לימודי תחום הידע ואליהם מתווספת התמחות שהיא למעשה כמו לימודי תעודה בעיצוב גרפי. חלוקה זו למעשה מביאה את הסטודנט ללמוד מבואות עיוניים מתחומי האומנות והתקשורת ובין היתר מתווספים גם קורסים מעשיים בתחום העיצוב הגרפי. זה בהחלט נחמד לרכוש ידע בתחומים מסוימים, אך האם יש סיבה ללמוד זאת בקושי רב במשך ארבע שנים ולשלם על כך הון כדי לרכוש מקצוע? לא בטוח. אם כן, מה האפשרויות הנוספות שעומדות בפני העתידים ללמוד עיצוב גרפי?  ללמוד לימודי תעודה בתחום.

לימודי תעודה בעיצוב גרפי

לימודי תעודה בעיצוב גרפי הם לימודים קצרים יותר מלימודי התואר הראשון בתקשורת חזותית והם מתמקדים במבואות הקשורים בעיצוב גרפי בלבד וביישום של המקצוע. המטרה שעומדת לנגד המכללות המלמדות קורסים בעיצוב גרפי היא להכין את הסטודנטים לשוק העבודה ולרכוש מקצוע איכותי המאפשר להתפרנס בכבוד ואפילו יותר מזה. לימודי תעודה מתפרסים על זמן קצוב של עד שנה ועלותם נמוכה פי ארבע מלימודי תואר ראשון. העלות נעה בין 9000 שקלים ל15,000 שקלים לשנת לימוד אחת ואם תחפשו ממש טוב, תמצאו גם מכללות איכותיות שמלמדות בעלויות סבירות אפילו יותר.

שאלת השאלות, מה נחשב יותר בשוק העבודה?

אחת השאלות וההתלבטויות שעומדות בפני העתידים ללמוד עיצוב גרפי היא האם ללמוד תואר ראשון או לימודי תעודה, כאשר מה שעומד מאחורי התלבטות זו היא לא אחרת מאשר השאלה האם אצליח להתקבל לעבודה טובה בתחום והאם אצליח לעסוק בתחום לאחר לימודי תעודה. העתידים ללמוד את התחום לא רוצים לבזבז את זמנם וכספם ולכן ההתלבטות קשה. אז בואו ננפץ רגע את המיתוס שאומר שרק לימודי תואר בתחום יביאו אתכם למציאת עבודה מכובדת בתחום. תחום העיצוב הגרפי הוא תחום מעשי יישומי שמה שקובע קבלה לעבודה זו ללא ספק איכות העבודה והמחשבה היצירתית והעיצובית של המועמד. לכן מה שעתיד לקבוע האם תקבלו לעבודה בתחום או לא זה לא אחר מאשר תיק העבודות שתיצרו במהלך הלימודים. התעודה אינה רלוונטית ברוב מקומות העבודה.

מהו תיק עבודות ואיך יוצרים אותו?

תיק עבודות הוא למעשה כרטיס הביקור שלכם והרושם הראשוני מהעבודה המקצועית שלכם. אדם שלוקח את שירותיכם בתור מעצבים גרפיים, רוצה לראות את החשיבה העיצובית שלכם, רוצה לראות שאתם מביאים חידושים ועבודה איכותית ומדויקת. תיק העבודות הוא למעשה מקום שבו תרכזו עבודות בעיצוב גרפי מכל מיני סוגים. יהיו בו מספר סוגים של לוגואים, מספר סוגים של גרפיקות פרסום, מספר סוגים של כרטיסי ביקור ועוד גרפיקות שונות ומגוונות. אתם ודאי שואלים היכן יוצרים את תיק העבודות והאם זה קורה במהלך הלימודים. אז בעניין זה יש חלוקה ברורה למכללות שבהן כן מייצרים תיק עבודות במהלך הלימודים ומכללות בהן לא עושים זאת. כמו כן, קיימות מכללות שהכנת תיק עבודות זהו קורס בפני עצמו.

באיזו מכללה ניתן ללמוד באיכות גבוהה וגם לייצר תיק עבודות?

אחת המכללות היותר מרשימות בדרך הלימוד הייחודית שלה היא מכללת סולו שמלמדת כבר חמש עשרה שנים. המכללה מלמדת את התחום אונליין מהבית. דרך הלימוד היא מהחדשניות שיש, היא מותאמת לטכנולוגיה של היום וגם לאורח החיים המהיר והעמוס של סטודנטים צעירים, אנשים עובדים ואימהות שרוצות לפתח קריירה. המכללה חוסכת לסטודנטים את העמידה בפקקים, תשלום על דלק או על מגורים בסביבת הלימודים ומאפשרת לכם להישאר היכן שמוכר לכם מבלי לשנות את אורח החיים.

למכללה שיטת לימוד ייחודית המלמדת אחד על אחד. שיעור פרטי שלכם עם מורה מוביל בתחום. שיטת הלימוד מחלקת את נושאי הלמידה לתת תחומים קצרים על מנת שהתלמיד יוכל ללמוד, לעבד את החומר ולהבין אותו והכי חשוב ליישם אותו בשוק העבודה. בנוסף, המכללה מעודדת את התלמיד לחשוב יצירתי ומשלבת כחלק מהלמידה יצירת עבודות ברמת תיק עבודות, כך שבמהלך הלימודים כבר יהיו בידיכם עבודות שתוכלו לשלוח למעסיקים. השילוב של יישום יחד עם פיתוח המחשבה היצירתית הוא חשוב מאוד בתחום העיצוב הגרפי והוא מה שיהפוך אתכם למעצבים מקצועיים.

איך מתבצע שיעור במכללת סולו?

שיעור במכללת סולו מתבצע בעזרת תוכנת חיבור שבאמצעותה תוכלו לשמוע את המורה ולדבר איתו. יכול להיות שבשיעור הראשון זה יהיה קצת מוזר, אך מהר מאוד וכבר בשיעור השני זה ירגיש לכם טבעי כאילו אתם נמצאים באותו החדר.

כל שיעור במכללת סולו מתחיל בבדיקת שיעורי הבית. זהו חלק מהתהליך של קבלת ביקורת בונה על גרפיקות שעיצבתם בדיוק כמו שיקרה לכם בשוק העבודה. זו ההכנה הטובה ביותר שתוכלו לקבל. כמו כן, בשלב זה תוכלו גם לשאול שאלות ולקבל מענה מלא על דברים שלא הבנתם. לאחר מכן תתחילו בלמידה של תת נושאים כל תת נושא נלמד בקצרה ולאחר מכן מתבצע עליו תרגול יחד עם המורה. לכל תרגול כזה תקבלו גם שיעורי בית ליישום לבד בבית. זהו התהליך המתבצע בכל שיעור במכללת סולו. תהליך פשוט שמכין אתכם היטב למקצוע.

לסיכום, עיצוב גרפי ניתן ללמוד לתואר או ללימודי תעודה. לימודי תעודה הם לימודים יישומיים המתאימים עצמם לשוק העבודה ומתמקדים רק במבואות שאם זקוקים להם כדי להתפתח בתחום. לימודי תעודה בעיצוב גרפי ניתן ללמוד במכללת סולו המביאה איתה ניסיון של חמש עשרה שנים בתחום. המכללה מלמדת בדרך ייחודית אונליין מהבית, שיעור פרטי אחד על אחד. כחלק מהלימודים תעצבו עבודות ברמת תיק עבודות שתוכלו באמצעותו לעצב את תיק העבודות הפרטי שלכם.