מה עדיף, לעבוד בבית או מחוץ לבית?

//מה עדיף, לעבוד בבית או מחוץ לבית?

רובינו עובדים מחוץ לבית. קמים כל בוקר, מתארגנים ויוצאים לעבודה. אך היום יש לא מעט אנשים שבחרו באופציה השנייה והיא עבודה מהבית. היום בעידן המודרני אין שום סיבה לא לעבוד מהבית כשמדובר על עבודה משרדית, אין שום סיבה לעמוד בפקקים ולחפש חנייה ואין שום סיבה לשלם על כל אלו. אין צורך גם לשלם שכר דירה, ארנונה ותשלומים נוספים וכל מה שצריך הוא מחשב וחיבור לאינטרנט ואפשר להתחיל לעבוד. היום אפילו מכשיר פקס לא חייבים בשביל לקיים משרד מהבית מכיוון שהיום יש תוכנות שמאפשרות לשלוח ולקבל פקס דרך המייל. קידמה כבר אמרנו? הקדמה הזו הגיע גם לתחום התעסוקה.

מה עדיף, לעבוד בבית או מחוץ לבית

מה עדיף, לעבוד בבית או מחוץ לבית

לעבוד מחוץ לבית

עבודה מחוץ לבית טומנת בחובה יתרונות וחסרונות. החסרונות הם כפי שציינו כאן, כל מה שקשור להתארגנות, תחבורה, תשלומים על המשרד ומה לא… בעבודה בחוץ יש גם לעתים בוס על הראש ויש עובדים נוספים שלא תמיד נעים להיות איתם אך יש גם יתרונות. בעבודה בחוץ מתקיימת אינטראקציה עם אנשים, מחליפים אוירה בתכיפות גבוהה יותר, ואם עובדים כשכירים אז גם מקבלים משכורת קבועה שלחלק מהאנשים היא חשובה.

לעבוד מהבית

עבודה מהבית טומנת אף היא בחובה יתרונות וחסרונות. היתרונות הם הנוחות המרבית שבעבודה כזו, לא צריך להתארגן לקראתה ולא צריך לצאת לשום מקום, אפשר להחליט על שעות עבודה בהתאם לסידורים ודברים שיש לעשות, אפשר לראות יותר את הילדים ואת האישה או הבעל, ואפשר לשלב לא מעט דברים שעבודה כשכיר או מחוץ לבית לא מאפשרת את זה. עבודה מהבית חוסכת לא מעט כסף לעצמאיים שלא רוצים להוציא כספים על משרד וכל מה שמסביב, ומאפשרת להם להכניס יותר. החסרונות שבעבודה מהבית הם זה שחייבים משמעת עצמית גבוהה בשביל לעבוד מספיק שעות בשביל להתפרנס, חייבים לדאוג לשקט מסביב וכשיש ילדים קטנים זה אתגר בפני עצמו, וישנו חיסרון נוסף והוא הבדידות. מי שעובד מהבית כמעט ולא נפגש עם אנשים וכמעט שלא מקיים אינטראקציה

אז מה עדיף?

אין לשאלה הזו תשובה ברורה אם כי הכף נוטה בבירור ליתרונות שבעבודה מהבית. עבודה מהבית מתאימה למי שיש לו משמעת עצמית גבוהה ויודע לנטרל הפרעות מהסביבה כשהן קורות. עבודה מהבית בדיוק כמו לימודים גרפיקה מהבית היא עבודה נוחה יותר כפי שציינו אך יש אנשים שצריכים את היציאה הזו מהבית בשביל להרגיש שהם הולכים לעבודה. אז מה מתאים לכם? תבדקו. אם אתם עצמאיים אתם יכולים להחליט על פרק זמן מסוים בו תוכלו לנסות ולראות האם זה מתאים לכם, ואם אתם שכירים והציעו לכם את האופציה הזו אתם והבוס שלכם מהר מאוד תבינו האם זה בשבילכם. עבודה מהבית או שלא תלויה לעיתים רק בכם, אך מי שהתנסה בעבודה מהבית יתקשה לחזור למצב הקודם.

 

2019-08-09T15:06:20+03:00