מכללות לעיצוב גרפי נחשבות וטובות

//מכללות לעיצוב גרפי נחשבות וטובות

איפה כדאי ללמוד כיום עיצוב גרפי? – מכללות נחשבות וטובות לשנת 2021

עיצוב גרפי, התחום החם ביותר לשנת 2021

עיצוב גרפי תמיד היה תחום שהיה בו עבודה. הסטודנטים היו מסיימים את לימודיהם ולרוב היו מתקבלים לבתי דפוס, משרדי שיווק, מפעלים וכדומה. עם כניסת האינטרנט למחוזותינו וההתפתחות העצומה של הטכנולוגיה, תחום העיצוב גרפי הלך והתקדם וכל האומנות שבו הפכה להיות עבודת מחשב. אם בעבר היית זקוק לכושר יד על מנת להיות מעצב גרפי, כיום דבר זה השתנה ומה שקובע זו היצירתיות והשליטה בתוכנות העיצוב השונות.

יצירתיות ולמידה של תוכנות עיצוב מצריכים עבודה רבה ושעות של תרגול. יש סטודנטים שהיצירתיות היא תכונה שקיימת בהם והיא באה להם בטבעיות ובקלות ויש סטודנטים שזקוקים לפיתוח המחשבה בעזרת קורס עיצוב גרפי. כמו כן, לימוד תוכנות העיצוב השונות, הן לא דבר של מה בכך. יש להכיר היטב את הפונקציות השונות על מנת להצליח להשתמש בכל הכלים ולהביא את היצירתיות שלכם לידי ביטוי. סטודנטים ללימודי עיצוב גרפי שמשלבים יחד את היצירתיות יחד עם המקצועיות, יזכו לעבוד בתחום שלא מפסיק לגדול ולהתפתח גם מבחינה עניינית ומקצועית וגם מבחינת השכר המתגמל.

תחום העיצוב הגרפי כיום הוא תחום שלא מפסיק להתפתח, יצרניי התוכנות השונות משדרגים את התוכנות שלהם כל הזמן וכך גם היצירתיות של המעצבים הגרפיים עולה. כמו כן, התחום פעיל מאוד בכל העסקים והענפים השונים כי למעשה כיום כל עסק זקוק למעצב גרפי. המעצבים הגרפיים הם אלו שמייצרים את השיווק של העסק. הם יוצרים את הלוגו, את כרטיס הביקור, את עלוני השירות ואפילו את העיצוב של הפוסטים בפייסבוק. מעבר לכך, מעצבים רבים שמסיימים לימודי עיצוב גרפי, ממשיכים לשדרג את הידע שלהם עם תוכנות נוספות ומקצועות נוספים כמו חווית משתמש, עיצוב טכנולוגיות למידה ועיצוב אתרים ותוכנות. המעצב הגרפי כיום כבש את עולם ההייטק והוא שם כדי להישאר. מאמר זה הוא סקירה על לימודי עיצוב גרפי במסלולים השונים ולאחר שתקראו אותו תוכלו להחליט מהו מסלול הלימוד ומקום הלימודים שהכי מדויק עבורכם.

לימודי גרפיקה ממוחשבת או עיצוב גרפי? מה כדאי ללמוד?

אנשים רבים שמחפשים ללמוד את מקצוע העיצוב הגרפי, מתלבטים רבות היכן ללמוד. מחיפוש באינטרנט וברשתות החברתיות, תוכלו לראות כי למקצוע העיצוב יש מספר שמות כמו עיצוב גרפי, גרפיקה ממוחשבת, תקשורת חזותית. חשוב להבין שבכל השלושה לומדים את תחום העיצוב הגרפי, בכל השלושה לומדים את תוכנות העיצוב השונות ובכולן תלמדו מושגים שונים בתחום ותורות הקשורות בהן. אז מה בכל זאת השוני בניהם? כעת נסביר על כל אחד מסוגי המסלולים, מה תלמדו בהם כסטודנטים ואיפה כדאי לכם ללמוד כיום.

לימודי גרפיקה ממוחשבת או עיצוב גרפי מה כדאי ללמוד

לימודי גרפיקה ממוחשבת או עיצוב גרפי מה כדאי ללמוד

לימודי עיצוב גרפי לתואר ראשון – תקשורת חזותית

לימודי תקשורת חזותית הם לימודים לתואר ראשון שנלמדים במכללות לעיצוב גרפי. מכללות אלו מעניקות בסיום הלימודים תהיו בעלי תואר ראשון בתקשורת חזותית. לימודי תקשורת חזותית הם לימודים ארוכים של שלוש עד ארבע שנים בהתאם למכללה שבה תלמדו והם שייכים לעולם של האומנות, לכן בשנה הראשונה והשנייה ללימודים אלו, לומדים הסטודנטים קורסי מבואות הקשורים לעולם האומנות. במהלך הלימודים, יוכשרו הסטודנטים גם בעיצוב גרפי ובתוכנות העיצוב השונות. כיום ניתן ללמוד את תחום התקשורת החזותית במכללות וגם דרך האינטרנט כדומה. כולן מציעות מסלול לתואר ראשון הכולל בתוכו לימודים עיוניים לצד הפרקטיקה. לרוב הלימודים יהיו במתכונת של שלוש עד ארבע פעמים בשבוע בהתחלה לימים שלמים ולקראת סוף התואר לחצאי ימים.

קורס לעיצוב גרפי – לימודי תעודה

כמו שהבנתם, במכללות לתואר ראשון המסלול משלב צד עיוני וצד מעשי פרקטי למקצוע העיצוב גרפי ולכן מסלול לימודים זה הוא ארוך יותר ומתפרש על כמה שנים. אך חשוב לציין כי ניתן ללמוד את החלק הפרקטי מעשי של תחום העיצוב הגרפי גם כלימודי תעודה. לימודי תעודה הם קצרים יותר ומתמקדים בהכשרת הסטודנטים לשוק העבודה. כל החומר העיוני שנלמד בהם הוא לצורך המקצוע. כך לדוגמה, בקורס עיצוב גרפי ללימודי תעודה ילמדו הסטודנטים את תורת הצבעים שחשובה להם כמעצבים. לימודי תעודה לעיצוב גרפי מתפרשים על עשרה חודשים עד שנה. זמן סביר שבו ניתן ללמוד את תחום העיצוב הגרפי ולעסוק בו. הלימודים הם פרקטיים ומתאימים למה שהשוק דורש. כחלק מהלימודים ילמדו הסטודנטים את שלושת התוכנות של אדובי – פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין ויצאו עם ידע בהכנת לוגו, באנר, מודעות פרסום, יצירת אפליקציות וכדומה.

מה עדיף? לימודי תעודה או תואר ראשון?

גם לימודי תעודה לעיצוב גרפי וגם לימודים לתואר ראשון בתקשורת חזותית הם לימודים איכותיים, אך זמן הלימודים הוא כמובן שונה וכמות החומר שנלמדת. אם אתם אנשים שאוהבים ללמוד המון תיאוריה שלא בהכרח קשורה בצורה מדויקת לפרקטיקה, תואר ראשון בתקשורת חזותית יתאים עבורכם ואם אתם אנשים שאוהבים יותר את הפרקטיקה, אז ללא ספק לימודי תעודה בעיצוב גרפי יהיה הכי נכון עבורכם. חשוב לדעת כי מה שיקבע את קבלתכם לעבודה לאחר הלימודים יהיה תיק העבודות שלכם והכישרון והיצירתיות שתביאו איתכם. בעיצוב גרפי מקום הלימודים פחות קובע האם המעסיק יקבל אתכם או לא. המעסיקים השונים רוצים לראות את העבודה הגרפית שלכם. וזה סוד ההצלחה העיקרי במקצוע זה. אם אתם רוצים להיות מעצבים גרפיים טובים, לא משנה באיזה מסלול תבחרו, תמיד תזכרו שתרגול, הכנת תיק עבודות יצירתי ומיוחד ולמידה מתמדת גם כאשר כבר תעסקו במקצוע, הם המפתח לכך שתהיו מעצבים גרפיים טובים.

מיהן המכללות המובילות כיום ללימודי תעודה בעיצוב גרפי

את לימודי התעודה בעיצוב גרפי ניתן לחלק לשניים. מכללות שמלמדות לימודי תעודה במוסד הלימודים ומכללות שמלמדות את התחום אונליין מהבית. בכולן ילמדו הסטודנטים את שלושת התוכנות של אדובי, בכולן ילמדו הסטודנטים את תורת הצבעים, טיפוגרפיה ועוד חומרי לימוד שחשובים למקצוע. הבחירה במכללה שמלמדת במוסד הלימודים או במכללה שמלמדת אונליין מהבית תלויה בעיקר בנוחות שלכם. למידה במוסד לימודים, מחייבת הגעה פיזית למקום הלימודים, מספר שעות לימוד גדול יותר ביום למידה אחד, בזבוז של זמן ודלק, קושי של שילוב הלימודים יחד עם עבודה ואי קיום לימודים במצבים מסוימים כמו שקורה עכשיו בתקופת הקורונה. עם זאת מדובר על לימודים בכיתה יחד עם סטודנטים נוספים ומי שהחברה חשובה לו, לימודים אלו יתאימו לו מאוד. לעומת זאת, בלימודים אונליין מהבית, אתם לא תלויים במקום פיזי ואתם יכולים ללמוד מכל מקום כל עוד יש לכם מחשב ואינטרנט. אנו במכללת סולו מתמחים בלימודי עיצוב גרפי אונליין מהבית ואנו עוסקים בתחום ובלימודי התחום כבר יותר מעשור.

עיצוב גרפי כיום, לומדים אונליין מהבית

כמו שאתם מבינים, העולם הטכנולוגי של היום מאפשר לכל סטודנט ללמוד את תחום העיצוב הגרפי מהבית. יותר מכך, בתקופה זו של קורונה שבכל כמה זמן המדינה נמצאת בסגר, סטודנטים רבים שלומדים במקומות לימודים פיזיים מפספסים את שגרת הלימודים. בלימודים אונליין מהבית מצב זה לא קורה. אתם למעשה מקבלים שיעור פרטי אחד על אחד ממרצה בתחום העיצוב הגרפי, אתם לא צריכים כלל לצאת מהבית ואתם קובעים יחד עם המורה את שעת הלמידה שלכם. קצב הלמידה בלימודי עיצוב גרפי אונליין מהבית מותאמים לקצב של התלמיד. אם אתם זקוקים לחזרה על חומר מסוים, המורה יעצור ויעבור איתכם עליו שוב, אם הקליטה שלכם מהירה, אתם תוכלו לומר זאת למורה שלכם ותתקדמו בקצב מהיר יותר. לבסוף, בתוך עשרה חודשים תצאו עם תעודת מעצב גרפי ותוכלו להתחיל לעבוד בתחום. יש בלימודים אונליין מהבית המון יתרונות ולכן הם מאוד כדאיים כיום.

מה לומדים הסטודנטים בקורס אונליין מהבית?

אז מה בעצם לומדים הסטודנטים לעיצוב גרפי בקורס אונליין מהבית? תחילה תלמדו את תורת הצבעים ולאחר מכן תמשיכו לתוכנת הפוטושופ. תלמדו את האפשרויות השונות של התוכנה ותדעו ליצור אפקטים שונים בעיבוד תמונה. בסיום למידת התוכנה תקבלו להכין מספר עבודות שמהן תוכלו להרכיב את תיק העבודות שלכם. התוכנה הבאה שתלמדו זו תוכנת האילוסטרייטור. מדובר על תוכנה וקטורית שבה ניתן ליצור אלמנטים שונים. אם חשבתם פעם איך יוצרים לוגו, את הלוגו יוצרים בתוכנה זו. גם בסיום הלמידה של תוכנה זו, תכינו מספר עבודות לתיק העבודות שלכם. לקראת סוף הלימודים תתמקדו בתוכנת האינדיזיין המשמשת ליצירה ועריכה של ספרים וחוברות. זו התוכנה שאיתה עובדים בבתי דפוס. כל הספרים והחוברות כיום נעשים באמצעות תוכנה זו. הלימודים יהיו מעמיקים ויכשירו אתכם לעבודה בתחום, לעיתים כבר בתקופת הלימודים.

איך תוודאו שהמכללה שמלמדת אונליין מהבית היא מכללה איכותית?

תחילה חשוב לשים לב כי לימודי עיצוב גרפי איכותיים הכוללים את שלושת תוכנות העיצוב מצריכות לפחות 8 חודשים של למידה. אם מציעים לכם קורס לימודי תעודה בחצי מהזמן, תדעו כי אין העמקה בתחומי הקורס, אלא נגיעה בהם. כמו כן, קורס איכותי יציג לכם סילבוס של הקורס ותוכלו לראות את נושאי הלימוד השונים. מעבר לכך, ודאו כי אתם יוצאים מהקורס עם תיק עבודות שיעזור לכם בסיום הלימודים להתקבל לעבודה. כל הדברים הללו חשובים על מנת לוודא שמדובר במכללה רצינית. תוכלו לוודא זאת כבר בשיחת הטלפון הראשונה עם המכללה.

האם לימודי אונליין מהבית נחשבים ללימודים איכותיים?

לימודי עיצוב גרפי אונליין מהבית הם לימודים איכותיים מאוד, מתבצעים אחד על אחד עם מורה פרטי שזו הלמידה האיכותית ביותר שקיימת כיום. הלמידה מתבצעת בנוחות שלכם, בקצב שלכם ובצורה איכותית. לימודים במכללה שמלמדת אונליין מהבית מהווה עבור הסטודנטים מקום למידה איכותי יחד עם נוחות שלא מתאפשרת באף מקום לימודים אחר. אתם בוחרים את הזמן והשעה שנוחים לכם, יכולים לבצע את השיעור אחרי מקלחת ובפיג’מה או כל בגד אחר שנוח לכם. זהו קורס שמתאים לאנשים עובדים, לאימהות שאין להן הרבה זמן ולכל סטודנט שמעוניין לחסוך בזמן וכסף ועדיין ללמוד מקצוע נחשק ונחשב.

איך מתנהל שיעור אונליין מהבית?

למידה אונליין מהבית נלמדת בעזרת תוכנה מיוחדת שבה אתם והמורה יכולים לשמוע אחד את השני וגם לדבר. כל מה שאתם צריכים זה אוזניות, מיקרופון, מחשב ואינטרנט. את התוכנה שמחברת בניכם לבין המורה ואת התוכנות של אדובי המכללה תתקין עבורכם בתחילת הלימודים.

אם תחום העיצוב הגרפי מעניין אתכם וחשבתם ללמוד אותו, אך דחיתם את הלמידה מסיבות של חוסר בזמן, חוסר אפשרות כספית ללמוד במוסד לימודים פיזי או חוסר באפשרות לשלב עבודה יחד עם לימודים, לימודי תעודה בעיצוב גרפי אונליין מהבית הם הלימודים שיתאימו עבורכם. התקשרו אלינו, למכללת סולו עוד היום ונציג שלנו ישמח לתת לכם פרטים נוספים. בואו עוד היום ללמוד ענף פרסום עסקים אונליין שרק הולך ומתפתח.

2020-10-14T20:52:49+03:00