מערכות לבניית אתרים

בניית אתר לעסק בעבר עד לא מזמן לא היה תהליך פשוט מאוד בגלל המורכבות בתכנות ובקודים בכלל, בניית אתר אינטרנט לעסק היתה שמורה אך ורק למתכנתים בלבד, הייתה משימה לא פשוטה כלל הכרוכה בהרבה כאבי ראש הכוללת העסקת כמה בעלי מקצוע בו זמנית ובעיקר הוצאה כספית כבדה. לצורך ביצוע המשימה, היינו צריכים להעסיק כמה בעלי מקצוע שונים ולשלם לכל אחד בנפרד:
  • מעצב גרפי – על מנת שיכין את כל העיצובים והאלמנטים הגרפיים של האתר.
  • מתכנת – על מנת שיתכנת את כל המודולים ויכתוב את קוד האתר .
  • מקדם – על מנת שיכתוב את כל התכנים ויקדם את האתר שלנו במנועי החיפוש.
  • כמובן שהזמן הדרוש לביצוע המשימה ולבניית האתר היה ארוך , שכן היה מדובר בפרויקט מורכב ומסובך.

בניית אתר לעסק בעבר

אין ספק שחברת וורדפרס המועדפת על רוב הלקוחות היום בתחרות אדירה עם חברת WIX

  • מעבר למחיר הגבוהה והזמן הרב שנדרש להשלמת הפרויקט , לרוב הלקוח לא היה מקבל גישה ישירה לאתר, ולצורך עדכון שוטף של האתר והזנת תכנים חדשים או הוספת אלמנטים לאתר, היה על הלקוח לפנות כל פעם למעצב  מתכנת או לאיש הקשר המתחזק את האתר ובשביל כל עדכון , היה צורך בתשלום נוסף.
  • חיסרון נוסף הוא הפיזור של שירותי האתר , לרוב מערכת ניהול האתר היתה מותקנת במקום אחד , אחסון האתר היה במקום אחר וניהול הדומיין היה במקום אחר, מה שיצר בלבול וחוסר אונים אצל הלקוח ובסופו של דבר בלאגן שלם, תופעה זו הלכה וגברה לאחר זמן מה מסיום בניית האתר והעלאת האתר לאוויר היה על הלקוח לרדוף אחרי מספר גורמים בכדי לעדכן את האתר בלי שתהיה לו כלל גישה לאתר עליו שילם.

בניית אתר לעסק – שנת 2019

כמו דברים רבים שהשתנו , וכמו המעבר מטלפון ציבורי לסמארטפון , כך גם שוק בניית האתרים עבר מהפכה ענקית. אם פעם היינו צריכים להעסיק כמה בעלי מקצוע על מנת לבנות אתר , היום זאת משימה פשוטה שניתן לבצע בקלות. שוק מערכות בניית האתרים בשיטת “עשה זאת בעצמך” הוא השוק הלוהט ביותר היום בתחום ההייטק. לאחרונה הושקו מערכות רבות המאפשרות לכל גולש ובעל עסק לבנות אתר אינטרנט לבד בצורה קלה ופשוטה , בעבור סכום נמוך מאוד עד חינם לגמרי. כיום המערכת השולטת בתחום בניית האתרים חינם היא ללא ספק WIX, יש לה הרבה מתחרות , אולם החברה הזאת היא ללא ספק מובילת המהפכה. למי שלא מכיר , WIX היא חברה ישראלית , אשר נוסדה בשנת 2006 ע”י שני אחים נדב ואבישי אברהמי , החזון שלהם היה להנגיש את תחום בניית האתרים, לאחר שהבינו שמדובר בצורך בסיסי של כל בעל עסק בימינו. לWIX יש כיום מעל 80 מיליון משתמשים בכל העולם והיא נסחרת בבורסה העולמית בשווי של מיליוני שקלים.

בניית אתר לעסק - שנת 2019

בניית אתר לעסק – שנת 2019

בניית אתר חינם – איך עושים את זה?

תהליך בניית האתר הוא תהליך פשוט מאוד , הכולל מספר שלבים עיקריים . קודם כל לפני שניגש לבניית האתר נאפיין מה בדיוק הדרישות של האתר ואיזה אלמנטים דרושים לנו. מערכת WIX מציעה מגוון רחב של מעל 500 תבניות אתרים מוכנות בנושאים שונים ומחולקות על פי קטגוריות. ראשית , נבחר תבנית עיצוב המתאימה לתחום העיסוק שלנו. לאחר שבחרנו תבנית, ניגש להכנסת הטקסטים והתמונות המקוריים של העסק שלנו , פשוט נחליף את החומר הקיים באתר בחומרים שלנו. בשלב השלישי , נבחר את חבילת הפרימיום שאנו רוצים (נע בין 4-20$ בחודש) , נבחר שם דומיין ונחבר אותו לאתר שלנו , ונעלה את האתר שלנו לאויר! ניתן להשתמש גם בגרסה החינמית והבסיסית של WIX אולם לא מומלץ לבעל עסק להפעיל אתר חינמי.

לסיכום,
מערכת WIX היא מערכת מקצועית לבניית אתרים המתאימה לגולשים ברמות שונות  החל ממתחילים ועד למעצבים גרפיים מקצועיים. המערכת מכילה סוללה רחבה של אפשרויות שונות ומאפשרת הוספת אלמנטים רבים לאתר שלכם , החל מבלוג ועד לממשק שלם לניהול חנות וירטואלית באינטרנט.

2019-08-03T09:13:17+03:00