ניתן ללמוד גרפיקה בשני דרכים שונות האחת בקורס והשנייה לימודי תואר בעיצוב וגרפיקה.

//ניתן ללמוד גרפיקה בשני דרכים שונות האחת בקורס והשנייה לימודי תואר בעיצוב וגרפיקה.

גרפיקה ועיצוב הינם שני שמות שהולכים זה לצד זה. למעשה גרפיקה הינה שם כולל לכל סוגי העיצוב השונים הנעשים בטלוויזיה, בעיתונים, בפרסומות באינטרנט, באתרים ועוד.

את תחום הגרפיקה קשה מאוד ללמוד לבד בשל כמות התוכנות הרבות שקיימות לגרפיקאים ובטח ובטח קשה להתקבל ללא הכשרה מקצועית לעבודות המוצעות בשוק. לשם כך, הכרחי ללמוד את המקצוע כתואר ראשון בעיצוב או לחלופין בקורס שיקנה את כל המידע ויכשיר את הבוגרים בידע רחב וכללי על המקצוע, בהכרת התוכנות השונות ועוד.

ניתן ללמוד גרפיקה בשני דרכים שונות האחת בקורס והשנייה לימודי תואר בעיצוב וגרפיקה.

פריצת הדרך – גרפיקה ממוחשבת

בעבר הגרפיקאים היו יושבים ומעצבים באמצעות ידיהם עיצובי גרפיקה שונים, דבר שהיה יכול לקחת זמן רב בכל פרויקט ופרויקט. אך כיום שהרי התוצאה שונה לחלוטין: רבים מהגרפיקאים הוותיקים יעידו כי עם כניסתו של המחשב לחייהם, עבודות העיצוב הפכו למהירות יותר, מאתגרות יותר ומקוריות יותר שכן בזכות התוכנות השונות והמתקדמות , אותם גרפיקאים שהיו עובדים על מוצר מסוים שבוע היו עושים זאת לפתע בכמה שעות בלבד והתוצאה שנוצרה הייתה אפילו משובחת יותר מכיוון שתוכנות המחשב מדייקות במיוחד ומעניקות אפקטים ששום יד לא יכולה ליצור.

לסיכום: אין ספק כי עם התפתחות הטכנולוגיה, וכניסתו של המחשב חיי הגרפיקאים נעשו קלים יותר אך מאתגרים בהרבה.


על המעצבים הגרפים יש שתי מטלות חשובות מאוד בכל פרויקט עיצובי שהם מקבלים לידיהם.

  • מתן מראה יפה, מושך ומתאים לקהל היעד – על מנת למשוך את עיניהם של הלקוחות הפוטנציאליים.
  • שמת דגש על הפרטים והמסר החשוב וצורת העברתו, דהיינו, על המעצב לא רק להיות מקורי ולגרום למוצר להיות יפה ומושך אלא גם להגיע ללב ולתשומת ליבו של הלקוח דרך הטקסט והמסר המרכזי.

 

לימודי גרפיקה בישראל, ניתן ללמוד גרפיקה בשני דרכים שונות: האחת בקורס והשנייה לימודי תואר בעיצוב וגרפיקה.

יש הבדלים משמעותיים בין השניים והינם:

  • מחיר– מחיר של תואר ברוב המקרים יקר יותר מאשר קורס ובמקרה הזה גם פה מצב זה מתקיים, ומי שאין באפשרותו לשלם עבור תואר יכול לעשות קורס.
  • זמן – קורס גרפיקה נמשך מספר חודשים בלבד לעומת תואר שנמשך על פני מספר שנים.
  • תנאי קבלה – קורס בגרפיקה אינו דורש ידע מוקדם או תנאי קבלה מחמירים מלבד ראיון אישי לעומת תואר שעל מנת ללמוד אותו נדרשים המועמדים בתנאי קבלה מסוימים כגון: תעודת בגרות מלאה, הצגת תיק עבודות ועוד.
2019-08-05T09:10:31+03:00