עבודות שאפשר לעשות דרך המחשב

//עבודות שאפשר לעשות דרך המחשב

עבודות שאפשר לעשות דרך המחשב

אם תשאלו את ההורים שלכם על עבודה יציבה, סביר להניח שהם יאמרו לכם שעבודה יציבה היא במשרד גדול או ממשלתי שיש בהם קביעות ואתם יכולים לעבוד שם לאורך זמן או עד הרגע שתצאו לפנסיה, אך האמת היא שהטכנולוגיה האינטרנטית שבאה עלינו לטובה בעשרים השנים האחרונות, שינתה את כללי המשחק ואין חוקים לגבי מהי עבודה טובה. כיום ניתן להכניס הרבה כסף מעבודות שאפשר לבצע דרך המחשב שלכם בבית.

אם תסתכלו סביבכם, אתם תראו כי כל העולם פועל בעזרת מחשבים, אפילו המשרדים הגדולים שעליהם מדברים ההורים שלכם. מסמכים כותבים ושומרים במחשב, קניות עושים בעזרת המחשב, שיווק נעשה בעזרת המחשב. למעשה אין כיום תחום שפועל ללא מחשב בכלל. אך מעבר לכך שיש פעולות בכל העבודות שנעשות עם מחשב, יש כיום מקצועות ספציפיים שכלי העבודה היחיד שלהם הוא מחשב. על מקצועות אלו נדבר בכתבה הבאה.

מעבודות מסורתיות לעבודות בדיגיטל

העבודות המסורתיות הראשונות היו עבודות במשרדים ומפעלים, הכל היה נעשה בעזרת ידי אדם. המכונות במפעלים היו מופעלות על ידי עובדי מכונה ויצירת השטיחים הייתה נעשית בעבודת יד ואפילו מקצועות שכיום נעשים רק בעזרת מחשב כמו עיצוב גרפי, נעשו בעבר בעבודת יד על ידי אנשים מוכשרים שידעו לצייר. כל זה היה נכון למאה ה-19 ועד שנות ה-90 של המאה העשרים. בשנות התשעים מתחילה מהפכה. טכנולוגיית המחשבים שהומצאה בשנות השבעים, תופסת תאוצה והמחשבים הענקיים שהיו משמשים חברות גדולות, עוברים להיות פריט שימושי שנמצא בכל בית. בנוסף, מתחילה מהפיכת האינטרנט שנמצא עוד בחיתוליו, אך בשנות ה-2000 גם הוא תופס תאוצה והעולם משתנה ללא היכר. הכל עובר בתוך האינטרנט. עסקים רבים מקימים אתרי אינטרנט וכל השיווק עובר מהעיתונות והטלוויזיה להיות בזירה האינטרנטית. כך למעשה נולדים להם מקצועות חדשים שנעשים רק בעזרת מחשב ונולדת לה בועה עסקית חדשה שנקראת הייטק.

עבודות שאפשר לעשות דרך המחשב

עבודות שאפשר לעשות דרך המחשב

מהן עבודות ההייטק?

במאה ה-19 העבודות היו נקראות לאו טק, כלומר מקצועות שבהם הטכנולוגיה היא נמוכה ולא מצריכה עבודת מחשב. בשנות ה-2000 מגיעה זירה חדשה שנקראת הייטק והיא מתייחסת לכל העבודות שנעשות בטכנולוגיית המחשבים. לתוך הזירה של ההייטק נכנסים מהנדסי תוכנה, מתכנתים הבונים קודים בעזרת שפות מחשב, מעצבים גרפיים, בוני אתרים, מעצבי חווית משתמש וכדומה. כל המקצועות הללו נעשים בעבודת מחשב בלבד ללא צורך בהפעלת מכונה כלשהי, כמו במאה ה-19. בהמשך הכתבה תוכלו להכיר את המקצועות הללו יותר מקרוב.

מיהם מהנדסי התוכנה והמתכנתים?

מהנדסי התוכנה והמתכנתים הם למעשה אנשים שיודעים שפות מחשב מגוונות ובעזרתם הם יוצרים גרפיקות שונות של תוכנות, אתרי אינטרנט ואפליקציות. המהנדסים והמתכנתים הם אלו שמאפיינים את המוצר שהם מעוניינים לייצר באמצעות המחשב והם גם אלו שמקימים אותם בפועל. העבודה של המתכנתים ומהנדסי התוכנה נעשית רק באמצעות מחשב. והם יכולים לעבוד בחברות הייטק שעוסקות בתחום או כפרילנסרים. עבודתן של המהנדסים והמתכנתים היא חשובה מאוד במקצועות ההייטק והם מהווים חלק מאוד מרכזי בפיתוח של מוצרי תוכנה.

המעצבים הגרפיים בתעשיית ההייטק והמחשב

בעבר המעצבים הגרפיים היו ציירים שהיו מייצרים גרפיקות שונות בעזרת ציור וסקיצות. עם כניסת המחשבים, כל העולם של העיצוב הגרפי מקבל תפנית חדה וכיום הוא נעשה אך ורק בעזרת מחשבים. בשל כך, כיום תוכלו לראות כי מקצוע העיצוב הגרפי, נקרא כיום גם גרפיקה ממוחשבת. כיום כלי העבודה של המעצב הגרפי הן התוכנות לעיצוב גרפי שבאמצעותן הוא מעצב לוגואים, עלוני פרסומת, אריזות, ספרים, שלטי חוצות, באנרים וכרטיסי ביקור. מדובר על מקצוע שניתן לבצע אך ורק באמצעות המחשב ומכל מקום שיש בו אינטרנט. לכן תוכלו לראות כי יש כיום מעצבים גרפיים רבים שהם עצמאיים בתחום ועובדים מהבית.

תחום בניית האתרים

המתכנתים שעליהם דיברנו קודם, יודעים לבנות אתרי אינטרנט ואפליקציות באמצעות קוד בשפת המחשב. ובוני האתרים שאינם מתכנתים, יודעים להקים אתרים בעזרת תוכנות לבניית אתרים וגם הם עובדים אך ורק באמצעות המחשב. מדובר על תחום מאוד מבוקש כיום כי הוא למעשה אחד התחומים היותר רווחיים שקיימים כיום. כל עסק כיום זקוק לאתר אינטרנט ולכן בכל יום קמים אלפי אתרי אינטרנט חדשים שמקים בונה האתרים אך ורק באמצעות מחשב. בדומה למעצב הגרפי, גם מקצוע זה ניתן לבצע מכל מקום בתנאי שיש לכם מחשב ואינטרנט.

תחום השיווק הדיגיטלי

בעבר השיווק המסורתי היה נעשה באמצעות פרסומות בטלוויזיה, שלטי חוצות ורדיו. עם כניסת המחשבים והאינטרנט, עולם השיווק עבר לעבוד בעיקר באמצעות המדיה החברתית ואתרי האינטרנט. אדם שמשווק עסקים כיום, מייצר עבורם תכנית שיווקית שנעשית כולה באמצעות המחשב. הוא ייצר להם מידי שבוע מספר פוסטים עבור הפיסבוק והרשתות החברתיות השונות והוא יקדם את האתר שלהם בגוגל באמצעות עיצוב האתר ויצירת תוכן בעל ערך עבור הגולשים. גם המקצוע הזה נעשה כולו באמצעות המחשב והאינטרנט.

חנויות אינטרנטיות

להיות בעל חנות אינטרנטית זה למעשה לעלות תמונות של המוצרים שאתם מוכרים לתוך אתר אינטרנט שהוא למעשה חנות וירטואלית. בחירת המוצרים והתשלום עליהם נעשים רק באמצעות המחשב והדבר היחידי שנעשה פיזית הוא השליחה של המוצר בדואר.

כתיבת תוכן

קודם דיברנו על המשווק הדיגיטלי שבונה תכנית שיווקית שלמה עבור עסקים הכוללת גם יצירת תוכן. מי שמייצר את התוכן עבור האתרים הוא כותב התוכן. לעסוק בכתיבת תוכן זה למעשה לעסוק בתחום שכולו נעשה כל גבי המחשב. האדם שכותב זקוק ליצירתיות המחשבתית שלו ולמחשב שבו הוא כותב את התוכן. זהו ללא ספק מקצוע שנעשה אך ורק באמצעות מחשבים כיום.

האם מקצועות שנעשים אך ורק המחשב הם מקצועות בעלי יציבות בשוק העבודה?

לא רק שמקצועות אלו בעלי יציבות בשוק העבודה, הם למעשה המקצועות הרווחיים ביותר שקיימים. מדובר על מקצועות שמותאמים לתקופה הטכנולוגית שאנו נמצאים בה והם מאפשרים לעוסקים בהם לעבוד מכל מקום ולבחור האם להיות שכירים או עצמאיים. כמו כן, מדובר בשירותים שכיום כל עסק שקיים זקוק להם ולכן קיים בהם ביקוש גבוה מאוד לעבודה. מעבר לכך, מדובר על תחומים שניתן ללמוד בקלות בעזרת קורסים קצרים ולייצר כמעט מידית עסק מצליח מאוד.

איפה ניתן ללמוד כיום מקצועות שעובדים בהם רק באמצעות מחשב?

אחד מהמקומות שמלמד את המקצועות שבהם עובדים רק עם מחשב הוא מכללת סולו. מדובר על מכללה שמלמדת את המקצועות השונים אונליין מהבית. תוכלו לפנות למכללה וללמוד עיצוב גרפי, בניית ארים וחווית משתמש UX-UI ולהתחיל להשתלב בתחומים טכנולוגיים שמצריכים מכם אך ורק מחשב ואינטרנט.

מהי למידה אונליין מהבית?

מדובר על למידה של שיעור פרטי שנעשה על גבי רשת האינטרנט. בשיעור כזה התלמיד נמצא בביתו והמורה בביתו או במקום הלימודים והם מתקשרים באמצעות תוכנת חיבור המאפשרת להם לדבר, לשמוע אחד את השני והמורה יכול גם לראות את המסך של התלמיד ולעבוד עם העכבר. מדובר על לימודים איכותיים אשר יכשירו אתכם לעבוד במקצועות סופר טכנולוגיים המתבצעים אך ורק באמצעות מחשב. אם תמיד חלמתם לעבוד בהייטק, אלו בדיוק המקצועות שיהיו רלוונטיים עבורכם.

2020-12-07T16:30:07+02:00