עבודת מחקר על עיצובי לוגו נכונים ובחירת צבעים מסלול לימודי עיצוב גרפי

טיפים למעצבים מתחילים בגרפיקה ממוחשבת – עבודת מחקר על עיצובי לוגו נכונים ובחירת צבעים מסלול לימודי עיצוב גרפי

Adobe _Microsoft _ Macdonalds _ Apple :בחרנו 4 חברות עשינו מחקר באינטרנט הצבעים בכל לוגו מה בעצם אומרים? ומדוע המעצבים בחר להשתמש דווקא באותם צבעים?

עיצוב לוגו
Apple עיצוב לוגו

צבע הלוגו שנעשה בתוכנות גרפיקה ממוחשבת הוא כסף מבריק מראה על ייחודיות ומודרניות, עכשווי יותר. הצבעים הקודמים של הלוגו היו מצבעי הקשת לא בסדר הנכון ופחות משנה לאחר שחזר ג’ובס לחברה מאז פיטוריו, הוא החליט לשנות את הלוגו מהצבעוני לצבע היותר מונוכרומטי , הכסוף המבריק הזה מפתחת, צבעוני לא עובד טוב על מתכת, apple שיתאים ליישום על המוצרים המודרניים שכבר היתה בהפסדים וג’ובס לאחר שהועסק בשנית, רצה להשאיר את צורת הלוגו שכולם כבר Apple אבל לשנות את הצבע הצבעוני למשהו יותר מונוכרומטי, רשמי ויפה, כסף apple מכירים ומזהים כמבריק. אם אהבתם תוכלו לבקר אותנו בקטגוריה של לימודי עיצוב גרפי מסלול הכשרה של מעצבים גרפיים לימודי תעודה. ולראות כיצד גם אתם תוכלו ללמוד מהבית לימודים אישיים בהדרכה פרטית אונליין עם המורים המקצועיים ביותר בתחום העיצוב.

.Microsoft BRANDING

מיקרוסופט גם כן עברה הרבה “גילגולי צבע” בלוגו שלה, עד הצבעים של הלוגו היום שהם אדום ירוק כחול וצהוב , הרב גווניות של הצבעים היתה אמורה להצביע על חברה חדשנית שיוצרת מגוון מוצרים, החזרה לצבעוניות הזו גם מעין “החזרת עטרה ליושנה” לפני כל הגלגולים הקודמים שעברה מיקרוסופט מבחינת הלוגו והצבע, היה לה את הסמל של 4 החלונות הצבעוניות, בהכי פשטות שאפשר ועכשיו הם חזרו לכך שוב כי הסמל הוא מאוד מוכר.

BRANDING
Adobe עיצוב ואתר

postscript language היתה מאוד חדשנית בתחום ה adobe חברת אלא בערכים מתמטיים, וכך bitmaps החברה הצליחה ליצור שפה שגם מאפשרת ליצור פונט, במקום יכלה לתקשר עם מדפסות הרבה הרבה יותר טוב, הלוגו של החברה שהומצא ע”י אשתו של אחד המייסדים מרווה ווארנוק אשתו של ג’ון ווארנוק, שהיא גם היתה מעצבת גראפית , הלוגו הראשון היה שם A שהיה כתוב בלבן על רקע מעין כחול, הלוגו העכשווי הוא ה Adobe System incorporations החברה מהלוגו הראשון של החברה על רקע אדום “מדמם” האדום A באותיות האלף בית האנגלי בלבן, אותה סימל חדשנות, חוסר פשרות יכולת לזרום ולעבוד עם כל מערכת שתשתלב עם התוכנות שלה.

 עיצוב ואתרMacdonalds עיצוב למסעדה

מסעדת המזון המהיר של מקדונלד’ס גם עברה הרבה שינויים בלוגו , הלוגו עצמו הינו 2 קשתות של זהב, שמאוד מזכיר את סמליות הקפיטליזם ומראה של כניסה למסעדת יוקרה, הרקע האדום כאיזכור לצבע הגגות שעליו היו מונחות קשתות הזהב של מסעדת מקדונדלס, במהלך השנים הורידו והוסיפו את הצבע האדום מהלוגו לפי הצורך של אותו קמפיין או מוצר שעליו רצו להטביע את הלוגו, אבל קשתות הזהב תמיד נשארו בלוגו עם שיפצורים u1508 פה ושם אבל המבנה והצבע הצהוב זהוב תמיד נשארו. 4 חברות בינלאומיות עם איור בלוגו ומדוע השתמשו דווקא באיור זה.

Adidas, Alfa romeo, Android, boeing Adidas מיתוג מקצועי עיצוב לוגו

חברת נעלי הספורט היוקרתית והטובה בעולם, יש לה לוגו שמאופיין ב 3 פסים אשר מסמלים, עלייה על הר, עלייה הזו מסמלת כיבוש מטרות והגעה ליעדים, זה המסר שרצו האחים דסלר להעביר לאתלטים שיתמרץ אותם להגיע למטרותיהם ולהמשיך לשעוט קדימה, זו הסיבה שהצבע הוא שחור , אבל היו לה כל מיני שינויים בסמל הלוגו , לאחר 1971 הלוגו שונה למין עלה תלתן עם 3 עלים משולב עם פסים מקבילים בצבע כחול, בסופו של דבר הלוגו שבעל 3 פסים מקבילים מכיל בתוכו את הרצון והמטרה שחברת אדידס רוצה שהאתלטים יגיעו אליה וימשיכו לשאוף ליותר ולעבור עוד ועוד מטרות ויעדים בזכות נעלי אדידס .

Alfa Romeo

חברת ייצור מכוניות היוקרה האיטלקית אלפא רומיאו, גם עברה המון שינויים בלוגו שלה שמורכב ממספר אלמנטים , האלמנט הראשון הוא שלט האצולה של משפחת ויקונטי, שהיתה אחת מהמשפחות המכובדות והמוערכות ביותר במילנו, ואלמנט נוסף של צלב אדום על רקע לבן שמספרת על הגבורה של ג’ובאני דה ריו שהפך לאדם הראשון שעלה לחומות ירושלים והעז להרים שם צלב במהלך מסעות הצלב, אגדה אורבנית מספרת על נחש שהרתיע את תושבי מילאנו וארכיבישופ בשם אוטון ויקונטי צד והרג אותו. האלמנט שבו יש נחש חבוש בכתר מסמל את אותו אקט גבורה זה. הלוגו המקורי נשא את השם אלפא, אך מאז שנרכש ע”י ניקולה רומאו, בדצמבר 1915 השלט שבלוגו שונה כך שיכיל את המלים אלפא-רומיאו ומנגד מילאנו, החל מ 1925 החלה עטרה יפה לקשט מסביב לסמל ויותר מאוחר הפכה לקישוט מוזהב מסביב, השם מילאנו הוסר מהסמל כשהחברה פתחה בהצלחה מפעל נוסף בפומיגיליאנו דארקו.

Android

אנדרויד הינה מערכת הפעלה מבוססת לינוקס שנקנתה ע”י גוגל והמשיכה מאז ליצור משחקים שמתאימים. android לפלאטפורמת הסמארטפון שעובדים על מערכת ההפעלה הלוגו הינו בצורת רובוט אנדרואידי שעיצבה הגרפיקאית האמריקנית אירינה בלוק. הלוגו עצמו נראה מאוד משעשע ומייצג אופי משחקי ומלא הנאה שנעשה בצורות פשוטות ביותר, הסמל עצמו הינו בצבע ירוק שמסמל צמיחה, חדשנות ושגשוג.

Boeing

חברת התעופה בואינג, היא אחת חברות המטוסים הוותיקות ביותר בעולם ויוסדה ע”י וויליאם אי. בוינג ב 1916 בסיאטל וואשינגטון והראתה צמיחה אדירה והתפתחות יפה בחברה ונחשבה לאחת מחברות בניית המטוסים

הגדולה בעולם. בוינג התמזגה ב 1997 עם יריבתה מקדונל דאגלס u1493 ומשם גם הלוגו הסופי בסופו של דבר הגיע, הלוגו עצמו עבר המון גלגולים כולל שימוש בטקסט בלבד ללא איורים, אך ב 1997 בעת המיזוג עם חברת מקדונל דאגלס המעצב ריק אייבר שיפץ את הלוגו הקיים של בואינג ושילב אותו עם האלמנטים הקלאסיים של הלוגו של מקדונל דאגלס שעיצובו היה מושפע מהמטוסים שהחברה בנתה בעבר, יחד עם הלוגוטייפ של חברת בואינג שממנו מורכבת זהות החברה עד היום. הצבע הכחול בלוגו מייצג את השמיים והעליונות באוויר העוצמה החוזק וההצלחה של המותג.

2019-08-03T13:20:25+03:00