עיצוב אפליקציות ואתרים

//עיצוב אפליקציות ואתרים

אתרי האינטרנט נכנסו לחיינו בסערה. הם קיימים בכל תחום שהוא ורבים מהם מקבלים אלפים רבים של כניסות מידי יום. יש אתרי אינטרנט בכל תחום – אתרי אינטרנט חדשותיים, אתרי אינטרנט מכירתיים, אתרי אינטרנט תדמיתיים וכמובן אינפורמטיביים, ולכל אתר יש את המטרה שלו. אם בעבר היינו רגילים לקבל שירותים או לרכוש מוצרים רק באופן פיזי, הרי שהיום אנחנו יכולים כבר לעשות את זה באופן וירטואלי. אם בעבר היינו צריכים לצאת מהבית בשביל לרכוש משהו או לצרוך מידע על משהו, היום בכמה קליקים באינטרנט או באפליקציה ואנו באתר המתאים ומסיימים את הרכישה. אתרי האינטרנט מלווים אותנו לכל מקום והיום רבים מהם כבר קיימים גם כאפליקציות.

אפליקציות שמתאימות למכשירים הניידים כניסת האפליקציות לחיינו

כל מה שדיברנו עליו עד עכשיו היה קיים אך ורק כאתרי אינטרנט שהיינו נכנסים אליהם או באמצעות המחשב, או באמצעות האייפד או הטאבלט או באמצעות המכשיר הנייד שבכיס. גם היום אנחנו גולשים באתרי אינטרנט אך היום יש כבר אפליקציות שמתאימות למכשירים הניידים שאנו נושאים עימנו לכל מקום. האפליקציות הללו מאפשרות לנו לקנות בלי לזוז לשום מקום, מאפשרות לנו ליצור קשר עם חברים ובני משפחה, מאפשרות לנו לצרוך שירותים שונים ומאפשרות לנו לבצע פעולות שונות.

הכנת אייקונים לאפליקציות במשקלים מאוד נמוכים

הכנת אייקונים לאפליקציות במשקלים מאוד נמוכים

גם אתרי אינטרנט וגם אפליקציות יש רבים. יש תחרות גוברת והולכת בכל תחום שהוא ובשביל שהגולשים יבחרו באפליקציה מסוימת או באתר מסוים כאלו שיספקו להם את מה שהם צריכים, צריך בין השאר שהם יהיו מעוצבים בצורה נכונה. איך בצורה נכונה? על זה נסביר כמובן עכשיו.

מה זה UI הכול מתחיל ונגמר בניראות

לפני שנסביר מה זה UX   ומה זה UI ולמה זה רלוונטי לחיים של כולנו, חשוב שנבין מה בכלל עיצוב עושה ולמה הוא גורם. יש אין ספור מחקרים שמדברים על הקשר בין מה שאנו נחשפים אליו ובין מה שזה גורם לנו להרגיש, ואחרי שמרגישים מבצעים פעולות שונות כפועל יוצא מכך. באתרי האינטרנט כמו גם באפליקציות השונות המראה הוא הדבר הראשון שתופס את העיניים שלנו. זה יכול להיות צבעים שגורמים לנו להרגיש נעים, אלו יכולים להיות כפתורים באתר האינטרנט שיוצרים תחושה נוחה עם הצורה שלהם ועם הצבע שלהם מה שגורם לנו ללחוץ עליהם, ואלו יכולים להיות עיצובים שונים שגורמים לנו להרגיש בנוח איפה שאנו נמצאים, גורמים לנו להרגיש טוב עם עצמינו ולהישאר באתר או באפליקציה. הניראות של אתר האינטרנט או האפליקציה ובמילים אחרות – העיצוב שלהם, הם קריטיים להצלחה. וזה לוקח אותנו היישר למושגים UX ו-UI מושגים מעולם החוויה שבגלישה הן באתרי אינטרנט והן באפליקציות.

עיצוב ממשק משתמש UI

אז מהו אותו UI מדובר? למה עיצוב ממשק משתמש הוא קריטי להצלחה של אתרי אינטרנט כמו גם של  אפליקציות שונות? עיצוב ממשק משתמש הוא שיפור של תצוגת האתר או האפליקציה. זה אומר כל פרט עיצובי שיש באתר או באפליקציה יש להם חשיבות להרגשה. זה כולל כמובן את ההחלטה על הצבעים באתר, זה כולל על איך ייראו הטפסים באתר ואיך הם יעשו עבודה טובה, זה אומר אילו כפתורים יהיו וכמובן, אילו תמונות יהיו חלק מהעיצוב. עיצוב ממשק משתמש נוגע למיקום של כל אלמנט ואלמנט באתר, שיחד עם עיצוב אמורים להיות נעימים ונוחים לשימוש. מעצב ה-UI אחראי לפיתוח הגרפי של האתר או האפליקציה ולהתאמת העיצוב לדרישות של המתכנתים. הוא אחראי על כל מסך ומסך באפליקציה או באתר, אחראי על המראה שלהם ועל השימושיות שלהם.

פיתוח אפליקציות - התהליך  UI – User Interface

פיתוח אפליקציות – התהליך  UI – User Interface

עיצוב חוויית משתמש UX

עיצוב חוויית משתמש הוא זה שאחראי לא רק על העיצוב והגרפיקה החיצונית של האתר אלא גם על המבנה שלו, על המערכות שתומכות בו ועל התוכן שלו. מרכיב חשוב בחוויית המשתמש היא ה”זרימה” שלו באתר או באפליקציה, היכולת שלו להסתובב באופן חופשי כשהכול נוח והכל נגיש, כשכפתור אחד מוביל אותו לבא אחריו בצורה נוחה ופשוטה. מעצב חוויית המשתמש חייב לעשות טסטים לשמישות של האתר או האפליקציה על מנת לוודא שהם אכן עובדים כמו שצריך. בסופו של דבר, עיצוב חוויית המשתמש הוא הפשטה של הדברים, היכולת לקחת את האתר או האפליקציה ולגרום לכך שהם יהיו כמה שיותר נוחים לשימוש בהתאם לקהל היעד שלהם.

כולנו מכירים את זה שאנו נכנסים לאתר מסוים או לאפליקציה מסוימת, מתחילים לגלוש ומהר מאוד עוזבים. משהו בחוויה לא שלם לנו, משהו בגלישה לא נוח לנו ואנו לא יכולים להסביר את זה ממש אלא פשוט נוטשים בתוך שניות. זו בדיוק חווית משתמש גרועה והיא יכולה להיות או בגלל עיצוב לא מתאים או בגלל עיצוב ממשק בצורה לא נכונה. למעצבי חוויית המשתמש וממשק המשתמש יש תפקיד קריטי בהצלחתם של אתר האינטרנט או האפליקציה. הם צריכים להיות אנשי מקצוע מהשורה הראשונה והם צריכים גם להכיר את תוכנות העיצוב הרלוונטיות וגם להיות עם יידע בכל מה שקשור למה גורם לגולשים להרגיש את מה שרוצים שהם ירגישו.

התוכנות האחראיות לעיצוב – פוטושופ ואילוסטרייטור

לא משנה אם אתם מעצבים אפליקציה או אתר, אתם צריכים אם כן גם להכיר את התוכנות הרלוונטיות לעומק וגם להיות בעלי יידע בכל מה שנוגע לפסיכולוגיה שמאחורי עולם העיצוב. יש שתי תוכנות שאחראיות על העיצוב (בעיקר שתי אלו) ואותם חייבים ללמוד על בוריין:

  • פוטושופ – אין מי שלא מכיר את תוכנת פוטושופ, תוכנת עיצוב וליטוש התמונות המתקדמת ביותר בעולם. זו תוכנה שיודעת לקחת כל תמונה ולעשות בה מניפולציות שונות, תוכנה מבית חברת אדובי שאחראית גם על תוכנות נוספות כמו אילוסטרייטור, אינדיזיין ואחרות. בשביל לעצב אתרי אינטרנט ואפליקציות צריך להכיר את התוכנה ולדעת לעבוד איתה.
  • אילוסטרייטור – אילוסטרייטור היא עוד תוכנה מבית חברת אדובי מערכות, תוכנה שעובדת על ווקטורים ולא על פיקסלים כמו פוטושופ. זו תכונה שניתן באמצעותה לעצב תלת מימד, כרטיסי ביקור ואלמנטים גרפיים רבים אחרים וכמובן אתרי אינטרנט ואפליקציות בכל תחום שהוא.

איך לומדים את התוכנות? בשיטת אחד על אחד עם מורה פרטי ודרך האינטרנט. ועם מי עושים את זה? עם מכללת סולו כמובן.

מה זה UX - UI חווית המשתמש

מה זה UX – UI חווית המשתמש

מהי שיטת הלימוד לימודים עיצוב אפליקציות אונליין

אם אתם רוצים לדעת לעצב אפליקציות ואתרי אינטרנט ואתם רוצים ללמוד את התוכנות הרלוונטיות, אתם חייבים להכיר את מכללת סולו ואת שיטת הלימוד – אחד על אחד עם מורה פרטי און ליין. איך זה עובד? פשוט מאוד, היום אפשר לעשות הכול און ליין ואין שום סיבה שלא לדבר ולראות האחד את השני. במכללת סולו לומדים באינטרנט אונליין באמצעות תוכנה ייחודית, תוכנה שמקשרת בין שני המחשבים כך שכל אחד יכול להשתלט על המחשב של השני וכמובן לראות ולדבר האחד עם השני. המורה והתלמיד יושבים כל אחד בביתם בלי הצורך לצאת מהבית, לא צריכים להתכונן ולא צריכים להוציא עוד הוצאות לא מתוכננות, יכולים ללמוד בכל זמן שמתאים לשני הצדדים וכמובן הכול בנוחות מלאה.

מכללת סולו היא המכללה המובילה בישראל ללימודי עיצוב גרפי בכלל ובשיטת האון ליין בפרט. מאות תלמידים שמסיימים בכל שנה ומשתלבים בתעשייה הם ההוכחה שזו המכללה המתקדמת ביותר בתחום.

2019-07-26T21:48:10+03:00