עיצוב אפליקציות מדריך

//עיצוב אפליקציות מדריך

עיצוב אפליקציות מדריך

הטכנולוגיה בעולם לא מפסיקה להתפתח, זה התחיל איי שם במצרים העתיקה בהמצאת הכתב, המשיך בסין ואירופה בהמצאת הדפוס והגיע לעידן המחשבים, המצאת המדפסות הדיגיטליות, האינטרנט, הטאבלטים והטלפונים החכמים. ומי שמככבת לה בשנים האחרונות יותר ויותר היא האפליקציה. ומהן למעשה אותן אפליקציות מדוברות? מדובר ביישום מחשובי שנועד לתת מענה מחשובי פשוט. את האפליקציות לרוב נראה בטלפונים החכמים, אך לא רק, כיום ניתן להשתמש באפליקציות גם דרך המחשב.

איך מעצבים אפליקציות? האם זה מסובך?

אפליקציות מעצבים כיום באותן הפלטפורמות שבהן מעצבים אתרי אינטרנט, היות והן בנויות בעזרת קוד ממוחשב של שפות מחשב מגוונות. ובדיוק כמו בבניית אתרי אינטרנט, גם בבניית אפליקציות יש אפשרויות בניה בעזרת תוכנות בקוד פתוח ותוכנות בקוד סגור. אך מה שממש חשוב בבניית אפליקציות זה למעשה העיצוב שלהן. על העיצוב שלהן ואיך הוא מתבצע נדבר כעת.

תוכנות לעיצוב אפליקציות

אז אתם ודאי שואלים איך מעצבים אפליקציות? מהן התוכנות שהכי נכונות וטובות כיום? אז נתחיל בזה שבסיס העיצוב נעשה בעזרת שתי תוכנות עיצוב מצוינות שבהן משתמשים בעיקר מעצבים גרפיים. שתי התוכנות הכי חשובות בעיצוב אפליקציות הן כמובן הפוטושופ והאילוסטרייטור.

בכל אפליקציה קיימות גרפיקות מגוונות ותמונות שעליהן להיות ולהיראות איכותיות מאוד ומותאמות למובייל. כדי שהן יהיו כך, יש לעצב אותם תחילה בשתי תוכנות העיצוב הללו. תוכנת הפוטושופ היא תוכנה לעיבוד תמונה שעובדת באמצעות פיקסלים ושכבות. כל פיקסל בתמונה ניתן לשנות באמצעות הפוטושופ והוא משפיע על הנראות שלה. זה יכול להיות שינוי הצבעים בתמונה, שינוי האווירה ואפילו מחיקה או הדבקה של פריטים. תוכנת האילוסטרייטור היא עוד תוכנה מרכזית מאוד ובעזרתה ניתן לעצב אלמנטים מגוונים שניתנים להגדלה והקטנה בזכות כך שהתוכנה עובדת על ווקטורים.

רק בעזרת תוכנות העיצוב בונים אפליקציות?

אז זהו שממש לא. אם אינכם מתכנתים, כנראה שכתיבת קוד באמצעות שפת מחשב זו לא הדרך עבורכם, אך חשוב לדעת שכיום יש כלים ומערכות שמאפשרות לכם בניית אפליקציה מבלי לתכנת קוד. אחת מהתוכנות הללו היא הוורדפרס ואחד מהתוספים הפופולאריים ביותר שלה הוא האלמנטור שהוא למעשה עורך דיגיטלי. האלמנטור מציע תבניות מוכנות המאפשרות עיצוב של אתרי אינטרנט או אפליקציות בקלות מבלי לדעת לתכנת או לכתוב קוד. כיום האלמנטור נחשב לכלי העיצוב הנוח והקליל ביותר לבנייה של אתרים, בלוגים ואפליקציות ומעצבים רבים מעדיפים את השימוש בו.

ומה עוד חשוב בעיצוב ובניה של אפליקציות?

אחד הדברים שהכי חשובים בתחום האפליקציות זו חווית המשתמש. אפליקציה היא יישום מהיר ונגיש שאנו רואים ומשתמשים בה בעיקר מהטלפון הנייד. כשאנו משתמשים באפליקציה, אנו רוצים שהיא תהיה פשוטה, קלילה ונעימה לנו לעין. לכל הפרמטרים הללו יחד קוראים חווית משתמש ux – ui והם למעשה מייצרים יחד את האפליקציה. חווית משתמש זהו מושג יחסית חדש שבעשר השנים האחרונות הוא הפך להיות הדבר החשוב ביותר ביצירה, פיתוח ועיצוב מוצרים. מי שעוסק בחוויית משתמש מחפש לעצב אפליקציה שתהיה נוחה וידידותית למשתמש. דבר זה קריטי וחשוב, כי ככל שחוויית המשתמש טובה יותר, כך יותר אנשים ירצו להשתמש בה והיא תרוויח יותר.

איפה לומדים עיצוב אפליקציות?

בתי ספר לעיצוב גרפי ובניית אתרים, לרוב ילמדו גם את מקצוע העיצוב אפליקציות. אחת המכללות שמלמדת את התחום היא מכללת סולו שדרך הלימוד שלה שונה מכל בית ספר אחר והיא ייחודית וטובה עבור סטודנטים רבים. מכללת סולו מלמדת אחד על אחד באונליין. היא מאפשרת ללמוד שדרך איכותית מבלי לצאת מהבית או לפספס ימי עבודה, דבר שנוח מאוד לכל מי שעובד משרה מלאה, מי שאין לו מספיק זמן, אימהות וכל מי שמעוניין לחסוך כסף על נסיעות, חנייה ומגורים רחוקים מהבית.

איך לומדים אונליין מהבית עיצוב אפליקציות?

השיטה של מכללת היא למידה מרחוק באמצעות תוכנת חיבור. תוכנה זו עובדת על גבי רשת האינטרנט והיא מחברת אתכם לשמע ולשיתוף המסך שלכם ושליטה בעכבר. כך למעשה אתם יכולים לדבר ולשמוע את המורה, לראות את אותו מסך המחשב והמורה יכול לבצע דוגמאות בעזרת העכבר שלכם. המכללה בחרה ללמד שיעור פרטי אחד על אחד על מנת לתת לכל תלמיד את האפשרות ללמוד בקצב שנכון לו. תלמידים שלומדים במכללת סולו לא צריכים להתחשב בקצב של תלמידים אחרים. הם יכולים לשאול שאלות במהלך השיעור ולקבל תשובה מידית מבלי לחכות לסוף השיעור.

שיטת הלימוד במכללת סולו מושתת על לימוד של תתי פרקים כדי להגיע להבנה של החומר ברמת יישום. היישום של החומר הוא אחד הדברים החשובים ביותר בעיצוב של אפליקציות כי בלעדי יכולת זו לא תוכלו לעסוק במקצוע. למידה של תתי פרקים הנשענים אחד על השני בונים הבנה טובה יותר של החומר.

מהם תנאים המקדימים לקורס עיצוב אפליקציות?

הבסיס לעיצוב אפליקציות הוא ידע בעיצוב גרפי. זהו קורס המתבסס על ידע בתוכנות הגרפיות פוטושופ ואילוסטרייטור. לכן הרשמה לקורס זה ניתנת עבור מי שיודע לעבוד עם התוכנות. ניתן לומר כי עיצוב אפליקציות הוא קורס המשך לקורס העיצוב הגרפי והוא מאפשר לסטודנטים לרכוש מקצוע נוסף המביא אותם לקבלה לתחומי ההייטק.

בשנים האחרונות תעשיית ההייטק מכניסה יותר ויותר מעצבים גרפיים לשורותיה שלהם קיים הידע בבניית אתרים, בניית אפליקציות וחווית משתמש. מכללת סולו מלמדת כיום את כל הקורסים הללו וכמובן גם קורס בעיצוב גרפי כבסיס ולכל מי שמעוניין לעסוק במקצוע.

עם מה אצא בסוף הקורס?

מעבר לידע הרחב והיצירתי שתצאו איתו, אתם כמובן תקבלו תעודה, אך הכי חשוב, אתם תעצבו תיק עבודות. תיק העבודות הוא הדרך שלכם למצוא עבודה בתחום. אנשים שירצו לקבל את שירותיכם, ירצו תחילה לבחון האם העיצוב שלכם והסגנון שלכם מתאים להם. הדרך היחידה לעשות זאת היא בעזרת תיק עבודות איכותי שתציגו להם.

איך מוצאים עבודה בתחום?

למצוא עבודה בתחום ניתן באמצעות מודעות דרושים המתפרסמים באתרי דרושים. מעבר לכך, מכללת סולו מחזיקה כיום בקבוצת הפיסבוק הגדולה ביותר לדרושים בתחומי העיצוב להייטק. המכללה מאפשרת לכל מי שבתחום ולבוגרים של המכללה להצטרף לקבוצה וליהנות מעשרות מודעות דרושים איכותיות המתפרסמות בכל יום. תוכלו להגיש אליהן קורות חיים ותיק עבודות ולהתחיל את ניסיונכם בתחום. ככל שיגדל הניסיון שלכם, כך גם יעלה השכר שלכם בתחום. מעבר לכך, מי שלמד בניית אפליקציות, יש בידו ידע בעיצוב גרפי והוא יכול למצוא עבודות גם בתחום זה בקבוצה.

לסיכום, אפליקציות הן יישומים שהופכים מידע לפשוט ונעים. העיצוב שלהן וחווית המשתמש הם הדברים החשובים ביותר ולכן יש לבצע איפיון מקצועי ועיצוב מקצועי. עיצוב אפליקציות תוכלו ללמוד כיום אצלנו במכללת סולו. אנו מלמדים אונליין מהבית, שעה וחצי בשבוע ותוך שלושה וחצי חודשים גם אתם תוכלו לשדרג את הידע שלכם בעיצוב ולהוסיף אליו גם ידע בעיצוב ש אפליקציות. למכללת סולו יש כיום מגוון קורסים בעיצוב גרפי להייטק. תוכלו ללמוד חוויית משתמש, בניית אתרים, בניית אפליקציות, קורס שבו מעצבים תיק עבודות ועוד מגוון רחב. פנו אלינו עוד היום ונשמח לתת לכם פרטים נוספים.

2021-02-22T10:43:50+02:00