עיצוב גרפיקה

//עיצוב גרפיקה

עיצוב גרפיקה הן שתי מילים בלתי נפרדות, שכן כאשר מישהו נוקט במילה ‘גרפיקה’, כוונתו היא לעבודות עיצוב שונות. תחום עיצוב גרפיקה מכיל תת תחומים רבים, כגון: עיצוב של לוגואים, של פולדרים ועלונים שונים, עיצוב של מודעות, עיצוב בספרים ובעיתונים ועוד. היקף תתי התחומים של עיצוב גרפיקה הם רבים וקרוב לוודאי שזו הסיבה של הדרישה שהולכת וגואה לאנשי מקצוע העוסקים בתחום עיצוב גרפיקה. חשוב לדעת כי ישנו הבדל בין מעצב גרפי לבין גרפיקאי. המעצב הגרפי הוא לרוב האדם שמשפיע על הצורה שבה הרעיון יועבר באמצעים ויזואליים כאלו ואחרים ואילו הגרפיקאי הוא האדם שיוציא את אותו רעיון לפועל על ידי מימושו.

עיצוב גרפיקה

עיצוב גרפיקה – ההשפעה

בימים אלו מתחדדת השאלה: מהו התחום שיותר משפיע על הצרכן/הגולש, האם העיצוב הגרפי המעניק את ה’באזז’ החזותי המסקרן שמושך אנשים אל אותו מוצר או אתר אינטרנט, או האם זה התוכן/המלל שמשמש אטרקציה מילולית לצרכנים. התשובה היא כי עיצוב גרפיקה וקופירייטינג אינם שני דברים נפרדים במסעו של בעל העסק ללכידת צרכניו, אלא שיתוף הפעולה של השניים. עיצוב גרפיקה שלוכד את עיני הצרכן בשילוב המלל המתאים והמסקרן הם אלו שיביאו לבעל העסק את תשומת ליבו של הגולש והשארת פרטיו או ביצוע רכישה. הבנה זו מתחדדת ולכן יותר ויותר אנשים מוכשרים בוחרים בשנים האחרונות להתמקצוע בכל התחום של כתיבת תכנים וכתבות ובתחום עיצוב גרפיקה.

עיצוב גרפיקה ממוחשבת

עיצוב גרפיקה ממוחשבת הוא תחום שתופס תאוצה בשנים האחרונות וזאת משום ההאצה ההולכת וגוברת של העידן הטכנולוגי. אם פעם לא לכל אדם היה מחשב, כעת לרוב האוכלוסייה בישראל יש מחשב ורוב רובה מחוברת לאינטרנט. משום שהאינטרנט הוא דור העתיד ונותן אפשרות לדריסת רגל בכל העולם, אנשים רבים פותחים לעצמם אתרי אינטרנט וזקוקים לעזרתם של אנשים רבים מתחום עיצוב גרפי. הדבר תקף גם לגבי עסקים וחברות רבות, שכן עיצוב גרפיקה הוא למעשה אחד מהתחומים במדעי המחשב ובאמצעותו ניתן לתכנן, ליצור כל מיני דמויות ודברים שונים בקטגוריית האנימציה הממוחשבת, משחקי המחשב וכמובן התחום שנהפך אט אט להיט ודוגמא לזאת אנו יכולים לראות בסרט הפופולארי המוקרן בימים אלו: ‘אוואטר’, שם יש שימוש במציאות מדומה, מציאות תלת מימד ועוד. ההשערה כי עיצוב גרפי הוא תחום שהדרישה אליו תגדל יותר ויותר בשנים הקרובות, היא סברה שכבר קורמת עור וגידים וזאת אנו רואים לפי הכמות הרבה של מודעות הדרושים בכל הנושאים הקשורים לגרפיקה ממוחשבת. עיצוב גרפיקה הינו תחום שהדרישה אליו היא לא רק בתחום האמנות, הפרסום והשיווק אלא גם בעולם הרפואה והאדריכלות שם לרוב משתמשים בגרפיקה התלת מימדית לייצור תמונות אשר נאמנות כמה שיותר למציאות.

עיצוב גרפיקה אונליין

אחת היתרונות של העידן הטכנולוגי המודרני הוא האינטרנט. האינטרנט הוא כלי אשר מכיל אפשרויות רבות כשביניהם גם: מידע רב על התחום של עיצוב הגרפיקה וקורסים המועברים אונליין, כלומר באופן מקוון כך שהסטודנט יכול לרכוש את הידע בזמנים הנוחים לו ואינו מוגבל כמו פעם למיקום ושעות אשר נקבעים לו. תיארנו במאמר זה את הנפלאות של עיצוב גרפי, את התאוצה שתחום זה צובר ואת התחומים הרבים להם נדרש עיצוב גרפיקה. הקורים מועברים על ידי מצגות, ספרים, פעמים רבות ישנה תמיכה של צ’ט שבהם המרצה עונה על שאלות, פורומים שונים ועוד. אם בעבר העבודה, הילדים ועיסוקים מחייבים אחרים מנעו מכם ללמוד עיצוב גרפיקה, כיום, קורסי האונליין בתחום זה מאפשרים לכם לרכוש את אותו ידע מבלי לפגוע בעבודה המפרנסת אותכם ובזמן איכות עם ילדכם.

עיצוב גרפיקה אונליין – פני העתיד

2019-08-05T00:41:41+03:00