תוכנות הדפסה אילו שיעורים כדאי לקחת כדי להיות גרפיקאי איך להפוך למעצב גרפיקאי עם אפס ניסיון מהן התוכניות הגרפיות הנפוצות ביותר בעבודה בבית דפוס

תוכנות הדפסה אילו שיעורים כדאי לקחת כדי להיות גרפיקאי? איך להפוך למעצב גרפיקאי עם אפס ניסיון מהן התוכניות הגרפיות הנפוצות ביותר בעבודה בבית דפוס?

במאמר זה תוכלו לקבל פרטים מלאים כולל שיעורי יוטיוב בעברית וכל המידע על תוכנות עיצוב גרפי למדפסות, נארגן עבורכם את המידע שכבר קיים וכמובן ניתן לכם המון טיפים שימושיים כיצד מעצבים גרפיים וגרפיקאים עובדים בבתי דפוס, הכנו לכם שיעורי יוטיוב מוסברים בעברית ומסבירים לכם על כל התוכנות הפופולריות בתעשיית הגרפיקה הממוחשבת כגון: פוטושופ, אילוסטרייטור מאייר, אינדיזיין, תוכנות אלו שימושיות ביותר בקרב המעצבים הגרפיים והגרפיקאים אמנים העוסקים בבתי דפוס, השיעורים מוסברים בעברית ומתאימים לכל מי שרוצה להיות חלק מהעולם הזה, כמובן שתוכלו לעקוב ולראות את מהלכי העיצוב המפורטים לכם שלב אחר שלב בגרפיקה ממוחשבת בעברית ובצורה קלה להבנה.

במכונות דפוס באילו תוכנות גרפיקאים משתמשים?

התוכנות הגרפיות המשמשות כיום מעצבים גרפיים בתחום הגרפיקה הממוחשבת הדיגיטלית הן אך ורק פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזין, שלכל אחת מהן ייעוד שונה ואחראי להפקתן הן אדובי, אדובי אחראית על כל התוכנות בתקשורת החזותית תעשייה, ובהמשך נסביר לכם מה עושה כל תוכנה וכיצד היא תורמת בתהליך העבודה של מעצבים גרפיים, שכולם מיועדים לפרסום. אדובי שיפרה את התוכנות הללו, שיאפשרו לך גם לעבוד על עיצוב אתרים. תוכנת גרפיקה מועילה לא רק בקרב מעצבים גרפיים, אלא גם בקרב קהילת מעצבי האופנה, מעצבי הפנים, השרטוטים והסימולציות ואחרות. לכל תוכנה הגדרות ייחודיות המאפשרות למעצבים להתאים קבצי עבודה למכונות דפוס לבנייה של אלבום דיגיטלי להצגה של תיק העבודות או לכל תחום אחר המטרה היא לבצע סנכרון מלא עם צבעי מכבש דפוס כגון צבעי פנטון, טבעות גרפיות ועוד. מעצבים גרפיים אינם משתמשים רק בתוכנה אחת לעיצוב גרפיקה איכותית, ולעיתים בקובץ עבודה אחד המיועד להדפסה יש כמה תוכנות שהיו אחראיות על התוצר הסופי, כמו עיבוד תמונה בפוטושופ, עיצוב לוגו ב- אילוסטרייטור וכל הקבצים הללו יוכנס לתוכנת האינדיזין אם ברצונך לעצב ספר או חוברת פרסום.

תוכנת הדפסה PHOTOSHOP עיצוב גרפי

פוטושופ נחשבת לתוכנה הפופולרית בעולם ומאפשרת למעצבים גרפיים לבצע מודעות מכירה, פליירים, ולהזמין עיצובים באמצעותה, לתוכנה פרמטרים חשובים להדפסה ועובדת מצוין עם הדיו לאחר הגדרות מתאימות שהגרפיקאים מעמיסים בתוכנה , התוכנה מסוגלת לייצר ולתפעל כל דרך שתרצה בתמונות,  תוכנת פוטושופ מסתנכרנת היטב עם מוצרי Adobe אחרים כגון אילוסטרייטור ואינדיזין.

אילוסטרייטור

תוכנה אילוסטרייטור וקטור גרפיקה ממוחשבת, אחראית במכונות דפוס על יצירת צורה וקווים, התוכנה מאפשרת לעצב גרפיקה נקייה על ידי יצירה ומשיכת קווים, באמצעות התוכנה מעצבים גרפיים וגרפיקאים מעצבים לוגו, כרטיסי ביקור, קווי חיתוך לגרפיקה מבוססת צורה. מבוססת על צורות ולא "בשעטנץ" רגיל  כמו ריבועים, נחשבת לתוכנה המרכזית בלימודי מעצב גרפי, ניתן לעצב עיטורים גרפיים, להכין מאפיינים מיוחדים משולבים בתוכנה כדי להפוך את הדפסת קבצי העיצוב למהירה וישירה.

במכונות דפוס משתמשים במעצבי תוכנה גרפיים עם INDESIGN.

התוכנה מאפשרת אכלוס של אלמנטים המיוצרים בתוכנות גרפיות אחרות כגון פוטושופ אילוסטרייטור, התוכנה אינה מאפשרת עיצובים כמו שאר תוכנות הגרפיקה אך עדיין יש לה כלי עיצוב מינימליסטיים המאפשרים עיצוב בסיסי, התוכנה מאפשרת לפתוח עמודים רבים ולך היכולת להגדיר עיצוב בעמוד מאסטר שיחזור באותה תבנית בדפים אחרים, התוכנה מאפשרת לפתוח עמודים רבים וניתן להגדיר עיצוב בעמוד מאסטר שיחזור באותה תבנית בדפים אחרים, התוכנה מאפשרת לך להטמיע תמונונות אך התוכנה לא מיועדת לעיבוד תמונה, אבל היא כן מאפשרת לך להכניס תמונות ולבצע עליהן אפקטים מאוד פשוטים כמו הצללה, ריכוך התמונה ועוד אלמנטים עיצוביים בסיסיים מאוד. התוכנה דומה לאיור תוכנה וקטורית, אך חסרה בה כלי עיצוב. הייחודיות שלו היא היכולת לעבוד עם טקסטים רבים שבדרך כלל מגיעים מתוכנות טקסט אחרות כמו word. אתה יכול להמיר ללא מאמץ קובץ תוכנת ורד בן 400 עמודים ולהכניס אותו לתוכנית העצמאית תוך שניות כדי להמשיך ביצירות גרפיות בתוך הקובץ.

מעצבים גרפיים לדפוס – כיצד ניתן להתחיל ללמוד את תוכנת הגרפיקה המשמשת במכונות דפוס?

כדי להפוך למעצב גרפי, עליך ללמוד תחילה את התוכנית בפוטושופ עיצוב גרפי, אילוסטרייטור ואינדיזין, אותה ראית כבר בפרקים הקודמים. עם זאת, האם לימוד פשוט של התוכנה הגרפית מספיקה? האם עצם הכרתם יספיק לך כדי לעצב אותם? כדי להיות מעצב גרפי צריך קודם כל ללמוד איך לחשוב כמו מעצב גרפי, איך להוציא את הכישרון שלך ולתרגם את רצונו של הלקוח לעבודה מעוצבת שתעשה את עבודת המכירות, החל מעלון קידום מכירות ועד הזמנה ועד יוקרתי.

במסגרת לימודי עיצוב גרפי תלמדו כיצד ליישם את חוקי העיצוב הגרפי באמצעות תוכנות גרפיות. נעבוד איתך כל הזמן על פיתוח יצירתיות, נלמד כיצד מעצבים לוגואים וכיצד צבעים משפיעים על אנשים, תורת הצבעים ומשמעויות – כיצד עובדת הצבע המכירות, פיזור אלמנטים ביחס למרחב למשיכת תשומת לב, קומפוזיציה גרפית – סידור האלמנטים במרחב לניקיון וסדר מופתי, הבנת תהליכי המיתוג בגרפיקה תוך שמירה על חוקי עיצוב גרפי לפי הנישה שצריך לפענח.

איך ללמוד להדפיס מהבית תוכנת גרפיקאים

במסגרת הלימודים במכללת סולו תוכלו ללמוד מקצועות עיצוב גרפי בשיטת לימוד מקוונת אחד על אחד עם מורים פרטיים המחוברים ישירות לתוכנת הגרפיקה במחשב; המורה יוכל להזיז את העכבר שלך ולהדריך אותך צעד אחר צעד כיצד לעבוד על התוכנה הגרפית; השיחה בין המורה לתלמיד תהיה דרך מיקרופון ואוזניות, ממש כמו בזום; ובמהלך השיעור, המורה יפרט על הנושא. צור איתנו קשר עכשיו באמצעות טופס צור קשר או דבר עם אחד מיועצי הלימודים שלנו על תכניות הלימוד הרבות הקיימות; בינתיים, אנו מזמינים אותך לצפות בסרטוני ההדרכה שיצרנו רק עבורך. מהנה לצפייה!

אילוסטרייטור כתוכנת הדפסת איור

המטרה של הסרטון הזה היא להראות לכם איך אתם יכולים לעשות אפקט קיפול עמודים בכמה דקות, התוכנה היא תוכנת אילוסטרייטור שמסוגלת לבצע כל מניפולציה גרפית שתרצו על ידי צורות וקווים, ככל שתתרגל את תוכנת הגרפיקה, ככל שתפתח יותר יצירתיות, ברגע שאתה יודע למה התוכנה הגרפית מסוגלת ותשלוט בה בצורה מעולה.

דוגמא לעבודה והסבר כיצד פעלו הפעולות בתוכנת פוטושופ – יצירת הזמנת הדפסה למד על תוכנת הגרפיקה המשמשת עם מדפסות.

מטרת התרגיל הזה הייתה לתת תחושת בית עם דגש על הרוח הצעירה עם צבעים נועזים, הדגש היה להבליט את הצבע הצהוב ולתת לו משקל גרפי יותר, את ניקיון הגרפיקה שהשגנו על ידי ביצוע כל הגרפיקה אלמנטים שחור ולבן ויצירת אחידות בצבעים. יצרנו את הקומפוזיציה החזותית על ידי הצבת כל הרכיבים באמצע הגרפיקה כדי למשוך תשומת לב ולכוון את עין הצופה למידע המועבר. דיסציפלינות אלו הנלמדות במסגרת לימודי עיצוב גרפי ניתנות לסטודנטים באמצעות שפע של מטלות גרפיות מקצועיות על מנת להקנות להם כישורים מקצועיים מספיקים לכניסה קלה לשוק העיצוב הגרפי.

להדפיס תיק עבודות בוגרי מעצבים גרפיים – הדרך שלך להרשים דרך תיק עבודות מודפס

איזה כיף שעוד מעט מסיימים את כל הקורסיםאתם מתחילים כבר להרגיש את כל המידע זורם בעורקכם והלאהלמדתם פוטושופוורדפרסאלמנטוראילוסטרייטור אינדיזייןלמדתם לבנות אתרים, להתאים אותם לחווית משתמשלמדתם בקורס עיצוב גרפי טוב ומקיףהרבה דברים ותוך כדי המחשבה גם התפתחה לכםלמדתם לפתח סגנון מגניב משלכםמשהו שלא לכל אחד ישמשהו ייחודי שלכם, שאתם יכולים להביע חותם איתועשיתם כבר הרבה עבודות במהלך הלימודיםעשיתם גם עבודות בתשלומים סמליים כסטודנטיםלחברים או למכרים של ההוריםשהיו צריכים שתעצבו להם כרטיס ביקור, או פליירים לעסק שלהם והם מרוציםוממש משתמשים בזה.

אין הרגשה יותר כיפית מזה שמשתמשים במה שאתה יצרת שגאים ביצירות שלךזה עוזר מאוד למוניטין טובכך שכיוון שיש לך עבודות שנראות טוב גם ללקוחות וגם בזמן שעשית בלימודים אין יותר נכון מזה מלהכניס אותן לתוך תיק עבודות יפהאתה יכול בינתיים עד שתבנה לך אתר להציג את תיק העבודות שלך במעין אלבום דיגיטלי יפה ומודפס בבית דפוסהרי למדתם בקורס עיצוב גרפי איך עושים הבאה לדפוס כזה ומה העקרונות אז מדוע שהלקוח הזה לא יהיה אתה?

הכנת הדפסה באופן דיגיטליתכין בתיקייהפלייריםכרטיסי ביקור מעטפות

דבר ראשוןכל עבודה שהכנת והיא הודפסה באופן דיגיטליתכין בתיקייהפלייריםכרטיסי ביקור מעטפותהכל הכלכשאתה פותח את התמונות בתוך תוכנת הפוטושופ אתה תקבע לעצמך איזה גודל אלבום תרצה שיהיה לךתתחיל מ A4 אולי טיפה יותר גדולתסמן לך בקווים בקווי גריד יפים ובנויים באופן מדויק איך אתה רוצה למקם את העבודות ולידם תדאג שיהיה כתוב בטקסט יפהעם הדגשה את שם הלקוחכל עבודה שהכנת למישהו ציין את שם הלקוחזה מאוד מכובד.

יכול להיות שלקוחות פוטנציאליים ייראו את העבודות הללו יתלהבו ודבר ראשון ינסו לדבר עם אותו בעל עסק שעבורו עשית את העבודות הללו ולשאול אותואיך היה לעבוד איתךמה מבחינת מחיריםאיך היה מבחינת הזמנים וכמובן האם הם מרוציםזה באמת שיווק מפה לאוזן שזוהי אחת מצורות השיווק הכי טובות שיכולות להיותנהניתספר לחבריך ….

ככה תבנה לך דף ועוד דף נוסף עד שיהיה לך מאוגד אלבום שלםתוכל לעשות כריכה יפה ולבחור טקסט יפה שכתוב עליו myportfolio או תיק העבודות שלי, ולמטה השם שלך ופרטי התקשרות, תחפש באינטרנט בית דפוס שמתעסק בהדפסות כאלו, תבחר כריכה יפה ונייר, עדיף כרומו 140 – 170 גר' משהו כזה לא עבה מדי אבל גם שלא יתקמטו הדפים ותתחיל את דרכך בשיווק של העבודות שלך.