עיצוב גרפי בתי ספר נחשבים וטובים

//עיצוב גרפי בתי ספר נחשבים וטובים

עיצוב גרפי בתי ספר נחשבים וטובים – ללמוד עיצוב גרפי ב-2021 – תחום נחשק שלא מפסיק להתפתח

עיצוב גרפי הוא ללא ספק אחד המקצועות המבוקשים ביותר ב2021. אין עסק כיום שלא משתמש במעצב גרפי ליצירת חומרי השיווק של העסק. זהו מקצוע שעם הטכנולוגיה המתפתחת נוצר צורך במעצבים ללא הפסקה, מקצוע שממשיך להתקדם וליצור לעצמו עוד ועוד תחומים שבהם המעצב הגרפי יכול לעבוד או לתת שירותים. בתחום זה תמיד יש עבודה וניתן להתקבל למשרדי פרסום, בתי דפוס, מפעלים, מחלקות שיווק וכמובן ניתן גם להיות מעצבים גרפיים בהייטק.

מעצבים גרפיים כיום בלימודיהם יוצאים כאשר הם יודעים להכין מערך שיווקי שלם ללקוח. הם יודעים לעצב לוגו לעסק ולהתאים אותו לקהל הלקוחות, הם יודעים ליצור מודעות פרסומיות שצדות את עיניהם של הלקוחות, הם יוצרים בעזרת תוכנת בפוטושופ עיבודי תמונה מרהיבים עבור אפליקציות או אתרי אינטרנט מעוצבים ואלו רק דברים בסיסיים שמעצב גרפי יודע לעשות. מעצבים גרפיים שמתמחים בתחומים נוספים יוצרים חווית משתמש, בונים אתרים ומעצבים תוכנות. מעצבים אלו משתלבים בעולם ההייטק.

כמו שאתם מבינים, מדובר במקצוע משובח, עם המון נושאים ללמידה ולכן חשוב ללמוד בבית ספר לעיצוב גרפי שמלמד בצורה איכותית וטובה. בהמשך המאמר נדבר על בתי ספר לעיצוב גרפי ומסלולים מגוונים שיכינו אתכם היטב לשוק העבודה.

איך אזהה שמדובר בבית ספר ללימודי עיצוב גרפי איכותי?

כיום קיימים בתי ספר רבים שמלמדים קורס עיצוב גרפי מקצועי, אך כדי שתוכלו לעבוד בתחום, אתם זקוקים לבית ספר שיודע להכין אתכם לשוק העבודה בצורה המיטבית. כאשר מדברים על למידה של עיצוב גרפי בצורה מיטבית, למעשה מדברים על בית ספר לעיצוב גרפי שממנו תצאו עם ידע נרחב ותיק עבודות יצירתי ומגוון. לכן מומלץ לשאול את בית הספר שאליו אתם מכוונים שכחלק ממטלות הקורס יוצרים תיק עבודות. חשוב לציין שהכנת תיק העבודות לא מתרחשת בכל בתי הספר ולכן חשוב כן לשאול את זה. דבר נוסף שכדאי לבדוק הוא היקף הלימודים. למידה של תחום העיצוב הגרפי מצריכה מעבר על חומר רב הכולל למידה מקיפה של תוכנות הלימוד ופיתוח חשיבה עיצובית בהתאם לחוקים מסוימים. מכללה שהיקף הלימודים שלה נמוך מעשרה חודשים, כנראה שמלמדת נגיעות מהתחום ופחות העמקה בנושאים מסוימים.

ההמלצה שלנו אליכם, חפשו בתי ספר לעיצוב גרפי שהיקף הלימודים הוא הגיוני להיקף החומר שכתוב בסילבוס. בקשו המלצות מסטודנטים שלמדו בבית הספר. בדקו איתם אם הם מרוצים מהמרצים, אם הם מרוצים מהיקף החומר וההעמקה בו ואם הצליחו לאחר הלימודים למצוא עבודה בתחום. אצלנו במכללת סולו, בית הספר למקצועות הגרפיקה יש בוגרים רבים שמשתלבים כיום במשרות שונות ומגוונות. כמו כן, אנו מנהלים את קבוצת הפייסבוק הגדולה ביותר של עבודות בתחום זה.

מה צריך ללמוד בבית ספר למקצועות העיצוב כדי להיות מעצב גרפי?

בית ספר למקצועות העיצוב לרוב יציע לסטודנטים מספר מסלולי לימוד. מסלול הלימוד הבסיסי ביותר שאיתו תוכלו לעסוק בתחום העיצוב הגרפי, הוא לימודי תעודה לעיצוב גרפי. בלימודים אלו לומדים הסטודנטים את שלושת תוכנות העיצוב של חברת אדובי: פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין שעליהם מתבססים המעצבים הגרפיים כיום. לאחר שלמדתם קורס זה, תוכלו להעמיק יותר וללמוד בניית אתרים ואת תחום חווית המשתמש. למי שמעוניין ללמוד עיצוב גרפי להייטק, מומלץ מראש ללכת על מסלול תקשורת חזותית שהינו רחב היקף ומאפשר לעסוק ביותר תחומים.

חשוב לומר כי בעיצוב גרפי הסטודנטים והמעצבים שכבר עוסקים במקצוע כל הזמן נמצאים בלמידה כי תמיד יש התפתחות של התחום ותמיד יש טרנדים עיצוביים חדשים עליהם יש להתעדכן מעת לעת. לכן במקצוע זה הלמידה לא נפסקת אף פעם ואף פעם לא משעמם.

האם יש חשיבות לבית הספר לעיצוב גרפי במציאת עבודה בתחום?

עיצוב גרפי הוא תחום מעשי ולכן, בשונה מתחומים אחרים הקבלה לעבודה אינה מתבססת על מקום הלימודים, אלא על תיק העבודות שלכם והמקצועיות שלכם. לכן, לא משנה היכן תלמדו, זכרו כי השקעה בתיק עבודות ותרגול של חומר הלימוד הם אלו שיביאו אתכם להצלחה בתחום ומציאת עבודה. עם תחילת הלימודים, הגדירו לעצמכם את כמות השעות בהם תשקיעו בתרגול והתפתחות בתחום. ככל שתעשו זאת יותר, תוכלו להתמקצע יותר. זכרו, מדובר בתחום שתמיד יש מה ללמוד בו ולחדש וגם כאשר כבר תעסקו בתחום תוכלו ללמוד עוד.

את יצירת תיק העבודות כדאי להתחיל כבר משיעורי הבית הראשונים ולהכניס את כל העבודות שעשיתם. נכון, העבודות הראשונות לא בטוח שיהיו מקצועיות, אך תוכלו לראות את מגמת השיפור שלכם ולהחליט מה מבין העבודות תכניסו לתיק העבודות המקצועי שלכם לקראת סוף הלימודים. תיק העבודות הוא כרטיס הכניסה שלכם לעולם העיצוב הגרפי ועולם ההייטק בהמשך, לכן השקיעו בו כמה שאפשר.

מיהם בתי הספר לעיצוב גרפי הנחשבים כיום?

לפני שנדון בשאלה זו, חשוב תחילה להכיר את מסלולי הלימוד שקיימים בתחום זה. כיום תוכלו למצוא בתי ספר לתקשורת חזותית שמלמדים במסלול של שלוש עד ארבע שנים לתואר ראשון ותוכלו למצוא בתי ספר ללימודי תעודה בעיצוב גרפי. גם בבתי הספר ללימודי תעודה יש חלוקה כיום. בניהם תוכלו למצוא בתי ספר שמלמדים במקום פיזי ובתי ספר שמלמדים אונליין מהבית. הלמידה אונליין מהבית הפכה בשנים האחרונות ללמידה נפוצה בהרבה יותר ממה שהייתה וכיום בעידן שבו אנו מתמודדים עם נגיף הקורונה, הלמידה אונליין מהבית הפכה למצרך חשוב עבור רבים.

כמו שהבנתם, בתי הספר לעיצוב גרפי אונליין מהבית הפכו לבתי הספר המבוקשים ביותר כיום, אך האם הלמידה בהם איכותית כמו בבתי ספר שמלמדים פרונטאלית בכיתה? התשובה לכך היא בהחלט! למידה אונליין מהבית מאפשרת המון דברים שלא מתאפשרים בלמידה במוסד לימודים פרונטאלי. כאשר לומדים אונליין מהבית, לומדים אחד על אחד עם מורה שזו למעשה הלמידה הכי איכותית שיש כי זו למידה עם מורה פרטי שמקדיש את הזמן רק לכם, דבר שלא יכול לקרות בכיתה פרונטאלית. קצב הלימודים בלמידה באונליין מותאם לכם ואתם יכולים לעצור ולבקש חזרה על חומר לא מובן ולהתקדם יותר מהר כאשר החומר זורם יותר. מבחינת חומר הלימוד, בכל המוסדות חומר הלימוד זהה והשוני הוא בהתמקדות ובכניסה לעומק לנושאים. אצלנו במכללת סולו אונליין מהבית לא מתפשרים בנושא זה, אנו מלמדים כל נושא בפרוט עד להבנה של הסטודנט. חשוב לנו שהוא יצליח, יהיה מקצועי וימצא עבודה מכבדת.

אילו עוד יתרונות קיימים בלמידה של עיצוב גרפי בבית ספר שמלמד אונליין מהבית?

כשמדברים על יתרונות הלמידה אונליין מהבית, אי אפשר שלא לשים לב לנוחות. האפשרות ללמוד בשעות שנוחות לכם ומשתלבות יחד עם העבודה שלכם, העובדה כי אין צורך לתכנן זמן נסיעה למוסד הלימודים והכסף שנחסך בעקבות כך. בלמידה של עיצוב גרפי מהבית קיימת האפשרות ללמוד בנוחות שלכם אפילו בפיג’מה או עם כוס קפה בשולחן העבודה שלכם בבית. חשוב להבין כי כאשר לומדים אונליין מהבית לא צריך יותר מידי עזרים. בסך הכל צריך מחשב, אינטרנט, ואוזניות עם רמקול. מומלץ להוסיף ללמידה גם מחברת שבה תוכלו לכתוב.

מסלול תקשורת חזותית בבית הספר המוביל למקצועות העיצוב – מכללת סולו

מסלול תקשורת חזותית הוא מסלול שלרוב הייתם רואים במכללות לעיצוב שמלמדות מסלול זה לתואר ראשון. אצלנו במכללת סולו מכירים היטב את מסלול זה. אנו לקחנו את היתרונות שיש במסלול עבור סטודנטים ויצרנו קורס תקשורת חזותית שמזקק את חומר הלימוד הפרקטי ומכשיר אתכם להיות מעצבים גרפיים בכירים. היתרון של זה הוא שאינכם חייבים לעשות לימודים ארוכי טווח של מספר שנים הכוללים מבואות מתולדות האומנות. תוכלו ללמוד לימודי תעודה פרקטיים ואיכותיים בשנה וחצי בלבד. חשוב להבין, כי אין זה אומר שמבואות בתולדות האומנות אינם חשובים, אך אותם תוכלו לקרוא לבד בבית בזמנכם החופשי ולא תמיד שיש צורך בהם על מנת לעבוד בתחום. כדי לעבוד בתחום ולהיות מקצועיים, מוטב לדעת את תוכנות העיצוב על בוריים ולפתח את היצירתיות שביצירת גרפיקות שונות.

מסלול תקשורת חזותית בלמידה מהבית, מתחלק לשניים. החלק הראשון הוא לימודי יסודות העיצוב  הכוללים את שלושת התוכנות של אדובי. לאחר כמה חודשים תמשיכו לנושא של חווית משתמש ux-ui ובניית אתרים. זהו מסלול מצוין, רחב, מעמיק המאפשר ללמוד תחומי בסיס לצד תחומים מתקדמים בעיצוב גרפי. חשוב לציין שכיום כל התחומים של חווית משתמש ובנית אתרים מאוד פופולאריים כיום ויש בהם המון עבודה במיוחד בהייטק. מסיבה זו תחום זה מאוד מומלץ ולכן גם המסלול שכולל גם את העיצוב הגרפי ושני תחומים אלו.

האם מעצב שלמד את המסלול הבסיסי של עיצוב גרפי יכול להתקבל לעבודה בהייטק?

מעצבים גרפיים שלמדו את המסלול הבסיסי משתלבים כיום במקצועות הייטק, כאשר העבודה שלהם מתבססת בעיקר על התחום השיווקי. מעצבים גרפיים שהוכשרו גם בתחום חווית המשתמש יוכלו לקחת חלק גדול מאוד מיצירה של מוצרים, תוכנות ואתרים. עיצוב גרפי הוא תחום שתמיד נמצא בהתפתחות ולכן תמיד יש דברים נוספים שניתן ללמוד בו ולשדרג את הידע המקצועי שלכם.

האם מעצב שלמד את המסלול הבסיסי של עיצוב גרפי יכול להתקבל לעבודה בהייטק

האם מעצב שלמד את המסלול הבסיסי של עיצוב גרפי יכול להתקבל לעבודה בהייטק?

מומלץ להתחיל את הלמידה בתחום מהבסיס של התוכנות, ששם יש המון פונקציות שחשוב לדעת. מתרגול לתרגול תוכלו לראות שאתם נמצאים בעקומת למידה שהולכת ומשתפרת וכך גם תתפתח היצירתיות שלכם. לאחר מכן, תוכלו ללמוד תחומים נוספים שחזקים כיום מאוד בשוק העבודה.

אם הנכם יודעים כי עיצוב גרפי הוא המקצוע שבו אתם רוצים לעסוק, בהחלט מומלץ שתלמדו את המסלול של תקשורת חזותית. אך אתם רוצים תחילה לבחון אם התחום מתאים לכם, מומלץ לעשות את הקורס המלמד את שלושת התוכנות של אדובי.

האם ניתן ללמוד את התחום לבד ללא קורס?

יש שיגידו כי ניתן ללמוד עיצוב גרפי לבד ללא קורס והתשובה נכונה חלקית. כיום בהחלט ניתן ללמוד על כל תוכנה בנפרד, אך בשונה מקורס עיצוב גרפי, אתם תלמדו רק את החלק הטכני של התוכנות ויחסר לכם החלק הפרקטי שמפתח את היצירתיות והמקצועיות שזקוקים להם מאוד עבור שוק העבודה. למידת התחום לבד מתאימה למי שלא מעוניין לעסוק בו ומעוניין בתחביב. אנשים שרוצים להרחיב קורס זה כמקצוע ולהתקדם בו, זקוקים לקורס טוב שילמד אותם צעד אחר צעד להיות מעצבים גרפיים מקצועיים.

לסיכום, ללמוד כיום עיצוב גרפי אומר ללמוד תחום מצוין שכל הזמן מתפתח ויש לאן לשאוף בו וללמוד כל הזמן. את הקורס ניתן ללמוד במספר מסלולים ובמספר מוסדות, כאשר החשיבות הגדולה מתרכזת ביצירת תיק עבודות איכותי, למידה של יצירתיות וההבנה כי מדובר על עולם ומלואו שכל הזמן לומדים בו עוד ועוד. אם אתם מחפשים תחום שלא משעמם בו אף פעם, צרו איתנו קשר ונשמח לצרף אתכם לקורסים המצוינים שלנו.

2020-10-14T20:52:39+03:00