עיצוב גרפי – התשוקה לעיצוב

עיצוב גרפי זהו תחום מאוד מפותח בעולם ומאוד מתפתח עם הזמן שלמעשה כוונתו היא עיצוב של טקסט ו/או תמונה בצורה שיווקית וייחודית שתדבר אל הצרכן. הביקוש ללמוד ולעסוק בתחום עיצוב גרפי הינו רחב מימדים וממש נהיה כאבן שואבת בחברתנו.

אם בעבר היו המעצבים הגרפיים עובדים באמצעות ידם (המעצבים בעבר היו יושבים, גוזרים, מדביקים והכל באמצעות ידם בלבד) כיום, האמצעים והכלים שניתנים להם רבים ומגוונים מאוד ומאפשרים להם להפעיל את יצירותיהם בצורה מקורית ומעניינית. האמצעי הבולט ביותר שניתן כיום למעצב הגרפי הוא כמובן המחשב (שאין יכול כיום המעצב הגרפי בלעדיו), ותוכנות הגרפיקה השונות – על המעצב הגרפי יש לשלוט בתוכנות הקיימות כיום בשוק ומדי פעם ללמוד גם תוכנות חדשות שיוצאות על מנת לא להישאר מאחור.

עיצוב גרפי – התשוקה לעיצוב

כיום, עיצובים גרפים מקיפים אותנו מכל כיוון, אם בטלוויזיה שאנו רואים, אם בפרסומות של אתרי האינטרנט שאנו גולשים בהם, אם בשלטים בחוצות העיר וכדומה. לכן, לא ניתן להתעלם מהעיצוב הגרפי שהפך ונהיה לחלק בלתי נפרד מחיינו, וכנראה שרק ילך ויתפתח.

 


מטרת העיצוב הגרפי

לעיצוב הגרפי ישנן שתי מטרות עיקריות שעל פיהן על המעצב הגרפי לפעול. המטרות הינן: העברת מסר שיווקי ועיצוב שימשוך את עיניהם של קהל היעד. בדיוק בשל כך, המעצב הגרפי לא יכול לפעול ולעצב רק כפי שהוא רוצה אלא עליו להכיר את הקהל היעד וליצור עיצוב גרפי שימשוך את עינו של הלקוח מבחינת התוכן ומבחינת החיצוניות.

עיצוב גרפי – לימודים בארץ

כיום בשל עליית הביקוש לימודי עיצוב גרפי, ניתן למצוא יותר ויותר מוסדות חינוך שמספקות הכשרה בתחום העיצוב הגרפי.

  • קורסים ללימוד עיצוב גרפי –קורסים לעיצוב גרפי ניתן למצוא כמעט בכל הארץ. הקורסים לעומת התואר הינם קצרים (כמה חודשים בלבד) ומקנים ללומדים אותו רקע כללי על התחום.
  • עיצוב גרפי כתואר – לימודי תואר בעיצוב גרפי ניתן ללמוד במספר מוסדות להשכלה גבוהה הפזורים ברחבי הארץ והינם נמשכים כ-4 שנים. בוגרי התואר בעיצוב גרפי, יוכלו להשתלב מיד לאחר סיום לימודיהם במקומות העבודה המוצעים בשוק.
2019-08-05T10:02:24+03:00