עיצוב גרפי – ללמוד עיצוב מקצועי

 

עיצוב גרפי הוא תחום עיצוב הקשור לפרסום, שיווק ולטכניקות עיצוב שונות כדי ליצור תחושות שונות אצל הצרכנים, ולעודד אותם לרכוש את המוצר המפורסם.
עיצוב גרפי הוא תחום הבא לידי ביטוי בעיצוב של כרזות, פרסומות בעיתונים ובאינטרנט, כרטיסי ברכה, כרטיסי ביקור, עטיפות של מוצרים מכל הסוגים, ועוד.
עיצוב גרפי הינו סוג של אומנות חזותית, אך בניגוד לסוגים אחרים של אומנות, הדגש הוא לא על ביטוי של רגש מצד היוצר, אלא על יצירת משיכה מצד הלקוח, ומדידת ההצלחה של עיצוב גרפי היא על פי ההצלחה שלו בקרב הצרכנים הפוטנציאליים.
עיצוב הגרפי של מוצר נובע ממגוון מרכיבים- בסוג הפונט של הטקסט, הרקע של המודעה\עטיפה, תמונות\ציורים הנוספים לטקסט ועוד. תחום עיצוב הגרפי הינו תחום מורכב ומגוון, והלימודים של התחום כוללים לימודים בנושאים שונים- שיווק, פסיכולוגיה צרכנית, העברת מסרים דרך העיצוב והפונט, ועוד. על מנת ליצור עיצוב גרפי הולם למוצר עליך להכיר את קהל היעד, ולדעת איך להגיע אליו ולמשוך אותו-בעזרת שימוש בצבעים, פונטים, רקעים ועוד.

עיצוב עידן המחשבים

בעבר, עיצוב גרפי היה מתבצע בצורה ידנית, על ידי ציור, הדבקות, ועוד. אך כיום, בעידן המחשבים, פעולות העיצוב הגרפי נעשות באמצעות תוכנות מחשבים מתקדמות כמו פוטושופ, ולפעמים ע”י שילוב של ציור ידני ועיבודים תוכנתיים. תוכנות עיצוב הגרפי המודרניות כוללות אינספור פונקציות ואופציות העיצוב הינן רבות. כמו כן, בעידן הדיגיטלי, ניתן לערוך את התמונה ביתר קלות, למחוק, לטשטש, לגזור,לשנות ולשמור גרסאות שונות במהירות רבה, לכן תחום עיצוב הגרפי הוא תחום המשנה במהירות ותלוי בהתפתחויות הטכנולוגיות השונות.


עיצוב מסלולי לימוד

ישנים מסלולים רבים ללימודי עיצוב גרפי, חלק ממסלולי הלימוד הינם לימודים ארוכים המעניקים תואר, וכוללים נושאים רבים- שיווק, היסטוריה, התנסות מעשית, הבנת הצרכן, קשר בין פונטים לתרבויות,ועוד, וחלק ממסלולי הלימוד הינם מצומצמים יותר וכוללים רק הקניית מיומנויות טכניות בתוכנות מסוימות- לרוב פוטושופ (התוכנה הפופולרית ביותר עיצוב גרפי). ניתן להשתלב בקלות בשוק העבודה בתחום מכיון שיש דרישה רבה למעצבים גרפיים, אך יש גם תחרות רבה בשל הפופולריות של התחום והנגישות של תוכנות עיצוב הגרפי כיום.

2017-09-04T17:12:38+03:00