עיצוב גרפי לעולם ההייטק – ללמוד עיצוב מקצועי 2019

//עיצוב גרפי לעולם ההייטק – ללמוד עיצוב מקצועי 2019

עיצוב גרפי לעולם ההייטק – ללמוד עיצוב מקצועי.

אם החלום שלכם הוא להיכנס לעולם ההייטק, יש לכם דרכים שונות לעשות את זה. אם יכולים ללמוד לתואר כלשהוא ולחפש לאחר מכן עבודה בתחום, יכולים לעשות קורס תכנות כלשהוא או קורס שעניינו הוא תוכנות שונות ולנסות ולקבל עבודה, ואתם יכולים גם להיות מעצבים גרפיים ולהיות חלק מעולם ההייטק. חברות הייטק כמו כל חברה אחרת זקוקות למעצבים גרפיים כמו אויר לנשימה. היום יש חשיבות רבה לאלמנטים ויזואליים בין בעולם הווירטואלי ובין בעולם הפיזי, והמעצבים הגרפיים הם אלו שיוצרים את האלמנטים הללו. אם אתם רוצים להיכנס ברגל ימין לעולם ההייטק, לימודי עיצוב גרפי באופן מקצועי הם בדיוק בשבילכם. בתחתית העמוד מאות דוגמאות לעיצוב גרפי מעולם ההייטק ב2019-2020

למה חברות הייטק צריכות מעצבים גרפיים.

שאלה מצוינת. אז הנה התשובה: כי כפי שציינו, כל דבר היום הוא ויזואלי, בעיקר אם מנסים למתג או למכור. מה זה אומר בפועל? זה אומר שחברת הייטק שרוצה למתג את עצמה, צריכה לוגו  מעוצב, צריכה ניירת עם עיצוב תואם למותג, צריכה אתר אינטרנט יפה ומעוצב, צריכה לפרסם את עצמה ובשביל ליצור את הפרסומות הללו היא צריכה מהצבים גרפיים וצריכה שמישהו ידאג לכל חומר שיוצא ממנה, מרמת דף המכתבים. בכל מה שקשור למוצרים פיזיים צריך למכור אותם ובשביל זה צריך אריזה מעוצבת, אריזה מעוצבת וכל מה שמסביב. גם מוצרים וירטואליים כמו תוכנות או כל מוצר אחר צריכים להיות “עטופים” בצורה מקצועית, ואת זה עושה המעצב הגרפי.

היתרונות בעיסוק בעיצוב גרפי

  • כי זה מרתק – עיצוב גרפי הוא לא רק הכרה וידיעה של תוכנות כמו פוטושופ, אילוסטרייטור, אינדיזיין ואחרות אלא גם כניסה לעולם שלם של חשיבה שיווקית שכוללת גם לא מעט חוקים. בהחלט תחום מרתק.
  • כי לא חסרים מקומות עבודה – חברות בניית אתרים, חברות פרסום, מערכות עיתונים, הוצאות לאור וכמובן כפי שציינו חברות הייטק.
  • כי השכר מצוין – בעיקר אם תעבדו בחברת הייטק אבל לא רק, עיצוב גרפי הוא תחום שכשקצת צוברים בו ניסיון והופכים למבוקשים, השכר בו גבוה.

אם תלמדו עיצוב גרפי בצורה מקצועית, רק טוב ייצא לכם מזה.

עיצוב גרפי הוא תחום עיצוב הקשור לפרסום, שיווק ולטכניקות עיצוב שונות כדי ליצור תחושות שונות אצל הצרכנים, ולעודד אותם לרכוש את המוצר המפורסם. עיצוב גרפי הוא תחום הבא לידי ביטוי בעיצוב של כרזות, פרסומות בעיתונים ובאינטרנט, כרטיסי ברכה, כרטיסי ביקור, עטיפות של מוצרים מכל הסוגים, ועוד. עיצוב גרפי הינו סוג של אומנות חזותית, אך בניגוד לסוגים אחרים של אומנות, הדגש הוא לא על ביטוי של רגש מצד היוצר, אלא על יצירת משיכה מצד הלקוח, ומדידת ההצלחה של עיצוב גרפי היא על פי ההצלחה שלו בקרב הצרכנים הפוטנציאליים.

  • עיצוב הגרפי של מוצר נובע ממגוון מרכיבים- בסוג הפונט של הטקסט, הרקע של המודעה\עטיפה, תמונות\ציורים הנוספים לטקסט ועוד. תחום עיצוב הגרפי הינו תחום מורכב ומגוון, והלימודים של התחום כוללים לימודים בנושאים שונים- שיווק, פסיכולוגיה צרכנית, העברת מסרים דרך העיצוב והפונט, ועוד. על מנת ליצור עיצוב גרפי הולם למוצר עליך להכיר את קהל היעד, ולדעת איך להגיע אליו ולמשוך אותו-בעזרת שימוש בצבעים, פונטים, רקעים ועוד.

עיצוב גרפי לעולם ההייטק - ללמוד עיצוב מקצועי

עיצוב עידן המחשבים

בעבר, עיצוב גרפי היה מתבצע בצורה ידנית, על ידי ציור, הדבקות, ועוד. אך כיום, בעידן המחשבים, פעולות העיצוב הגרפי נעשות באמצעות תוכנות מחשבים מתקדמות כמו פוטושופ, ולפעמים ע”י שילוב של ציור ידני ועיבודים תוכנתיים. תוכנות עיצוב הגרפי המודרניות כוללות אינספור פונקציות ואופציות העיצוב הינן רבות. כמו כן, בעידן הדיגיטלי, ניתן לערוך את התמונה ביתר קלות, למחוק, לטשטש, לגזור,לשנות ולשמור גרסאות שונות במהירות רבה, לכן תחום עיצוב הגרפי הוא תחום המשנה במהירות ותלוי בהתפתחויות הטכנולוגיות השונות.

עיצוב מסלולי לימוד בגרפיקה

ישנים מסלולים רבים ללימודי עיצוב גרפי, חלק ממסלולי הלימוד הינם לימודים ארוכים המעניקים תואר, וכוללים נושאים רבים- שיווק, היסטוריה, התנסות מעשית, הבנת הצרכן, קשר בין פונטים לתרבויות,ועוד, וחלק ממסלולי הלימוד הינם מצומצמים יותר וכוללים רק הקניית מיומנויות טכניות בתוכנות מסוימות- לרוב פוטושופ (התוכנה הפופולרית ביותר עיצוב גרפי). ניתן להשתלב בקלות בשוק העבודה בתחום מכיון שיש דרישה רבה למעצבים גרפיים, אך יש גם תחרות רבה בשל הפופולריות של התחום והנגישות של תוכנות עיצוב הגרפי כיום.

דוגמאות לעיצוב גרפי הייטק 2019-2020

2019-08-05T22:05:21+03:00