עיצוב וגרפיקה לימודים

//עיצוב וגרפיקה לימודים

עיצוב גרפי וכל זאת דרך החיזור שלא פוסק מצד חברות לעיצוב גרפי

אחד המקצועות הנחשקים כיום הינו עיצוב גרפי וכל זאת דרך החיזור שלא פוסק מצד חברות לעיצוב גרפי או חברות לבניית אתרים של בוגרי המכללות השונות ולמה זה בעצם קורה? כל זה תוכלו לקרוא במאמר זה על הלימודים דרישות המעסיקים והידע שבעצם תצטרכו לרכוש בתקופת ההשכלה וההדרכה בתחומי הדיגיטל והמדייה השונים, מאמר זה יעסוק בכל מה שקשור לעבודה בתחום, תקופת ההשכלה ואיזה נתונים עליכם לשמור בתקופת ההדרכה. נתחיל כמובן בהגדרות מקצועיות על כל נושא כדי שתבינו כיצד עולם זה מחולק, נסביר לכם על מושגים מקצועיים מהתחום וכמובן כיצד להתברג לתחום בצורה מקצועית, אם אתם הגעתם למאמר זה בטעות כי אתם מחפשים עובדים בתחום הזה אכן תמצאו בפסקה האחרונה קישורים מדהימים איך בעצם להתקשר עם מעצבים ופרילנסרים שעובדים בתחום שיוכלו לתת לכם הצעת מחיר עוד היום על שירותי עיצוב וגרפיקה עוד היום. כמובן שכל אחד המעוניין להיות מחלק בעולם זה מעניין אותו בעיקר האם כמות ההשקעה שווה את השכר שתקבלו אחרי אכן במאמר זה מפורטים תנאי השכר בתחום.

עיצוב וגרפיקה לימודים

מה זה גרפיקה ממוחשבת

התרגום היבש של תחום זה הוא היצירה של אלמנטים גרפיים בתוכנות מקצועיות לכך כיום הפופולריות בתחום הם של חברת אדובי כל היצירה והעבודה כדי להביא את זה על ידי התוכנות המקצועיות המתורגמות ברעיון של העיצוב הגרפי, גרפיקה ממוחשבת זה בעצם על העבודה בתוכנות כדי ליצור את זה בצורה שהרעיון שתכננו בעיצוב יצא. כיום מרבית התוכנות הגרפיות הממוחשבות עושות עבודות נפלאות במחצית הזמן לעומת היום שיצאו לשוק, עם בעבר היה לוקח לעצב או לערוך עיתון מקצועי שעות שלמות של עבודה היום במחצית הזמן תוכלו לעצב את אותה העבודה, אכן בלימודי גרפיקה ממוחשבת התוכנות הגרפיות משמשות ככלי לביצוע הרעיון, ידיעתם בלבד אכן לא מזכה את התלמיד בהגדרתו להיות מעצב גרפי מקצועי, ההבדל גדול מאוד בין שליטה בתוכנות גרפיות לבין הבנת רעיון וביצוע עקרונות עיצוב לקהלי יעד שונים, בעולם מתפתח טכנולוגי מהיר אכן התוכנות שאיתן ניתן לבצע עיצוב אתרים הן גם אותן התוכנות הגרפיות ממוחשבות לדפוס ולעולם זה, על עיצוב ומושגים נוספים תוכלו לקרוא בפסקאות נוספות.

עיצוב גרפי מה זה ההגדרה הזאת?

אכן הסברנו שלגרפיקה ממוחשבת יש הגדרה מפורשת ורבים נוטים לערבב בין שני העולמות ולקשר אותם כעולם אחד בגלל ביצוע עיצוב גרפי בתוכנות לגרפיות ממוחשבות. עיצוב גרפי הוא בעצם כל רעיון או מסר שאתם מנסים להעביר באמצעות התוכנות הגרפיות כגון מחשבה תחילה על אילוסטרציה וכיצד היא מעבירה את התדמית של החברה ועד ליצירת לוגו תדמיתי, כיום ענף העיצוב גרפי אכן תפס תאוצה בתחומי מדיה שונים כגון שימוש בגווני הלוגו של החברה ושילוב תוך אלמנטים גרפיים באתר החברה או הגוף, עיצוב גרפי וטכניקות עיצוב מקצועיות אכן נלמדות במסלולי לימודי עיצוב על כך תוכלו לקרוא בפסקה הבאה.

איך אוכל להיות מעצב גרפי או גרפיקאית מה כוללים לימודי עיצוב?

במסגרת הכשרתית של גרפיקה ועיצוב אכן נלמדים בצורה מקצועית טכניקות לעיצוב להבעת תדמית או פיתוח המחשבה בצורה חיובית על גוף או חברה חלק מהתכנים נסקור במאמר זה ובתוספת לכל נלמדים עוד מאות נושאים שונים עד להכשרה מלאה בתחומי עיצוב.

  • קומפוזציה גרפית – סידור אלמנטים ביחס לאלמנטים אחרים כדי להעביר את הרעיון בצורה הכי מקצועית שיכולה להיות, מיקוד עין הצופה כדי להעביר את המסר ולהפריד אותו מהתחושה שאכן הגרפיקה ממוחשבת מעורבת בו.
  • טיפוגרפיה- עיצוב ולימוד טכניקות של עיצוב האות לעיצובים מסחריים כגון עיצוב לוגו תדמיתי ויצירת מניפולציה דרך עיוותי אותיות וחיבור בין קווים וצורות ליצירת תנועה וזרימה של התפתחות לרעיון, המטרה לתת תחושה של זרימה והרגשת ביטחון לצופה.
  • עיצוב תדמית – הלוגו הנו אחד הנושאים המורכבים בלימודים עליו ישקדו וילמדו רבות התלמידים תוך יצירת אין ספור עיטורים הן מבחינת ציור ואיור דיגיטלי של לוגו ועד לבניית תבניות להעברת תחושה לביטחון ויצירת תדמית חיובית על החברה או הגוף שאותו בעצם אתם רוצים לקדם ולמתג.
  • עיצוב מודעות פרסומיות לקידום מכירות – במסגרת השיעורים התלמידים ישלבו טכניקות גבוהות של עיצוב כדי ליישם את העבודות העתידיות שיקבלו מלקוחות או מעסיקים בעתיד, יבצעו מודעות פרסומיות לעידוד השיווק של החברה, כגון פרסום מודעות ברשתות חברתיות כמו פייסבוק לדוגמה, עיצוב דפי ניוזלטרים, טכניקות ליצירת דפי תדמית ודפי נחיתה של גולשים באתרים בצורה מקצועית עם שילוב צבעים נכונים שעובדים על הפיסיכולוגיה האנושית ליצירת פעולה באתרים או להעביר את המסר בצורה נכונה כדי שיצרו פעולה כמו מכירה לדוגמה.
  • תורת הצבעים – אחד הנושאים החשובים ביותר בכל מסלולי גרפיקה ועיצוב מכללות ובתי ספר כיום היא מה המשמעות של הצבע וכיצד צבע בעצם עובד על המוח האנושי של בני אדם. לכל צבע משמעות וחשוב מאוד לשלב את הצבע הנכון לקהל היעד שיבצע פעולה או שירגיש מספיק טוב עם הלוגו או התבנית שבעצם אתם מובילים אליה, אחת הדוגמאות הפופולריות היא למה אסור בכל איסור להשתמש בצבע הכחול כשאתם מעצבים אוכל או המטרה היא לעצב למסעדה של אוכל חם, כל צבע משמעות משלו וחשוב לדעת לשים את הגוון הנכון בתבניות עיצוב כי על זה מתבססים צבעים נוספים כגון עיצוב האתר עם הצבעים שבחרתם ללוגו של הלקוח, טכניקות של מה מותר או מה אסור אכן נלמדים במסגרת לימודי מעצבים גרפיים או בוני אתרים לאינטרנט. מאות טכניקות נוספות בעיצוב אכן נלמדות אם אתם רוצים לדעת יותר לעומק ולראות סרטונים ושיעורי וידאו מה בעצם כוללים כל תכני הלימוד אתם יכולים אכן לבקר אותנו  ולראות בצורה יותר רחבה בעמוד עיצוב גרפי שמסביר לעומק יותר מה בעצם תלמדו.
  • התוכנות עיצוב גרפי- בלימודים אכן בשנה א תלמדו את התוכנות הגרפיות הממוחשבות כגון : אילוסטרייטור כתוכנה המניפולטיבית ביותר של עיצוב לוגו ויצירת אילוסטרציות מקצועיות שרטוטי הלוגו וכל הדמיה דיגיטלית בתחום הקווים והצורות, פוטושופ התוכנה הפופולרית ביותר לעיצוב ועבודה עם תמונות אכן נלמדת בצורה מקצועית עם שילוב התוכנה של האילוסטרייטור, אין דיזיין אכן תוכנת עריכה והיא לא תוכנת עיצוב משרתת את המעצבי גרפיקה לעיצוב ספרים חוברות וכל דבר שדורש עבודה עם מלל רב. אכן מתקבלים שיעורי בית ומטלות כדי להדגיש את כל הטכניקות של העיצוב שהוזכרו קודם, אכן הלימודים וכל שלבי העבודה שהוזכרו קודם מיושמים בתוכנות העיצוב החל משלב בניית הלוגו ועד ליצירת מודעה פרסומית לקידום מכירות ושיווק.

 

מקורות תעסוקה ועבודה לאחר הלימודים בגרפיקה ועיצוב

כיום אחד המחסורים בשוק העבודה הוא כח וידיים עובדות, המשבר שפקד את עולם הטכנולוגיה אכן יצר נטישה מסיבית של מעצבים גרפיים את עולם הדפוס ומעבר מהיר לעולם טכנולוגי מתפתח יותר של בניית אתרים לאינטרנט, כיום עקב המיתון האחרון שפקד את העולם ועדיין שם בניצוצות שלו חברות רבות הבינו שמעצבים גרפיים הם יד ימינם להצלחת של כל רעיון או הישרדות לעסק, מרבית העסקים אכן שיפרו תדמית אישית וביצעו מתיחות פנים לחברה שלהם מבחינת העיצוב הן בבנייה מחודשת של לוגו ועד לעיצוב החברה בכל הקונספט שלה מחדש, כיום כל חברה או גוף בגלל שיש יותר אפיקים לקידום ושיווק העסק אכן צריכה יותר מעצבים גרפיים שיפתרו את כל תחום התדמית הדיגיטלית לקבלי יעד שונים. כיום מרבית הבוגרים מחליטים דווקא לעבוד במקצוע זה מהבית כפרילנסרים גרפיים ומקבלים עבודות מלקוחות או מחברות פרטיות לכל אורך השנה, משרדי פרסום הפכו להיות יותר אינטרנטיים ורוב העבודה היא אך ורק דרך המחשב. תוכלו אכן אם אתם מחפשים עובדים בתחום העיצוב וגרפיקה לפנות במדור דרושים אלינו ונבצע עבורכם פרסום מודעת דרושים חינם, כמו כן תוכלו לפנות אלינו דרך קישור במדור דרושים לקבוצה הכי גדולה בפייסבוק של מעצבים גרפיים ולבקש הצעות מחיר ממעצבים וגרפיקאים פרילנסרים בתחום הדיגיטל ושיווק למדיות החברתיות.

תיק עבודות גרפיקה ועיצוב

תיק העבודות הנו הכרטיס כניסה היחידי שלכם לעולם העיצוב וגרפיקה אין אפשרות אחרת להתברג לעולם הזה מבלי שיהיה לכם תיק דיגיטלי בו כל העבודות שביצעתם בתקופת הלימודים יהיו, העבודות יהיו מגוונות ורבות , אם אתם החלטתם לעבוד בתחום כפרילנסרים אכן תצטרכו אתר עם כתובת דומיין משלכם זה יראה על רצינות מאשר לקחת אתרים חינמיים של אחסנת תיקי עבודות, כל חברה או גוף שירצה להתקשר איתכם אכן יצטרך לבקר באתר האינטרנט שלכם ולראות קטגוריות בתחומים שונים של גרפיקה ועיצוב, עבודות יצירת אילוסטרציות של עיצובי לוגו, עיצובי הזמנות לפיתוח תדמית עסקית, דפי נחיתה מעוצבים ליצירת פעולות וקריאה לפעולה , עיצוב דפי בית לאתרים שונים על התבססות הלוגו ועוד מאות נושאים שנלמדים בלימודים.

מה קורה לבוגרים בעיצוב לחסרי ניסיון כיצד יתברגו לעבודה בתחום

בתחום העיצוב גרפי ופיתוח מדיות דיגיטליות יש כאלה שכבר בתקופת הלימודים אכן יעבדו עם חברות פיתוח אתרים או חברות הדפוס, חשוב תחילה לעצב מספר דברים חינם לחברים או להציע את עצמכם לחברות חינם כדי להעשיר את תיק העבודות שלכם, בתחומים אלו קל כיום יותר להתברג למתחילים וחסרי ניסיון, עקב המחסור בענף כיום בתחומי הדפוס יהיה קל הרבה יותר לחסרי ניסיון להשתלב במקומות עבודה, תוכלו לראות את ההוכחות לכך בקבוצה שלנו בפייסבוק ומדור דרושים שלנו באתר למשרות בעיצוב אקטואליות חודשים שעדיין לא אוישו ולא לקחו אותם מעצבים גרפיים, בתחום כזה מעדיפים רבים לעבוד דווקא כפרילנסרים מהבית ולאו דווקא לעבוד בחברות פיתוח שונות.

מהו צפי השכר והמשכורות בתחום עיצוב וגרפיקה?

כיום מעצבים גרפיים מתחילים ללא ניסיון תעסוקתי כלשהוא יזכו במשכורת התחלתית הנעה בין 6500 ש”ח נטו ל8000 ש”ח אם המשרה בעיצוב תהייה במרכז הארץ . מעצבים גרפיים שיעצבו לגופים וחברות עם קשר ישיר לעיצוב אתרי אינטרנט או פיתוח עיצובים למדיות חברתיות יכולים להגיע למשכורות של מעל 12000 ש”ח כמובן ככל שתהיה לכם יותר השכלה ותשלטו ביותר תחומים בענף עולם הדיגיטל כך גם המשכורת שלכם תעלה, ככל שתצברו יותר ניסיון בתחום כך גם השכר שלכם יהיה בהתאם, בדרך כלל במקומות עבודה ככל שתיק הלקוחות שלכם יגדל כך גם יגדל הצורך שלכם במקום העבודה יגדל ואיתו השכר כמובן, פרילנסרים אכן לא עובדים עם מחירון גרפי למרות שיש מחירים בדרך כלל נהוגים בשוק, עלות לוגו יכולה להתחיל היום המחיר של 1000ש”ח אם מעצב גרפי מתחיל ללא ניסיון יבקש עד עשרות אלפי שקלים לפרילנסרים עם תיק עבודות ולקוחות רחב יותר, בתחום כזה עולם פה והאוזן הוא אחד מכלי השיווק החזקים ביותר של המעצבים גרפיים, ברגע שהשיגו לקוח אחד אחריו יבואו עוד עשרות.

איך תלמדו את כל הנושאים במאמר מהבית?

כיום תוכלו ללמוד כל מקצוע דרך רשת האינטרנט בצורה אונליין אנו בסולו נדאג לכם לתיק עבודות עשיר ונדחף אתכם קדימה לעולם טכנולוגי מתקדם, תוכלו לשלב לימודים ועבודה יחד וללמוד מקצוע זה עם מורים פרטיים אונליין הלימודים הם בצורה פרטית בכל שעות היום אחד על אחד לתיק עבודות עשיר ומגוון, ברשות סולו עשרות מורים בתחומים שונים כל תלמיד או תלמידה אכן יקבל מדריך צמוד לכל אורך המסלול אם זה עיצוב גרפי ולאחריו בשנה ב מסלול לימודים של תקשורת חזותית, הלימודים הם לימודי תעודה בשני המסלולים לימודי תעודה מקצועית כמו בכל מכללה או בתי ספר לעיצוב גרפי בארץ, בסופם יזכו לתעודת מקצוע של מעצבים גרפיים לדפוס או לתקשורת חזותית בניית אתרים לאינטרנט ורשתות חברתיות.

2019-08-04T23:37:35+03:00