עיצוב ui – איפה לומדים כיום עיצוב ui?

//עיצוב ui – איפה לומדים כיום עיצוב ui?

עיצוב ui

האם חשבתם פעם מה גורם לכם לרצות לקנות פריט מסוים? האם אתם קונים את המוצר כי אתם צריכים אותו? או שמא אתם קונים את המוצר כי יש בו בדיוק את הנוחות שאתם מחפשים? בעבר כאשר היו רוצים לקנות מוצר מסוים, זה היה מאוד פשוט מהסיבה שהיו מספר חברות נמוך שמייצרות אותו או אחד דומה לו. אך כיום, בשנת 2021 אנו נמצאים בעידן השפע שבו לכל מוצר יש עשרות מתחרים נוספים שלכל אחד מהם יש ייחודיות אחרת. ומה מבין כל אלו יגרום לנו לקנות מסוים? מה שיגרום לנו לרצות לבחור במוצר זה ולא אחר זו חווית המשתמש.

מהי חוויית משתמש?

חווית משתמש היא למעשה החוויה של הלקוח כאשר הוא משתמש במוצר מסוים. חוויה זו מתרחשת כאשר המוצר נעים לשימוש וידידותי לשימוש. כאשר מתרחשים הדברים הללו, ללקוח קל לבחור במוצר מסוים ולא באחר. ואיך יוצרים חוויית משתמש טובה? איך יודעים מה יגרום למוצר להיות ידידותי ונגיש יותר ללקוחות? מה שיגרום לכך הוא כמובן הכניסה שלנו למחשבותיו של הלקוח. לשעת איך הלקוח חושב כאשר הוא משתמש במוצר זה לא דבר פשוט ולכן כיום לומדים את התחום הזה כמקצוע.

מהו המקצוע שלומדים כדי לשעת לעצב חוויית משתמש?

יש שני מקצועות שלומדים כדי לדעת לעצב חוויית משתמש. בחלק מהמקומות לומדים את המקצועות הללו יחד ובחלק מהמקומות לומדים כל אחד מהם בנפרד. התהליך של עיצוב חוויית משתמש מורכב משני חלקים בסיסיים. החלק הראשון נקרא עיצוב ui. עיצוב זה הוא למעשה שלב האיפיון. בשלב האיפיון המעצב יאפיין את כל חלקי המוצר וממה הוא יהיה מורכב על מנת שיהיה נוח וקל לשימוש עבור הלקוחות.

עיצוב ui נחשב כיום לאחד הדברים הבסיסיים והחשובים ביותר בעיצוב מוצרים, עיצוב אתרי אינטרנט ועיצוב תוכנות. הוא זה שמבדיל בין מוצר שלא נעשתה עליו חשיבה על הלקוח לבין מוצר שרוצה שללקוח יהיה הכי קל להשתמש בו. החלק השני בתהליך עיצוב מוצרים הוא ux שכאן למעשה יוצרים עיצוב למוצר. העיצוב שיוצר מעצב ה-ux הוא עיצוב שימשוך את קהל הלקוחות לקנות מוצר מסוים ולא אחר והוא משתמש בידע רחב על צבעים, שילובים שלהם והעברת מסר באמצעותם. כמו כן, הוא משתמש גם בידע על סוגי פונטים הנקרא גם טיפוגרפיה.

האם כל מוצר זקוק לעיצוב ui?

אנחנו כצרכנים בשנת 2021 רוצים לרכוש מוצרים שנעים לנו להשתמש בהם. ומהו מוצר שנעים להשתמש בו? מוצר שקל לתפעל אותו, שהכל נעשה בו במהירות, שקל ללמוד את האפשרויות שלו ושהוא מאפשר לנו לעשות דברים שמוצר דומה לו עושה פחות טוב. אם נסתכל לדוגמא על עיצוב ui של תיבת מייל. אנו כצרכנים של תיבת המייל נרצה שהפונקציות יהיו נגישות לנו באופן יעיל. אנו נרצה שמציאת אנשי הקשר, סל האשפה ושליחת המייל יהיו ברורים לנו באופן מהיר מבלי שנצטרך לקרוא יותר מידי הוראות הפעלה. כך זה פועל גם כאשר קונים תוכנה מסוימת או אפילו רובוט שואב אבק. אז כן, כל מוצר חייב היום עיצוב ui. זהו תנאי הכרחי כאשר רוצים שמוצר מסוים יצליח ויימכר. הצרכנים של היום יודעים לעשות סקר שוק באופן מצוין וגם מהפיכת האינטרנט מאפשרת זאת בקלות יתרה, כך שמוצר עם עיצוב ui איכותי הוא גם מוצר שהצרכנים של היום יקנו והוא יהיה מוצר מוביל.

הביקוש וההיצע למקצוע עיצוב ui

אז כמו שהבנתם, עיצוב ui הוא דבר הכרחי כדי שמוצר יצליח ויימכר. מכיוון שזה כך, בעלי עסקים תמיד זקוקים למעצבי ui כאשר הם מבצעים איפיון למוצר שלהם. כיום עיצוב ui נחשב למקצוע מבוקש מאוד בתחומי העיצוב וההייטק ויש בו המון עבודה שגם מתגמלת בהתאם. הביקוש רחב וכך גם היצע העבודות בענף זה.

מה צריך ללמוד כדי להיות מעצב ui?

כיום כדי ללמוד עיצוב ui יש לדעת עיצוב גרפי ברמה מתקדמת. כלומר, יש ללמוד את שלושת התוכנות המרכזיות בעיצוב גרפי שהן פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין. וזהו תנאי מקדים כיום לקבלה ללימודים בתחום זה. לרוב, מעצבים גרפיים שמעוניינים לעסוק בתחומי ההייטק ילמדו לאחר שעברו כברת דרך בעולם העיצוב, חוויית משתמש ux-ui ויעסקו בשני הדברים יחד בעולם ההייטק.

איפה לומדים כיום עיצוב ui?

עיצוב ui כיום לומדים כחלק מתוכניות המלמדות חווית משתמש ux-ui. ניתן לעשות קורס בתחום במכללות שונות. אחת המכללות המובילות בתחום היא מכללת סולו, אשר מלמדת חוויית משתמש אונליין מהבית.

קצת על למידה אונליין מהבית

כיום בשנת 2021 לא באמת חייבים לצאת מהבית כדי ללמוד. מכללת סולו מאוד וותיקה בכל הנושא של למידה אונליין והיא מלמדת כך כבר חמש עשרה שנים. למידה אונליין במכללת סולו היא למידה אחד על אחד עם מורה פרטי של המכללה שמלמד גם את תחומי העיצוב הגרפי וגם קורס חווית משתמש ux-ui בהתאם לדרישות הענף.

כאשר לומדים אונליין מהבית, יש תוכנת חיבור המותקנת על גבי המחשב ובאמצעותה ניתן לשמוע את המורה ולשתף את מסך המחשב של הסטודנט. שיעור במכללת סולו מתקיים במתכונת של שעה וחצי בשבוע שבה נבדקים תחילה שיעורי הבית, מבצעים הקניות של חומר חדש, מבצעים יחד עם המורה תרגול ומתרגלים את הנושא שוב בבית. בדרך למידה זו ניתן להגיע להבנה מלאה של החומר ויישום שלו. כמו כן, במכללה מעודדת חשיבה יצירתית וחשיבה עיצובית בהתאם לכללי העיצוב המקובלים בענף זה והמתפתחים מידי שנה.

איך מוצאים עבודה לאחר הקורס?

כולם יגידו לכם שלמצוא עבודה זה לא פשוט ויש לעבוד בלמצוא עבודה. אנו במכללת סולו מתחזקים כבר זמן רב את קבוצת הדרושים בפיסבוק הגדולה ביותר בתחום. בכל יום מתפרסמות בקבוצה זו עשרות משרות בתחומי העיצוב הגרפי וחוויית משתמש ואתם כסטודנטים של המכללה תוכלו לשלוח קורות חיים, תיק עבודות ולהציע את מועמדותכם. זו כבר חמישים אחוז מהדרך. חמישים האחוזים הנותרים יתבססו כמובן על הידע שלכם, החשיבה העיצובית ותיק העבודות שכל אלו פרמטרים הכרחיים בתחומים אלו.

איך יוצרים תיק עבודות בתחום?

תיק העבודות הוא החולשה של מעצבים גרפיים רבים ומעצבי חוויית משתמש. הסיבה לכך נובעת שברוב מקומות הלימודים לא מכינים תיק עבודות במהלך הלימודים. תיק העבודות הוא הבסיס לקבלה לעבודה כי הוא למעשה הדבר היחיד שיכול להעיד על החשיבה העיצובית שלכם. מי שישאל על התעודה שהוא מקבל בסוף הקורס, יבין מהר מאוד כי התעודה אינה הגורם שקובע את קבלתכם לעבודה. מה שיקבע זה ללא ספק תיק עבודות ברמה גבוהה המכיל עבודות מגוונות שיכולות לשקף את האני המקצועי שלכם. במכללת סולו מודעים לנושא זה ולכן כבר במהלך הלימודים תכינו עבודות ברמה גבוהה שיכולות לבנות את תיק העבודות שלכם. כמו כן, במכללת סולו קיים גם קורס ייעודי לבניית תיק עבודות עבור כל אותם מעצבים גרפיים שיצאו מלימודיהם ללא תיק כזה ועליהם לבנות אותו כעת מאפס. לנושא יש משמעות אדירה כאשר ניגשים למצוא עבודה בתחום ולכן יש להשקיע בנושא זה במידה הרצויה והנכונה. כך מוצאים עבודה טובה לאחר הקורס.

2021-02-09T15:38:29+02:00