עלות עיצוב קטלוג

עלות עיצוב קטלוג

עסקים רבים מוכרים מוצרים ועליהם לייצר קטלוג מוצרים עבור הקונים. לעיתים מדובר בקטלוג מודפס ולעיתים בקטלוג אינטרנטי. אנשים רבים מסתכלים על קטלוג המוצרים, רואים תמונות, מעט מלל ולרוב חושבים שעיצוב קטלוג ב2021 הוא פשוט מאוד ולכן עלותו צריכה להיות נמוכה. חשוב להבין כי בקטלוגים יש המון דברים עיצוביים חשובים שיש לשים אליהם לב ורק מעצב גרפי מקצועי, יבצע עבודה זו בצורה נכונה וטובה. עוד דבר שחשוב לדעת על קטלוגים. הקטלוג הוא הפנים של העסק ולכן, קטלוג שאינו מעוצב כראוי ובקפידה, עלול להוות אבן מכשול עבור העסק.

תמונות בקטלוג, לב הגרפיקה

הלב של הקטלוג הוא התמונות. אנשים רוצים לראות את המוצר שהם מקבלים וככל שהתמונה תהיה טובה יותר, ברורה יותר ומתארת טוב את המוצר, כך הקטלוג יעשה טוב יותר את עבודתו והלקוחות ירצו לקנות את המוצר. בשורה התחתונה הלקוח מעוניין בתמונות שיתנו לו לחוש את המוצר מבלי לחוש אותו. כדי שהתמונות שיהיו ברמה גבוהה, אז כמובן שכדאי שהם יהיו ברזולוציה גבוהה וטובה וברמת צילום איכותית, אך מכיוון שזה לא תמיד כך, ולעיתים אנו זקוקים להכניס לתמונה אור, דרמטיות, שינויי גוון ועוד כל מיני פרמטרים, על התמונה לעבור עיבוד תמונה. עיבוד תמונות עבור קטלוג מתבצע בעזרת מעצב גרפי. המעצב הגרפי ששולט בתוכנת העיצוב פוטושופ, יבצע לתמונות עיבוד תמונה מקצועי שיתאים עבור קטלוג. מעבר לכך, חשוב לדעת שיש קטלוגים ששם אין תמונות אמיתיות, אלא תמונות הדמיה. תמונות אלו יצוירו בעזרת תוכנת אילוסטרייטור.

תיאור מוצרים, איפה נכנס העיצוב?

תיאור מוצרים זה למעשה המלל שבקטלוג. את המלל לרוב כותבים אנשי תוכן, אך עיצוב הפונט, גודלו וסידורו במרחב יעשה על ידי המעצב הגרפי. מעצבים גרפיים לומדים במהלך לימודיהם את תורת הכתב, הנקראת גם טיפוגרפיה. הטיפוגרפיה למעשה נותנת כללים איך להתאים כתב לגרפיקה המסוימת. ההתאמה תהיה קשורה באופי העסק, הערכים שהוא מביע ועוד פרמטרים. חשוב לדעת שיש אלפי סוגים של פונטים, חלקם עגולים יותר, חלקם מרובעים יותר, חלקם שפיציים וחלקם משלבים יחד וההתאמה חייבת להיות מושלמת בקטלוג, אחרת הכתב יראה לא קשור וזה יחבל בנראות של הקטלוג. ואם כבר מדברים על נראות, יש עוד כמה דברים חשובים בעיצוב קטלוג, עליהם נדבר כעת.

צבעים והדגשות בעיצוב קטלוג

עוד תורה חשובה מאוד בעיצוב בכלל ובעיצוב קטלוגים בפרט היא תורת הצבעים. מדובר על תורה שאומרת כי לכל צבע יש תכונות משלו המבטאות ערכים מסוימים. כמו כן, לכל עסק יש ערכים מסוימים שהוא מעוניין להביע, אותם ניתן להביע באמצעות הצבעים. אנשים רבים שחושבים על צבעים, לרוב יחשבו על איזה צבעים יתאימו אחד לשני וייצרו הרמוניה. בעיצוב גרפי זה לא כך, לא כך מחליטים על שילוב בין צבעים. השילוב נעשה על פי תורת הצבעים. כך לדוגמא, אם עסק רוצה להביע יוקרתיות, סביר שהמעצב הגרפי יבחר לעצב את הקטלוג בצבעים שחור וזהב המבטאים על יוקרה. הדגשות גם הן חשובות בקטלוג, אך חשוב לדעת מה להדגיש על מנת שלא כל הטקסט יהיה מודגש מידי.

עימוד ופרופורציה

עוד דברים מאוד חשובים בקטלוג הם העימוד והפרופורציה שצריכים להיות מעוצבים בתוכנת עימוד והכנת ספרים / קטלוגים אינדיזיין בשילוב תוכנות גרפיות אחרות. בקטלוג הסדר והאחידות חשובים מאוד. יש לשים לב לשולי העמוד, סידור המוצרים, סידור התמונות, רווחים בין כתב לכתב ובין הכתב לתמונה, עימוד נכון של כל עמודי הקטלוג. אלו דברים קטנים אך מאוד מאוד חשובים על מנת שהגרפיקה של הקטלוג תיראה מקצועית. מעצבים גרפיים יכולים באופן מידי לדעת באמצעות תוכנות העיצוב את המספרים המדויקים של השוליים, מרכוז התמונה והפרופורציות של כל דבר בתוך הקטלוג.

כמה עולה לעצב קטלוג ב2021?

אז בשורה התחתונה, כמה עולה לעצב קטלוג? זו באמת אחת השאלות שמעניינת מעצבים גרפיים שמעוניינים לקבוע מחיר וגם את הלקוחות שרוצים לדעת כמה זה יעלה להם. חשוב לדעת שעלות הקטלוג תלויה כמובן בכמות העבודה שתהיה למעצב. קטלוג שבו המעצב הגרפי צריך גם לצייר את דוגמאות הגרפיקה הוא קטלוג יוקרתי מאוד שעלות הפרויקט שלו עשויה להגיע בין עשר אלף  לחמישים אלף שקלים. כמובן שזה תלוי בכמות המוצרים. בשורה התחתונה יש המון מחירים בתחום עיצוב הקטלוגים, אך מה שחשוב לדעת שתמורת המחיר, תקבלו עבודה טובה ואיכותית.

האם כדאי לעצב קטלוג לבד?

הרבה אנשים מצד אחד מעוניינים לעצב את הקטלוג בעצמם. חלקם רוצים לעשות זאת כי חובבים גרפיקה וחלקם פשוט רוצים לחסוך את הכסף. לרוב מדובר בעסקים שהתחילו זה עתה דרכם והם מעוניינים להוציא כמה שפחות על מנת לא להפסיד כבר בהתחלה, אך חשוב להבין שעיצוב קטלוג חייב להיעשות באופן מקצועי, אחרת הוא עלול לייצר לעסק הפסד. עדיף לשלם על קטלוג איכותי ולהיות בטוחים שהוא יבצע את העבודה. כמו כן, אם מדובר בקטלוג שמתחדש מידי עונה, שנה, חודשים, חשוב לאתר את המעצב הגרפי שיעבוד אתכם לאורך כל הדרך, יכול להיות שכך תוכלו למצוא מחיר טוב יותר.

אני רוצה ללמוד עיצוב קטלוגים, איפה אפשר ללמוד את זה?

עיצוב קטלוגים מבצע המעצב הגרפי ולכן מי שמעוניין לעצב קטלוגים, צריך לעשות קורס בעיצוב גרפי. קורס בעיצוב גרפי יאפשר לכם לרכוש ידע של מספר סוגי גרפיקות מלבד הקטלוגים ותוכלו למעשה לעצב גם אותם ולא רק קטלוגים. בקורס עיצוב גרפי תלמדו את שלושת תוכנות העיצוב של חברת אדובי: פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין שיאפשרו לכם לעבד תמונות, לצייר ולערוך קטלוגים ללא בעיה ועם הכלים הטובים ביותר עבור גרפיקה זו וגרפיקות שונות ומגוונות.

עיצוב גרפי במכללת סולו

מכללת סולו עיצוב גרפי אונליין היא מכללה לעיצוב גרפי ומקצועות ההייטק, אשר מלמדת את התחום כבר 15 שנים. מה שמיוחד במכללת סולו זו העובדה כי המכללה מלמדת את התחום אונליין מהבית ומאפשרת לכל מי שמעוניין ללמוד את התחום, לשלב את הקורס כחלק משגרת היום. כלומר, אתם לא צריכים לנסוע רחוק כדי ללמוד, אתם לא צריכים להפסיק עבודה או לרדת במשרה ואפילו לא צריכים לעבור דירה קרוב למכללה, כל מה שאתם צריכים זו שעה וחצי בשבוע של למידה אונליין מהבית ועוד כשלוש שעות במהלך השבוע לשיעורי הבית. המכללה למעשה מפשטת לכם את האפשרות ללמוד. זה יכול להתאים לאימהות, לאנשים עובדים ולכל מי שמעוניין ללמוד מבלי לצאת מהבית.

למידה איכותית המכינה אתכם לשוק העבודה

מכללת סולו מלמדת במתכונת של הוראה פרטית. מורה מלמד אונליין תלמיד אחד. המטרה ללמד לפי הקצב של התלמיד. מדובר בעשרה חודשים שבהם תלמדו נדבך על נדבך עד שתגיעו לרמה של מעצבים גרפיים שיכולים ללא ספק לצאת לשוק העבודה ולעסוק בתחום. תוכלו לשאול שאלות בקצב שלכם ללא תלות באף תלמיד אחר, תוכלו לקבל ביקורת בונה על שיעורי הבית שלכם ובעיקר תוכלו לפתח את היצירתיות שלכם בתחום שזהו אחד הנושאים היותר חשובים כאשר אנשים לומדים עיצוב גרפי. החשיבה היצירתית בהעברת מסר היא למעשה המיקוד של העיצוב הגרפי.

לסיכום, עיצוב קטלוגים זה לא עניין של מה בכך, יש לבצע עיצוב קטלוג איכותי על מנת שהוא יהווה אבן דרך איכותית אצל הלקוחות. אם תחום זה מעניין אתכם בואו ללמוד במכללת סולו עיצוב גרפי.