פוטושופ הינה למעשה תוכנה שנועדה לעיצוב גרפי 

מי מאיתנו לא שמע על תוכנת פוטושופ ? הרי סביר להניח שגם אם לא ראינו אותה אף פעם ואיננו מעצבים , שמענו לפחות פעם אחת בחיינו על התוכנה, ויש לכך הסבר מאוד פשוט:

תוכנת הפוטושופ שפותחה על ידי חברת  מערכות (לראשונה בשנת 1987) הינה התוכנה הנפוצה והנמכרת ביותר לעיצוב גרפי בכל רחבי העולם.


פוטושופ הינה למעשה תוכנה שנועדה לעיצוב גרפי , ובה ישנם כלים רבים לערכית גרפיקה בסיסית ואופציה לעריכת גרפיקה מתקדמת כגון: גרפיקה תלת ממדית, שיפוץ תמונות וגופים (מה שאנו נוהגים לראות בפרסומות על דוגמנים ודוגמניות ששיפצו את גופם) ועוד.לפוטושופ יש כמה גרסאות שונות, שכן הינה תוכנה שמתעדכנת ומתחדשת כל זמן מה. הגרסה האחרונה שהופצה הינה הגרסה ה-12 במספר שיצאה לשוק בשנת 2010. תוכנת פוטושופ נפוצה בעיקר בקרב אנשי מקצוע, גרפיקאים, צלמים שמשתמשים בה ככלי עזר חיוני לעבודתם, אך גם נפוצה מאוד בקרב קהל חובבן שמתעניין ומשתמש בתוכנה לצרכים פרטיים כמו שיפוץ תמונות ועוד.

יתרונותיה של התוכנה

פוטושופ הינה למעשה תוכנה שנועדה לעיצוב גרפי 

תוכנת הפוטושופ מתעלה בתכונותיה ומרכיביה על כל תוכנה אחרת שקיימת כיום בשוק. בעזרת תוכנת הפוטושופ ניתן לבצע הכהייה של תמונה/הבהרה של תמונה, תיקוני/הוספת צבע ורקע לתמונה, ליטושה של תמונה ואפילו חיבור של שתי תמונות שונות לתמונה אחת שנראית טבעית לחלוטין. אין ספק כי מי ששולט בתוכנת הפוטושופ יכול לשחק איתה ולהיעזר בה לצרכים שונים ורבים בעולם העיצוב.

כלי הפוטושופ

לא ניתן למנות את כל הכלים של תוכנת הפוטושופ מכיוון שרבים הם , אך העיקריים שבניהם:

  • הכלים לצבעים – באמצעותם ניתן לזהות צבע מסוים ולצבוע חלק אחר באותו צבע, להתאים רקעים בצבעים שונים ועוד.
  • הכלים למתן טשטוש/חדות – בעזרת כלים אלו ניתן ללטש את הצילום/ למרוח את התמונה, לטשטש את התמונה ועוד.
  • הכלים לריפוי – כלים אלו יכולים להעלים פצעים, קמטים , לגרום לעור הדוגמן/הדוגמנית להראות חלק יותר וצעיר יותר ועוד.
  • כלים שונים כגון: שינוי מיקום חלק מהתמונה, יצירת צורות בתוך חלל התמונה, סיבוב התמונה ועוד

לימודי פוטושופ

מכיוון שתוכנת הפוטושופ בעלת כלים רבים , קשה ללמוד את התוכנה על בוריה באופן עצמאי ובדיוק בשל כך, ישנם מוסדות לימוד רבים בארץ שמספקים קורסים בפוטושופ ומעניקים תעודת גמר לבוגרים

2019-08-05T10:02:30+03:00