פוטושופ CC 2014 – ללמוד לעבוד ולהשתמש בתוכנה למתחילים

כשעובדים עם פוטושופהכוונה היא לעבוד עם התמונותאפקטיםמניפולציות שונות ומשונות,

ובדכ כשהעבודות מתחילות להיהפך ליותר ויותר מורכבות עבור עיצובי אלבומים וכו‘, מדובר בעבודה עם

המון תמונות ולכן טוב לדעת מספר שיטות לייבוא תמונות :

  1. לאחר שפותחים קובץ בעזרת מקש ctrl + o עם תמונה כלשהי לוחצים למעלה בשורה של שם הקובץ בקליק ימני על העכבר ובוחרים ב move to new window ואז החלון עם התמונה שהיה עד עכשיו כ tab יהפוך לחלון נגרר
    ואז אפשר ללחוץ על המשטח האפור מאחוריו פעמיים וניתן לבחור בתמונות נוספות וכן הלאה, נפתח בנוסף גם קובץ עבודה חדש נגיד A4 ואז לא תהיה שום בעיה לגרור אליו תמונה, תמונה.

לאחר שמסיימים כדי לסגור את קובץ התמונה נלחץ על ctrl + w וכדי לסגור מספר קבצים בבת אחת נלחץ על ctrl + alt + w ואז הפלא ופלא כל הקבצים הפתוחים ייסגרו, אם נהיה באמצע פעולה התוכנה תשאל אם לשמור או לא.

  1. שיטה נוספת שמומלצת אך ורק לתמונות בודדות 2,3 נקראת שיטת ה”גרור ושחרר” פותחים קובץ 2 3 תמונות כמו בשיטה הקודמת, ויוצרים מסמך חדש נגיד ב a4 ואז כשמופיעים לנו כל קבצי התמונות ומסמך ה”מטרה” בצורת טאבים ניתן לגרור את התמונה עצמה שבתוך אותו ה tab למסמך המטרה ולשחרר על המסמך, זה לא מתאים ליותר מ 2 3 תמונות כיוון שלא תהיה יכולת מספיק טובה לעבור על כל הטאבים אז רק למקרים כאלו של 2 3 תמונות

  2. שיטה נוספת מאפשרת לעבוד עם מאסה של תמונות אפילו בסביבות ה 20 30, פותחים קבצים כמו בשיטות הקודמות, הפעם אפשר לבחור בגרירת עכבר או select all יותר תמונות, מאשרים ואז הם נפתחים בשורה ענקית של טאבים, ואז ניתן ללכת ל windows>> arrange >>> float all in windows ואז מה שקורה שכל התמונות שהורדתי מטאבים נאספים זו מאחורי זו במהירות מסחררת, ואז ניתן לגרור תמונה תמונה למסמך המטרה שיצרנו קודם ולסגור עם תמונה שסיימנו ב ctrl + w אם נלחץ על windows>> arrange >>> float in windows אז רק טאב 1 יהפוך לחלון, וניתן יהיה לגרור אותו למסמך המטרה, במקרה של המון תמונות עדיף את “all in windows

  3. שיטה נוספת לבחור ב windows>> arrange >>>tile ואז כל הקבצים שפתחנו מקודם יהיו מסודרים באופן שווה אחד מתחת לשני, ואז אפשר לגרור ולסגור למסמך המטרה ללא כל בעיה.

למקרה שיהיה לנו איזשהו באג במהלך ביצוע גרירת התמונות לאחר הפיכתן מ tab לחלונות, נלך windows>> arrange >>> consolidate all to tab ואז windows>> arrange >>>float all in window או tile ואח”כ אפשר לגרור למסמך המטרה כמו מקודם .

שכפולים עוות תמונות ומניפות.

כשמקבלים עבודה לעיצוב אלבום תמונות, יהיו צורך בשימוש שכפולי תמונות וסוגי מניפות, בשביל זה צריך לעשות קצת “עבודה מקדימה” ב view >>> snap to >>> יש לוודא שמסומנים בוי guides layers ו document bound שזה עוזר לתמונה להיצמד לסרגלים שנגדיר לפי ההגדרות הללו, זה יעזור יותר לעבוד’ה מדויקת.

ניצור מסמך מטרה ב A4 עם guide אורכי ורוחבי שייצור צלב כלשהו במסמך ואז נגרור לשם תמונה שפתחנו ובזכות הגדרות ה snap ננסה להביא אותה לקווי ה guide עד ש “תינעל”

ואז נלחץ על ctrl + j לשכפול התמונה או נשכפל עם alt ונחזיר המשוכפלת לאותו מיקום המקורית. נוכל עכשיו ללחוץ על ctrl + t על התמונה המשוכפלת תיווצר לנו מעין מסגרת מסביב לתמונה עם נקודת מרכז באמצעה, את הנקודה הזו אנו יכולים לגרור לאן שנרצה לכרגע נרצה לגרור אותה לפינה השמאלית ביותר ואז בעזרת shift נסובב את התמונה על מרכז הציר החדש וזה נותן הטייה אוטומטית של 15 מעלות, וכך חוזרים על הפעולה עוד שכפול, עוד הטייה וכו’, עד שמקבלים מניפה יפה של תמונות, ניתן גם לעשות זאת על תמונה יותר גדולה וכך לתת סגנון יותר מעניין לתמונות ולמניפה שנוצרת בתהליך זה.

למקרה שנצטרך לתת מספר ספציפי של הטייה, ניתן לעשות זאת לאחר לחיצה על ctrl +t ושינוי ערך ההטיה למעלה בערכים נגיד 25 מעלות ואז נלחץ על וי, המסגרת תיעלם והשכפול של התמונה ייטה ב 25 מעלות נגיד כך גם אפשר להגדיר ב 17 – שזה יהיה כנראה הטייה לכיוון השני וכן הלאה. נסגור את כל התמונות ונלחץ במסמך המטרה ctrl + 0 וזה כבר יגדיל את המסמך ל 100%

..

.

 

2017-08-23T12:43:25+00:00