ציור במחשב

עד לפני זמן לא רב, הכרנו אופציה אחת לציור והיא – ציור על גבי דף נייר או כל חומר פיזי אחר. ואכן, גם מי שעסק בציור כמקצוע או כאומנות וגם מי שעסק בציור כתחביב הכיר את האופציה הזו בלבד שהיא אומנם הייתה האותנטית ביותר אך גם טמנה בחובה כמה חסרונות. החיסרון העיקרי הוא חוסר הדיוק שעלול להיות כשמציירים באופן ידני כמו גם אי היכולת כמעט לתקן טעויות. תיקון טעויות היה יכול להתבצע רק על ידי מחיקת מה שכבר צויר מה שהיה יכול לפגוע בדף, בגוונים שלו ובציור כולו. בשנים האחרונות הולכת והופכת לפופולארית יותר ויותר האופציה של ציור ממוחשב, אופציה שמאפשרת לעבוד על גבי המחשב עם כל היתרונות שקיימים בו. יש תוכנות שונות שמאפשרות זאת כמו גם אפליקציות רבות אך הטובה ביותר היא תוכנת אילוסטרייטור – תוכנת הציור המתקדמת ביותר.

למה היא התוכנה הטובה ביותר לציור?

ציור במחשב

אילוסטרייטור היא תוכנה מצוינת לכל מי שמעניין אותו ציור במחשב. היא מאפשרת ליצור קוים מדויקים ולעבוד עם סגנונות שונים, היא מאפשרת לעבוד על איור קיים או ליצור איור חדש מאפס, והיא אפשרת להגדיל או להקטין אלמנטים שונים בלי לפגוע באיכות שלהם. אילוסטרייטור היא תוכנה מבית חברת אדובי וככזו היא עובדת גם כן על שכבות. אך מה זה אומר שכבות?

ציור במחשב על ידי עבודה בשכבות

אדובי היא החברה שעומדת מאחורי תוכנת אילוסטרייטור, והיא פיתחה גם את התוכנות הנוספות אינדיזיין, פוטושופ, פלאש, דרימויבר ואחרות. אדובי פיתחה את התוכנות הללו תוך עבודה בשכבות שזה אומר שניתן לעבוד על ציור מסוים ולהוסיף לו שכבות שהן מעין שקפים וירטואליים והשקפים הללו מתאחדים בסופו של דבר לאחד מה שיוצר את הציור המושלם. היתרון הגדול של עבודה בשכבות הוא שלא מאבדים את מה שכבר נוצר, לא מאבדים את מה שכבר נעשה מכיוון שאם עושים טעות מקסימום מוחקים את השכבה הספציפית ועובדים עליה מחדש ולא מאבדים את העבודה כולה. זה יתרון משמעותי שבעיקר לא קיים בציור פיזי בו כל טעות קטנה יכולה להרוס את כל העבודה.

למה עוד מיועדת תוכנת אילוסטרייטור?

תוכנת אילוסטרייטור היא תוכנה עמה מעצבים לוגואים, תלת ממד ועבודות גרפיות נוספות. היא תוכנה שבאמצעותה ניתן כפי שציינו להגדיל אובייקטים עד אין סוף בלי לפגוע באיכות שלהם, הגדלה שמאפשרת גם להדפיס בכל גודל שרוצים. כשאתם עוברים ליד שלט חוצות ענקי ולא מבינים איך הוא הודפס גדול כל כך זה בגלל שנעשה שימוש באילוסטרייטור לקובץ עצמו, ואילוסטרייטור עובדת על ווקטורים ולא על פיקסלים מה שמשמעותי מאוד מכיוון שפיקסלים אי אפשר להגדיל כמה שרוצים אלא בשלב מסוים האלמנטים הופכים להיות מטושטשים. זו הסיבה שתוכנת הציור הטובה בעולם היא אילוסטרייטור וניתן באמצעותה לצייר כל ציור שרוצים לכל מטרה שהיא.

דוגמאות ציור במחשב בתוכנת ADOBE ILLUSTRATOR

ציור במחשב - בתוכנת גרפיקה ILLUSTRATOR (1)

2019-08-04T22:20:06+03:00