קורסים ללימוד עיצוב גרפי

עולם העיצוב הינו גדול ומגוון, הכולל בתוכו את העיצוב הגרפי שעוסק בעיצוב חזותי תוך המחשת תמונה וטקסט (עיצוב של טקסט מודפס ). בזכות הטכנולוגיה והאמצעים המתקדמים שיש בשוק , העיצוב הגרפי הפך להיות חלק בלתי נפרד מחיינו וניתן להבחין בו באתרי אינטרנט שאנו גולשים, בפרסומות בטלוויזיה שאנו צופים, בכרזות ענק ברחובות, שלטים, אנימציות ועוד.

קורסים ללימוד עיצוב גרפי

עיצוב גרפי מתמקד בשני נושאים עיקריים: יופי התוצר הסופי והמסר שהועבר באמצעותו.

  • כל מעצב גרפי מיומן יודע כי כשהוא מעצב הוא חייב להתמקד ולשים דגש על העברת מסר מושך לצרכן, דהיינו, עליו להתמקד במה שהצרכן אוהב, מה שימשוך את עינו של הצרכן של אותו מוצר ולא מה שנראה לעיניו שלו. (מה שמגביל את חופש האומנות והיצירתיות של המעצבים הגרפים).
  • עיצוב גרפי אינו עוסק אך ורק בתקשורת חזותית אלא גם עוסק בתחום השמע באמצעות קטעי וידיאו, מצגות ועוד.


לימודי עיצוב גרפי

על מנת להיות מיומן ומקצועי בתחום עיצוב גרפי, הכרחי ללמוד את הנושא. במדינת ישראל ניתן ללמוד את התחום בשני דרכים: לימודי תואר מקיפים או לימודים בקורסים.

  • קורסים ללימוד עיצוב גרפי – כבר שנים רבות שקיימים קורסים שונים ללימוד עיצוב גרפי. אם הנכם מעוניינים ללמוד את המקצוע אך לא עומדים בתנאי הקבלה לתואר או שלא רוצים ללמוד תקופה ארוכה (4 שנים לתואר) תוכלו למצוא במוסדות חינוך רבות בארץ, קורס לעיצוב גרפי שנמשך כמה חודשים בלבד.
  • עיצוב גרפי כתואר – כבר שנים רבות שניתן ללמוד את העיצוב הגרפי בארץ כלימודי תואר לכל דבר הנמשכים 4 שנים. אך בשנים האחרונות בשל העלייה בביקוש למקצוע, עוד ועוד מוסדות חינוך החלו להעניק ולספק לימודים לתואר נחשק זה. כל מי שרוצה להיות מעצב גרפי מהשורה הראשונה ולהתקדם במקצוע יפנה ללימודי תואר לעיצוב גרפי שיקנה לו ידע רחב, מקצועיות ותהליך קבלה פשוט יותר לאחר מכן בעבודות המוצעות בשוק.

עיצוב גרפי – בעבר וכיום

בעבר המעצבים הגרפים היו משתמשים אך ורק בכלי מרכזי אחד: ידם, דהיינו, עבודת העיצוב הגרפי הייתה נעשית באופן ידני על ידי גזירה של ניירות, הדבקת איורים ועוד, אך כיום התמונה שונה לחלוטין,ובשל התפתחות הטכנולוגיה והמחשוב, המעצבים הגרפים עובדים באמצעות מחשב ובאמצעות תוכנות מיוחדות המותקנות על המחשב שנועדו לעיצוב גרפיקה. כמו כן, בגלל שהתוכנות משתנות ומתפתחות בקצב מהיר יחסית , הכרחי שמעצבי העיצוב הגרפי ישלטו בתוכנות הקיימות ויעברו רענונים כל כמה חודשים.

2019-08-05T09:26:06+03:00