קורס איור דיגיטלי

קורס איור דיגיטלי למתחילים

ציור הוא כישרון לכל הדעות, אך כיום יודעים שבעזרת למידה של טכניקות ציור, ניתן להגיע לרמת ציור גבוהה מאוד. דבר זה נכון כאשר מציירים בעזרת צבעים ומכחול והוא נכון גם כאשר מציירים ציורים דיגיטליים. ומה זה אומר ציורים דיגיטליים? הקדמה והטכנולוגיות המופלאות, הביאו אותנו לכך שכיום ניתן לצייר באופן ממוחשב. כמעט כל אנימציה, איור בספר, איור על משחקי ילדים, איורים באתר אינטרנט ואפילו לוגו מתבצעים כיום בעזרת תוכנת ציור. בכתבה הבאה נסביר איך גם אתם יכולים לצייר באופן דיגיטלי, אילו טכניקות נלמדות במסלול לימודי קורס איור דיגיטלי, במה עובדים העוסקים במלאכה ואיפה לומדים ציור דיגיטלי באופן מקצועי.

מהי התוכנה שבאמצעותה מציירים דיגיטלית?

אז למעשה כאשר רוצים לצייר באופן דיגיטלי, יש תוכנה אחת סופר מקצועית הנקראת אילוסטרייטור. אילוסטרייטור היא למעשה תוכנה שנבנתה עבור מעצבים גרפיים. זו תוכנה וקטורית המאפשרת יצירת אלמנטים ציוריים במרחב שניתן להגדיל ולהקטין מבלי לפגוע באיכות הציור. לאילוסטרייטור כלי עבודה רבים המחליפים את המכחול והעיפרון של הציירים המציירים על קנבס. בעזרת הכלים של התוכנה ניתן לייצר צורות, קווים וכתמי צבע מגוונים. מדובר באחת התוכנות היותר טובות שקיימות כיום עבור ציירים דיגיטליים.

כל אחד יכול לצייר בעזרת האילוסטרייטור?

בעניין של ציור, חשוב להבין כי כל אחד יכול לצייר באילוסטרייטור, בתנאי שהוא מכיר את טכניקות הציור. בעזרת מספר טכניקות חשובות הכוללות שימוש בפרספקטיבה, אור וצל, שימוש בקווים, צבעים וצורות ניתן לייצר כל אלמנט שאתם רק רוצים. הנושא של הטכניקות הוא טכני כמעט לחלוטין, אך מה שבאמת קשה ומצריך המון ניסיון היא היצירתיות שמתפתחת ככל שמתנסים יותר ויותר בציור דיגיטלי.

איפה רואים היום ציורים דיגיטליים?

כשחושבים על ציור ישר חושבים על תמונה, אך ציור דיגיטלי נמצא כיום בכל מקום! אתם תראו אותו בדמויות הטלוויזיה המצוירות, באנימציות של סרטוני פרסומת, בציורים שעל גבי הספר של הילד, בחוברת שרכשתם לו לבית הספר, בלוגו של העסקים השונים וכן, גם בתמונות שנמצאות בסלון שלכם. הכל נעשה כיום באופן דיגיטלי וגם ציור. אתם ודאי חושבים שאם הציור נעשה בעזרת תוכנת מחשב, הוא נראה ממוחשב, אז זהו שלא בהכרח. כלי התוכנה מאפשרים לכם לבצע טכניקות מגוונות הנראות ממש כמו ציור עם מכחול וסביר שאתם לא תבחינו בכך שמדובר בתמונה שנעשתה באמצעות תוכנת מחשב. אך כדי להגיע למצב זה יש לתרגל המון וללמוד את הטכניקות השונות בקורס איור דיגיטלי.

אילו טכניקות נלמדות בקורס איור דיגיטלי?

הטכניקה וההכרות עם התוכנה הם הבסיס להתחלת הציור הדיגיטלי. לאחר שתדעו אותם טוב, תגיע גם היצירתיות. הנה מספר טכניקות חשובות בציור בכלל ובציור דיגיטלי בפרט.

פרספקטיבה  פרספקטיבה היא למעשה נקודת המבט של הציור. לפני תחילת כל ציור, עליכם לחשוב מאיזו נקודת מבט אתם הולכים לצייר. אם נצייר לדוגמא דמות בפרופיל, חשוב שנדע לאן העיניים שלה צריכות להסתכל, אילו חלקים כן רואים מנקודת מבט זו ואילו לא. כמו כן, אם מדובר בתמונת נוף, יש לחשוב על העצמים הרחוקים והעצמים הקרובים ולצייר אותם בהתאם.

אור וצל  אור וצל חשובים מאוד כאשר מציירים. האור והצל הם גם חלק מהפרספקטיבה שדיברנו עליה קודם. פריטים רחוקים יותר באיור הדיגיטלי יהיו בהירים יותר ופריטים קרובים יהיו כהים יותר. האור והצל מכניסים גם דרמטיות וניתן לייצר אותם בקלות באמצעות התוכנה המאפשרת יצירת אור וצל בעזרת פילטרים או יצירת אור וצל בעזרת צבע הנע בהדרגתיות.

קווי מתאר  קווי המתאר הם למעשה הקווים המייצרים את הצורות והאלמנטים בתמונה. כשמדברים על קווים, חושבים על הקו הברור שמותחים עם עיפרון. אך בתוכנה, קווי מתאר יכולים להיות גם קווים שהסגנון שלהם יותר רך, פחות שפיצי, יותר מעוגל. התוכנה עובדת עם צייר הנקרא פן. בעזרת הפן תוכלו לייצר קווים הבנויים מנקודות אחיזה. כל נקודת אחיזה כזו ניתן להזיז, למתוח, להחזיר לצד השני, לעגל או ליצור ממנה שפיץ חד יותר. וכל זה בלחיצת כפתור פשוטה.

מסכות  המסכות בתוכנה מאפשרות לקחת תמונה קיימת ולמעשה לבצע סוג של חיתוך שלה בצורות שונות. כך לדוגמא, ניתן לקחת עיגול רגיל, צבוע בכל צבע שתרצו ועליו לשים מסיכה של ציור מסוים.

כל מה שתיארנו כאן זה חלק קטן מאוד ומצומצם ממה שתוכנת האילוסטרייטור יכולה לעשות. כל הכלים הללו ועוד רבים וטובים יעזרו לכם לצייר כל דבר שרק תרצו.

איפה לומדים קורס איור דיגיטלי?

קורס איור דיגיטלי, כדאי ללמוד במקום מקצועי. לא נוכל להעיד על מכללות אחרות, אך בהחלט נוכל לספר על שלנו, על שיטת הלימוד שלנו במכללת סולו ועל הבוגרים שלנו. נעים להכיר, אנו מכללת סולו לעיצוב גרפי ומקצועות העיצוב להייטק. אנו מלמדים אנשים שאוהבים עיצוב ואיור דיגיטלי איך לצייר ולעצב ברמה גבוהה ומקצועית. אנו מלמדים אונליין מהבית וחוסכים לתלמידים שלנו הרבה כסף על נסיעות, תחבורה ציבורית ולפעמים אף מעבר דירה. אנו שמים דגש על התאכלס! כלומר, ללמוד כדי להתמקצע ולעסוק במקצוע.

התלמיד אצלנו נמצא במרכז וזו לא קלישאה, אלא זה קורה פיזית כי השיעור הוא אחד על אחד עם מורה פרטי. הכל מתנהל בקצב של התלמיד. לא הבנתם משהו, עצרו את המורה ותשאלו שאלה. אתם לא צריכים להרגיש לא נעים ואינכם מעקבים אף תלמיד. הבנתם מהר יותר, אין בעיה, המורה יוסיף נושא נוסף לשיעור.

מהי מתכונת לימודים בציור ואיור ממוחשב?

מתכונת הלימודים אצלנו פשוטה. שעה וחצי בשבוע המתפרשת על שלושה וחצי חודשים של קורס איור דיגיטלי וכל זה עם המורה הפרטי שלך אונליין בצורה פרטית ואישית אחד על אחד. כחלק מהקורס תלמדו היטב את פקודות התוכנה ובד בבד תלמדו את הטכניקות השונות ותתנסו בציורים מגוונים. לאחר הקורס תהיו מוכנים להשתלב בעבודות שונות ומגוונות בתחום.

באילו עבודות ניתן לעבוד לאחר  קורס איור מקצועי ממתחילים למתקדמים?

איור הוא אחד התחומים היותר מתוקים שיש בעיצוב גרפי. מי שילמד את המקצוע יוכל למעשה לצייר ספרי ילדים, לצייר תמונות למכירה, לצייר אנימציות, לצייר לוגואים ועוד. מכיוון שכיום הכל קורה באופן דיגיטלי, כמות העבודה היא גדולה מאוד. במהלך הקורס תוכלו להצטרף לקבוצת הדרושים שלנו בפיסבוק שהיא למעשה הקבוצה הגדולה ביותר בתחום. בקבוצה זו מתפרסמות מידי יום עשרות משרות בתחומי הגרפיקה והציור הדיגיטלי ותוכלו גם אתם לשלוח את תיק העבודות שלכם.

האם מקבלים תעודה בסוף ההדרכה במסלול לימודי איור במחשב?

בסוף הקורס תקבלו תעודה של מאיירים דיגיטליים, אך אנו חייבים לומר שבתחום הזה התעודה אינה קובעת, מה שקובע זה הכישרון ואותו ניתן לראות בתוך תיק העבודות שלכם. במהלך הקורס תיצרו איורים מגוונים ברמת תיק עבודות, אותם תוכלו להראות למעסיקים השונים. חשוב מאוד שתשדרגו עם הניסיון שלכם את תיק העבודות ותגישו למעסיקים תיקי עבודות איכותיים, כי הם מה שיעזור לכם להתקבל לעבודה.

לסיכום, איור דיגיטלי הוא תחום מקסים וכל אחד היום יכול לצייר בעזרת למידה של טכניקות ציור מגוונות. כל מה שצריך זה ללמוד במקום הנכון שיביא אתכם לרמת מקצועיות גבוהה. כנסו לאתר של מכללת סולו, צפו בסרטונים השונים או אפילו בסרטונים שנמצאים כאן בכתבה הזו, התרשמו וצרו עמנו קשר. נשמח לקבל אתכם כתלמידים ולהביא אתכם למקצועיות שאתם מחפשים.