קורס בניית אתרים חוות דעת

//קורס בניית אתרים חוות דעת

קורס בניית אתרים – חוות דעת

אתרי אינטרנט בעולם הטכנולוגי נהפכו בצורה חד משמעית לכלי שיווק לכל עסק, עסקים ללא אתר אינטרנט לא יוכלו להתקיים ולהגדיל את מערך המכירות, עשרים השנים האחרונות מאופיינות בתודעת שפע טכנולוגי. כל הזמן יוצאים מוצרים חדשים וזירת האינטרנט מתפתחת ללא היכר. בתחילת שנות ה- 90 היה האינטרנט זירה חדשנית במיוחד, היא הייתה יקרה מאוד ולא כולם זכו להשתמש בה. עם השנים, השתכללה הטכנולוגיה, העלויות ירדו וכיום אין בית, מחשב או טלפון שאין בהם אינטרנט. מהפכת האינטרנט פרצה את הגבולות המדיניים הפיזיים שהיו קיימים בהעברת סחורות וכיום למעשה ניתן לבצע קנייה של מוצרים בארץ ובעולם בלחיצת כפתור פשוטה.
קניית מוצרים באינטרנט נעשית באמצעות אתרי אינטרנט וניתן לקנות כל מוצר שעולה בדמיונכם. יותר מזה, ניתן כיום לבצע השוואת מחירים מהירה ולראות את אותו מוצר עם אותם הפונקציות במחירים שונים. למעשה קניה באינטרנט הפכה את הצרכן להיות קונה חכם שיכול לבצע השוואת מחירים בתוך מספר דקות ולקבל על כל מוצר את המידע הרלוונטי לגביו. מדובר בתהליך חדשני מאוד אצל הצרכנים. בעבר, הקונים היו מתמקדים בקניות באזור המגורים והשוואת המחירים לא הייתה פשוטה כמו שהיא נעשית כיום. כיום למעשה הצרכן יכול לקנות בכל מקום בארץ ובעולם ללא בעיה.

החשיבות של אתרי אינטרנט כיום

כמו שאמרנו, רכישת מוצרים כיום נעשית בפשטות, במהירות ובקלות באמצעות האינטרנט, אך איך דבר זה מתבצע בפועל? לכל עסק כיום קיים אתר אינטרנט שבו הוא מפרסם את שירותיו ומוצריו. אנשים נכנסים לתוך האתר, בוחנים את המוצרים ובמידה ומוצר עניין אותם, הם קונים אותו ומשלמים בסליקת האשראי המאובטחת של האתר. כיום עסק שאין לו אתר אינטרנט, הוא עסק שפחות ישמעו עליו וסביר להניח שמחזור העסקים שלו יותר נמוך כי כיום הכל קורה באינטרנט. זו הפלטפורמה הכי חזקה כיום בתחום השירותים והמוצרים. אם בעבר השיווק היה נעשה בטלוויזיה, ברדיו ובמודעות פרסומת בכבישים, כיום הכל קורה במנועי החיפוש, בגוגל, בפייסבוק, אינסטגרם ועוד. רשתות חברתיות הם הדבר הבא כי כל הגולשים והצרכנים נמצאים שם לקבל חוות דעת והמלצות, לכן כיום כל עסק חייב שיהיה לו אתר אינטרנט אם הוא מעוניין בקידום של העסק שלו.

קורס בניית אתרים חוות דעת

קורס בניית אתרים חוות דעת

סוגים שונים של אתרי אינטרנט

אתרי אינטרנט יש כיום מכל מיני סוגים ולא רק עסקים מפרסמים את עצמם באמצעותם. יש אתרים שהם אתרי מידע, יש אתרים שהם אתרי קניות המכילים מוכרים עם סחורות שונות, יש אתרים פרטיים של עסק מסוים ואתרי אינטרנט ממשלתיים, כך שלמעשה כל מידע שאנו זקוקים לו כיום נמצא בפלטפורמה הזו. לכן העידן שלנו נקרא גם עידן המידע, כי אין מידע כיום שלא ניתן להשיג בלחיצת כפתור. פלטפורמת האינטרנט כיום מכילה כיום מאות מיליוני אתרים. כל יום מקימים ובונים אתרים נוספים ונשאלת השאלה, איך ניתן להגיע לכולם כאשר יש כל כך הרבה? שאלה זו היא מהות השיווק של עסק כיום. כל עסק שיש לו אתר אינטרנט מעוניין להיות בתוצאות הראשונות של מנועי החיפוש ובעיקר במנוע החיפוש האדיר גוגל. התחרות היא עצומה ועל העסקים לגרום לקוראים ולקונים להישאר כמה שיותר זמן בתוך האתר שלהם. ככל שלאתר מסוים יש יותר אנשים שנשארים יותר זמן באתר, כך האתר יקודם לתוצאות הראשונות ויגיע ליותר אנשים בגוגל הנחשב למנוע החיפוש העיקרי בעולם. חושבים שזה פשוט? אז זהו שלא. על מנת שאתר אינטרנט יהיה מאוד מבוקש עבור הקוראים והקונים על בעל האתר לעשות מספר דברים חשובים בבניית האתר וכאשר הוא עולה לאוויר. על אלמנטים אלו, נדבר בפסקה הבאה.

מה חשוב שיהיה קיים באתר אינטרנט על מנת שיעלה בתוצאות החיפוש?

כדי שאתר אינטרנט יהיה אתר שמגיעים אליו קוראים וקונים רבים לזמן ממושך, על האתר להיות מושך מבחינה עיצובית, אתר שנותן ערך אמיתי ללקוח ואתר שנוח להיות בו ולעבור בין הדפים שלו במהירות. כאשר מדברים על עיצוב של אתרים, למעשה מדברים על אלמנטים רבים שנלמדים בקורסי בניית אתרים, עליהם נדבר בהמשך המאמר. בעלי אתרים שמעוניינים לתת ללקוח ערך אמיתי, לרוב יעסקו בכתיבה על הנושא של המוצרים שלהם. לקוחות רבים מחפשים המון מידע ברשת ומידע עדכני וענייני יכול לגרום להם להישאר בתוך האתר שלכם. מעבר לשני אלו, חווית המשתמש חייבת להיות נוחה, מהירה ופשוטה וגם לאלמנטים אלו דואג בונה ומעצב האתרים. בונה ומעצב האתרים הוא אדם שלמד את התחום באופן מקצועי ומכיר היטב את התחום.

אלמנטים חשובים בעיצוב אתרי אינטרנט

כשמעצבים חושבים על עיצוב של אתר, הם למעשה חושבים על העיצוב הגרפי שלו. הם לוקחים בחשבון את הצבעים של האתר שיהיו נעימים לעין ויתאימו באיזה שהוא אופן ללוגו של העסק. הם חושבים על הפונט שיהיה מתאים לאופי של העסק ולמעשה כל אלמנט שקיים באתר המעצב חשב עליו מבעוד מועד. אין כאן עניין עיצובי של יפה או לא יפה, כי הרי יופי הוא בעיני המתבונן. מדובר כאן בכללי גרפיקה מקצועיים שנלמדים בקורסי בניית אתרים ובעזרתם בונים אתרים שנעימים למשתמשים ומאפשרים העברת מסרים ללקוחות. אתר שנעשתה בו חשיבה על הצבעים, הלוגו, הפרסומות, הפונטים והאלמנטים הציוריים, הוא אתר שהקונים והקוראים ירצו להישאר בו והוא יעלה במעלה התוצאות. חשוב להבין כי בחירת הצבעים של האתר מתמקדת בידע שמבוסס על תורת הצבעים ובחירת הפונט מבוסס על ידע בטיפוגרפיה וכל אלמנט שנוצר באתר מבוסס על ידע בתוכנות הפוטושופ והאילוסטרייטור ואת אלו יש לשלב עם הידע בתוכנות של בניית אתרים וכלים לבניה כמו אלמנטור למשל שעוזר ליצור אתר עכשווי מצוין.

מהו קורס בניית אתרים

אז כמו שהבנתם, על מנת שאתר מסוים יהיה מקודם היטב בתוצאות החיפוש, עליו להיות אתר שמושך אליו לקוחות וכדי שהוא יהיה כזה יש צורך באדם שלמד בנייה ועיצוב של אתרים. קורס בניית אתרים הוא קורס מתקדם עבור מעצבים גרפיים. מדובר באחד הקורסים הכי רלוונטיים כיום לעולם האינטרנט והטכנולוגיה של היום. בקורס זה לומדים המעצבים איך לבנות אתרי אינטרנט בפלטפורמות שונות ואיך לעצב אתרים מסוגים שונים. בקורס כזה, על הסטודנטים להגיע עם ידע קודם בפוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין שהם למעשה תוכנות העיצוב הרלוונטיות ביותר כיום. בעזרת התוכנות הללו מעצבים אלמנטים שונים לאתרים. מעבר לכך, ילמדו הסטודנטים את מערכת הוורדפרס שהיא למעשה מערכת בקוד פתוח לבניית אתרים. כמו כן, יכירו הסטודנטים גם פלטפורומות לבניית אתרים בקוד פתוח כמו חיבור אלמנטור לוורדפרס.

איפה לומדים קורס בניית אתרים כיום

כיום קורס בניית אתרים ניתן ללמוד ברוב המכללות שעוסקות בעיצוב גרפי, הלימודים הם לימודי תעודה שבסופם תוכלו לעסוק במקצוע של בניית אתרים. אחת הפלטפורמות הנהדרות כיום ללימוד של בניית אתרים היא קורס בניית אתרים אונליין מהבית. אם כבר דיברנו על מהפיכת האינטרנט, נראה שכיום ניתן לבצע קורסים מקצועיים איכותיים בעזרת פלטפורמת האינטרנט ולמעשה לחסוך את זמן הנסיעה למכללה או זמן יקר שבו אתם עובדים. למידה אונליין מהבית של קורס בניית אתרים מאפשרת לכם לרכוש מקצוע יוקרתי, בעלות משתלמת וללא בזבוז של זמן וכסף על נסיעות.

אילו פלטפורמות של בניית אתרים קיימים כיום?

כאשר מדברים על פלטפורמות לבניית אתרים, יש תחילה להבין כי הן מתחלקות לשניים. הפלטפורמה הראשונה היא פלטפורמה בקוד פתוח שמאפשרת לבוני האתרים ליצור עבור בניית האתר אלמנטים חדשים וזאת בשינוי קל של הקוד. אחת הפלטפורמות הללו היא וורדפרס שנחשבת כיום לפלטפורמה הרווחת ביותר בתחום של בניית אתרים. הרוב הגדול של בוני האתרים המקצועיים ימליצו על בניית אתר בממשק זה וזאת בעיקר בשל האפשרויות הנהדרות שהוא מספק לחוויית המשתמש באתרים. אתרי וורדפרס עובדים נהדר עם מנוע החיפוש של גוגל ומקודמים הרבה יותר טוב.
הסוג השני של פלטפורמות לבניית אתרים, הם הפלטפורמות עם הקוד הסגור. אלו פלטפורמות בנויות מראש שמציעות עבור בוני האתרים אתרים מובנים שאליהם רק מכניסים תוכן. כלומר, מדובר בתבניות מוכנות מראש עם תבנית עיצוב מסוימת בונה האתרים בוחר מתוכן את התבנית הרצויה והמותאמת לעסק. לרוב בוני אתרים מקצועיים ימליצו על אפשרות זו, רק כאשר התקציב של בעל העסק מאוד מוגבל. פלטפורמה בקוד סגור שנפוצה מאוד כיום היא WIX.

האם קורס בניית אתרים אונליין מהבית ילמד אותי את התחום באופן מיטבי?

למידה אונליין מהבית היא למידה איכותית המתבצעת באותו אופן שמתבצע שיעור פרטי, כלומר מורה מול סטודנט. ההבדל היחידי הוא שהלמידה מתבצעת בעזרת אוזניות ומיקרופון שמחוברים למחשב. גם בעבר וגם כיום, ידוע כי למידה אחד על אחד מצליחה להביא את הסטודנט לתוצאות מרשימות. הסיבה לכך טמונה בעובדה כי התלמיד בשיעור פרטי אינו תלוי בתלמידים אחרים. אם קיים חומר שלא הבין, הוא יכול עצור את השיעור ולבקש חזרה. במידה והחומר מובן, הוא לא תלוי בסטודנטים אחרים וניתן לעבור עליו מהר יותר. בלמידה כזו שמתחשבת בקצב של התלמיד, מספיקים יותר חומר וגם האיכות של הלמידה עולה. יש כאן רווח אדיר עבור הסטודנט, מעבר לרווח הנוסף שקיים בלמידה מהבית הוא החיסכון העצום בזמן וכסף.

מה צריך כדי ללמוד אונליין מהבית?

אז מה צריך כדי ללמוד מהבית? אז קודם כל מחשב ואינטרנט. כיום אינטרנט ומחשבים יש לרוב האנשים והם למעשה לא צריכים לקנות עבור השיעורים מחשב מיוחד. דבר שנוסף שיש צורך בו הוא אוזניות עם רמקול. במחשבים של היום, בעיקר במחשבים הניידים, יש חיבור של אוזניות טלפון פשוטות והן מצוינות עבור השיעורים. לגבי תוכנות לבניית אתרים, בית הספר למקצועות העיצוב והגרפיקה, מכללת סולו, ידאג להתקין עבורכם לפני השיעור הראשון.

אם לא למדתי עיצוב גרפי, האם יש באפשרותי ללמוד את התחום?

תחום בניית האתרים מצריך ידע קודם בתוכנות גרפיות ולכן מי שמעוניין ללמוד את התחום חייב ללמוד את הידע הזה לפני. על מנת שתוכלו ללמוד ברצף, מכללת סולו מצעה כיום מסלול של שנה וחצי שנקרא תקשורת חזותית. מדובר במסלול מקסים שמציע לסטודנטים ללמוד תחילה עיצוב גרפי ובהמשך הלימודים בניית אתרים וחווית משתמש. זהו מסלול אדיר שחולש על כל תחום עיצוב המיועד למקצועות ההייטק ומי שלומד אותו יכול בקלות להשתלב שם בתום הלימודים.

האם יש עבודה בתחום של בניית אתרים ב2021?

התחום של בניית אתרים הוא כיום התחום החם. הסטודנטים שלמדו את התחום יכולים לקדם עצמם כבוני אתרים עצמאיים או כבוני אתרים שכירים המשתלבים במקצועות ההייטק. כמו כן, תמיד ניתן לשלב את שני התחומים שלמדתם במסלול של תקשורת חזותית ולעסוק גם בעיצוב גרפי וגם בבניית אתרים. זהו תחום עצום שתמיד יש בו עבודה והוא רק הולך ומשתבח עם השנים. אם הצלחנו לעניין אתכם ועיצוב גרפי או בניית אתרים וחווית משתמש מעניינים אתכם, צפו בסרטוני ההדרכה כדי להבין מה זה העולם הזה או שתיצרו עמנו קשר ונשמח לתת לכם מידע נוסף.

2020-10-26T20:37:41+02:00