קורסים עיצוב גרפי בזום ZOOM

קורס גרפיקה בזום

היום מעצבים גרפיים מאוד מבוקשים לעומת תקופת העבר כי הם אלה שאחראים על איך עסקים נראים ברשתות החברתיות או באתרי אינטרנט, עסקים ללא מערך שיווק נכון ומקצועי באינטרנט לא יכולים להתקיים, עיצוב גרפי הוא תחום באמנות חזותית שבאמצעותו ניתן ליצור אלמנטים מסוימים ומניפולציות על תמונות עם קונספטואליות. כדי להעביר מסר מסוים המעצבים הגרפיים יחפשו להכיר את קהל היעד של העסק וינסו להבין מה יגרום לו לקנות מוצר מסוים. את החשיבה הזו הם יעשו בעזרת כלים שנלמדים במסלול קורסים  עיצוב גרפי לדיגיטל וחווית משתמש. כדי להצליח ולהיות חלק מעולם ההייטק ופרסום אין ספק שתצטרכו להשקיע בתרגול והכנת מטלות כדי לפתח את החשיבה היצירתית ולהתאים לטרנדים המובלים ב2021.

מהי גרפיקה?

גרפיקה היא למעשה הפעולה שעושה הגרפיקאי כדי לייצר אלמנטים מסוימים בעזרת תוכנות גרפיות. אלמנטים אלו יכולים להיות לוגו לעסק, עלונים לפרסומות, אלבומי תמונות, מארזים, איורים של ספרים, דפוס של חוברות ועוד כהנה וכהנה מוצרים שנעשים באמצעות גרפיקה ממוחשבת. ונשאלת השאלה מהי גרפיקה ממוחשבת? במה היא שונה מגרפיקה? על השאלה הזו אנו נענה בפסקה הבאה.

מהי גרפיקה ממוחשבת?

אם נלך אחורה בשנים אנו נראה כי גרפיקאים היו צריכים להיות אומנים. כדי להוציא לוגו מסוים או עלון פרסומת מסוים, היה עליהם לצייר אותו. כיום הציור שמיש רק לשם שרטוט ומה שהחליף את הגרפיקאים הציירים היא למעשה הגרפיקה הממוחשבת. ככל שהשנים עוברות והטכנולוגיה מתקדמת, למעצבים גרפים ולגרפיקאים נוצרים כלים משמעותיים שעוזרים להם לייצר גרפיקות מצוינות בעזרת המחשב. גרפיקאי או מעצב גרפי שיודעים היטב את התכונות של התוכנות השונות, יוכלו להעביר באמצעותן את הרעיון היצירתי שחשבו עליו.

איך עיצוב גרפי וגרפיקה קשורים לתקשורת חזותית?

עיצוב גרפי וגרפיקה הם למעשה שני תחומים שנגזרים מתוך תחום אחד גדול שנקרא תקשורת חזותית. זהו תחום באומנות העיצוב ששם דגש על שני תחומים אלו ועל עוד מבואות שונים בתחומי האמנות החזותית. כיום יש מסלולים שונים ומגוונים של תקשורת חזותית שניתן ללמוד ולצאת עם מקצוע ביד שנקרא עיצוב גרפי.

קורס גרפיקה בזום
קורס גרפיקה בזום

מה ההבדל בין גרפיקאי למעצב גרפי?

ודאי יצא לכם לראות באתרי האינטרנט השונים או במודעות בשוק העבודה שמבקשים מעצב גרפי או גרפיקאי ותמיד נשאלת השאלה מה ההבדל בין שני אלו? תחילה נאמר כי המעצב הגרפי הוא האדם שחושב על הרעיון הגרפי שיעביר מסר מסוים לקהל יעד מסוים. הגרפיקאי לעומת זאת הוא איש ביצוע, הוא לוקח את הרעיון של המעצב הגרפי ומייצר אותו בעזרת תוכנות הגרפיקה השונות. רבות הפעמים שאנשים שואלים האם מעצב גרפי וגרפיקאי יכולים להיות אותו אדם? התשובה לכך היא כן! כל גרפיקאי יכול להביא רעיון ולבצע אותו בעזרת התוכנות הגרפיות וכל מעצב גרפי מכיר היטב את התוכנות הגרפיות וידע לעצב את הרעיון שלו. זה אומר שבשורה התחתונה גם מעצב גרפי וגם גרפיקאי בסופו של דבר בעולם התעסוקה עושים את אותו התפקיד.

איפה לומדים כיום עיצוב גרפי?

המסלול הראשון והידוע ביותר הוא המסלול של תקשורת חזותית. בסוף המסלול הזה אתם תקבלו תעודה של מעצב גרפי. זהו מסלול ארוך עד שנה וחצי שבו תלמדו מעבר לעיצוב הגרפי גם מבואות שונים מתחומי האומנות. מסלול עיצוב גרפי נוסף הוא באמצעות קורס לעיצוב גרפי. מדובר בקורס ממוקד לשוק העבודה אשר מלמד אתכם את התוכנות השונות שהם כלי העבודה של המעצב וגם תורות מסוימות שלפיהם ניתן ליצור גרפיקות איכותיות. כך לדוגמא, אחת התורות החשובות ביותר בעיצוב גרפי היא תורת הצבעים. תורה זו למעשה אומרת כי לכל צבע יש את המסרים שהוא משדר. לדוגמא משרד של עורכי דין אשר מעוניין להעביר מסר של יוקרה, המעצב הגרפי יעצב לו לוגו בגוונים של שחור וזהב אשר מעבירים מסר זה. דוגמא נוספת, אם מדובר בחברת שמירה שאמורה לשמור בכניסה של חברה מסוימת, המעצב הגרפי יתאים עבור הלוגו שלה את הצבע הכחול אשר משרה ביטחון.

איך ניתן ללמוד עיצוב גרפי בזמן הקורונה?

זמן הקורונה הוא זמן מיוחד שבו רבים מאתנו לא יוצאים מהבית בשל החשש להידבק ומעבר לכך זו תקופה של אי וודאות רבה שבה מקיימים במדינה סגר בזמנים שבהם כמות החולים עולה. מצב זה גרם לעסקים רבים להפסיק את עבודתם ומצד שני גם גרם לעסקים רבים להמשיך לעסוק בתחומם אונליין על גבי רשת האינטרנט. רבים העסקים שמתנהלים כיום בעזרת חנויות וירטואליות, אפליקציות, פגישות בתוכנת הזום, שיחות וידאו באמצעות הסקייפ וכל אלו משמשים גם ללמידה. חשוב להבין כי הלמידה אונליין מהבית הייתה קיימת עוד לפני עידן הקורונה ולמעשה עסקים רבים נחשפים אליה רק עכשיו. אנו במכללת סולו מלמדים במתכונת זו כבר 12 עשרה שנים בעזרת תוכנות חיבור בין המרצה לסטודנט.

מה ההבדל בין למידה בזום ללמידה בעזרת תוכנת חיבור?

למידה בזום היא למידה שמאוד מזכירה הרצאה באוניברסיטה. הסטודנט נרשם יחד עם מאות סטודנטים, המרצה מסביר ומדבר על החומר ובסוף ההרצאה יש מקום לשאול שאלות. מפאת כמות האנשים שיכולים להיכנס להרצאה כזו, לא תמיד המרצה יכול לענות לכל השאלות ולכן בוחר מספר שאלות רלוונטיות באופן רנדומלי. לעומת זאת, תוכנת החיבור מחברת בין מורה לתלמיד וניתן לקיים באמצעותה שיעור פרטי, אחד על אחד. בשיעור כזה התלמיד יכול לקבל תשובות לכל השאלות שלו כבר בזמן השיעור.

האם הלמידה באונליין היא למידה איכותית כמו הלמידה הפרונטאלית?

כמו שאתם מבינים למידה באונליין יכולה להיות איכותית יותר ואיכותית פחות. במידה ומדובר בשיעורים אחד על אחד עם מורה פרטי באמצעות תוכנת חיבור, אתם יכולים להבטיח לעצמכם למידה טובה ואיכותית. בלמידה כזו הקצב נבנה בעזרתכם. המורה עונה על השאלות שלכם במהלך השיעור, מוודא שהבנתם את מה שהסביר ובודק את שיעורי הבית שלכם ביסודיות. לכל הפרמטרים האלו יש חשיבות רבה בלמידה איכותית וכמובן שהיא טובה יותר מלמידה בזום או למידה פרונטאלית שבהם מדובר בכיתה שלמה ששואלת שאלות.

האם מתכונת הלימודים דומה?

כשמדברים על מתכונת לימודים, למעשה מדברים גם על החומר הנלמד והיקפו וגם על צורת התנהלות השיעור. בלמידה מול כיתה באוניברסיטה או במכללה, לרוב השיעור יהיה כהרצאה ויהיה בו פחות יישום של החומר. כאשר הלמידה היא פרטית אחד על אחד, השיעור מחולק ליחידות לימוד קטנות. המורה עושה הקניה של יחידה אחת, הסטודנט מתרגל יחד עם המורה, מקבל שיעורי בית על היחידה וממשיכים ליחידת הלימוד הבאה. בצורה כזו ניתן ללמוד בכל שיעור מספר נושאים וגם המורה יכול להתאים את עצמו לקצב של התלמיד ולהשאיר מקום לשאלות. מבחינת היקף החומר, לרוב ההיקף דומה ולומדים נושאים דומים שנובעים כמובן מהמקצוע עצמו.

אילו עזרים צריך כדי ללמוד אונליין מהבית?

כדי ללמוד אונליין מהבית לא צריך להמציא את הגלגל. יש צורך במחשב ואינטרנט, שממילא הייתם צריכים גם אם הייתם לומדים במכללה או אוניברסיטה. ואליהם יש להוסיף אוזניות ורמקול שלרובנו יש מהטלפון הסלולרי שלנו. לשאר העזרים כמו תוכנת חיבור ותוכנות בעיצוב גרפי דואגת המכללה. כמו שאתם מבינים, לא מדובר בעזרים מסובכים כדי ללמוד אונליין מהבית. הפרוצדורה היא פשוטה, קלה ומאוד נוחה עבור הסטודנטים.

האם ללמוד עיצוב גרפי רווחי כיום?

עיצוב גרפי נחשב כיום לאחד התחומים הכי רווחיים שיש. זהו תחום שמתפתח כל הזמן עם הטכנולוגיה ונוספים לו תתי תחומים חדשים בעקבות כך. כיום כל עסק זקוק למעצב הגרפי. אם מדובר בעסק מתחיל, סביר להניח שהוא יזדקק ללוגו, כרטיס ביקור ואולי גם עיצוב של פרסומת. אם מדובר בעסק קצת יותר בשל, סביר שהוא יזדקק לבניה של אתר אינטרנט או אפליקציה. ואם אתם מעצבים גרפיים שעוסקים בחוויית משתמש, כל עסק בעל מוצר כזה או אחר יצטרך את השירות הזה. למעצב הגרפי כיום לא חסרה עבודה והשכר שלו גם גבוה. מעצב גרפי מתחיל שעובד בעבודת העיצוב הפשוטה ביותר יחל את דרכו בסכומים של עשרת אלפים שקלים. ואם מדובר בעבודות עיצוב גרפי בהייטק, הרי שהמשכורת מכפילה עצמה ואף גדלה מעבר לכך.

באילו מקומות עבודה משתלבים הסטודנטים לעיצוב גרפי?

מעצבים גרפיים כיום משתלבים לרוב בתחילת דרכם במשרדי פרסום ובתי דפוס. לאחר מכן, בהמשך דרכם הם יכולים לבחור אם להיות שכירים או עצמאיים ולעסוק גם בתחומים נוספים של איור דיגיטלי, עיצוב חווית משתמש, עיצוב אפליקציות ובניית אתרים. תחומים אלו הם תחומי ההייטק ומעצבים רבים בוחרים להשתלב בחברות כאלו. בכל מקרה למעצב הגרפי לא חסרה עבודה כיום ויש באפשרותו לבחור היכן הוא מעוניין לעבוד.

האם לאחר הלימודים אוכל להתקבל להייטק?

הקבלה לתחומי ההייטק מצריכה מהמעצב הגרפי להיות מצוין בתחומו ולהביא עמו חדשנות. את החדשנות והיצירתיות שלו ניתן לראות בקלות באמצעות תיק העבודות שלו. מעצבים גרפיים בלימודיהם יוצרים תיק עבודות בו הם מציגים סוגים שונים של גרפיקות. מעבר לכך, מעצבים שלמדו חווית משתמש, בניית אתרים ובניית אפליקציות יהיו סופר מותאמים לעולם ההייטק ויוכלו להציע את שירותיהם. הקבלה לעבודה בהייטק בתור מעצבים גרפיים מוביליה אתכם מספר צעדים קדימה בתחום. לרוב אתם תעבדו עם הטכנולוגיות החדישות ביותר וגם תרוויחו כמו שמרוויחים בחברות הייטק.

במה כדאי לי להשקיע כדי להיות מעצב גרפי מצוין?

כדי לדעת אם מעצב גרפי מסוים הוא מעצב גרפי שמביא עמו יצירתיות וחשיבה עיצובית מיוחדת, יש להסתכל על תיק העבודות שלו. תיק העבודות הוא הדבר המוחשי שבעזרתו ניתן לראות דוגמאות עיצוביות שעשה. אם אתם מעצבים גרפיים עצמאיים, סביר להניח שלקוחות יבקשו לראות עבודות שלכם, על מנת להחליט אם האג’נדה העיצובית שלכם מתאימה לשלהם. אם אתם שייכים לקהל המעצבים השכיר, כאשר תלכו לראיונות עבודה, אתם תציגו למראיינים או למנהלים את תיק העבודות שלכם שיקבע האם אתם מתאימים לחברה זו. כמו שאתם מבינים לתיק העבודות יש השפעה גדולה מאוד על הקבלה לעבודה ולכן מומלץ שתיכנו לכם תיק עבודות הכי מגוון שיש.

האם להיות שכיר או עצמאי בתחום?

לבחור להיות שכיר או עצמאי זה עניין של אופי. כאשר אתם עצמאיים אתם חופשיים לעבוד בזמן שאתם הגדרתם לכם, אך אתם גם מחויבים לייצר לעצמכם מוטיבציה לקום לעבודה. מעבר לכך, אתם אחראיים על התנאים הסוציאליים והשיווק שלכם. כאשר אתם שכירים, אתם נתונים לבוס שלכם שהוא מגדיר את העבודה ואת השעות שלה, אך מנגד, אתם לא אחראיים על השיווק שלו או על התנאים הסוציאליים שלכם. בכל צורת עבודה יש יתרונות וחסרונות ועליכם לבחור מה יותר נכון עבורכם. בכל מקרה, מקצוע העיצוב גרפי מתאים גם עבור שכירים וגם עבור עצמאיים ויש כאלו שאף משלבים בניהם.

לסיכום, כיום עיצוב גרפי ניתן ללמוד אונליין מהבית, זו צורת למידה שמאוד מתאימה כיום גם טכנולוגית וגם בשל נגיף הקורונה שהגיע לצערנו. למידה מהבית היא למידה איכותית מאוד ואתם יכולים ללמוד באמצעותה מקצוע נהדר שלא מפסיק לצמוח ולהתפתח. גלשו באתר שלנו,  צפו בסרטונים המצוינים כדי להבין מה זה עולם עיצוב גרפי וחווית משתמש וצרו עמנו קשר, נשמח לעמוד לרשותכם ולענות על כל שאלה.