קורס גרפיקה ממוחשבת בגולן

//קורס גרפיקה ממוחשבת בגולן

קורס גרפיקה ממוחשבת בגולן

הגולן הוא מקום רחוק יחסית בארץ והוא רחוק מאוד ממכללות המלמדות עיצוב גרפי. אם אתם מחפשים לעשות קורס עיצוב גרפי ואתם גרים רחוק כמו בגולן, אין זו גזרה משמיים, תוכלו פשוט ללמוד אונליין מהבית ולהישאר בנוחות שלכם מבלי לעשות נסיעות מיותרות. בכתבה הבאה נדבר על איך גם אתם תוכלו לעשות קורס גרפיקה ממוחשבת גם מאזורים רחוקים יותר בארץ בעזרת שיעורי אונליין.

איפה לומדים קורס גרפיקה ממוחשבת אונליין מהבית?

מכללת סולו היא מכללה ותיקה שמלמדת כבר חמש עשרה שנים בדרך למידה אונליין מהבית. המכללה באה לתת פתרון לימודי איכותי עבור סטודנטים שגרים רחוק מהמרכז, עבור אימהות עם זמן מועט שמעוניינות להעשיר את עצמן ולרכוש מקצוע חדש ועבור אנשים עובדים. כאשר לומדים אונליין מהבית, למעשה לא צריך לצאת מהבית לשום מקום. מרכז הלמידה נמצא בתוך המחשב, דרך רשת האינטרנט. כל שעליכם לעשות הוא להתחבר לתוכנת החיבור שתפקידה לקשר בניכם לבין המורה באמצעות השמע ובאמצעות שיתוף המסך שלכם. זהו פתרון נוח וזמין מאוד עבור כל מי שמעוניין ללמוד ולא לחכות לרגע שבו יהיה לו זמן ויכולת.

למה ללמוד גרפיקה ממוחשבת ולא תחום אחר?

כשהולכים ללמוד תחום מסוים, לרוב לומדים אותו משתי סיבות עיקריות. הסיבה הראשונה היא הצורך בללמוד תחום שיביא אותנו למצוא עבודה והסיבה השנייה היא ללמוד תחום שאנו אוהבים ומתעניינים בו. מי שמתעניין בעיצוב גרפי ישמח מאוד לדעת כי לתחום יש כיום ביקוש גדול וגם היצע רב בשוק העבודה. בעבר, עיצוב גרפי היה מתבצע באופן פשוט בתוכנות עיצוב פשוטות מאוד שכללו גם סקיצות באופן ידני. עם ההתפתחות הטכנולוגית המואצת, התפתחו תוכנות גרפיקה משוכללות ששינו את פני המקצוע והביאו אותו להיות לאחד המקצועות המבוקשים ביותר כיום. כל העסקים שקיימים כיום זקוקים לעבודתו של המעצב הגרפי. כאשר עסק נפתח, תחילה הוא זקוק ללוגו, על מנת שיהיה מזוהה בשוק הצרכנים, הוא זקוק לכרטיסי ביקור שיוכל לחלק ללקוחות פוטנציאליים, הוא זקוק לפרסום ושיווק הרשתות החברתיות וליצירת אתר אינטרנט מעוצב. לכל הדברים הללו קוראים מיתוג וזהו למעשה תחום אחד בתוך ענף הגרפיקה הממוחשבת.

האם קיים הבדל בין מי שלמד באוניברסיטה, לבין מי שלמד במכללה אונליין מהבית?

אז קודם כל חשוב לדעת שכן קיים הבדל. הסטודנטים שלומדים את התחום במסלול אוניברסיטאי לומדים במשך ארבע שנים, לעומת קורס אונליין שבו לומדים כעשרה חודשים. ההבדלים מבחינת מתכונת הלימודים שונים רק במבואות מתולדות האומנות שנלמדים במסלול הארוך. מסלולי הקורסים הם ממוקדים לעולם העבודה והם מלמדים את הסטודנטים כל מה שצריך כדי להיות מעצב גרפי. מי שמחפש לרכוש לעצמו מקצוע בזמן סביר, ייהנה מאוד מלימודי עיצוב גרפי בקורס אונליין.

ומה לגבי התעודה? האם קיים הבדל לגבי התעודה שמקבלים?

תעודה במוסדות האוניברסיטאיים היא תעודת תואר ראשון. בקורס תקבלו תעודה מטעם המכללה. בעיצוב גרפי התעודה פחות משפיעה על קבלה לעבודה. מה שבאמת משפיע זהו תיק העבודות שהוא כרטיס הביקור שלכם כמעצבים. תיק העבודות הוא למעשה כתובת אתר דיגיטלית שבה נמצאות העבודות הטובות ביותר שלכם בתחום העיצוב הגרפי. בתוך התיק תשימו עבודות מכל מיני סוגים כמו מספר לוגואים, מספר עלוני פרסומת, שלטי חוצות, אלבומים דיגיטליים ועבודות ציור דיגיטלי. המטרה לחשוף בפני המעסיק את החשיבה העיצובית שלכם. כך הוא ידע האם אתם מתאימים לו לעבודה. כך קורה גם עם לקוחות במידה ואתם עובדים כעצמאיים בתחום.

האם כדאי בסיום הקורס להיות שכירים או עצמאיים?

מדובר בשאלה שצריכים לקחת בה בחשבון בעיקר את האופי שלכם. מי שפחות מתחבר למסגרות, אוהב לנהל את הזמן בעצמו, רוצה לעסוק במגוון תחומים בתחום ואוהב להתעסק בשיווק, יוכל להתאים לעסק עצמאי בתחום. אם מסגרת עושה לכם טוב, אתם מעוניינים במסגרת זמנים ברורה, מעדיפים להתמקד בתחום אחד ולא להתעסק בשיווק ומכירות, ללא ספק תתאימו יותר לעבודה שכירה בתחום. בכל מקרה חשוב לדעת שגם כעצמאי וגם כשכיר בתחום ניתן להרוויח טוב מאוד ואפילו מצוין, פשוט עליכם לבחור במה שמתאים לכם.

אם רוצים להירשם לקורס אונליין בגרפיקה ממוחשבת, מה צריך לעשות?

תחילה יש ליצור קשר עם מכללת סולו ולהירשם לקורס שאתם מעוניינים בו. לאחר ההרשמה, המכללה תיצור עמכם קשר ותתקין עבורכם את התוכנות שתלמדו בקורס. כמו כן, תותקן עבורכם תוכנת חיבור שבאמצעותה תוכלו לשתף ולשמוע את המורה. לכל שיעור תזדקקו למחשב, אינטרנט ואוזניות עם רמקול. זה הכל! ללמוד אונליין מהבית זה מאוד פשוט ומאוד נוח ואלו חלק מהיתרונות של למידה מהסוג הזה. זו למידה שטובה עבור כל מי שאין לו זמן וכסף לבזבז על נסיעות, כל מי שאוהב למידה בנוחות, כל מי שמחפש למידה איכותית אחד על אחד וגם עבור שעות של סגר כמו שפקדה אותנו תקופת הקורונה.

איך אדע שהקורס איכותי ומכין אותי לשוק העבודה?

מכללת סולו מלמדת כבר חמש עשרה שנים וכבר מתחילת דרכה לימדה את השיעורים אונליין מהבית. בכל שנה יוצאים מהמכללה מאות בוגרים המשתלבים בשוק העבודה וזאת בזכות שיטת הלמידה בתכנית. במכללת סולו יודעים שעל מנת לצאת מעצב גרפי שעובד במקצוע יש לפתח שני דברים חשובים. האחד הוא טכניקה והשני הוא חשיבה יצירתית המתבטאת בחשיבה עיצובית כאשר יוצרים גרפיקה. שיטת הלמידה במכללה היא כזו שמביאה את הסטודנט למצב שהוא מצליח להבין את החומר וליישם אותו גם מבחינה טכנית וגם מבחינת החשיבה היצירתית. כל שיעור מתחיל בבדיקה של שיעורי הבית. בדיקה כזו מאפשרת לתת לסטודנט משוב וגם מאפשר לו לשאול שאלות על דברים שלא הבין. לאחר מכן, מתבצעת הקניה קצרה על תת פרק. ההקניות קצרות כי כך נרבה יותר קל לקלוט חומר ולעבד אותו. לאחר כל הקניה יתבצע תרגול יחד עם המורה והתלמיד יקבל שיעורי בית בנושא. בדרך זו יש הטמעה של החומר עד כדי יישום שלו ופיתוח החשיבה היצירתית.

אם אהיה שכיר בתחום, היכן כדאי לחפש עבודה?

לחפש עבודה בתחום של גרפיקה ממוחשבת זו לא בעיה. יש אתרים רבים המפרסמים מודעות דרושים גם בתחום זה. אם אתם מחפשים משרות חמות בתחום וגם בהייטק, זה הזמן להתחבר לקבוצת הפיסבוק של מכללת סולו. מדובר על הקבוצה הגדולה ביותר של דרושים בתחום. בקבוצה מתפרסמות עשרות מודעות דרושים בתחום זה בכל יום. תוכלו להתחבר לקבוצה במהלך הלימודים או בתום הלימודים. סטודנטים לעיצוב גרפי בתחילת הקורס ילמדו את תוכנת הפוטושופ ולאחר כחודש כבר יוכלו לעצב תמונות ברמה גבוהה ולמצוא עבודה בתחום. זהו יתרון עצום כי ניתן להתחיל לעבוד בתחום כבר במהלך הלימודים.

לסיכום, מי שגר בגולן או באזורים רחוקים בארץ, לא חייב לעבור דירה כדי ללמוד. כיום ניתן ללמוד גרפיקה ממוחשבת אונליין מהבית מכל מקום בארץ או בעולם. המכללה הכי ידועה וותיקה בלימוד התחום אונליין מהבית היא מכללת סולו. המכללה מלמדת את תחומי העיצוב ותחומי העיצוב להייטק כבר חמש עשרה שנים והיא מותאמת לחידושים בענף העיצוב כל הזמן. במידה וקרס גרפיקה ממוחשבת מעניין אתכם, פנו אלינו עוד היום ונשמח לתת פרטים נוספים.

2021-01-31T11:11:16+02:00