קורס מחשבים וגרפיקה

//קורס מחשבים וגרפיקה

קורס מחשבים וגרפיקה התחום החדש זה עולם ההייטק

כשמחפשים לימודים, אופציה פופולרית הינה קורס מחשבים. ישנו מגוון עצום של תחומי לימוד בתוך העולם המחשבים, זה יכול להיות לימוד תואר, לימודי תעודה, וגם קורסים קצרים המתמקדים בתוכנות ספציפיות, באספקטים שונים כמו טכנאות מחשבים ורשתות תקשורת, לימודי אינטרנט בסיסיים, שימושי מחשב, ועוד. המגוון העצום מאפשר לקשת רחבה מתוך האוכלוסייה, למצוא קורס שיתאים להם. ישנם קורסים המיועדים לבעלי לימודי קודמים בתחום, אחרים עבור מי שמחפש ללמוד שפה חדשה, עבור כאלה שלא יודעים להפעיל מחשב ורוצים ללמוד את הא’ ב’ בתחום, עבור אדריכלים שמתמחים בתוכנה שמשתמת מגזר זה, מעצבים שלומדים ותוכנה גרפית חדשה, ועוד. אפשר לבחור קורס בהתאם למטרות שרוצים להשיג בזכותו.

קורס מחשבים – תוכנות גרפיות

בין תחומי הלימוד הרבים המוצעים במסגרת  אפשר למצוא קורסים רבים בתחום התוכנות הגרפיות. גם בתחום זה, ישנם קורסים המיועדים למי שאינו בקיא בתחום כלל, ולעומתם גם לימודים המיועדים לבעלי רקע קודם, וחלקם אף מיועדים למגזרים ספציפיים, כמו תוכנות שעוסקים בהן בעיקר אדריכלים, מעצבים גרפיים, וכדומה. אפשר למצוא לימודים שאורכים מספר מפגשים ולעומתם ככאלו שיכולים לארוך מספר שנים. ישנם גם מסלולים שאורכים מספר שנים, למשל מי שלומד עיצוב תקשורת חזותית. חלק מהמסלולים כוללים לימוד של מספר תוכנות גרפיות, ביניהן פוטושופ, תוכנת אילוסטרייטור, תוכנות תלת מימד, פלאש, וכדומה, ואחרות מתמקדות בתוכנה ספציפית. כשבאים לבחור קורס מחשבים עושים זאת לפי הצרכים והדרישות בעיקר. למשל אם מישהו רוצה ללמוד מעט עבודה על פוטושופ כתחביב, הוא יבחר כנראה קורס מחשבים קצר יחסית, שמלמד את השימוש הבסיסי בתוכנה, ולאו דווקא קורס מתקדם וארוך שמיועד למי שרוצה לעבוד בתחום הגרפיקה הממוחשבת ולכן צריך לרכוש ידע וכלים שיאפשרו לו שליטה גבוהה בתוכנה.

קורס מחשבים שמתמקד בתוכנה אילוסטרייטור למשל, מושך אליו יותר קהל שכבר עוסק בתחום הגרפיקה. זוהי תוכנה שמשמשת בעיקר מעצבים גרפיים, לשימושים מקצועיים, וקהל היעד יהיה שונה מאשר בקורס בסיסי של גרפיקה ממוחשבת. השילוב של הגרפיקה במחשבים הוא שילוב מנצח. בתחום הזה תוכלו לעבוד במשרד פרסום שצריכים מעצבים גרפים גרפיקאים. חברות הייטק שלוקחות מעצבים גרפים לאחר הלימודים כדי לספק שירותי עיצוב ואפליקציות או לאתר האינטרנט. כיום מורגש המחסור בתחום במיוחד בחברות דפוס הסיבה שבוגרים רבים מעדיפים להרוויח קצת יותר וללכת לעבוד בחברות הייטק שמציעות שכר גבוה יותר. שכר התחלתי של מעצב גרפי מתחיל ‏ללא ניסיון יכול להיות 10,000 ש״ח נכון להיום בשנת 2019.

קורס מחשבים וגרפיקה

אפשרויות העבודה מהבית כפרילנסרים

בתחום עיצוב גרפי ובניית אתרים לאינטרנט אפשר לראות שהרבה אנשים שמסיימים את הלימודים בתחום הגרפיקה במחשבים מעדיפים לעבוד בתחום הזה מהבית בצורה פרטית. אין ספק שמורגש שיש שינויים היום בעולם בגלל שהרבה אנשים עושים הסבה מקצועית ומתחילים לפתח להם עסק עצמאי וכל זה מהבית. הפרילנסרים מרוויחים הרבה יותר ממעצבים גרפיים שעובדים בחברות פרסום ועובדים כשכירים והסיבה   שהם לא צריכים להתחלק בשכר או בעמלות ולקבל את 100 אחוז העמלות מהלקוחות שלהם. ‏הפרילנסרים בוחרים מתי לעבוד ומה הם האפשרויות העבודה שלהם בתחום, את זה הם בוחרים. לרוב הפרילנסרים לא מוגבלים והם יכולים לתת שירותי גרפיקה ועיצוב גם לתחום הדפוס וגם לתחום האינטרנט. כיום נכנס דור חדש של משתמשים יותר באפליקציות ואתרים והעיצוב גרפי גם עבר שינוי ונוכל להראות שיש מעצבים גרפים שרק  עוסקים בכל מה שקשור לעיצוב לאינטרנט, עיצוב אפליקציות הוא תחום חדש ומאפשר פרנסה בשפע למי שבוחר ללמוד את המקצוע הזה.

2019-07-20T16:35:13+03:00