קורס מעצבים גרפיים בזום

//קורס מעצבים גרפיים בזום

קורס מעצבים גרפיים בזום

עידן הקורונה הביא אותנו למצב שבו כל העולם שלנו מתנהל אונליין באינטרנט, אך האמת היא שלעולם הדיגיטל והאונליין אנחנו כבר מוכנים די הרבה זמן. מכללות רבות ואוניברסיטאות כבר שנים מלמדות בעזרת שיעורים מקוונים ויש אפילו מכללות שמלמדות בשיטת האונליין על גבי רשת האינטרנט כבר יותר מעשר שנים.

אחת התוכנות שיותר רווחות בשנה הזו של הקורונה, היא כמובן מערכת הזום המאפשרת לקהל רחב לשמוע הרצאה או ללמוד נושא מסוים. ונשאלת השאלה האם כל נושא ניתן ללמוד בעזרת מערכת הזום? האם כל תחום ניתן ללמוד כיום אונליין? את התשובות לשאלות הללו תוכלו לגלות בכתבה הבאה.

מהי תוכנת הזום?

תוכנת זום היא למעשה אפליקציה חדשה המאפשרת יצירה של צ’אטים קבוצתיים שבהם ניתן לראות אחד את השני ולשמוע. תוכנה זו זמינה דרך דפדפן האינטרנט וכל אחד יכול לעשות בה שימוש בקלות. משנת 2011 התוכנה משמשת עסקים רבים לפגישות וירטואליות ממקומות שונים בארץ ובעולם ובשנה האחרונה בשל וירוס הקורונה היא הפכה לפופולארית מאוד עד כדי כך שבתי הספר מלמדים באמצעותה שיעורים שלמים. אפליקציית הזום נוחה מאוד לשימוש וקלה מאוד ובכל פגישת זום ניתן לארח עד מאה אנשים. לזום יש גרסה חינמית שבה ניתן ליצור הרצאה של ארבעים דקות לכל אותם מאה אנשים שנרשמו להרצאה. מעבר למספרים אלו, האפליקציה תהיה בתשלום.

האם קיימות תוכנות נוספות ללמידה מרחוק?

התשובה היא בוודאי, שוק האונליין מאפשר למידה בעזרת תוכנות חיבור בין מחשבים וכמובן התוכנה המוכרת ביותר, תוכנת הסקייפ. הבחירה בתוכנה זו או אחרת תיעשה על פי הצרכים שלכם. אם חשוב לכם לראות את האנשים שאיתם אתם מדברים, זום וסקייפ יכולות להיות מעולות. אם אתם מעוניינים רק בשמע, יש כיום תוכנות חיבור בסגנון זה.

קורס מעצבים גרפיים בזום

קורס מעצבים גרפיים בזום

אילו תחומים לומדים כיום אונליין מהבית בזום או בתוכנות אחרות?

שיטת הלמידה באונליין היא שיטה שרק הולכת ומתרחבת. מורים פרטיים שבעבר היו מלמדים בבית התלמיד או בביתם, עברו כיום ללמד בשיטת האונליין מקצועות רבים כמו מתמטיקה אנגלית לשון. התלמיד מתחבר יחד עם המורה לתוכנה והמורה מסביר את החומר ממש כמו בשיעור בכיתה. אך כיום, לא רק מקצועות הלימודים בבתי הספר נלמדים אונליין מהבית ניתן כיום ללמד תחומים רבים כמו כל תוכנות האופיס, תוכנות עריכה שונות ומגוונות ואפילו תחומים שניתן להפוך למקצוע. אחד התחומים החזקים שניתן ללמד אונליין מהבית הוא תחום עיצוב גרפי מסלול הכשרה של מעצבים גרפיים לימודי תעודה ותיק עבודות.

מהו עיצוב גרפי?

עיצוב גרפי כיום הוא מקצוע שבו המעצב מייצר גרפיקות שונות ובאמצעותן מעביר מסר לקהלי יעד רחבים. תחום העיצוב הגרפי נחשב לתחום מאוד טכנולוגי, אך הוא לא תמיד היה כזה. מדובר על מקצוע שעבר שינוי טכנולוגי עצום. בעבר המעצב הגרפי היה מצייר את העיצוב שלו והיה זקוק לכישרון ציורי. כך למעשה הוא היה מתכנן לוגו ללקוח, כרטיס ביקור או שלט פרסומת. עם הזמן המעצב הגרפי שכלל את עבודתו באמצעות המחשבים. הוא היה יוצר סקיצה ומעצב אותה לאחר מכן במחשב בדרכים שהיו מקובלות לפני 20 שנה. כיום כאשר טכנולוגיית המחשבים והאינטרנט נמצאת בשיאה, קיימות תוכנות גרפיות מצוינות שהם כלי העבודה של המעצב. בעזרת פוטושופ, אילוסטרייטר ואינדייזיין ניתן ליצור אלמנטים גרפיים מצוינים. המעצב הגרפי כיום מייצר לוגואים, איורים, עלוני פרסומת, אתרי אינטרנט, אפליקציות ועוד והוא הפך להיות גורם מרכזי מאוד עבור כל עסק שקיים כיום. הסיבה לכך טמונה בעובדה כי עיצוב גרפי טוב מביא יותר לקוחות לעסק ומעלה את המכירות שלו. העיצוב הגרפי הוא הפנים של העסק.

האם למידה של מקצוע עיצוב גרפי אונליין מהבית נחשבת לאיכותית?

למידה אונליין מהבית היא למידה איכותית מאוד, אך לפעמים יש לה קונוטציה למשהו חובבני אבל זה לא כך אם יש לך מורה פרטי ואישי אחד על אחד מעבר לקו. לכל מי שמתעניין בלמידה מסוג זה חשוב לדעת כי לא כך הדבר. נכון שכיום יש שיעורים דרך הזום שבהם כיתה שלמה מקשיבה למרצה ובסוף שואלים שאלות ממש כמו בהרצאה, אך קיימת כיום שיטה נוספת והיא למידה אונליין מהבית בעזרת תוכנת חיבור. תוכנת החיבור מאפשרת לייצר למידה של שיעורים פרטיים אחד על אחד. כך למעשה מתנהל שיעור במכללת סולו המלמדת עיצוב גרפי ומקצועות העיצוב להייטק אונליין מהבית. למידה אחד על אחד עם מורה פרטי, זו הלמידה האיכותית ביותר שקיימת כיום. לא מדובר כאן על קורס חובבני אלא קורס שמכשיר אתכם להיות מעצבים גרפיים, לעבוד בתעשייה ואפילו להתקבל לתחומי ההייטק. על קורס עיצוב גרפי אונליין מהבית נדבר בפסקה הבאה.

מהו קורס עיצוב גרפי אונליין מהבית ואיך לומדים בו?

קורס עיצוב גרפי אונליין מהבית הוא קורס שנלמד במתכונת לימודים מקצועית הכוללת סילבוס מובנה בדיוק כמו שמלמדים במכללות העיצוב השונות. ההבדל הוא שבמכללות השונות לומדים בתוך כיתה עם עוד אנשים ובמכללה למקצועות העיצוב הגרפי אונליין מהבית לומדים בשיטה של הוראה פרטית, כלומר, מורה מול תלמיד. מדובר על למידת בוטיק, בקצב אישי של התלמיד ועל פי השאלות שלו לאורך הקורס. התלמידים בקורס עיצוב גרפי אונליין מהבית לא צריכים לחכות לסוף השיעור על מנת לשאול שאלות, למעשה הם יכולים לשאול את השאלות כבר במהלך השיעור וכך קצב הלמידה הופך מהיר יותר, ממוקד יותר ואיכותי. כל שיעור מתחיל בבדיקת שיעורי הבית של התלמיד. זהו זמן שבו המורה בודק את איכות השיעורים והתלמיד יכול להציף בעיות שבהם הוא נתקל במהלך הלמידה. לאחר שהשאלות של התלמיד נענו, המורה מתחיל להסביר יחידות קטנות של החומר על פי הסילבוס. לכל שיעור יש את יחידות הלימוד שלו בהתאם להספק של התלמיד. אחרי כל יחידת לימוד קטנה התלמיד מתרגל יחד עם המורה את השיעור, בסוף כל שיעור יקבל התלמיד שיעורי בית נוספים. מתכונת שיעורים זו מוודאת כי התלמיד מבין את כל החומר בצורה הטובה ביותר ללא קצוות פתוחים.

כדי ללמוד עיצוב גרפי אונליין מהבית האם אני צריך עזרים מיוחדים?

הלמידה אונליין מהבית מתבצעת בצורה פשוטה מאוד. כל מה שצריך זה למעשה מחשב ואינטרנט, אוזניות ורמקול. אלו עזרים שקיימים כיום כמעט בכל בית. מעבר לעזרים אלו יש צורך בתוכנת חיבור שמחברת בין המורה לתלמיד, כך שהם יכולים לשמוע אחד את השני, לדבר והמורה יכול לראות את המסך של התלמיד ואף להשתמש בעכבר שלו. תוכנת החיבור בתוכנות העיצוב השונות מותקנות לכם על גבי המחשב באמצעות המכללה. מעבר לדברים האלו, אין צורך בשום דבר נוסף, אולי במחברת כדי לכתוב את מה שהמורה אומר. נשמע פשוט? זה אכן פשוט מאוד וללמידה זו יתרונות רבים.

מה הם היתרונות של למידה אונליין מהבית?

ללמידה אונליין מהבית יש מספר יתרונות חשובים. היתרון הראשון הוא שאתם לא צריכים לנסוע לשום מקום. אתם לא צריכים לבזבז זמן וכסף על נסיעות ובטח לא למצוא מקום חניה ולשלם עבורה. בנוסף ליתרונות הכסף והזמן, מצטרפים יתרונות נוספים הקשורים באיכות הלמידה מדובר כאן על למידה אחד על אחד, בקצב שלכם. אתם קובעים את הקצב. צריכים הסברים נוספים? עצרו את השיעור והמורה יסביר שוב. יש לכם שאלה שלא הבנתם? המורה יענה עליה בכל שלב בשיעור. הקצב איטי לכם מדי ואתם רוצים להגביר אותו? אין בעיה, אתם מעדכנים באותו רגע את המורה שלכם ומתקדמים. יש כאן דינמיקה בין שני אנשים, מורה שמעוניין ללמד אתכם את החומר בצורה איכותית ותלמיד ששולט על הקצב שלו בצורה הטובה ביותר. לא סתם אומרים כי שיעור פרטי הוא כנראה השיעור האיכותי ביותר שקיים.

למה כדאי ללמוד קורס עיצוב גרפי אונליין מהבית?

כשמדברים על תחום העיצוב הגרפי, אנו למעשה מדברים על תחום עצום בידע, עצום באפשרויות ויש בו המון עבודה כיום. מעצבים גרפיים מתחילים את עבודתם במשרדי פרסום ובבתי דפוס ומתחומים אלו גם יוצאים עוד תת תחומים המשתלבים עם מקצועות ההייטק. תת תחומים אלו כוללים בניית אתרים, בניית אפליקציות, עיצוב חוויית משתמש ועוד המון תת תחומים שבהם עוסק המעצב הגרפי. כל עסק היום צריך שיהיה לו מעצב גרפי לא פחות ממצוין. לגרפיקה יש משמעות גדולה במציאת קהל לקוחות. מעצבים גרפיים מתאימים את הגרפיקה לקהלי יעד מסוימים. הם מתאימים את הצבעים המתאימים, את הפונטים ויודעים לפנות לקהל יעד ממוקד שבאמצעותו ניתן למכור בצורה הטוב ביותר את השירותים של הלקוח. למעצב הגרפי כיום יש תפקיד חשוב מאוד בפרסום ושיווק של עסקים.

אם אני מעוניין ללמוד עיצוב גרפי אונליין מהבית, איזה מכללה היא בעלת ניסיון בתחום?

אחת המכללות הראשונות שמלמדות קורס עיצוב גרפי אונליין מהבית, היא מכללת סולו למקצועות העיצוב וההייטק. מדובר על מכללה שמלמדת את תחום העיצוב הגרפי אונליין מהבית כבר יותר מעשר שנים. במכללה זו מלמדים מורים מקצועיים שמייצרים למידה איכותית מאוד. המכללה מתמחה בלימודי עיצוב גרפי ומעבר לכך, היא גם מלמדת בניית אתרים, חוויית משתמש, בנייה של אפליקציות, בניית תיקי עבודות למעצבים גרפים ועוד קורסים שונים ומגוונים הקשורים לעיצוב ולהייטק. תוכלו לגלוש באתר המכללה ולצפות בסרטונים של נושאים שונים בעיצוב גרפי. סרטונים אלו יעזרו לכם להבין האם מדובר בתחום שיכול לעניין אתכם.

אני מעוניין ללמוד עיצוב גרפי ולעבוד בתחום, האם אמצא עבודה בקלות לאחר הקורס?

מציאת עבודה כיום בכל תחום נעשית דרך מודעות דרושים. מכללת סולו עוזרת לסטודנטים שלה ולבוגרים ומנהלת עמוד פייסבוק המפרסם כל יום עשרות מודעות דרושים בתחומי העיצוב הגרפי והעיצוב להייטק. מדובר על עמוד הפייסבוק החם ביותר בתחום הדרושים בעיצוב גרפי ובכל יום סטודנטים מוצאים עבודה מעל 17000 מוסדות וארגונים בישראל שמספקים עבודות למעצבים גרפיים.

מעבר לקבוצת הפייסבוק, המכללה מכינה את הסטודנטים לשוק העבודה גם מבחינה מקצועית וגם בכל הנושא של יצירת תיק עבודות איכותי. המשמעות של תיק העבודות הוא גבוה במציאת עבודה בתחום, כיוון שזו הדרך היחידה להראות למעסיק את המקצועיות שלכם ואת החשיבה העיצובית. לכן בקורס, המורה, יחד איתכם, ישים דגש גדול על תיק העבודות, כך שתוכלו למצוא בעזרתו עבודה.

כמה אפשר להרוויח בתור מעצב גרפי?

תחום העיצוב הגרפי נחשב כיום כתחום רווחי מאוד. כך לדוגמא, מעצב גרפי מתחיל שמשתלב במשרדי פרסום או בבתי דפוס יכול להרוויח בין 9,000 ל 10,000 שקלים בחודש. שכר זה הופך גבוה משמעותית כאשר המעצב הגרפי עובר לעבוד בתחומי ההייטק, שם שכר המתחילים הוא 17 אלף שקלים ואף  20,000 . מעבר לכך, מעצבים גרפיים שיבחרו להיות עצמאים, בהנחה וירכשו לעצמם מספיק לקוחות יכולים להרוויח הרבה יותר. מדובר על תחום עם מנעד רחב מאוד של עיסוקים, כך שכל מעצב גרפי יכול לבחור לעצמו את התחומים שבהם הוא אוהב לעסוק ולהרוויח בהתאם. זה הזמן לרכוש מקצוע שיש בו המון עבודה היום והוא רק הולך וגדל עם הטכנולוגיה.

2020-11-10T17:18:50+02:00