קורס עיצוב גרפי אינטרנטי

//קורס עיצוב גרפי אינטרנטי

קורס עיצוב גרפי אינטרנטי

עולם האינטרנט והמהפכה שלו בשנת 2020 – מחירים עלויות וכמה עולה להיות מעצב גרפי? האם יש עבודה בתחום? כל התשובות פה – הדרך שלך לעולם ההייטק מתחילה כאן!

שנת 2021 נמצאת ממש בעיצומה, זו שנה שבעבר היינו רואים אותה בסרטים הבדיוניים והאמת היא שהמציאות שתיארו בסרטים אינה רחוקה טכנולוגית מהיום. הטכנולוגיה של היום פורצת גבולות וזאת בזכות מהפכת האינטרנט שמאפשרת לכולנו לדעת כל מידע שאנו מעוניינים בו בפחות מדקה. כמו כן, מהפכה זו מאפשרת לנו לקנות מכל מקום כמעט בעולם בלחיצת כפתור. למעשה, ניתן לומר שכיום הכל נעשה בעזרת האינטרנט והמחשב ויש מקצועות מסוימים שכל ההוויה שלהם היא דרך האינטרנט. אחד המקצועות שהאינטרנט והמחשבים השפיעו עליו מאוד הוא כמובן העיצוב הגרפי, שעליו נדבר בכתבה הבאה.

איך עיצוב גרפי ואינטרנט נפגשים?

אז למעשה עיצוב גרפי החל כתחום אומנותי שבו המעצב היה צריך להעביר מסר מסוים דרך העיצוב הגרפי שלו. את העיצוב הוא היה משרטט בעצמו ולכן היה חייב בכישרון ציור. עם התפתחות המחשבים והטכנולוגיה, החלו לייצר תוכנות עיצוב גרפי שונות ואלו צצו להן כפטריות אחרי הגשם. בזכות התפתחות האינטרנט, המעצבים הגרפיים יכלו להיפגש עם תוכנות עיצוב רציניות אשר פותחו במדינות שונות בעולם. כיום מעצבים גרפיים משתמשים בשלוש תוכנות עיקריות של חברת אדובי,  התוכנות הן פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין. שלושת התוכנות הללו מהוות מעטפת עיצובית שבאמצעותה ניתן לבצע עיבוד תמונות, יצירת אלמנטים חזותיים ועריכה של ספרים, חוברות, עלונים וכדומה. מעצב מתחיל זקוק לשלושת התוכנות הללו כדי לעבוד כמעצב גרפי.

לפני עשרים שנה, נכנס לעולמנו האינטרנט והוא הביא עמו חידושים רבים עבור המעצבים הגרפיים. למעשה מהפכת האינטרנט הכניסה לעולם המעצבים תת תחומים נוספים שהמעצב יכול לעסוק בהם. כך לדוגמה, האינטרנט בנוי ממאות מיליוני אתרי אינטרנט. בהתחלה האתרים היו פשוטים מאוד ותפקידם היה לתת מידע, עם הזמן הבינו כי אתר האינטרנט הוא כלי שבאמצעותו ניתן לרכוש קהל קוראים וקהל קונים ולכן יש חשיבות מאוד גדולה לעיצוב שלו. למעצב הגרפי נוצרה עבודה חדשה והיא בנייה ועיצוב של אתרים. בעבר מקצוע זה היה נפרד, כי מי שהיה יוצר את האתר היה המתכנת, כיום אפשרויות בניית האתרים גדלו והמעצב הגרפי עוסק גם בבניה ועיצוב של אתרים.

אז באילו מקצועות המעצב הגרפי משתלב כיום?

מעצבים גרפיים כיום יכולים להשתלב בהמון תתי תחומים שקיימים. חלק מהמעצבים יעבדו בתור שכירים ובהכרח יבחרו כך את תחום העיסוק וחלקם יעבדו כעצמאיים ויציעו מגוון שירותים ובכך יעסקו במספר תתי תחומים. מעצבים בתחילת דרכם לרוב ירצו לדעת איך יוצרים מיתוג לעסקים. בקורסי הבסיס זה בדיוק מה שמלמדים. סטודנט לעיצוב גרפי ילמד איך ליצור לוגואים שונים, כרטיסי ביקור, עלוני מידע ועלוני פרסומת, שלטי חוצות ועוד כל מיני גרפיקות המיועדות לשיווק ופרסום עסקים. בנוסף, ילמד הסטודנט איך לערוך ספר וחוברת ואיך משתלבים בעולם העיצוב הגרפי לדפוס. בעיסוקים אלו יוכל הסטודנט לעסוק מיד בתום הלימודים הבסיסיים. מעצבים גרפיים כיום הם אלו שאחראים על העיצוב של לוח השנה שקיבלת בעבודה, העיתון היומי שאתה קורא בבוקר או הציורים על אריזת דגני הבוקר. כל העיצובים הוויזואליים וגם המסרים המועברים דרך טקסט פרסומי נעשים על ידי מעצבים.

אז אילו עיסוקים נוספים יש למעצב הגרפי? האם יש לו אופק התקדמות?

התשובה לכך היא קודם כל כן! למעצב הגרפי כיום יש אופק התפתחות והתקדמות רחבים מאוד. מעצב גרפי בעל ניסיון, יוכל ללמוד תתי תחומים נוספים שיעשירו את יכולות העיצוב שלו ובאמצעותן הוא יוכל להתקבל לעבודות עיצוב בעולם ההייטק.

בעולם ההייטק למעצב הגרפי יש המון מקום מהסיבה שהתחום שלו הוא תחום מאוד טכנולוגי. מעצבים גרפיים כיום הם אלו שמעצבים אתרים שונים, אפליקציות והם למעשה האנשים שחושבים על העיצוב של תוכנות ומוצרים רבים. לחשיבה זו יש מקצוע בפני עצמו והוא נקרא חווית משתמש UX-UI.

איפה כדאי ללמוד כיום עיצוב גרפי?

כשאנו מחפשים מקום לימודים למקצועות שונים, יש מספר דברים שיהיו חשובים עבורנו. תחילה נחפש מקום מוכר, בעל ניסיון ושם בתחום הרלוונטי. נשאל האם התחום עצמו רווחי ויהיה לנו אופק תעסוקתי, נבדוק את התעודה שנקבל בסיום הלימודים וכמובן נרצה לדעת מה היקף הלימודים ושעות הלימוד. שאלות אלו נכונות מאוד עבור המקצועות השונים, אך בעיצוב גרפי הדגשים הם קצת שונים.

אדם שמעוניין ללמוד עיצוב גרפי צריך להבין כי מדובר במקצוע שהפרקטיקה והיכולת לבצע אותה בסופו של דבר הם הדברים החשובים במקצוע. מעצב גרפי שמחפש להשתלב בשוק העבודה צריך להביא עמו ידע יישומי בעיצוב גרפי ולהראות את היכולות שלו, כך שלמעשה אין זה משנה היכן למדתם ואיזו תעודה קיבלתם, אלא משנה הידע שצברתם במהלך הלימודים ויכולת היישום של החומר. בעיצוב גרפי אתם רוצים מקום שילמד אתכם היטב את התוכנות השונות, שילמד אתכם להבין קהלי יעד רחבים ואיך מעבירים מסר באמצעות צבעים, פונטים, גודל  גרפיקה ואלמנטים עיצוביים. אתם רוצים מקום שבמהלך הלימודים יראה לכם את הטכניקות החדשות ביותר ושיאפשר לכם מקום ליצירתיות. ולבסוף הדבר החשוב ביותר הוא האפשרות ליצור תיק עבודות כבר במהלך הלימודים. על תיק העבודות נדבר בהמשך.

לאחר שתדעו כי מקום הלימודים מספק עבורכם גם ידע וגם פיתוח של היצירתיות, תוכלו להתחיל לבחון את היקף הלימודים, שעות הלימוד וכמה יעלו לכם הלימודים.

אילו מסלולי לימוד קיימים כיום עבור מי שמעוניין ללמוד עיצוב גרפי?

כיום קיימים שלושה מסלולים עיקריים ללמידה של התחום. המסלול הראשון הוא מסלול לימודים מעצבים גרפיים רב תחומי. מסלול של כמעט שנה הכולל למידה של מבואות מתחומי האומנות. זה המסלול הארוך ביותר שבסופו תצאו עם ידע בעיצוב גרפי וידע אומנותי רחב. המסלול השני הוא מסלול פרקטי יותר המותאם לשוק העבודה והוא למעשה לימודי התעודה. לימודי תעודה לעיצוב גרפי כיום, עורכים כשנה ובהם הסטודנטים ילמדו את תוכנות העיצוב השונות, תורות פרקטיות ליישום בעיצובים שונים ויצירת תיק עבודות בחלק מן המקומות. המסלול השלישי ללמידה של תחום העיצוב הגרפי, הוא לימודי עיצוב גרפי אונליין מהבית. מדובר על לימודי תעודה שעורכים כעשרה חודשים ובאמצעותם ניתן ללמוד את התחום כמו במסלולים האחרים, רק בנוחות שלכם מהבית.

מהי למידה של עיצוב גרפי אינטרנטי והאם היא למידה איכותית?

למידה של עיצוב גרפי אינטרנטי היא למעשה למידה של קורס עיצוב גרפי איכותי רק מהבית. בלמידה אינטרנטית לומדים כל מה שלומדים בקורסים האחרים, כאשר ההבדל הוא שהלמידה מתבצעת אחד על אחד עם מורה פרטי. למורה הפרטי יש סילבוס בדיוק כמו שיש במסלולים האחרים והוא מלמד בשיעור מספר תתי נושאים בכל פעם.

מדובר בלמידה סופר איכותית מהסיבה שאין כאן תלות בתלמידים אחרים, כל תשומת הלב היא אל התלמיד. כמו כן, התלמיד הרבה יותר מרוכז כי מדובר על שעה וחצי של למידה בשבוע ולא על מערכת לימודים צפופה. כמו שכבר הבנתם, תחום העיצוב הגרפי הוא תחום מאוד טכנולוגי, מאוד אינטרנטי ולכן מה שהכי מתאים עבורו זו למידה אינטרנטית בסגנון של התחום.

בלמידה של קורס עיצוב גרפי אינטרנטי אתם יכולים לסמן וי על כל הפרמטרים למקום לימודים מוצלח שהזכרנו קודם. מדובר על קורס שמלמד אתכם את תוכנות הלימוד והפרקטיקה על בורים. מדובר על קורס שמעשיר אתכם בלמידה של קהלי יעד שונים ואיך עובד עולם העיצוב הגרפי תעסוקתית. ולבסוף זהו קורס שמאפשר לתלמידים להביא את הרעיונות והיצירתיות שלהם לכדי יישום. כמו כן, במהלך הקורס תעבדו על תיק עבודות מרשים ותוכלו ליהנות גם מהיקף לימודים יחסית קצר, ממוקד, בקצב שלכם, באזור הנוחות שלכם ובין היתר גם משתלם כספית.  כדי ללמוד קורס עיצוב גרפי אינטרנטי כל מה שצריך זה מחשב, אינטרנט, אוזניות, רמקול ולפנות שעה וחצי בשבוע ללמידה.

 

קורס עיצוב גרפי אינטרנטי

קורס עיצוב גרפי אינטרנטי

מה מיוחד בתיק העבודות שיוצרים בקורס עיצוב גרפי אינטרנטי? ולמה תיק העבודות חשוב?

אחד הדברים החשובים ביותר כאשר מסיימים קורס בעיצוב גרפי הוא תיק העבודות. תיק העבודות הוא הפנים שלכם בעולם התעסוקה. באמצעות תיק העבודות ניתן לראות את האג’נדה העיצובית שלכם והשימוש בכלי העיצוב השונים. ראיון עבודה של מעצב גרפי שונה מאוד מכל ראיון עבודה אחר, מהסיבה שהמעסיק יסתכל תחילה על תיק העבודות ויראה האם אתם מתאימים לו. לכן הדבר החשוב ביותר במהלך הלימודים הוא לייצר תיק עבודות מגוון ויצירתי.

קורס עיצוב גרפי אינטרנטי ב2021  הוא קורס מקצועי לכל דבר במיוחד שלומדים אחד על אחד בצורה פרטית ואישית עם מורה מעבר לקו, שמים דגש מיוחד על תיק העבודות ולמעשה אתם בונים אותו לאורך כל הקורס. בכל שיעור תקבלו שיעורי בית, חלק משיעורי הבית יהיו פשוטים מאוד והם יהיו המבוא ליצירת עבודות לתיק העבודות. עד סוף הקורס יהיו בידיכם מספר עבודות שביצעתם, אותם כמובן תוכלו לשכלל בתום הקורס.

בשנה האחרונה הקורונה מסרבת להיעלם, האם התחום רווחי גם בעידן הקורונה?

הקורונה השפיעה על מקצועות רבים שמנעו מאנשים לעבוד, לא כך קרה למעצבים גרפיים. הסיבה לכך טמונה בעובדה כי עיצובים גרפיים ניתן לייצר גם מהבית. למעשה המשרד אינו מושבת לגמרי והעובדים יכולים לבצע את העבודה מכל מקום.

מעבר לכך, כולם זקוקים עדיין לשירותיו של המעצב כי תמיד יש אנשים שמעוניינים להקים אתרים, ליצור מיתוג לעסק, ליצור פרסומות ולהדפיס יומנים, לוחות שנה, אריזות וכדומה. מדובר על מקצוע ללא הפסקה שהולך ומשתבח עם השנים וגם כאשר יש וירוס מאיים בחוץ.

האם התחום רווחי באופן כללי?

עיצוב גרפי כיום נחשב לאחד התחומים הרווחיים ביותר שקיימים. תמיד יש בו עבודה והסכומים שמשלמים על עיצוב גרפי טוב הם גבוהים. עסקים שמבקשים למתג את העסק שלהם בצורה איכותית, מוכנים לשלם הרבה מאוד כסף עבור מיתוג שיביא להם הרבה לקוחות. אם תבדקו משכורות של מעצבים גרפיים מתחילים בתחומים הפשוטים ביותר כמו פרסום ובתי דפוס, תוכלו לראות כי מעצבים מתחילים אלו מרוויחים משכורות התחלתיות של עשרת אלפים שקלים. שכר זה עולה בהתאמה ככל שיש יותר ניסיון וגם כאשר עוסקים בתתי תחומים נוספים כמו בניית אתרים בהייטק.

איפה מעצבים גרפיים מחפשים עבודה?

כמו בכל עבודה, גם מעצבים גרפיים מחפשים את עבודתם באמצעות מודעות פרסום. מודעות פרסום אלו יכולות להיות בעיתונים, אתרי דרושים וגם קבוצות פייסבוק. אחת הקבוצות הגדולות ביותר למציאת עבודה בתחום היא הקבוצה של מכללת סולו. מכללת סולו היא מכללה ללימודי העיצוב ותחומי ההייטק והיא מתחזקת קבוצת פייסבוק שבה מתפרסמים מידי יום עשרות הצעות עבודה בתחום.

לסיכום, אם תחום העיצוב הגרפי מעניין אתכם ואתם רוצים ללמוד את המקצוע בצורה איכותית ובהתאמה לשוק העבודה, כנסו לאתר של מכללת סולו, תתרשמו מסרטוני האיכות אשר מלמדים טכניקות עיצוב שונות וירשמו לאחד מהקורסים שהמכללה מציעה. בתום הקורס תוכלו ליישם את החומר הנלמד וליהנות ממקצוע רווחי, עדכני שכל הזמן מתפתח עם הטכנולוגיה ללא הפסקה.

 

2020-11-23T22:07:11+02:00