קורס עיצוב גרפי בזום ZOOM

//קורס עיצוב גרפי בזום ZOOM

קורס עיצוב גרפי בזום ZOOM

קצת על למידה אונליין בעידן הטכנולוגי

העידן הטכנולוגי פוקד אותנו כבר שלושים שנה וכל שנה הוא מביא עימו חידושים נוספים. אם בעבר חשבנו שסרט שבו מכוניות הן מעופפות, כיום זהו לא מדע בדיוני ולא רחוק היום שזה יהיה דבר נורמלי. וכמו שדבר זה יהיה מתי שהוא חלק מחיינו, גם הלמידה אונליין מהבית הולכת והופכת למשהו בלתי נפרד. בעבר הלא רחוק, למידה הייתה מתבצעת במוסד לימודי פיזי. היינו קמים בבוקר, נוסעים למכללה או לאוניברסיטה ויושבים בשיעורים מבוקר עד ערב. עם כניסת האינטרנט למחוזותינו, האקדמיה החלה להבין כי קיימת קדמה טכנולוגית שעשויה להפוך את השיעורים ליעילים עבור הסטודנטים. כך למעשה החלו להקליט שיעורים והסטודנטים יכלו ללמוד באופן מקוון. עם הזמן התפתחו טכנולוגיות מיוחדות בהן ניתן לראות מסך של מחשב אחר ואף לבצע בו פעולות, שיחות טלפון ווידאו שמתבצעות בעזרת האינטרנט והמחשב והיו יחידי סגולה שלקחו טכנולוגיות אלו ולימדו בעזרתן שיעורים שלמים אונליין מהבית. כך למעשה התפתחה הלמידה אונליין מהבית.

צו השעה, הקורונה שמה אותנו במצב שחייבים כיום ללמוד אונליין

מפסח האחרון, אנו חווים מצב שבו וירוס הקורונה פקד את העולם ועצר אותו מלכת. עסקים הפסיקו את עבודתם וכך גם מוסדות הלימודים. לאחר כחודש העולם וגם ישראל הבינו כי משהו השתנה וכעת יש לנצל היטב את הטכנולוגיה כדי להמשיך את החיים. עסקים רבים עברו לחנויות אינטרנטיות, בתי הספר עברו ללמידה בזום ZOOM וכך גם מוסדות הלימודים האקדמאים. הלמידה באונליין בזמן הקורונה קיבלה זרקור חדש וכעת, כאשר אנו כבר חווים את המגיפה הקשה הזו כבר כמעט שנה, כולם נמצאים באונליין. למידה של קורסים עיצוב גרפי אונליין מהבית היא לגיטימית מאוד ואף הפכה להיות הנורמה המקובלת כיום. אך למידה אונליין מהבית הייתה כאן עוד הרבה לפני הקורונה והיו בתי ספר שלימדו בצורה הזו שלחלקנו הייתה עוד מוזרה.

מהי למידה בזום?

זום ZOOM היא מערכת שבאמצעותה ניתן לבצע שיחות ועידה באונליין מרחוק. תוכנה זו דומה לתוכנות אחרות שקיימות ומוכרות כמו סקייפ לדוגמה. תוכנת הזום ZOOM מיוחדת בכך שכל משתתף שנכנס לשיחה מקבל חדר וירטואלי שהוא למעשה תמונת הווידאו שלו. כל המשתתפים שנמצאים בזום יכולים לראות אחד את השני ולשמוע אחד את השני בתנאי שהמצלמה שלהם פתוחה וגם הרמקול. הדגש במערכת הזום הוא שיחת ועידה רבת משתתפים. בתקופת הקורונה שנמצאת אתנו עד היום הרבה מהפגישות והלמידה מתבצעים באמצעות מערכת זו. כיתות בבית הספר מתחברים לזום ולומדים שיעורים שלמים, חוגים לילדים נעשים בעזרת הזום וכך גם שיעורים באקדמיה. העולם גילה כי ניתן ללמוד אונליין מכל מקום.

באילו עוד דרכים ניתן ללמוד כיום אונליין?

כמו שכבר אמרנו, הלמידה אונליין מהבית אינה חדשה, אלא אנשים הבינו כי היא מאוד יעילה רק כיום, שחייבים ללמוד בה. אך האמת היא שיש בתי ספר שמשתמשים בה כבר שנים בפלטפורמות אחרות ולאו דווקא בזום. כיום יש תוכנות חיבור בין מחשבים נהדרות אשר באמצעותן ניתן לבצע למידה של מורה מול תלמיד. היופי בתוכנות הללו שלמורה יש אפשרות להשתלט על המחשב של התלמיד ולהראות לו בעזרת העכבר דברים בתוך המסך שלו. זהו דבר עצום משום שכך למעשה ניתן ללמוד קורסים מעשיים ולהראות לתלמיד בדיוק למה התכוון המורה. ניקח לדוגמה קורס בעיצוב גרפי שבו המורה מעוניין להראות לתלמיד איך ליצור אלמנט מסוים בתוך תוכנת האילוסטרייטור. בעזרת תוכנת החיבור, המורה יכול לקבל שליטה על העכבר ולהראות תלמיד דוגמא של התרגיל. כמו שאם מבינים יש כאן הזדמנות ללמידה איכותית אחד על אחד מורה מול תלמיד והבנה אמיתית של החומר המשלבת דוגמאות על המסך של התלמיד.

באילו מקומות מלמדים כיום אונליין מהבית?

בית הספר הוותיק ביותר ללמידה אונליין מהבית בעזרת תוכנת חיבור הוא בית הספר למקצועות העיצוב אשר נקרא גם מכללת סולו. מכללה זו מלמדת באמצעות תוכנת חיבור כבר חמש עשרה שנים ויש לה עבר עם מאות תלמידים שלמדו את מקצוע העיצוב הגרפי ועוד קורסים נהדרים בתחום של עיצוב להייטק. כמובן שכיום יש עוד מכללות נהדרות שמלמדות בסגנון זה, אך הוותיקה מכולן בתחום היא ללא ספק מכללת סולו. כמו כן, רוב המכללות כיום משלבות למידה אונליין יחד עם למידה פיזית במקום הלימודים. מכללת סולו מתמחת בלמידה אונליין מהבית וזו דרך הלימודים היחידה במכללה.

מה היתרונות של למידה אונליין מהבית?

כאשר לומדים אונליין מהבית לתלמיד יש יתרונות רבים. תחילה נאמר כי למידה שהיא אונליין מהבית מאפשרת לתלמיד נוחות מרבית ללמוד מהבית שלו בכל מקום שנוח לו ובאיזה לבוש שהכי נעים לו. מעבר לכך, יש כאן חיסכון עצום כי הסטודנט לא יוצא מהבית, לא צריך למצוא חניה ולשלם עליה ועל הדלק עד למכללה. התשלום הוא בגין הלימודים בלבד. לסטודנט אין צורך לעבור דירה ליד מקום הלימודים והוא חוסך המון כסף. מעבר לתנאי הלימודים והחיסכון הכספי, מדובר על לימודי בוטיק איכותיים שבהם מורה מלמד אתכם את התחום באופן פרטי. זוהי אינה למידה בזום עם כמות משתתפים אלא שיעור פרטי, אתם והמורה. המורה משקיע את כל השעה וחצי בכם, בשאלות שלכם ובהבנה. מדובר על צורת הלמידה האיכותית ביותר שקיימת וניתן לראות לכך הוכחה בזה שהורים שמעוניינים לקדם את הילדים שלהם בלימודים, ייקחו להם תמיד מורה פרטי.

האם למידה אונליין מהבית לא תפגע במקצועיות של השיעורים בעיצוב גרפי?

התשובה לכך היא ממש לא, אלא להיפך! למידה אונליין מהבית מאפשרת לסטודנט להיות מרוכז רק בלמידה עצמה ולא בהגעה לשיעור, איחור לשיעור והאם יש לי כסף או אין לי בסוף החודש. אחת לשבוע, למשך שעה וחצי תתכנסו יחד עם המורה שלכם ללמידה ממוקדת ואיכותית. זהו ללא ספק מתכון מנצח להצלחה בלמידה.

בלמידה אונליין מהבית ניתן לבצע כיום הכל, המורה יכול להראות דוגמאות, אתם יכולים להתנסות בתרגילים השונים וכל זה מבלי לזוז שניה מהבית. פתרון יעיל, איכותי, מקצועי ונוח.

האם קיים שוני בין למידה פרונטלית ללמידה אונליין מהבית?

השוני היחיד בין למידה פרונטלית ללמידה אונליין מהבית הוא הקרבה הפיזית, אך מהר מאוד ואפילו כבר בשיעור הראשון אתם תבינו שהקרבה הפיזית החסרה אינה חסרה כלל, ואפילו לא מורגשת. אתם תרגישו כאילו אתם יושבים מול המורה באותו חדר. מעבר לכך, אין שוני בנושאי הלימוד או היקף הלימודים. לימודים אונליין מהבית מתנהלים דומה לשיעור פרטי אחד על אחד.

קורס עיצוב גרפי בזום ZOOM

קורס עיצוב גרפי בזום ZOOM

אילו עזרים אני צריך עבור למידה זו?

כדי ללמוד אונליין מהבית אתם זקוקים למחשב, אינטרנט, אוזניות ורמקול. לכל אלו אתם צריכים לדאוג. ובנינו לכולנו כיום יש מחשב, אינטרנט ואוזניות עם רמקול. אלו דברים שקיימים לכולם כיום. מעבר לעזרים אלו, יותקנו על גבי המחשב שלכם תוכנת חיבור ותוכנות השייכות ללמידה של עיצוב גרפי. את התוכנות תתקין עבורכם המכללה לפני השיעור הראשון שיהיה לכם.

האם ניתן ללמוד את כל הנושאים בעיצוב גרפי דרך המחשב?

התשובה לכך היא בהחלט! אין כיום נושא, אפילו לא אחד שלא ניתן ללמוד דרך שיעורי אונליין. תוכלו בתחילת הלימודים לבקש סילבוס, להשוות אותו למכללות פרונטאליות אחרות ולראות כי כל הנושאים שנלמדים שם בעיצוב גרפי, נלמדים גם במכללת סולו המלמדת אונליין מהבית. תוכנת החיבור מאפשרת בקלות והפשטות להסביר את החומר הנלמד ואף להראות דוגמאות איך לבצע את התרגילים השונים.

אם אלמד אונליין מהבית אוכל להפוך את התחום למקצוע?

כמובן, התחום אונליין מהבית נלמד ככל המקצועות הפרונטאליים לצורך מעבר לעבודה בתחום. חשוב שתדעו כי מה שיגרום לכם לעסוק בתחום של העיצוב הגרפי הוא לא דרך הלימוד אלא איכות הלימודים וכמו שכבר אמרנו, לימודים אחד על אחד עם מורה פרטי אונליין מהבית הם לימודים לא פחות איכותיים מלימודים פרונטאליים. השקעה והתמדה בלימודים, הכנת תיק עבודות משובח והכנת שיעורי הבית הם המתכון שלכם להצלחה בתחום של עיצוב גרפי.

מה לומדים הסטודנטים לעיצוב גרפי במכללה שמלמדת אונליין מהבית?

הסטודנטים לעיצוב גרפי אונליין מהבית ילמדו את שלושת התוכנות של אדובי. תחילה הם ילמדו את התוכנה המוכרת ביותר, הפוטשופ. מדובר על תוכנה לעיבוד תמונה שבאמצעותה ניתן לקחת תמונה פשוטה, לשנות לה פיקסלים מסויימים וליצור בה שוני. ניתן בעזרת התוכנה לשנות מזג אויר בצילומים מסוימים, למחוק פגמים מסוימים מהתמונה ולחבר בין שתי תמונות שלא צולמו יחד. לאחר שתלמדו את התוכנה הנהדרת הזו, תעברו ללמידה של תוכנת האילוסטרייטור. מדובר בתוכנה מופלאה שבאמצעותה ניתן ליצור אלמנטים וציורים. התוכנה עובדת על וקטורים ויש בה פונקציות מדהימות. כל מי שעובד עם התוכנה הזו מתפלא כל פעם מחדש למה היא מסוגלת. לקראת סיום הלימודים, תעברו ללמידה של תוכנת האינדיזיין. זוהי תוכנה שמשמשת מעצבים גרפיים בכל הנושא של דפוס. בתוכנה זו יוצרים חוברות וספרים.

מעבר לשלושת התוכנות הללו, אתם תלמדו גם ידע בעיצוב והעברת מסרים לקהלי יעד שונים באמצעות צבעים ושינוי של פונטים מסוימים. שילוב בין הידע הטכני לידע התיאורטי יהפוך אתכם למעצבים גרפיים טובים.

אילו עוד קורסים ניתן ללמוד אונליין מהבית?

כמו שכבר אמרנו כל קורס כיום ניתן ללמוד אונליין מהבית. בתחומי העיצוב הגרפי תוכלו לאחר קורס הבסיס ללמוד גם תחומים נוספים כמו עיצוב חווית משתמש, בניית אתרים ואפליקציות, קורס בהכנת תיק עבודות מוצלח, שיווק אינטרנטי וקידום אתרים ועוד. כל אלו הם קורסים מתקדמים שניתן לקחת כקורסי אונליין.

אם איני בטוח שזה המקצוע שנכון עבורי, איך אדע האם ללמוד אותו או לא?

אנו כאנשים רוצים לראות תמיד פיזית בעיניים מי מלמד אותנו ומהי המכללה שבה בחרנו ללמוד. למידה אונליין מהבית איננה אומרת שאין לכם למי לפנות, להיפך, אנו במכללת סולו תמיד זמינים עבורכם. אנו נשמח מאוד לתת לכם את המידע הרצוי בכל שעות היום, להסביר על התחום ולהמליץ לכם על הקורסים השונים.

כמו כן, אם אתם לא בטוחים, אנו מזמינים אתכם לגלוש באתר פה של מכללת סולו וליהנות ממאות סרטונים אשר מראים מהו עיצוב גרפי בפועל. מדובר בסרטוני הדרכה שילמדו אתכם נושאים שונים בעיצוב גרפי ובניית אתרים. כנסו אליהם, תראו מספר סרטונים וכך תדעו האם המקצוע מדבר אליכם.

האם מדובר בתחום רווחי?

עיצוב גרפי כיום נחשב לאחד המקצועות היותר רווחיים שקיימים כיום. תחום זה מתפתח עם הטכנולוגיה הקיימת ותמיד יש בו חדשנות. כיום כל עסק זקוק למעצב גרפי גם עבור יצירת השיווק של העסק, בניית האתר או האפליקציה וגם עיצוב חווית המשתמש. למעצבים גרפיים יש כיום המון עבודה והמשכורות בתחום גבוהות ומגיעות לשכר של עובדים בהייטק. ללא ספק תחום כדאי מאוד.

2020-11-05T00:20:39+02:00