קורס עיצוב גרפי מהיר

//קורס עיצוב גרפי מהיר

קורס עיצוב גרפי מהיר

עולם הטכנולוגיה והעיצוב הגרפי

עולם הטכנולוגיה החל דרכו ממזמן, אך בשנים האחרונות הוא רק הולך ומשתבח. כל דבר כיום נעשה בעזרת מחשבים וכך גם תחום העיצוב הגרפי. בעבר תחום זה היה תחום שרק אומנים היו עובדים בו מהסיבה שהיו זקוקים בו לכושר יד. עם כניסת המחשבים ותוכנות עיצוב גרפי מפותחות, תחום זה עבר שינוי וכיום כל עיצוב גרפי שקיים מתבצע על גבי המחשב. תחום זה כיום נמצא בכל מקום, כל משרד ועסק צריכים את המעצב הגרפי וניתן לומר כי זהו אחד התחומים היותר נחשקים ללמידה ועבודה. התחום מאפשר לעוסקים בו ענף רחב של עיסוקים בתחומי עיצוב גרפי מגוונים ומאפשר להם גם לבחור את מתכונת העבודה כעצמאיים או שכירים ולהגיע בשניהם לשכר מכובד.

מהו עיצוב גרפי?

עיצוב גרפי הוא תחום שנכלל בתוך תחומי האומנות הממוחשבת והחזותית. תחום זה למעשה משלב את העיצוב יחד עם שיווק ומכירות. העוסקים בתחום מעצבים לוגואים לעסקים, עלוני פרסומת, שלטי חוצות, באנרים, עיצוב אתרי אינטרנט ואפליקציות, עיצוב אריזות, ספרים וחוברות וכל עיצוב גרפיקה אשר נעשה בעזרת תכונות עיצוב במחשב. זהו תחום רחב מאוד ומי שעוסק בו יכול לבחור אילו תחומי עיצוב הוא אוהב לעצב. בגלל הטכנולוגיה המתפתחת, התחום כל הזמן גדל וכל הזמן נוספים אליו אפשרויות נוספות לעיצוב. כך היה עם אתרי האינטרנט והאפליקציות שבעבר לא נכללו כחלק מהתחום וכיום מעצבים גרפיים רבים עוסקים בכך ואף מתקבלים לעבודה בהייטק בזכות התחומים הללו.

אילו תוכנות לומדים בעיצוב גרפי?

בעיצוב גרפי בסיסי לומדים שלוש תוכנות חשובות בקריירת מעצבי גרפיקה לדיגיטל מבית אדובי. בעזרת תוכנות אלו ניתן לעצב כמעט כל עיצוב שתרצו. התוכנה הראשונה היא תוכנת הפוטושופ. תוכנה זו מזוהה מאוד עם צלמים שצריכים לבצע תיקונים על תמונות, אך למען האמת מדובר בתוכנה של גרפיקאים. תוכנה זו עובדת על פיקסלים וניתן ליצור באמצעותה עיבוד על תמונות. כך לדוגמה, תמונה תמימה של ילדה בלונדינית יכולה להפוך להיות ילדה עם שיער חום או מזג אויר חורפי בתמונה מסוימת, יכול להפוך בעזרת התוכנה למזג אויר קייצי. המעצב מחליט מה העיצוב של התמונה ובעזרת התוכנה מבצע עליה מניפולציות שתפקידן ליצור רגש אצל המתבונן. תוכנה נוספת מרכזית מאוד אצל מעצבים גרפיים היא תוכנת האילוסטרייטור. מדובר על תוכנה וקטורית שיודעת לייצר אילוסטרציות מגוונות. לתוכנה שימוש בצורות שונות שמהן ניתן לייצר לוגואים שונים ומגוונים וכל מיני אלמנטים שאותם ניתן להוסיף לעלוני פרסומת ועוד. כמו כן, בעזרת תכונה זו ניתן לצייר נוף, דמויות ועוד. התוכנה הבסיסית האחרונה בלימודי עיצוב גרפי היא תוכנת האינדיזיין. תוכנתה עימוד זו מיועדת לעריכה של דפוס. בעזרת תוכנה זו מייצרים עיצובים של ספרים, חוברות, יומנים וכדומה. שלושת התוכנות יודעות לעבוד ביחד, כך שניתן להתחיל גרפיקה מסוימת בפוטושופ, להעביר אותה לעבודת עיצוב באילוסטרייטור ולבסוף להוסיף לה כיתוב באינדיזיין. לכן קורס עיצוב גרפי בסיסי חייב להכיל למידה של שלושת התוכנות יחד.

האם ניתן ללמוד את התוכנות כל אחת בנפרד?

התשובה לכך היא כן, קיימים כיום קורסים שמלמדים כל תוכנה בנפרד. לרוב לומדים זאת צלמים שזקוקים ללמידה רק של תוכנת הפוטושופ. למידה בנפרד לא תעניק לכם תעודת מעצב גרפי, אך כן תקנה עבורכם את הידע הנדרש. חשוב לדעת שאם אתם מעוניינים לעסוק במקצוע בהיקף רחב, מומלץ ללמוד קורס המלמד את שלושת התוכנות יחד. אצלנו במכללת סולו מלמדים  גם קורסים נפרדים לכל תוכנה ולא רק את מסלול לימודי מעצבים גרפיים.

כמה זמן אורך קורס עיצוב גרפי?

קורס עיצוב גרפי איכותי אורך בין שמונה חודשים לשנה. זהו פרק זמן יחסית קצר ללימודי עיצוב גרפי לתואר אשר אורכם כארבע שנים. קורסים קצרים מזה לרוב ילמדו רק חלק מן התוכנות שהזכרנו קודם. אם אתם מעוניינים לעבד את החומר היטב, ללמוד את התוכנות בצורה מקצועית ולדעת לעצב ברמה גבוהה, זה אורך הקורס המינימלי שעליכם לעשות. אל תלמדו קורסים קצרים מזה מהסיבה שבעיצוב גרפי יש לעבד את החומר היטב ולהתנסות בו כמה שאפשר. קורס קצר מזה לא יאפשר לכם לעבד את הנושאים השונים. אם אתם מעוניינים לעסוק במקצוע, לכו על בטוח.

איפה אפשר ללמוד קורס עיצוב גרפי באופן מהיר?

אחד המקומות שבהם ניתן ללמוד קורס עיצוב גרפי בעשרה חודשים תמימים המלאים בלמידה איכותית הוא כמובן מכללת סולו המלמדת את התחום ומוציאה כבר חמש עשרה שנים מעצבים גרפיים מקצוענים. המיוחד במכללה זו היא דרך הלימוד בה הסטודנטים לומדים אונליין מהבית, דבר שמאוד מתאים לתחום טכנולוגי זה. למידה כזו מאפשרת לסטודנט לקבל המון יתרונות שלא קיימים כאשר לומדים במכללה שמגיעים אליה פיזית.

מהי למידה אונליין מהבית?

למידה אונליין מהבית היא למידה אחד על אחד מורה פרטי מול תלמיד והיא מתבצעת על גבי רשת האינטרנט כאשר גם התלמיד וגם המורה נמצאים בביתם. בלמידה זו התלמיד לא צריך לצאת מהבית, לחפש חניה, לשלם על דלק  או נסיעות בתחבורה ציבורית. כל מה שהוא צריך זה לתפוס פינה שקטה בבית, ללבוש משהו נוח, להכין כוס קפה ולהתחיל בלמידה. חשוב לציין שכיום בעידן הקורונה למידה אונליין מהבית הפכה להיות נפוצה מאוד, אנו במכללת סולו מלמדים אונליין מהבית כבר חמש עשרה שנה ויש לנו ידע רחב בתחום.

האם מדובר בקורס עיצוב גרפי איכותי?

קורס עיצוב גרפי אונליין מהבית הוא קורס מאוד איכותי ומקצועי והוא מלמד את התחום כך שבסוף הקורס תוכלו לעסוק בו. מהלך השיעורים מתנהל בצורה כזו שהתלמיד לא יכול לפספס את הפרטים החשובים. כל שיעור יתחיל בבדיקה של שיעורי הבית והסטודנט יוכל להציף שאלות. לאחר מכן יתחיל המורה בהקניה קצרה של נושא מסוים, התלמיד יתרגל יחד עם המורה ולבסוף יקבל עליו שיעורי בית. סבב זה יקרה בארבע עד חמש פעמים בכל שיעור, כך שבכל שיעור התלמיד ידע כחמישה נדבכים מתוך הסילבוס. זהו קצב ממוצע לתלמיד, אך מכיוון שמדובר בשיעור פרטי, התלמיד יכול לבקש קצב לימוד משלו מהיר יותר או איטי יותר. לתלמיד אין תלות בכיתה שלמה או תלמידים אחרים, כל תשומת הלב היא אליו ולהבנה שלו. בזכות מתכונת הלימודים הזו, השיעור הוא איכותי מאוד.

מה אני צריך כדי ללמוד את התחום אונליין מהבית?

כדי ללמוד אונליין מהבית לא צריך דברים מיוחדים. כמו בכל קורס עיצוב גרפי, נדרש שיהיה לכם מחשב. כדי ללמוד אונליין מהבית אתם זקוקים גם לאינטרנט שכיום יש בכל בית ואוזניות עם רמקול, ממש כמו האוזניות של הטלפון שלכם. נשמע פשוט? זה אכן פשוט מאוד. כל שאר הדברים יספק עבורכם המורה. לפני השיעור הראשון, תותקן עבורכם תוכנת חיבור שבאמצעותה תוכלו לשמוע את המורה והמורה יוכל לראות את המסך שלכם ולקבל שליטה על העכבר. כמו כן, יותקנו עבורכם התוכנות השונות לעיצוב גרפי שעליהם דיברנו בתחילת המאמר.

האם קיימים כיום קורסים בחינם?

כמו בכל תחום, קיימים שיעורים מצולמים בחינם ביוטיוב וכדומה, אך אלו אינם שיעורים המקיפים את כל החומר הנלמד על מנת להיות מעצבים גרפיים מקצועיים. אם אתם מעוניינים להכיר קצת יותר את התחום ולראות סרטונים סופר מקצועיים המשקפים את העיצוב גרפי לשנת 2020, כנסו לאתר של מכללת סולו וצפו בעזרות הסרטונים ממיטב המורים שלנו. סרטונים אלו יעזרו לכם להכיר את התחום יותר מקרוב ולהחליט האם הוא מתאים עבורכם.

אם אלמד את התחום באופן מהיר, אוכל להשתלב בתחום?

כמו שאמרנו, המסלול המהיר ביותר הוא מסלול של 7 חודשים והוא בהחלט מסלול שמקיף את כל מה שאתם צריכים לדעת על מנת להשתלב בתעשיה. מה שחשוב ביותר במהלך הקורס הוא להכין את כל שיעורי הבית ולהתנסות כמה שיותר. בדרך זו תוכלו ליצור לעצמכם תיק עבודות שאיתו תוכלו להגיע לראיונות עבודה. תיק העבודות בעיצוב גרפי הוא אוי הדבר החשוב ביותר שמאפשר לכם להיכנס לעבודה בתחום זה. באמצעות תיק העבודות המעסיק יכול להכיר את העבודה המקצועית שלכם ולהבין האם אתם מתאימים עבורו. לכן מאוד חשוב שבמהלך הקורס תיצרו לכם תיק עבודות מגוון ואיכותי המשקף את הזהות המקצועית שלכם.

מה המחיר הממוצע כיום לקורס עיצוב גרפי מהיר

מה המחיר הממוצע כיום לקורס עיצוב גרפי מהיר

מה המחיר הממוצע כיום לקורס עיצוב גרפי מהיר?

המחירים של קורס עיצוב גרפי נעים בין 7500 שקלים ל-15,000 שקלים. כאשר אתם לומדים אונליין מהבית, אתם ממזערים את מחיר הקורס מהסיבה שאתם לא משלמים על נסיעות, אוכל בחוץ, חניה וכדומה. לכן קורס עיצוב גרפי הופך להיות מאוד משתלם עבור הסטודנטים. למעשה הם זוכים ללמוד קורס איכותי מאוד במחיר משתלם ועם הקשיים הכלכליים שקיימים כיום, זה מאפשר לסטודנטים רבים ללמוד מקצוע נחשק במחיר נוח ומשתלם. חשוב מאוד לדעת כי עלות הקורס לא מעידה על המקצועיות שלו.

האם אצליח להחזיר את ההשקעה על הקורס דיי מהר?

התשובה היא בהחלט, מעצבים גרפיים כיום משתכרים יחסית גבוה גם בתחילת דרכם. כך לדוגמה, מעצב גרפי מתחיל יכול להרוויח כשכיר כ-10,000 שקלים ואם הוא עצמאי, אז ודאי שיותר על פי כמות הלקוחות. זהו מקצוע רווחי מאוד שכדאי ללמוד כיום.

איפה משתלבים בעבודה לאחר סיום הקורס?

עיצוב גרפי מאפשר כיום למעצבים להשתלב בהמון מקומות עבודה כמו משרדי פרסום, בתי דפוס, עסקים שזקוקים למעצבים גרפיים קבועים, משרדי הייטק שזקוקים למעצבי חווית משתמש ועוד. כמו כן, אם בחרתם להיות עצמאיים, הרי שתוכלו לעסוק במגוון רחב של עיצובים גרפיים. מכללת סולו יודעת כמה חשוב לסטודנטים למצוא עבודה לאחר הקורס. אנו מחזיקים כיום בקבוצת הפייסבוק הגדולה ביותר למציאת עבודה עבור מעצבים גרפיים. בכל יום מתפרסמות בקבוצה זו מאות מודעות דרושים למעצבים מתחילים וזה בהחלט מקום נהדר למצוא עבודת התחלתית בתחום.

אילו קורסים נוספים ניתן לעשות אונליין מהבית?

מכללת סולו מלמדת כיום מגוון רחב של קורסים בתחומי העיצוב להייטק. ניתן ללמוד תקשורת חזותית או חווית משתמש. אלו קורסים שמומלץ ללמוד לאחר קורס עיצוב גרפי בסיסי. קורסים אלו ירחיבו את הידע שלכם ויאפשרו לכם להתמקצע בתחומים נוספים. כמו כן, אלו תחומים שאיתם ניתן להתקבל לעבודות הייטק. עוד קורס מאוד נפוץ וחשוב כיום הוא קורס בניית אתרים. זהו קורס שמאפשר ללמוד מקצוע נהדר עבור מעצבים גרפיים.

לסיכום, עיצוב גרפי הוא תחום מדהים המאפשר ללומדים אותו לעסוק במקצוע מבוקש מאוד ועם נישות רבות בהייטק  של תחומים סופר מעניינים. ניתן כיום ללמוד את הקורס אונליין מהבית בזמן יחסית קצר ולייצר לעצמכם מקור הכנסה מעניין מאוד ורווחי. ללמוד אונליין מהבית אומר שתוכלו ללמוד באופן איכותי עם מורה פרטי כאשר כל תשומת הלב היא אליכם. זוהי דרך נהדרת ללמוד את התחום מבלי לצאת מהבית.

2020-11-18T15:27:45+02:00