קורס עיצוב גרפי עם תעודות

//קורס עיצוב גרפי עם תעודות

קורס עיצוב גרפי עם תעודות

אם נסתכל על מסלול החיים שלנו כאנשים, אנו נראה כי כולנו עוברים בין מסגרות דיי דומות. רובנו הולכים לגן, לבית הספר, לצבא או לשירות לאומי ואחר כך מגיעים לעולם התעסוקה. המשותף לכל המסגרות הללו, שבדרך אנו מקבלים תעודות שונות על סיום המסגרת ועליה למסגרת הבאה. תעודה הפכה להיות סמל לסגירה של מעגל כלשהו והצלחה בפרק הזמן המסוים.

מסלול החיים הנורמטיבי ושוק העבודה

אחד המקומות שבהם אנו מחפשים לקבל תעודה כיום הוא כמובן המקום שבו אנו לומדים את המקצוע שלנו. ללמוד מקצוע במקום מסוים זו למעשה מסגרת נוספת. מדובר על לימודים על תיכוניים אשר מקנים לנו בסופם תעודה לעסוק במקצוע מסוים. עם השנים, לימודים על תיכוניים קיבלו מקום של כבוד. מדינות וערים מתחרות בניהן על כמות האוניברסיטאות והמכללות וכמובן על היוקרה שלהן. נשאלת השאלה, האם מקום יוקרתי הוא זה שיקנה לתעודה שלי מקום מכובד בשוק העבודה? בחלק מהמקצועות עובדה זו תהיה נכונה מאוד ובחלק מהמקצועות פחות.

הנורמה לרכישת תארים יוקרתיים כקבלה לעבודה

שוק העבודה עבר שינויים דרסטיים בשנים האחרונות בנושא של רכישת מקצוע. במהלך שנות ה-70 ועד שנות ה-90 המאוחרות, למידה באוניברסיטה נחשבה ללמידה היוקרתית ביותר. הייתה עדיפות לקבלה לעבודה של אנשים אשר רכשו את המקצוע שלהם באוניברסיטה בעזרת תואר ראשון. ואם היה ברשותך תואר שני, בכלל מקסמת את אפשרויות הקבלה שלך. עם הזמן, ללמוד לתואר ראשון הפך להיות דבר נורמלי בחברה ולמעשה תשעים אחוז מהאנשים שמסיימים את הצבא, ילכו ללמוד תואר ראשון מיד לאחר הצבא הוא לאחר הטיול הגדול.

רכישה של תואר ראשון הפך להיות משהו שיש לכולם, כך שלמעשה כל אחד יכול להתקבל לכל עבודה ללא סינון. בעקבות כך, מקומות העבודה החלו בסינון מסוים. תחילה בחרו מועמדים על פי המקום שבו למדו. ככל שלמקום הלימודים היה שם יותר יוקרתי, התעודה שלו נחשבה יותר. תסריט זה אפיין בעיקר את שנות ה-90 המאוחרות ובשנות ה-2000 החל שינוי.

בשנות ה-2000 המשחק משתנה! הטכנולוגיה מתעצמת, האינטרנט נכנס בכל הכוח ושוק התעסוקה מחפש עובדים הרבה יותר עצמאיים, הרבה יותר יצירתיים וכאלו שמביאים עימם יישום ופרקטיקה ופחות תיאוריות של הוגי דעות הנלמדות כבר שנים באוניברסיטאות. מקומן וכבודן של האוניברסיטאות נשאר אותו הדבר, אך שוק התעסוקה עבר שינוי ומשנת 2000 ואילך, נכנס מקום של כבוד גם ללימודי התעודה.

מה מחפשים בשוק העבודה כיום?

שוק העבודה מחולק למקצועות רבים וכל מקצוע ניתן ללמוד בכל מיני מקומות. חלק מהמקומות נחשבים יותר וחלק מהמקומות נחשבים פחות, אך בכל המקצועות כיום מחפשים עובד יצירתי שמביא עמו רוח חדשה. את האפיון של העובד היצירתי ניתן לראות חזק מאוד בתחומי העיצוב. אם ניקח לדוגמה את מקצוע העיצוב הגרפי. יש כיום המון בתי ספר יוקרתיים מאוד ללמידה של התחום, אך האם תעודה זו תהיה שווה כאשר הסטודנט אינו יודע ליישם את החומר הנלמד? כנראה שלא. בתחום העיצוב הגרפי הדבר החשוב ביותר הוא כמובן לדעת לעצב ולא סתם לעצב, אלא לעצב באופן מתוחכם.

אז איפה ניתן ללמוד קורס עיצוב גרפי עם תעודות שגם יהיה ניתן ליישם את החומר?

כאשר בוחרים מכללה ללמוד בה קורס עיצוב גרפי עם תעודות, חשוב לבחון מספר פרמטרים חשובים שישפיעו על איכות הלמידה שלנו. תחילה בדקו את הסילבוס. בתוך הסילבוס תוכלו לראות את נושאי הלימוד במהלך הקורס. חפשו נושאים פרקטיים המביאים את התלמיד למצב של יישום החומר. מומלץ לשאול במכללה שבה אתם מתעניינים, כמה מתוך חומר הלימוד הוא פרקטי לשוק העבודה.

דבר שני שכדאי לבדוק כאשר מחפשים מקום לימודים לעיצוב גרפי, הוא תיק העבודות. כמו שכבר אמרנו, עיצוב גרפי הוא מקצוע שלמעסיקים יהיה חשוב לראות את החשיבה העיצובית שלכם. חשיבה זו ניתן לראות היטב בתוך תיק העבודות. עליכם ליצור תיק עבודות מגוון ככל האפשר וכמה שיותר עדכני לעיצובים העכשוויים. ודאו עם המכללה שלאורך הקורס יוצרים תיק עבודות.

הדבר השלישי שמומלץ לבדוק הוא איכות הלמידה. בדקו איך מתבצעת הלמידה בפועל, כמה תלמידים לומדים בו זמנית, מי מלמד וכמה זמן אורך כל שיעור. פרמטרים אלו חשובים על מנת לדעת איך מועבר החומר. תוכלו לשאול את המכללה איך מתבצע הלימוד בפועל כדי להבין האם צורת הלמידה מתאימה עבורכם.

צורות למידה של קורס עיצוב גרפי עם תעודות בשנת 2020

אם אנחנו מסתכלים כיום על צורות למידה אפשריות בקורס עיצוב גרפי, לרוב נראה שתי צורות למידה עיקריות, שיטה אחת שרווחת ברוב המכללות והיא הלמידה המתבצעת בצורה פרונטאלית, כלומר מורה מלמד בכיתה עם מספר תלמידים. באוניברסיטאות מדובר על הרצאות גדולות ובמכללות על הרצאות בכיתות מעט יותר קטנות. השיטה השנייה היא השיטה של למידה פרטית אחד על אחד עם מורה. כיום למידה זו מתבצעת במכללת סולו המלמדת באופן פרטי מורה מול תלמיד אונליין מהבית, כלומר המורה נמצא במקום הלמידה והתלמיד נמצא בביתו והלמידה מתבצעת על גבי רשת האינטרנט.

האם בלמידה אונליין מהבית מקבלים גם תעודה?

כאשר לומדים אונליין מהבית קורס מלא, מגישים את שיעורי הבית ומכינים עבודות לתיק העבודות, מקבלים בסוף הלימודים תעודת עיצוב גרפי מטעם המכללה. התעודה תקנה עבורכם אישור כי למדתם עיצוב גרפי, אך חשוב מאוד לדעת כי התעודה רק מראה כי למדתם את התחום, הדבר החשוב ביותר הוא תיק העבודות שיצרתם במהלך הקורס. תיק עבודות איכותי הוא זה שיעזור לכם לעסוק בתחום ולכן יש לו חשיבות גדולה ורבה.

איך מכינים תיק עבודות איכותי?

תחילה חשוב לוודא כי התרגילים שניתנים לכם בקורס הם תרגילים ברמה גבוהה. דבר שני וחשוב מאוד הוא לא לנוח על זרי הדפנה במהלך הקורס. אם נתנו לכם תרגיל מסוים לשיעורי הבית, לאחר שתסיימו את התרגיל שלכם, נסו לעשות תרגיל דומה לבד והכניסו לתוכו רעיונות חדשים משלכם. תרגילים טובים באיכות גבוהה, הם תרגילים שכדאי להכניס לתיק העבודות. זכרו, אתם רוצים ליצור תיק עבודות מגוון הכולל כמה שיותר סוגים של גרפיקות מעניינות. המטרה שלכם היא לעניין את הלקוח והדרך לעשות זאת היא בעזרת תיק העבודות שלכם. דאגו שיהיו בו מספר סוגים של לוגואים, מספר סוגים של כרטיסי ביקור, סוגים שונים של פרסומות, דף מאלבום דיגיטלי וכדומה.

מה היתרונות של למידה אונליין מהבית?

ללמידה אונליין מהבית יש יתרונות רבים. היתרון הראשון הוא שלא צריך לצאת מהבית, לבזבז זמן וכסף על נסיעות, מציאת חניה וכדומה. היתרון השני הוא שהלמידה מתבצעת אחד על אחד, מורה מול תלמיד, תשומת הלב כולה אל התלמיד והקצב הוא שלו. אלו שני יתרונות מאוד חשובים שכל סטודנט לפני שהוא מתחיל ללמוד במקום מסוים לוקח. כמו כן, כולנו יודעים כי היום יום שלנו כאנשים הוא מאוד עמוס. עלינו לעבוד כדי להתפרנס ולשלם לימודים, שכר דירה, אוכל ועוד. אם אנו אימהות או אבות לילדים, יש לנו דאגות נוספות ולא תמיד אנו נמצא את הזמן הנכון לשלב למידה של מקצוע חדש. למידה אונליין מהבית מאפשרת שילוב בין עבודה, לימודים ומשפחה בכך שאתם משקיעים שעה וחצי ללמידה אונליין עם המורה ואז עוד שעתיים עד שלוש עבור שיעורי הבית. יש כאן מתכון נהדר ללמידה איכותית יחד עם כל הדברים האחרים שנמצאים בחייכם.

אני מעוניין ללמוד מהבית עיצוב גרפי, מה עליי להכין?

אם אתם מעוניינים בלמידה של קורס עיצוב גרפי אונליין מהבית, תחילה צרו עם מכללת סולו קשר וישמחו לתת לכם יותר פרטים גם על התחום וגם לגבי הקורס. כמו כן, יאמרו לכם להכין מחשב, אינטרנט ואוזניות עם רמקול. אלו שלושת הדברים שצריך עבור למידה מהבית. את התוכנות לעיצוב גרפי ותכונת חיבור בניכם לבין המורה, יתקינו עבורכם לפני הקורס. זה כל כך פשוט לביצוע וכבר לאחר עשר דקות של השיעור תרגישו אילו אתם והמורה יושבים באותו חדר.

קורסים עיצוב גרפי עם תעודות

קורסים עיצוב גרפי עם תעודות

אחרי הקורס, איך מוצאים עבודה?

כמו בכל תחום, גם בעיצוב גרפי אנו רוצים לדעת בביטחון שלאחר הקורס נמצא עבודה. אנו רוצים לדעת כי הלימודים שהשקענו בהם זמן וכסף לא היו לשווא. חשוב להבין שגם בעיצוב גרפי, כמו בכל תחום כזה או אחר, מחפשים עבודה באמצעות מודעות דרושים ואתרי חיפוש עבודה. דרך נוספת ממיוחדת למציאת עבודה כיום היא דרך קבוצות הפיסבוק. מכללת סולו מתחזקת עמוד פייסבוק למציאת עבודה עבור בוגריה ובכל יום מתפרסמות בקבוצה זו עשרות מודעות דרושים בתחום.

מהן אפשרויות העיסוק עבור מעצבים גרפיים היום?

כאשר מסתכלים על אפשרויות העיסוק של מעצבים גרפיים בשנת 2020, מבינים כי מדובר בתחום שיש בו כל כך הרבה אפשרויות. תחילה עלינו להחליט האם אנו מעוניינים להיות שכירים או עצמאיים בתחום. כשכירים יהיה עלינו לבחור תת תחום בעיצוב גרפי שבו אנו רוצים לעסוק. כך לדוגמה, מעצב גרפי יכול לעבוד במשרד פרסום ואז סביר שהוא יעסוק במיתוג עסקים ויעבוד יותר על יצירת לוגו, כרטיסי ביקור וגרפיקה לצורכי פרסום. לעומת זאת, מעצב גרפי שעוסק באנימציות, יעסוק יותר בציור גרפי.

אם מעצב גרפי בוחר להיות עצמאי, אפשרויות העיסוק שלו מתרחבות, כי למעשה הוא יכול להציע שירותים מכל תתי התחומים. מעצב גרפי עצמאי יכול ליצור מיתוג לעסקים, אלבומים דיגיטליים, ציור אנימציות ועוד שירותים רבים. לעצמאי אין הגבלה על השירותים שהוא מספק.

איפה מרוויחים יותר? בתור עצמאי או בתור שכיר?

זו שאלת השאלות. העצמאי יכול להרוויח המון בתחום, אך ללא לקוחות ופרסום עצמי זה יהיה בלתי אפשרי. השכיר תמיד יהיה מוגבל בכמות השכר שקובע הבוס. לכן הדרך הטובה ביותר להחליט אם להיות שכיר או עצמאי היא לבדוק איזה טיפוס אתם. אם אתם אנשים שאוהבים להיות הבוס של עצמכם, לנהל היטב את הזמן שלכם, לעסוק בשיווק של עצמכם ולדאוג לכל התנאים הפנסיוניים בעצמכם, עצמאות היא בהחלט האפשרות הטובה עבורכם. אם אתם זקוקים למישהו שינהל את הזמן שלכם, אם אתם מעדיפים שמישהו אחר ידאג לתנאים שלכם ואם אין ברצונכם לעסוק גם בשיווק, עדיף לכם להיות שכירים. במילים אחרות, להיות עצמאי או שכיר זה אופי ועליכם לזהות מה מבין המאפיינים מתאים לכם יותר. בכל מקרה בשתי צורות התעסוקה מרוויחים מאוד יפה בעיצוב גרפי.

לסיכום, תעודה בעיצוב גרפי היא תעודה שניתן לקבל לאחר לימודי עיצוב גרפי שבהם השלמתם את כל דרישות הקורס. חשוב לציין כי התעודה מראה כי למדתם את התחום, אך מה שיעזור לכם להתקבל לעבודה הוא לא אחר מאשר תיק העבודות. תיק עבודות מרשים ומכובד הוא זה שיגרום לכם לעסוק בתחום.

2020-11-23T22:07:31+02:00