קורס ציור גוש דן
קורס ציור גוש דן

קורס ציור גוש דן

קורס ציור גוש דן

לצייר זו יכולת מדהימה שלא הרבה זוכים בה, אך מי שכן זכה ביכולת זו, יכול לצייר דברים מוחשיים בעזרת הדמיון. התחום של אומנות הציור עבר שינויים רבים ונולדו בתוכו זרמים שחלקם ציירו באופן מוחשי וקרוב לנראות של הדברים באמת. חלק אחר של ציירים צייר כדי להעביר מסר. עם כניסת הטכנולוגיה הממוחשבת, החלה כניסה של תחום אומנות חדש, האומנות הדיגיטלית. באומנות זו, לא מציירים בעזרת מכחול, צבעי שמן או עיפרון, אלא מציירים בעזרת תוכנה ומחשב. על ציור דיגיטלי ואיפה לומדים אותו נדבר בכתבה הבאה.

מהו ציור דיגיטלי?

ציור דיגיטלי הוא למעשה תחום אומנותי ממוחשב המביא את הציור לרמה אחרת שלא הכרנו. אמני איור דיגיטלי יכולים באמצעות תוכנת מחשב לצייר תמונות מגוונות בדיוק כמו כל צייר שמשתמש בעיפרון או מכחול. הצייר הדיגיטלי למעשה משתמש במחשב, בתוכנה, בעכבר או בעט הדיגיטלי. האומנות הדיגיטלית נחשבת בעידן שלנו לאומנות שימושית. כלומר אנשים משתמשים בה לצורך מסוים. לרוב מדובר בצורך שיווקי על מנת להעביר מסרים לקהל יעד מסוים, אך לא תמיד. תוכלו כיום לראות תמונות נוי שנוצרו בידי ציירים דיגיטליים. על השימושים הרבים בכישרונם של הציירים הדיגיטליים נדבר כעת.

עבור אלו צרכים משתמשים בציור דיגיטלי?

את הציור הדיגיטלי כיום, תוכלו לפגוש בהמון תחומים. כך לדוגמא, סופר של ספרי ילדים זקוק למאייר דיגיטלי על מנת לצייר את דמויות הספר. גם האנימטור אשר יוצר אנימציות עבור סרטים ועבור סרטוני פרסומת, זקוק לציור הדיגיטלי כדי לצייר את הדמויות המונפשות. דוגמא נוספת היא האיורים שמצוירים על אריזות של מוצרים. כל אלו נעשים על ידי הצייר הדיגיטלי. אבל איך הוא עושה זאת? איזו תוכנה צריך לדעת בשביל זה?

האם צריך כישרון ציור כדי להיות צייר דיגיטלי?

כאשר לומדים קורס ציור, צריך שיהיה לכם מעט כישרון ויצירתיות, אך לא מדובר באותו הכישרון של צייר המצייר בעזרת מכחול ועיפרון. כאשר מציירים באופן דיגיטלי יש המון טכניקות וכלים טכניים שבעזרתם מציירים. הכישרון כאן הוא על היצירתיות המחשבתית שאתם מביאים בשילוב עם ידע מקצועי של טכניקות הציור הדיגיטלי. את הטכניקות השונות ניתן ללמוד בקורס ציור בגוש דן שמכשיר אתכם לעבוד בענף הציור הדיגיטלי.

איזו תוכנה צריך להכיר כדי לצייר באופן דיגיטלי?

יש כיום מספר תוכנות לציור דיגיטלי, אך התוכנה הכי פופולארית וגם הטובה ביותר בקרב מעצבים גרפיים שמציירים, היא ללא ספק תוכנת  אילוסטרייטור של חברת אדובי. תוכנה זו היא תוכנה וקטורית המאפשרת בעזרת כלי הציור שלה לאייר אלמנטים ולהגדיל ולהקטין אותם מבלי לפגוע באיכות שלהם. התוכנה היא תוכנה מקצועית המאפשרת ציור ברמה גבוהה. מעצבים גרפיים מעצבים בעזרתה לוגואים וציירים דיגיטליים מציירים למעשה כל גרפיקה שהם רק רוצים.

האם אפשרי ללמוד את התוכנה לבד?

יש שיאמרו כי כל תוכנת מחשב ניתן ללמוד לבד אם מתנסים בה מספיק. מצד אחד, ניתן לומר שאמרה זו היא נכונה, אך נשאלת השאלה, האם למידה עצמאית תביא אתכם למצב שאתם שולטים בתוכנה בצורה מקצועית? האם תוכלו להשתלב כך בעבודות בתחום? במקרה של אילוסטרייטור, חשוב לדעת כי לתוכנה יש פונקציות רבות. ניתן בהחלט ללמוד אותן באופן “יבש”, אך לא בטוח שלאחר מכן תצליחו ליישם את הפונקציות על ציורים ואיורים מקצועיים. המקצועיות בתחום האיור בתוכנה היא מאוד חשובה על מנת להתקבל לעבודה ולכן מומלץ לעשות קורס ציור בגוש דן במקרה זה.

איפה לומדים קורס ציור דיגיטלי?

קורס ציור דיגיטלי לומדים במכללות אשר מלמדות עיצוב גרפי. יש המון תכניות שבהם לומדים את התוכנה כחלק מלימודי העיצוב הגרפי, אך מה יעשה תלמיד שמעוניין ללמוד רק את התוכנה? זה פשוט! אצלנו במכללת סולו מלמדים תוכנות גרפיות גם בנפרד מקורס העיצוב הגרפי שלנו. אצלנו תוכלו ללמוד קורס אילוסטרייטור בגוש דן במשך שלושה וחצי חודשים אשר יכין אתכם בצורה מקצועית לתחום ולשוק העבודה.

האם מכללת סולו היא מכללה איכותית ללימודי ציור?

מכללת סולו מביאה עמה ניסיון עשיר של 15 שנים שבהם היא מלמדת סטודנטים רבים קורסים במקצועות העיצוב הגרפי וההייטק. המכללה איכותית מאוד וגם דרך הלימוד שלה הייחודית לה. המכללה למעשה מלמדת את התחומים הגרפיים אחד על אחד אונליין מהבית. כך למעשה היא מאפשרת ללמוד שיעור פרטי איכותי לכל אדם גם אם אין באפשרותו לפנות זמן ללימודים או כסף רב לתוכניות לימודים ארוכות. באופן כללי, בתחום העיצוב לא בהכרח צריך תכנית לימודים ארוכה. קורס מעמיק בתחום ויצירתיות שלכם בהחלט יספיקו כדי להביא אתכם להצלחה בתחום.

איך מתקבלים לעבודות בתחום העיצוב הגרפי והציור הדיגיטלי?

התחום של עצוב גרפי ואיור הוא תחום ויזואלי אשר נושק לכל התחומים של שיווק ומכירה. מי שזקוק לשירותים של המעצב הגרפי או המאייר, לרוב זקוק לעבודות שהמראה שלהם מעביר מסר ולכן על המעסיק או הלקוח להתחבר לסגנון הציור. על מנת לדעת אם לקוח או מעסיק מתחברים לאיורים שלכם, עליכם לתת להם לעיין בתיק העבודות שלכם הכולל מספר עבודות בתחום שמהן ניתן להתרשם. לכן תיק העבודות הוא הדבר החשוב ביותר בתום הקורס.

האם בקורס ציור אילוסטרייטור במכללת סולו מכינים תיק עבודות במהלך הקורס?

במכללת סולו חשוב למרצים מאוד שהסטודנטים שמסיימים את הקורס לאחר שהגישו את כל המטלות לקבלת התעודה, יוכלו להתקבל לעבודה. המכללה מודעת לחשיבות של תיק העבודות בעת קבלה לעבודה ולכן לאורך כל הקורס, מעבר לשיעורי הבית, יאתגר אתכם המורה גם בעבודות אשר מתאימות לתיק העבודות. זה זמן מצוין להכין תיק עבודות כזה כאשר יש לכם משוב מקצועי מהמורה של הקורס. השקיעו בשיעורי הבית והעבודות, צרו לכם תיק עבודות מגוון ואיכותי ובהחלט תוכלו להתקבל לעבודות בשוק העבודה.

היכן מוצאים מודעות דרושים בתחום?

מודעות דרושים בתחום מוצאים כמו בכל עבודה אחרת, דרך מודעות דרושים באינטרנט, פייסבוק ועיתונות. מכללת סולו גם כאן באה לעזור לבוגריה ולכן מצרפת כל בוגר אל קבוצת הפיסבוק לדרושים בתחום. מדובר בקבוצה הגדולה ביותר בתחום הדרושים לעיצוב גרפי. תוכלו לעיין המודעות הדרושים השונות, לשלוח קורות חיים וגם תיק עבודות.

איני בטוח אם ללמוד עיצוב גרפי או רק קורס ציור דיגיטלי, איך אוכל להתרשם מהתחומים?

למכללת סולו חשוב שהסטודנטים שלה ילמדו קורסים כאשר הם יודעים באופן שקוף לקראת מה הם הולכים. המכללה דואגת לצלם שיעורים מגוונים בתחומי העיצוב הגרפי והקורסים השונים. אנו מעלים אותם באופן קבוע לאתר על מנת שאנשים שמעוניינים לטעום מעט מהתחום יוכלו לעשות זאת ולקבל החלטה האם ללמוד את התחום או לא. בתוך האתר יש עשרות סרטונים וכתבות בתחום שיכולות לתת לכם רקע מצוין. כמו כן, תוכלו ליצור אתנו קשר ולקבל פרטים מלאים.

לסיכום, איור דיגיטלי הוא תחום מלא ביצירתיות. מי שמעוניין לעסוק בתחום, מומלץ כי ילמד את תוכנת האילוסטרייטור באופן מקצועי. התוכנה מכילה המון אפשרויות וכלים וקורס בתחום יעזור לכם לקחת את הכלים וליישם בעזרתם ציורים יפים ומגוונים. לאחר הקורס תוכלו להתקבל לעבודות הדורשות מאיירים דיגיטליים.