קורס ציור למידה מרחוק

//קורס ציור למידה מרחוק

קורס ציור למידה מרחוק

לצייר זו יכולת מרשימה, תחשבו מה היה יכול להיות אם היו אומרים לכם שכל אחד יכול כיום לצייר ברמה גבוהה? בעבר, ציור היה נעשה בעבודת יד, אך הטכנולוגיה של היום מאפשרת ציור בעזרת כלים דיגיטליים שעליהם נדבר בכתבה הבאה.

מהו ציור דיגיטלי?

ציור דיגיטלי הוא תחום אחד מיני רבים בעיצוב גרפי. באמצעות הציור הדיגיטלי ניתן לאייר תמונות נוי, ספרים, דמויות ואלמנטים על אריזות ובכל גרפיה שבה זקוקים לציור. הציור הדיגיטלי מתאפשר אודות לתוכנת גרפיקה מצוינת שנקראת אילוסטרייטור.

מהי תוכנת האילוסטרייטור?

תוכנת  אילוסטרייטור היא אחת התוכנות היותר מרכזיות בלימודי עיצוב גרפי. התוכנה פותחה על ידי חברת אדובי ויש בה כלים מיוחדים שניתן לצייר איתם. אם יצא לכם לחשוב איך מעצבים לוגו, אז למעשה הוא נעשה בעזרת התוכנה הזו. יכולות התוכנה מיוחדות מאוד משום שהתוכנה עובדת על וקטורים שמאפשרים להגדיל ולהקטין אלמנטים מבלי לפגוע באיכות שלכם. כך לדוגמא אם ציירתם ציור של אריה בגודל של דף A4, תוכלו ללא בעיה להגדיל אותו לתמונת ענק לסלון והאיכות לא תיפגע.

האם ציור דיגיטלי הוא מקצוע?

ציור דיגיטלי יכול להיות תחביב, אך הוא בהחלט מקצוע ידוע ומוכר. הצייר הדיגיטלי מצייר גרפיקות מגוונות הכוללות ציור ויש במקצוע זה עבודה רבה והמון ביקוש. אין עסק כיום שלא צריך לוגו לעסק ולוגו זהו ציור לכל דבר. ספרי ילדים מאופיינים בציורים וכך גם משחקי ילדים וקלפים טיפוליים ואריזות וחוברות לבית הספר, הכל מורכב מציור וכתב שאותם מבצע הצייר הדיגיטלי באמצעות האילוסטרייטור.

מה צריך לדעת כדי לצייר באילוסטרייטור?

כדי לדעת לצייר באילוסטרייטור יש שתי אסכולות. אסכולה אחת אומרת שכדי לצייר גרפיקות יש צורך ללמוד עיצוב גרפי בצורה מקצועית. האסכולה השנייה אומרת שיש אפשרות ללמוד את התוכנה בנפרד וללמוד רק את תחום. באיזו אסכולה לבחור ומה יהפוך אתכם לציירים דיגיטליים מקצועיים? אז אם אתם מעוניינים להיות מעצבים גרפיים, באמת חשוב שתדעו את כל התוכנות ואת כל התכנים שלהם זקוק המעצב הגרפי, אך אם רק הציור מדבר אליכם, כיום ניתן ללמוד קורסים סופר מקצועיים בתחום הציור הדיגיטלי.

מה לומדים בקורס ציור דיגיטלי?

בקורס ציור דיגיטלי הסטודנטים לומדים איך ליצור גרפיקה מאוירת וגם איך מציירים ציורים מקצועיים. תוכנת האילוסטרייטור טומנת בחובה כלי ציור רבים שאם לומדים אותם היטב וברמה גבוהה ניתן להגיע לציורים מרהיבים. למעשה בקורס ציור דיגיטלי באילוסטרייטור יעבדו אתכם גם על החלק של ההכרות עם התוכנה וגם על החלק האומנותי של הציור. שני החלקים יקרו בקורס במגביל וככלה שתתקדמו עם הידע, כך תוכלו לצייר ברמה גבוהה יותר. כחלק מהלימודים תלמדו גם מבואות הקשורות לעיצוב גרפי שהן חלק בלתי נפרד מהלימודים והאפשרות לעסוק בתחום באופן מקצועי.

אילו מסלולי לימוד קיימים בקורס ציור?

קורס ציור דיגיטלי ניתן לעשות בשתי דרכים. הדרך הראשונה היא באמצעות קורס רגיל במכללה שמגיעים אליו וכיתה שלמה לומדת יחד. והדרך השנייה היא ללמוד קורס ציור בלמידה מרחוק במכללת סולו. שתי הדרכים ידועות וטובות, אך בכתבה הזו אנו נתמקד ביתרונות של הקורס הדיגיטלי במכללת סולו.

האם ללמוד קורס ציור בלמידה מרחוק נחשב ללימוד איכותי?

במכללת סולו, כל הקורסים נלמדים מרחוק ואנו למעשה הראשונים בארץ שקיימו את שיטת הלימוד הזו. אנו מלמדים כך כבר חמש עשרה שנים, כאשר הייחודיות שלנו מתבטאת בצורת הלמידה שנעשית אחד על אחד, מורה מול תלמיד. המטרה לתת את כל תשומת הלב לסטודנט ולהגיע איתו לרמת הבנה ויישום יצירתי של החומר שזה בעצם כל העניין בסוף. מכללת סולו מכירה היטב את שוק העבודה בתחומי העיצוב הגרפי והציור הדיגיטלי והיא מתאימה את צורת הלימוד כך שתתבטא לאחר מכן בשוק העבודה.

האם לסטודנטים של מכללת סולו קל למצוא עבודה אחרי הקורס?

מכללת סולו דוגלת במקצועיות. תלמידי התכנית יקבלו את התעודה הנכספת רק לאחר שעמדו בכל מטלות הקורס. מטלות הקורס חשובות כי הן מה שבונה עבורכם את תיק העבודות וגם את החשיבה היצירתית שלכם. לאחר שעברתם קורס במכללת סולו, תוכלו להצטרף לקבוצת הפיסבוק של המכללה. מדובר בקבוצת הדרושים בתחומי העיצוב הגדולה ביותר. כל יום מתפרסמות עשרות משרות וניתן לשלוח אליהן תיק עבודות וקורות חיים. סטודנט לאחר קורס אילוסטרייטור של מכללת סולו, מביא עמו ידע מקצועי חשוב ויצירתי שניתן ליישם וליצור גרפיקות נהדרות.

אבל איך לומדים כיום מרחוק?

רבים נחשפו לשיטת הלמידה מרחוק בשיעורים מקוונים של האוניברסיטה או בשנה האחרונה בזום בעקבות משבר הקורונה, אך האמת היא שמדובר בשיטה מוכרת וידועה כבר יותר מעשור. במכללת סולו הסטודנטים לומדים באמצעות תוכנת חיבור שמחברת בין השמע במחשב שלכם לשמע במחשב של המורה. התוכנה גם מאפשרת לכם לשתף את המסך עם המורה וגם את השליטה בעכבר. כך למעשה המורה יכול להסביר לכם את החומר ואתם יכולים להגיב ולשאול שאלות וגם המורה יכול להדגים לכם תרגיל על גבי המסך שלכם. כל מה שצירך זה מחשב, אוזניות, רמקול ועכבר. אלו דברים פשוטים שהייתם משתמשים בחלקם גם בשיעור רגיל בכיתה.

מה היתרונות של למידה מרחוק?

ללמידה מרחוק יש המון יתרונות עבור הסטודנטים. תחילה, זה מאפשר לסטודנט לקיים יום עבודה מלא ובערב לעשות שיעור או בימי שישי. הסטודנט לא צריך להיערך ללימודים כמה שעות לפני ולקחת בחשבון איך יגיע. כמו כן, הוא לא צריך לשלם על דלק או נסיעות בתחבורה ציבורית. מעבר ליתרונות אלו, קיימים גם היתרונות של הלמידה עצמה. שיעור במכללת סולו הוא שיעור פרטי אחד על אחד המאפשר להפנות את כל תשומת הלב לתלמיד. התלמיד יכול לשאול שאלות בכל רגע נתון והלמידה מתבצעת בקצב שלו ללא תלות בתלמידים אחרים.

מהו תיק עבודות בקורס ציור דיגיטלי?

תיק העבודות הוא למעשה הפנים של המאייר הדיגיטלי. בעזרת תיק העבודות הוא יכול להביע את החשיבה העיצובית שלו ומעסיקים יכולים להבין האם הוא מתאים עבורם או לא. דבר זה קורה גם עם לקוחות שמעוניינים לדעת האם צורת האיור תתאים ללוגו שלהם או לאיור הספר שלהם. את תיק העבודות במכללת סולו יוצרים במשך הקורס ולא בכל מכללה אתם תכינו תיק עבודות באופן כללי. כלא מעצבים תיק עבודות במהלך הלימודים, הסטודנט לא יוכל להתקבל לעבודה ישר אחרי הקורס, הוא למעשה יצא מהקורס כאשר יש בדרכו מסוכה נוספת שיש לעבור ולא תמיד יודעים איך לעשות זאת ומה הציפיה.

מהו תיק עבודות בקורס ציור דיגיטלי

מהו תיק עבודות בקורס ציור דיגיטלי

איזו תעודה מקבלים בסוף הקורס?

בסוף הקורס במכללת סולו, לאחר שביצעתם את כל המטלות של הקורס, אתם תקבלו תעודת מאייר מטעם מכללת סולו, אך כמו שאמרנו קודם, הדבר החשוב ביותר, הרבה יותר מהתעודה הוא תיק העבודות ולכן מומלץ להשקיע בו מאוד לאורך הקורס.

לסיכום, קורס איור דיגיטלי הוא מקצוע מבוקש כיום שניתן באמצעותו לבצע גרפיקות ציור מרשימות מאוד וברמה גבוהה. את הקורס הזה ניתן ללמוד בכל מכללה, אך במכללת סולו מלמדים אותו באופן מיוחד, שיעור פרטי בלמידה מרחוק שהינה למידה איכותית מאוד.

2021-01-21T11:17:44+02:00