קורס ציור למתחילים

קורס ציור למתחילים בתוכנת גרפיקה ממוחשבת אילוסטרייטור

כששומעים את המילה ציור, למעשה חושבים על אומנות. חושבים על כל אותם ציירים עם קן הציור ופלטת הצבעים, צבעי השמן, האקריליק או הפחם. וזו באמת אומנות ויפה מאוד, אך בכתבה הזו אנו נדבר על אומנות ציור מעט שונה, אומנות הציור הדיגיטלית, נחלוק אתכם טיפים מדהימים מתוך שיעורי ציור ממסלול קורס ציור למתחילים, הלימודים נעשים אונליין בהדרכה פרטית ואישית וכל זה עם נוחות מדהימה דרך לימודים מהבית.

מתי החלה האומנות הדיגיטלית?

לא הרבה יודעים, אך האומנות הדיגיטלית שאנו מכירים כיום כציור דיגיטלי ועיצוב גרפי החלו איי שם בשנת 1908 במצריים והמשיכו לאחר מכן אצל הסינים. שם למעשה החלו לחשוב על הדבר הזה שנקרא דפוס. כלומר, העברת תמונה לדף באמצעות תבליט ולא ציור ממשי עם מכחול. את ההתחלה שעשו הסינים והמצרים בשנים אלו, לוקח איש צרפתי בשם יוהנס ומפתח מכונת דפוס ראשונה. ככה למעשה החלו לפתח את מכונות הדפוס הראשונות. עוברות להן השנים, מהפכת הדפוס התקדמה מאוד ובשנות השמונים נכנסים המחשבים הביתיים הראשונים שהם הבסיס והתשתית לאינטרנט של היום. מהרגע שהאינטרנט נכנס לעולמנו מתרחשת המהפכה הדיגיטלית. בשלב זה הכל נעשה בדיגיטל, גם ציור! כן בדיוק אותו ציור שדיברנו עליו בהתחלה, זה שהיה מורכב מפלטת צבעים וקן ציור ריק.

מהו ציור דיגיטלי ממוחשב?

ציור דיגיטלי הוא למעשה ציור לכל דבר, רק שבמקום הצבעים הפיזיים שנמצאים על פלטת הצבעים, הצייר משתמש בצבעים ממוחשבים המוצעים לו ככלי עבודה בתוך תוכנת ציור. בתוך תוכנת הציור גם מוצע לצייר הדיגיטלי כלים נוספים כמו עיפרון. ומהי אותה תוכנת ציור? התוכנה המקובלת והמקצועית ביותר כיום עבור ציור דיגיטלי היא האילוסטרייטור.

מהו ציור דיגיטלי ממוחשב
מהו ציור דיגיטלי ממוחשב

מהי תוכנת האילוסטרייטור מבית אדובי העולמית?

תוכנת האילוסטרייטור הוא תוכנת עיצוב גרפי באמצעותה המעצבים הגרפיים מציירים לוגו לעסקים. תוכנה זו משמשת גם ציירים דיגיטליים ויש בה את הכלים כדי לצייר. לתוכנה זו יתרונות רבים. תחילה חשוב להבין, צייר מהצייר בצבעים נוזליים, לא יכול לתקן. הוא חייב שהציור יתייבש על מנת שיוכל לבצע שכבה נוספת. באילוסטרייטור, מפני שהיא תוכנה דיגיטלית, אם משהו לא הצליח, פשוט מוחקים. כמו כן, ניתן לעבוד באמצעות שכבות, כמו בציור פיזי, אך בלי האלמנט של ההמתנה לייבוש הצבע. עוד יתרון מרכזי של התוכנה הוא האפשרות להקטין ולהגדיל ציור מבלי לפגוע באיכות שלו. ציירים הציירים בצבע נוזלי צריכים להחליט מראש על גודל התמונה. אם ירצו לשנות באמצע, לא יוכלו, אלא יצטרכו לבצע את הציור מחדש. בתוכנת האילוסטרייטור שבנויה על ווקטורים, הצייר הדיגיטלי יכול לצייר תמונה ולהגדיל ולהקטין כאוות נפשו ללא פגיעה בתמונה כלל.

מה עוד יש בתוכנת הציור ILLUSTRATOR 2021 ADOBE?

תוכנת האילוסטרייטור מציעה לציירים הדיגיטליים המון כלים ייחודיים באמצעותם ניתן לצייר ציור. כל ציור, גם זה המצויר בצבע נוזלי נעשה בעזרת צורות, קווים וכתמי צבע. בתוכנה כל אפשרות כזו היא כלי עבודה של הצייר הדיגיטלי. התוכנה מציעה המון אפשרויות וחברת אדובי משכללת אותה עוד ועוד ומוסיפה כלים כל הזמן.

אם אני לא צייר, האם אוכל לצייר דיגיטלית?

אז נכון, ציור זה כישרון. אנשים שנולדו עם הכישרון הזה, יודעים לצייר באופן טבעי וזה חלק מהם, אך מי שזה לא הכישרון שלו וממש מתעניין בתחום, בהחלט יכול ללמוד את התחום ואת הטכניקות. טכניקות ציור רגילות וטכניקות ציור בדיגיטל דומות בחלקן, עם שינויים המותאמים לדיגיטל. בשתי האפשרויות יש להתייחס למושגים כמו קומפוזיציה, פרספקטיבה, אור וצל, קווי מתאר, הדגשות ומחיקות ושימוש בצבעים. כלו אלו יחד מחברים ציור גם על קנבס וגם בדיגיטל.

איפה לומדים ציור דיגיטלי?

ציור דיגיטלי לומדים במקום שמלמד עיצוב גרפי וציור דיגיטלי. יש המון מקומות שמלמדים את התחום, אך אנו נוכל לספר על המכללה שלנו. המכללה שלנו היא מכללת סולו. אנו מלמדים את התחום אחד על אחד באונליין. אנו מלמדים בצורה זו כבר חמש עשרה שנים בהצלחה רבה. בוגרים רבים שלנו הם ציירים דגולים המשתלבים בתעשייה לאורך השנה מרגע סיום הלימודים. במכללת סולו אתם יכולים לשכוח מפקקים, תשלום על דלק, תשלום על חניה או תשלום על שכר דירה כדי להיות קרובים למקום הלימודים. כל מה שאתם צריכים זה לשלם אך ורק על הקורס וזהו! את הלימודים תבצעו מהבית שלכם, פעם בשבוע לשעה וחצי. זהו זמן סביר שניתן ללמוד בו את החומר מצד אחד ומצד שני גם לא לוותר על עוד דברים בחייכם כמו עבודה, משפחה ופנאי. מכללת סולו משתלבת בתוך החיים שלכם ומאפשרת לכם ליהנות מכל העולמות.

דוגמאות ממסלול קורס ציור למתחילים:

במה עובדים ציירים דיגיטליים אחרי הלימודים?

במה עובדים לאחר הלימודים זו שאלה שחוזרת על עצמה בכל סוגי הלימודים שקיימים כיום וגם אצלנו בעיצוב גרפי וגם בציור דיגיטלי. זה טבעי, כי טבע האדם לדעת שהוא משלם על לימודים מסוג כלשהו שנותנים לו לאחר מכן ערך. אז קודם כל, לפני הכל חשוב לדעת שהקורס במכללת סולו מכין אתכם לעבודה. ניתן לעשות אותו גם כתחביב, אך זה נתון לבחירתכם.

לאחר הלימודים תוכלו להתקבל למשרות בהן אתם מעצבים לוגואים, מייצרים תמונות דיגיטליות לנוי, מייצרים אנימציות לסרטוני פרסומת וסרטי ילדים, מאיירים תמונות לספרי ילדים וכדומה. יש המון עבודה בתחום וזה אחד התחומים היותר יפים שקיימים כיום.

איפה מוצאים עבודה בתחום הציור דיגיטלי ואיור גרפי? איפה מחפשים?

כמו בכל תחום, עבודת חיפוש העבודה דורשת מכם לשלוח קורות חיים ובמקרה של ציור דיגיטלי גם תיק עבודות עם ציורים איכותיים שלכם. יש למצוא מודעות דרושים בתחום. את מודעות הדרושים תוכלו לחפש באתרי חיפוש עבודה או אפילו יותר טוב, להיכנס לקבוצת הפיסבוק שלנו, שהיא קבוצת הדרושים הגדולה ביותר כיום בתחום. בכל יום מתפרסמות עשרות משרות בעיצוב גרפי, ציור, איור ועיצוב למקצועות ההייטק. הקבוצה כבר עוזרת לכם בחמישים אחוז מהדרך וממקדת אתכם למשרות איכות.

תיק עבודות באיור גרפי, מה זה?

תיק העבודות הוא למעשה הפנים שלכם כציירים. אנשים שירכשו את השירות שלכם ירצו לראות שאתם יודעים את העבודה ושהם מתחברים לציורים שלכם. בתיק העבודות יהיו לכם הציורים הטובים ביותר שציירתם בקורס וגם ציורים שהכנתם לאחר הקורס. המטרה, לשים בו את הציורים שהכי משקפים את העבודה שלכם כציירים דיגיטליים. ללא תיק עבודת טוב, סביר שלא תצליחו למצוא עבודה, לכן השקיעו בו המון מחשבה וציירו עבודות מצוינות.

האם בסוף קורס ציור למתחילים אקבל תעודה?

כן, בסוף הקורס תקבלו תעודה, אך חשוב להבין שלתעודה אין ממש משמעות. המשמעות הגדולה ביותר בתחום הזה הוא תיק העבודות. אף מעסיק לא יקבל אתכם לעבודה על פי מקום הלימודים וזה דבר שחשוב מאוד לדעת ולשים לב אליו.

לסיכום, קורס ציור דיגיטלי הוא ללא ספק אחד התחומים היותר מתוקים שיש כיום. הציור הדיגיטלי הוא למעשה ציור ממוחשב הנעשה באמצעות תוכנת גרפיקה. אצלנו במכללת סולו מלמדים את הקורס אונליין מהבית, אחד על אחד עם מורה פרטי. מי שירצה לקרוא עוד על קורס הציור שלנו, יוכל להיכנס לאתר, לקרוא פרטים נוספים ולהתרשם מציורים של בוגרים שלנו. אז למה אתם מחכים? רוצים לצייר באופן מקצועי? התקשרו אלינו למכללת סולו, המכללה לעיצוב גרפי ועיצוב למקצועות ההייטק והתחילו ללמוד תחום יפה ומרתק. צרו עמנו קשר ונשמח לתת לכם מידע נוסף.