קריקטורות

מה ההבדל בין קריקטורות, ציורים ואיורים?

ובכן, אנחנו לא נתאר פה את ההגדרות המילוניות של כל אחד מהתחומים הללו, אך ננסה להעלות מספר הגיגים ואסוציאציות לגבי כל אחד מהם. ציורים הם למעשה האומנות המורכבת יותר בין השלושה ותפקידה לתאר מצב פיזי כלשהו כמו נוף, ציבור אנשים, מבנה וכדומה, תוך שיקוף נקודת מבטו של הצייר עצמו. בציורים נעשה שימוש במגוון רחב של צבעים ומכחולים, כאשר משיכות המכחול הן חלק משמעותי בציור. שילובי הצבעים, ערבובי צבעים, צלליות וכדומה הם המעניקים לציור את הייחוד שלו. ישנם ציורים מאוד מוגדרים וברורים, בעוד ציורים אחרים מתאפיינים במידה מסויימת של סוריאליסטיות. איורים הם למעשה ציורים מאוד פשוטים, חד גוניים שתפקידם הוא לתאר דבר מה, לתת הסבר וביאור. כך למשל, כאשר אנו קונים מחשב חדש, לאותו מחשב מתלווה חוברת הדרכה לגבי איך מתקינים ואיך מפעילים את המחשב. בחוברת זו אנו נראה טקסט רב, ולצידו איורים שונים שבאים להסביר את המופיע בטקסט. איורים מתבצעים בדרך כלל בצבע אחד בסיסי, הם נעשים בקוים נקיים ומתארים מצב מסויים בצורה ברורה ומדויקת.

קריקטורות

תמונה אחת שווה אלף מילים

קריקטורות הן למעשה איורים משודרגים. קריקטורות מיועדות לשאת עימן משמעות נסתרת אך עוצמתית. הקריקטורה מצויירת בדרך כלל בצבע אחד שנותן את קווי המתאר של הדמויות, ולעיתים נעשה שימוש גם בצבעים על מנת להפוך את הקריקטורה לשמחה ומעניינת יותר. יחד עם זאת, המטרה המרכזית של הקריקטורה היא להעביר מסר אקטואלי בצורה חזקה , שגורמת לצופה בה להרהר ולחשוב על הנושא. ישנו הפתגם שתמונה אחת שווה אלף מילים. ובכן, קריקטורה היא ההוכחה לכך שזה נכון, בעולם האקטואליה. קריקטורה אחת יכולה לייצר אפקט חזק מאוד והשפעה על ציבור הצופים בה, מעצם המשמעות והמסר שהיא מעבירה בצורה פשוטה ומתוחכמת. בעבר, היו מלאים עיתוני סוף השבוע בשלל קריקטורות שעסקו גם באקטואליה וגם בנושאים שונים ומגוונים לצורך שעשוע. בעולם נעשה שימוש במגוון רחב של קריקטורות כדי להעביר מסרים פנימיים ובינלאומיים, לעיתים כאלה שמעוררים תנועות מחאה והפגנות נרחבות בכל העולם. הדוגמא הטובה ביותר לכך היא הקריקטורה שצויירה על הנביא מוחמד.


קריקטורה על חולצות, למה זה טוב?

היום, בגדים זה לא מה שהיה פעם. היום, אנשים לובשים בגדים גם כדי להיראות טוב, וגם כדי להעביר מסר אישי על עצמם, לסובבים אותם. ענף הטקסטיל והביגוד עבר שדרוג משמעותי בעשורים האחרונים, וכיום אפשר למצוא מותגי בגדים חזקים ובינלאומיים בכל העולם. אנשים משקיעים כסף רב, וזמן רב בחיפוש אחר בגדים המתאימים להם מבחינת הגיזרה, הצבע והמחיר, והם מוכנים להשקיע כסף רב ברכישת חולצה שיכלו למצוא אחת דומה לה בשוק, ולו רק בגלל המותג המופיע עליה. אם אתם מחפשים דרכים להביע את עצמכם באמצעות בגדים, בוודאי תשמחו לשמוע שאחת האופציות העומדות בפניכם היא קריקטורה על חולצות. בעבר היינו נכנסים לחנויות בגדים, בוחרים מדבקה שאנחנו אוהבים מתוך שלל מדבקות שהיו תלויות על הקיר, ובתוך מספר דקות היו מדפיסים לנו את המדבקה על החולצה. הבעיה הייתה שהמדבקה הזאת החזיקה לא יותר משלוש כביסות עד שהיא הייתה מתקלפת והורסת את החולצה כולה. קריקטורה על חולצות כדאי שיהיה לו גם רקע בגרפיקה ושעבר קורס פוטושופ היא למעשה ציור אמיתי על חולצה, או הדפס בטכנולוגיה מיוחדת שהופכת את הקריקטורה לחלק בלתי נפרד מהחולצה כך שתוכל להחזיק שנים רבות על גבי החולצה.

העבירו את המסר שלכם באמצעות קריקטורה על חולצות

קריקטורה היא למעשה ציור משעשע, הומוריסטי המעביר מסר כלשהו בצורה משתמעת ונסתרת. אם יש לכם משהו להגיד לעולם, בין שהמשהו הזה הוא ישירות עליכם ובין שהוא אודות דעה או עמדה שלכם בנושא מסויים, תוכלו לעשות זאת בצורה משעשעת והומוריסטית שתסייע לכם להעביר את המסר לאחרים הרואים אתכם, מבלי לעורר התנגדות. כך למשל, אם אתם ימניים, ואתם רוצים לצעוק את זה לעולם, תוכלו להדפיס קריקטורה של כדור הארץ כשלצידו מודבק ישבן ועל הישבן תקוע קוץ, ומהקוץ יוצא דגל פלסטין “פלסטין, הקוץ בתחת של העולם”. אם אתם שמאלנים, תוכלו לעשות את אותו דבר ולשים דגל ישראל במקום דגל פלסטין “ישראל, הקוץ בתחת של העולם”. כל אחד והמסר שלו, כל אחד ומה שהוא רוצה להגיד לעולם, העיקר שזה יצא בצורה משעשעת והומוריסטית כדי לגרום לאנשים להרהר בדבר, ולקבל אותו בלי התנגדויות מיוחדות.

הביאו לאירוע שלכם קריקטוריסט לאירועים

כאשר אנחנו עורכים אירוע, אנחנו נעזרים בשירותיהם של שלל בעלי מקצוע שאמורים לעשות כל אחד את חלקו באירוע שלנו. אנחנו מביאים תקליטן שינחה את האירוע וישמיע מוסיקת רקע ומוסיקת ריקודים, אנחנו מביאים צוות של צלמים שיצלמו כל רגע, כל אירוע קטן בתוך האירוע שלנו גם בסטילס וגם בוידאו, אנחנו מביאים מלצרים וטבחים שיכינו עבורנו את האוכל, יחממו אותו עבור האורחים ויגישו להם אותו, אנחנו מביאים עובדי בר שימהלו משקאות אלכוהוליים ויגישו גם משקאות אלכוהוליים וגם משקאות קלים אחרים. כשאנחנו רוצים להפוך את האירוע שלנו לאירוע בלתי נשכח, כזה שידברו עליו עוד שנים רבות קדימה אחרי שהוא יגמר, אנחנו נעזרים באנשי מקצוע נוספים המתמחים כל אחד בתחומו. כך למשל, אנחנו יכולים לבחור ברקדנים ורקדניות שירקדו בתוך כלובים התלויים מהתקרה, אנחנו יכולים להביא זמרים והרכבים מוסיקליים שישמיעו מוסיקה חיה לאורחים שלנו, ואנחנו יכולים להביא כנריות שינגנו על כינורות או על נבל להנאת האורחים באירוע. אחד המקצועות הנוספים, שכמעט אף אחד לא מכיר אותו, והוא די בחיתוליו בארץ, הוא קריקטוריסט לאירועים.

לכל אורח קריקטורה אישית משלו

קריקטוריסט לאירועים הוא למעשה צייר מקצוען שיודע להפיק ציורים יפהפיים בתוך דקות ספורות. הקריקטוריסט יושב בלב האירוע, כשהאורחים מגיעים אליו ומתיישבים מולו. בתוך מספר דקות האורח מקבל קריקטורה שהוא הכוכב שלה, והוא מופיע בה בצורה משעשעת והומוריסטית עם אזכור של האירוע ברקע כמו למשל מקום האירוע, תאריך האירוע, בעלי האירוע, ורקע המותאם לאירוע עצמו. הקריקטורה היא מאוד מרגשת ומאוד מלהיבה ואנשים רבים לוקחים אותה איתם ותולים אותה על דלת המקרר, מכניסים אותה לאלבום התמונות או ממסגרים אותה ותולים אותה על הקיר. את הקריקטורות רובנו מכירים מהעיתונים שמשתמשים בהן כאלמנט להציג דעות ופרשנויות בעניינים אקטואליים ועניינים פוליטיים. יחד עם זאת, בעולם האירועים, קריקטוריסט לאירועים מתמקד יותר בקריקטורות משעשעות והומוריסטיות. אם אתם מעוניינים להזמין קריקטוריסט לאירוע שלכם תוכלו להיכנס לאינטרנט ולחפש קריקטוריסטים המבצעים עבודות אלה. תוכלו להתרשם מהעבודות שלהם לקרוא ביקורות מקצועיות וחוות דעת של אנשים פרטיים שכבר חוו את החוויה ורוצים לסייע לכם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר.

קריקטורה לחתונה מזכרת שנשארת

חתונה, אחד האירועים היפים בחיי רובנו, מיסוד ברית של חיים משותפים ואוהבים, מעתה אינכם רק פרטים לעצמם אלא יחידה זוגיתאחת החותרת השצף זרם החיים. על מנת שהחתונה תהיה גם זכורה ויוצאת דופן לאורחים אנו נוקטים מאמצים רבים כדי להבטיח אוכל משובח ומיקום מושלם, אנו שוקדים על ההזמנה ובבחירת המוסיקה, אנו מתלבטים ועמלים עד שהכןל יושב מושלם, עתה מובטחת לכם חתונה מהאגדות, אך לא הייתם בחתונה מהאגדות כמה פעמים בחיים הרגילים שלכם, הכול מוקפד ושלם אך לא מיוחד במיוחד, יש אטרקציה שבהוספתה אתם מבטיחים לעצמכם ערב שונה משל כול האחרים, אטרקציה שבונה אווירה מיוחדת ושוקקת חיים, ובסופו של דבר גם משאירה משהו בעל ערך אמיתי בידי האורחים, המסייע להם לזכור את החתונה לזמן רב אחר כך, אנו מתכוונים להזמנת קריקטוריסט לחתונה.

לא, החתונה שלכם אינה בדיחה!, צריך לחשוב לפני שמתחילים לעצב  עיצוב לוגו או עבודה גרפית בדיוק כמו איך שאנחנו מלמדים תלמידים בלימודים מקצועיים של עיצוב גרפי  אך חישבו על זה כך, מנת הומור בריא בהשתתפות האורחים על עצמם, תמיד משחררת משהו בקהל המעונב, ישיבה מול קריקטוריסיט בציפייה לראות את פרי עמלו שהוא המראה המוגזם, האייקוני של האורח, ממש כמו היה פוליטקאי בקריקטורה שבעיתון, ההשוואה המבודחת בין המקור לאיור המוגזם, כול אלו ממלאים חתונה מהאגדות בצחוק חי מאד, בהשתתפות בריאה של האורחים, ובפעילות נוספת שאינה רק שיח, אוכל רחבת ריקודים. שירות קריקטורה לחתונה מוצע על ידי קריקטוריסטים, אך עליכם לסנן ולבחור בזה שאת המגע שלו אתם אוהבים ביותר, התענוג עולה בין 800-1500 ש”ח תלוי במבצע, בכמות הקריקטורות שצריך, גודלן, האם בליווי מסגרות וכדומה.

קריקטורה לחתונה- סינריו

מה שמיוחד באירוע כיפי הוא שהיינו רוצים להשאר בו יותר, הוא פשוט נגמר מהר מדי, אך אם האורח יוצא ממנו עם פיסת אומנות שהוא הנושא שלה, הרי כאן כבר הענקנו לאורח משהו ממשי שחורג מחתונה רגילה. קריקטורה לחתונה או כל עיצוב גרפי אפשר לעשות גם כצוות, חישבו על אם וביתה סב ונכדיו, אם הבעל והאישה, השילובים יכולים להיות מצחיקים כמו בבדיחות המוכרות, ובאווירת ההגזמה של שפת הקריקטורות, הם יכולים להפיל מחיצות, להפשיר קשרים, ולהיות מונצחים בחיבור מצחיק של לילה אחד של קירוב. קריקטורה לחתונה היא הפעלה יחודית ומתה אישית לכול מי שאמיץ ומשוחרר מספיק לבוא ולשבת מול האומן.

2019-08-05T09:12:19+03:00