רוצה להיות אדריכל למד את הדרישות של אדריכלות

//רוצה להיות אדריכל למד את הדרישות של אדריכלות

ידוע לכולם שדרכה של אדריכלות החלה כבר בתקופת הרנסנס ורומא היא אדריכלית האדריכלות.

עד היום כאשר אתם נוהגים לבלות באיטליה ובייחוד ברומא, ונציה ופירנצה תוכלו להתרשם מבניינים ומבני אדריכלות עוד מהתקופה הרחוקה ולהשתאות מהיצירתיות והפגנת גאווה רומית טיפוסית לאותה התקופה. מאז עברו הרבה מים בנהרות פירנצה והגיעו גם לנהר הירדן.

לימודי אדריכלות הפכו להיות פופולאריים ומבוקשים מאוד בקרב צעירים ובוגרים יחד. רוצה להיות אדריכל ?! למד את הדרישות! אילו כישורים דרושים ואיזו רמה מקצועית על מנת לעבוד כאדריכל?

רוצה להיות אדריכל למד את הדרישות של אדריכלות

מקצוע האדריכלות שונה היום הרבה מן העבר הוא עבר התפתחויות שונות וגם במקצוע זה משתמשים בתוכנות גרפיות לעיצוב כמו תוכנת גרפיקה ממוחשבת  אילוסטרייטור  ILLUSTRATOR ותוכנת פוטושופ  PHOTOSHOP לעיבוד תמונה ועוד. מקצוע אדריכלות הוא מקצוע שנחלק לשלושה סוגים עיקריים שהראשון בהם הוא אדריכלות מבנה , אדריכלות נוף הוא השני והשלישי הוא אדריכלי פנים קרי, מעצבי פנים.

תפקידו של אדריכל מבנה- הוא לתכנן את המבנה שזהו בעצם החלק העיקרי בתכנו המבנה כולו.

אדריכל נוף – מתכנן את הנוף החיצוני שמסביב למבנה ובעיקר אחראי על עיצוב הגינות השטח המרחבי מחוץ למבנה , אדריכל נוף מעצב את הנוף לא רק בבתים פרטיים אלא גם בפארקים באזורים ומרחבים ציבוריים פתוחים. מעצב הפנים תפקידו כשמו כן הוא לעצב את קירות ואת המבנה הפנימי ובתוך כך גם אם הוא מתבקש לעצב את הבית או המוסד עד לפרטים הקטנים.

הקשר בין יצירתיות לאדריכלות

אדריכלות היא מקצוע יצירתי וחובו בתוכו חושים טכניים גבוהים . על מנת ללמוד אדריכלות יידרש מכם חוש טכני מפותח ויצירתיות רק תשפר ותעצים את אופן לימודיכם בתחום האדריכלות. לימודי אדריכלות נמשכים לרוב בין שנתיים לשלוש שנים תלוי באיזה מסלול אתם בוחרים ללמוד .  אם בחרתם ללמוד במסלול הנדסאים לרוב זה ייקח כשנתיים ובין אם בחרתם ללמוד לתואר משך זמן הלימודים יהיה שלוש שנים כאמור תצטרכו להיות בעלי תעודת בגרות בשני המסלולים.

  • בלימודי אדריכלות בשני המסלולים הללו תלמדו גם קורסים בתוכנות גרפיקה ממוחשבת  אילוסטרייטר ותוכנת הפוטושופ המוכרת מאוד כיום לרבים , זאת משום שתוכנות אלו הפכו לחלק בלתי נפרד מעבודתם של האדריכלים בעבודתם היומית ומהוות עבורם תהליך עבודה קצר וקל יותר.
2019-08-05T00:06:59+03:00