רכישת תמונות אוסף אתרים לשימוש מסחרי וגם חינם

//רכישת תמונות אוסף אתרים לשימוש מסחרי וגם חינם

אם אתם מעצבים גרפיים או גרפיקאים שמחפשים לרכוש תמונות ללא חשש משימוש מסחרי תוכלו באוסף קישורים אלו לקבל את כל מה שאתם צריכים לעבודה השוטפת שלכם בעולם העיצוב גרפי. כמובן שנציג בפניכם גם אתרים חינמיים להורדת תמונות אך יש לבדוק באתרים החינמיים על סוג הרישיון לכל תמונה אם זה לשימוש מסחרי או לא. יעילות ברכישת תמונה זה ראש שקט שתקבלו לאחר שימוש בתמונה, בעת רכישת תמונה או הורדות של תמונות חינמיות תמיד יש לכם בעמוד גם את הרישיון של התמונה, מומלץ לשמור את רישיון התמונה במחשב כהוכחה ללקוח או לבית הדפוס שתמונה זו אכן נקנתה בצורה חוקית ויש לה היתר לשימוש מסחרי, לקוחות בעת העברת הקבצים הסופיים שלכם רשאים לבקש ממכם את התמונה שתהייה להם לשימוש חוזר בעבודות עיצוב גרפי מקצועיות. אם הלקוח חויב על התמונה הזאת אתם המעצבים לא יכולים להשתמש ברישיון זה לעיצובים גרפיים אחרים כי לא אתם קניתם את זה אלה קניתם את זה בשם של אדם אחר. אמנם ההסברים הטכניים פה מותאמים יותר למעצבים גרפיים אך כל אחד גם שלא מבין בתחום יוכל להשתלב במהרה בהסברים כאן.

עלות תמונות לעתים תלויה בחירת תמונות איכותיות

בכל אתר יש לכם ליד התמונה איזה גודל אתם רוצים את התמונה, לעתים תמונות עם משקל נמוך תעלה פחות כסף לעומת תמונה שהמשקל הגרפי שלה גדול יותר, תמונות עם משקלים נמוכים יתאימו לאתרי אינטרנט, אם אתם יודעים שזה הולך לרשת אין צורך להשקיע בקנייה של תמונה איכותית עם משקל גבוה, לעולם הדפוס והתחום של גרפיקה ממוחשבת אתם חייבים לקנות תמונה עם עם איכות ורזולוציה גבוהה יותר, אם אתם לא יודעים מה הוא איכותי או לא איכותי, ליד התמונה באתר האינטרנט מצויים לכם המשקלים שלהם. יש אתרים שמאפשרים לכם להוריד את התמונה מספר פעמים מהאתר לתקופה מוגבלת אנו ממליצים להוריד את זה למחשב ישירות. איכות התמונה קשורה לגודל שאתם תרצו להגדיל אותה בתוכנת הפוטושופ לדוגמה, אם אתם מעצבים שלטי חוצות תצטרכו לקנות את התמונה הכי איכותית ולהמשיך לעבד אותה בתוכנת הפוטושופ. אוסף האתרים שהבאנו לכם מציעים לעתים קנייה של חבילה של תמונות והתחשיב הוא לפי נקודות, אתם קונים נקודות וליד כל תמונה יש את מספר הנקודות שהיא שווה.

אופן התשלום באתרים לרכישת תמונות

ברשימת האתרים שהצגנו עבורכם יש מספר שיטות לתשלום, השיטה הרגילה היא דרך הכרטיס האשראי שלכם או דרך פייפאל, רוב האתרים מציעים גם תשלום חודשי להורדה מוגבלת או לא מוגבלת של תמונות, אם אתם נמצאים בעבודה שהיא חד פעמית ללקוח לא מומלץ לעשות חבילה של תמונות, אם אתם מעצבי גרפיקה בהחלט מנוי חודשי יהיה מומלץ בשבילכם. יש לכם באתר בכרטיס אישי שלכם את האפשרות לשנות את חבילה ממנוי חודשי לקנייה חד פעמית של תמונות.

הורדת קבצים וקטורים ופתיחתם בתוכנות הגרפיות

כמובן שאתרים אלו מאפשרים להוריד את כל כלי העבודה של מעצבי הגרפיקה ממוחשבת שזה גם אייקונים או עיטורים גרפיים לקישוט גרפיקה, אין ספק שבאתרים הללו תוכלו גם להוריד לוגואים ולהמשיך לעבד אותם בתוכנות הוקטוריות כגון אילוסטרייטור שמפרקת יפה מאוד כל קובץ וקטורי. כדי לעבוד על גרפיקות אלו תצטרכו לעבוד על גרסאות התוכנות החדשות ביותר, הגרפיקות הוקטוריות נעשו בתוכנות חדישות ולעתים אם יש לכם תוכנת גרפיקה עם גרסה ישנה יהיה לכם קשה לפרק את הגרפיקה ותוכלו להשתמש באייקון או בעיטור אך ורק לתצוגה בלבד, לא תוכלו לשנות צבעים או להקטין את האלמנטים בפנים לכל צורה, במידה והורדתם את הקבצים מהאתר הם ירדו לכם כקבצים מכווצים, לרוב כל האתרים משתמשים עם קבצי RAR, רשמו בגוגל RAR להורדה ותקבלו תוכנה מסוימת שהיא מאפשרת לכם לפתוח את כל הקבצים המכווצים, אחרי התקנת תוכנת RAR תלכו לקובץ שהורדתם דרך האתר תקליקו על זה פעמיים ויפתחו לכם כל הקבצים, כדי לחלץ אותם מהתיקייה למחשב האישי שלכם תוכלו לעשות את זה על ידי משיכה של הקובץ ישירות לשולחן העבודה.

עיטורים גרפיים חינם

פיקסול גרפיקה וקטורית בתוכנת הפוטושופ איך להימנע

אם הורדתם גרפיקה שהיא וקטורית כגון עיטורים גרפיים לקישוט וזה לא משנה מאתר חינמי או מאתר שקניתם בכסף הגרפיקה הוקטורית תקבל פיקסול ולא תהייה חלקה בדיוק כמו שראיתם באתר האינטרנט, אם הקובץ העבודה הוכנס לתוכנת האילוסטרייטור לדוגמה לא תהייה לכם שום בעיה, אם הכנסתם את זה לתוכנת הפוטושופ הגרפיקה תאבד באיכות שלה, לכן אם אתם רק רוצים לשלב את הגרפיקה בתוכנה תבצעו פקודת PLACE והקובץ יכנס לכם בתור קובץ נעול לגרפיקה, תוכלו להקטין להגדיל בלי שום בעיה אך לשנות את התוכן הגרפי לא תוכלו בכלל, אם אתם רוצים כן לשנות את הקובץ ותת לו גוונים שונים לדוגמה תעשו פקודת FILE- OPEN ואז תגררו את זה לתוך קובץ העבודה שלכם עם העכבר.

פתיחת גרפיקה וקטורית בתוכנת האילוסטרייטור איך זה מתבצע

במידה ויש לכם שליטה בתוכנת האילוסטרייטור תוכלו לפתוח את הקובץ שירד לכם למחשב ללא שום בעיה, אנחנו אף פעם לא יודעים איך המעצבים שהעלו את הקבצים סגרו אותם מבחינה גרפית, תחילה תנסו לבצע את פקודת פרק מקבוצה או בקיצור CTRL -G אם זה לא מתפרק לכם ואתם עדיין לא יכולים לשלוט בזה כמו שאתם רוצים תוכלו לבחור בפקודת פרק אלמנטים או הרחב אותם לאלמנטים בודדים OBJECT – EXPAND פקודה זו תפרק לכם את האלמנטים הגרפיים ללא שום בעיה, לפעמים תצטרכו לבצע את הפקודה הזאת פעמיים, לאחר שפירקתם את האלמנט הגרפי תוכלו לבצע את פקודת פרק מקבוצה CTRL-G , שהאלמנטים הגרפיים מפורקים לא תהייה לכם שום בעיה לפרק אותם או לשנות לה את הצבעים.

קבוצת פייסבוק של מכללת סולו מדור דרושים התייעצות עם מעצבי גרפיקה אחרים

במידה ואתם רוצים לקבל המלצות על אתרים נוספים של גרפיקות וקטוריות להורדה או תמונות, תוכלו להיות חלק מקהילת המעצבים הגרפיים הגדולה ביותר ברשת, קבוצה זאת מורכבת ממעסיקים שמחפשים מעצבים גרפיים לעבודות קבועות או עבודות פרילנסרים, כמו כן בקבוצת הפייסבוק יש מעצבים גרפיים שתוכלו לשאול אותם אלו אתרים מומלצים להורדה או לקבל המלצות על דברים אחרים בעולם העיצוב הגרפי.

רשימת אתרים לרכישת תמונות לשימוש מסחרי

http://stockphoto.com/

http://www.blackstar.com/

http://www.images.com/

http://www.dreamstime.com/

https://us.fotolia.com/stockphotosecrets

http://www.shutterstock.com/

http://www.thinkstockphotos.com/

http://www.istockphoto.com/

 

אתרים חינמיים להורדת תמונות

אוסף קישורים אלו של אתרי חינם להורדת תמונות מאפשר להוריד תמונות גם לשימוש מסחרי, כמו שאמרנו קודם יש לבדוק את הרישיון הגרפי להורדת התמונה, מרבית האתרים הללו לא מוגדרות זכויות היוצרים ותוכלו להשתמש בזה לכל מטרה, חלקם מאפשרים חלק מהאתר בחינם וחלק ממנו הוא לא מוגן בשימוש מסחרי, חלק מהאתרים מאפשרים מנוי חודשי בעלות ממש זולה מה שיאפשר לכם להוריד כמה תמונות או גרפיקות וקטוריות בחינם.

https://www.flickr.com/search/?&sort=relevance&license=4%2C5

http://www.freepik.com/

https://gratisography.com/

https://www.pexels.com/

http://snip.ly/d6EM#http://splitshire.com/

https://picjumbo.com/

http://imcreator.com/free

https://deathtothestockphoto.com/

https://unsplash.com/

https://stocksnap.io/

https://www.videvo.net/

 

2018-10-25T18:20:20+03:00