רעיון לקולאז’ תמונות

בשביל לדבר על רעיונות ועל הדרך להכין קולאז’ תמונות חשוב קודם כל להבין מהו קולאז’. בעבר קולאז’ תמונות היה צבר של פיסות עיתונים שהיה מודבק על בריסטול, קפה או כל חומר אחר והקולאז’ של התמונות הללו אמור לספר סיפור. הוא אמור ליצור תחושה של המשכיות בסיפור והוא אמור לבטא משהו. היום קולאז’ תמונות הוא משהו אחר לגמרי ולא מדובר על פיסות של עיתונים אלא על צבר של תמונות שמסודרות אחת אחרי השנייה ואף הן אמורות לספר סיפור.

הקולאז' הממוחשב

למי אפשר לתת אותו?

רעיון לקולאז’ תמונות יכול להיות עבור כל אחד שאתם רוצים להראות לו שאתם מעריכים אותו, אוהבים אותו ורוצים לתת לו משהו. זה יכול להיות לחבר טוב שלכם שמלווה אתכם כבר שנים רבות, ותמונת קולאז’ תסכם את שנות החברות שלכם שלב אחר שלב, זה יכול להיות לסבתא ליום הולדת שמונים עם תמונות של הנכדים ושל נקודות ציון בחייה, וזה יכול להיות כמתנה לבני זוג שמתחתנים מה שמסכם את הזוגיות שלהם עד רגע החתונה ויכול להיות למטרות רבות אחרות. רעיון לקולאז’ תמונות הוא משהו שרק צריך להפעיל את המוח בשבילו ומהר מאוד עולים אין ספור כאלו לאיך בדיוק אנו רוצים לעשות את זה

יתרונות הקולאז’ הממוחשב…

אז כמו שאמרנו זה התחיל עם פיסות של עיתונים שהצטרפו לכדי משהו אחד שמספר סיפור, לאחר מכן זה היה הדבקה של תמונות אחת אחרי השנייה מה שגם כן מספר סיפור, אך היום הכנת קולאז’תמונות היא שונה לגמרי. היום הכנת קולאז’ תמונות מתבצעת על המחשב על ידי תוכנת פוטושופ. ולמה עדיף על המחשב? עם כל הכבוד לאותנטיות שבעבודה ידנית, היא עלולה להיות כרוכה בלא מעט קשיים והתמונות גם עלולות להיפגע במהלך העבודה. עבודה על המחשב מספקת אין סוף אפשרויות של איך לעשות את הקולאז’ וכמובן גם שאפשר לתקן, לשנות ולהחליף בלי הגבלה שלא כמו בקולאז’פיזי. קולאז’ על מחשב ניתן להכין בכל מקום שיש בו מחשב עם תוכנת פוטושופ ולא צריך להיות תלויים בעזרים פיזיים. בסופו של דבר אפשר להדפיס את הקולאז’ ולהפוך אותו לפיזי אם רוצים.

מהי תוכנת פוטושופ?

קשה למצוא מישהו שלא מכיר את תוכנת פוטושופ. פוטושופ היא תוכנת עיצוב ועריכת תמונות, תוכנה איכותית ומתקדמת שיש לה אין סוף אפשרויות. היא תוכנה שיש בה את אופציות העריכה הבסיסיות שיש בתוכנות רבות אחרות כמו חיתוך, יישור וכדומה אך יש לה גם אין סוף כלים שימושיים, אפקטים מיוחדים שניתן להכניס לתמונות ועוד אפשרויות רבות. פוטושופ היא תוכנה מבית חברת אדובי חברת תוכנות הגרפיקה הגדולה בעולם, והיא תוכנה קלה ללמידה ופשוטה לעבודה. אם אתם רוצים רעיון לקולאז’ תמונות אתם צריכים להתחיל עם לימוד תוכנת פוטושופ.

 

2019-08-04T22:04:10+03:00