שימוש בכלי הנקודות באילוסטרייטור טיפים

 

לאחר יצירת צורה הנדסית בתחום עיצוב או צורה בציור חופשי בגוף קובץ העבודה בתוכנה הגרפית Illustrator
ניתן לשנות את הצורה על ידי בחירת נקודות מסוימות בצורה שאותן רוצים להזיז ובכך לשנות את הצורה למשהו אחר. כדי לבחור את הנקודות שאותן רוצים להזיז בצורה תחילה יש לסמן את הצורה בעזרת כלי החץ הלבן Direct tool בסרגל הכלים בצידה השמאלי של התוכנה כלי ראשון מלמעלה עמודה ימנית, אחר כך בעזרת כלי ה Lasso tool הנמצא בסרגל הכלים בצידה השמאלי של התוכנה כלי שני מלמעלה עמודה ימנית, ובעזרת כלי זה מסמנים שתי נקודות נגדיות בצורה עליה עובדים (הקפה של כל נקודה נגדית מבין השתיים בעזרת המקש השמאלי בעכבר) ולאחר מכן לשוב ולבחור בכלי החץ הלבן Direct tool ועל ידי לחיצה ממושכת על מקש ה Shift במקלדת לסמן את אחת מבין שתי הנקודות שסומנו קודם לכן בעזרת כלי ה Lasso tool ולהזיז אותה כלפי החלק הרצוי בקובץ העבודה וכך תשתנה הצורה בהתאם לנדרש.

 

 

 

ללמוד גרפיקה ממוחשבת שימוש בכלי הנקודות במכללה לעיצוב גראפי.

 

ללמוד גרפיקה עם כלי הנקודות מאפשר ליצור צורה באופן חופשי בקובץ העבודה.
הכלי נמצא בסרגל הכלים בצידה השמאלי של התוכנה, עמודה שמאלית כלי שלישי מלמעלה.
בחירת כלי זה וסימון מינימום שתי נקודות בגוף קובץ העבודה, ייווצר קו בין שתי הנקודות שסומנו, ככל שיסומנו עוד נקודות כולן יחוברו ביניהן בקו ובכך תיווצר צורה (לא נדרש ליצור צורה הנדסית)
חשוב מאוד לסגור את הצורה שיוצרים, זאת עושים על ידי בחירה בנקודה הראשונה שסומנה בגוף קובץ העבודה ואז הצורה תיסגר. ניתן לשנות את הצורה בעזרת כלי החץ הלבן Direct tool הנמצא בסרגל הכלים גרפיקה בצידה השמאלי של התוכנה עמודה ימנית כלי ראשון מלמעלה ולגרור את הנקודה אותה מעוניינים להזיז ובכך לשנות את הצורה שנוצרה.
במידה ולא סוגרים צורה שנעשתה בעזרת כלי הנקודות לא יתאפשר לערוך צורה זו כמו בגרפיקה פוטושופ .

 

2017-09-04T20:19:31+00:00