שיעור ציור למתחילים

//שיעור ציור למתחילים

ציור הוא משהו שרבים רוצים לעשות. יש את אלו שנולדו עם כשרון לכך וכל נגיעה שלהם עם מכחול בדף הופכת ליצירת אומנות ויש את אלו שלא נולדו עם זה אך רוצים ללמוד, לתרגל ולהגיע לרמה גבוהה.ציור הוא אומנות מוכרת מאוד ויש מיליוני ציורים של ציירים שעוסקים בכך לפרנסתם או סתם כתחביב, ואם אתם רוצים גם כן להיות חלק מעולם זה אתם צריכים רק להתחיל ללמוד. שיעור ציור למתחילים מתחיל עם יסודות הציור, הכרת חוקים שונים, קומפוזיציה ומונחים רבים אחרים. אך היום ציור הוא לאו דווקא עם מכחול, צבעים ודף. היום ציור יכול להיות גם על גבי המחשב ואת זה עושים עם תוכנת אילוסטרייטור. ומהי תוכנת אילוסטרייטור?

תוכנת אילוסטרייטור

שיעור ציור למתחילים

תוכנת אילוסטרייטור היא אחת התוכנות המתקדמות בעולם בין השאר לציור. יש אומנם בימינו אין ספור תוכנות גרפיקה ותוכנות צייר אך אף אחת לא משתווה ליכולות שאילוסטרייטור מציעה. מי שרוצה ללמוד ציור חייב להכיר את התוכנה, וחייב להכיר את אין ספור הכלים השימושיים שהיא מציעה. היא תוכנה שדומה מאוד לתוכנת פוטושופ בכלים שלה אך היא מיועדת בעיקר לציור, עיצוב סמלילים(לוגואים), עיצוב תלת ממד וכדומה. זו תוכנה איכותית שעוברת כל הזמן שינויים ושדרוגים על ידי החברה שפיתחה אותה – חברת אדובי, שפיתחה גם תוכנות גרפיקה נוספת כמו פוטושופ הידועה, אינדיזיין,פלאש, דרימוויבר ואחרות. אילוסטרייטור היא תוכנה וקטורית מה שאומר שהיא לא עובדת על פיקסלים ופועל יוצא מכך הוא שניתן להגדיל בה את האלמנטים השונים לכל גודל שרוצים. ניתן גם להדפיס בכל גודל שרוצים בלי לפגוע באיכות הציור.

שיעור ציור באינטרנט

שיעור ציור למתחילים שרוצים לדעת לצייר באמצעות המחשב הוא שיעור ציור מול תוכנת אילוסטרייטור מצד אחד, ומצד שני עבודה מול סרטונים שישנם ביוטיוב וברשת בכלל. יש היום אין סוף סרטונים בעברית, אנגלית וכל שפה אחרת כמעט, סרטונים שמתחילים עם יסודות הציור ובעיקר עם יסודות התוכנה. שיעור ציור באינטרנט דורש מכם הקשבה מלאה ויישום של מה שנלמד, אך דורש יותר מכל תרגול אין סופי. עם תרגול תמידי של התוכנה והכרת עוד ועוד כלים שהיא מציעה, אפשר להגיע רחוק מאוד ולהפיק אין סוף ציורים מרשימים.

יתרונות ציור במחשב

ציור במחשב הוא בעל כמה יתרונות. ראשית, אין פחת מה שאומר שאתם לא צריכים לזרוק ניירות עם ציורים שלא הצליחו לכם, אתם לא צרכים לרכוש אותם ולא צריכים לרכוש עוד פריטים נוספים כמו מכחולים, צבעים וכדומה. אתם יכולים לעבוד מכל מקום בלי להעביר כלום וכל מה שאתם צריכים הוא מחשב ואת התוכנה עליו. אך העיקר הוא שעבודה עם המחשב היא מהנה יותר ומתאימה יותר לקדמה,ואין פלא שציירים רבים עוברים לעבוד מול מחשב ולא מול ניירות ולוחות.

2019-08-04T22:01:29+03:00