שכר גרפיקאי 2021

שכר גרפיקאי

מסלול חיינו כאנשים הוא מסלול הכולל שתיים עשרה שנות לימוד שתפקידם להכין אותנו לחיים האמתיים שבהם נזדקק לעבודה טובה. כאשר אנו מגיעים לבגרותנו, לאחר הצבא, אנו מחפשים ללמוד תחומים שמצד אחד יעניינו אותנו ומצד שני יביאו לנו פרנסה טובה. לבחור מקצוע איכותי שיביא פרנסה זה לא תמיד בחירה קלה. ההיצע הוא גבוה ויש סוגים רבים של מקצועות שאנו לא תמיד מכירים את השוק שלהם והאם הם רווחיים ונוכל להשתכר מהם בכבוד. בכתבה הבאה נדבר על איך לבחור מקצוע, מהו מקצוע הגרפיקאי ומהו השכר של הגרפיקאי כיום.

מקצועות עם שמות מפוצצים

מוסדות אקדמאיים הם מוסדות בעלי מטרה עיקרית מרכזית שהיא מחקר. המחקר הוא זה שמניע אותם ולכן רוב תחומי הלימוד באוניברסיטאות הם למעשה תחומי ידע שאינם מכינים את הסטודנטים לשוק העבודה. כמובן שקיימים מספר מקצועות מעשיים כמו הנדסה, עריכת דין, ראיית חשבון וכדומה אשר נלמדים באקדמיה ומביאים את הסטודנט לכדי מקצוע ממשי, אך רוב התארים אינם כך. אז איך תדעו מהו תחום ידע שניתן להפוך למקצוע? לפני שאתם נרשמים ללימודים, זה הזמן שלכם להתחיל בחקר ובדיקה. אנו נמצאים כיום בעידן המידע. כל מידע שאתם זקוקים לו נמצא באינטרנט וניתן גם לשאול אנשים שלמדו את התחום. איך להבין כל מקצוע ומקצוע נדבר כעת.

לבדוק מקצועות מניסיונם של אחרים

אחת הדרכים הטובות ביותר לדעת האם מקצוע הוא רווחי היא לשאול אנשים שסיימו ללמוד את התחום והם נמצאים בשוק העבודה כבר חמש שנים לפחות. ונשאלת השאלה, למה לא לפנות לסטודנטים שלומדים כעת? סטודנטים שלומדים כעת עוד לא נמצאים בשוק העבודה והם עדיין נמצאים במקום של הגאווה מהמקצוע בחרו. אתם תוכלו לשמוע את האמת בנושא רק מסטודנטים שסיימו וניסו למצוא עבודה בתחום. דרך נוספת לדעת אם בתחום יש עבודה היא לבדוק מודעות דרושים ולבדוק ממוצע שכר בשוק. כל המידע הזה נמצא באינטרנט עבורכם.

מקצוע הגרפיקאי או עיצוב גרפי

אחד המקצועות היותר מבוקשים כיום ולא בכדי, הוא הגרפיקה. כל מה שסובב אותנו היום נוצר מגרפיקה. אנו רואים גרפיקה באריזות של מוצרים, על מוצרים, באתרי אינטרנט, אפליקציות, תוכנות, שיווק חברות, ארגונים ועסקים. כולם משתמשים בשירותיו של הגרפיקאי. זהו מקצוע מבוקש לכל הדעות וההיצע שלו בשוק מהגבוהים שקיימים. אך מה בנוגע לשכר? על השכר של הגרפיקאי נדבר בהמשך, אך תחילה נבין מה תפקידו.

במה עוסק הגרפיקאי?

גרפיקאים או בשמם השני, מעצבים גרפיים, עוסקים בהעברת מסר באמצעות גרפיקה ממוחשבת. לגרפיקאי יש תוכנות עיצוב שבעזרתן הוא יודע לקחת תמונה ולבצע בה עיבוד תמונה שיביא לידי ביטוי של מסר מסוים, הוא יודע לעצב פרוספקטים, שלטי חוצות ופרסומות, כרטיסי ביקור ואף מעצב אתרי אינטרנט, אפליקציות ותוכנות. מעבר לכך, הוא יכול לעסוק בדפוס ועימוד ולעצב ספרים ולאייר ספרי ילדים. זהו מקצוע עם כל כך הרבה אפשרויות עיסוק כך שאף פעם לא משעמם ותמיד יש אפשרות לעסוק בסוגי גרפיקות מגוונות.

הגרפיקאי שמשתלב בעולם ההיי טק

את עולם ההייטק כולם מכירים כעולם שבו נמצא הכסף הגדול. כל הפיתוחים הממוחשבים נעשים בעולם זה וגם לגרפיקאי יש שם מקום. גרפיקאי שמשתלב בהייטק הוא גרפיקאי שמתעסק בבניית אתרים, בניית אפליקציות ועיצוב חוויית משתמש וממשק משתמש הנקראים בקיצור גם UX-UI. כיום לגרפיקאי יש מקום של כבוד בעולם ההייטק, כי גם שם עבודתו נחוצה מאוד.

הגרפיקאי שמשתלב במשרדי פרסום

משרדי פרסום הם כובע נוסף של גרפיקאים. שם הם עוסקים במיתוג עסקים. כל עסק היום חייב מיתוג איכותי אם הוא רוצה לעקוף את המתחרים שלו. מיתוג איכותי מביא לקוחות ולכן יש לעצב אותו במקצועיות רבה. הגרפיקאי, בעזרת כלים מקצועיים, יודע איך לקרוא את קהל היעד ובכך למתג עסק המעביר בדיוק את המסרים הנכונים עבורו. גרפיקאי שמעצב מיתוג הוא גרפיקאי שמעצב לוגואים, כרטיסי ביקור וגרפיקות מגוונות לפרסום ושיווק של עסקים.

הגרפיקאי המאייר

נישה מתוקה מאוד ויצירתית של מקצוע הגרפיקה. הגרפיקאי המאייר משתמש בתוכנות העיצוב הגרפי ובאמצעותן הוא מאייר ספרי ילדים, חוברות לבתי הספר, תמונות נוי לסלון הבית, משחקי ילדים ואנימציות מגוונות. מי שעוסק באיור משתלב במשרדים שעוסקים בכך או בבתי דפוס.

מהו השכר של הגרפיקאי?

אם כן, אתם ודאי סקרנים לדעת כמה מרוויח הגרפיקאי בכל העיסוקים שהזכרנו קודם. אז כמו שלגרפיקאי יש מנעד רחב של מקצועות, יש לו גם מנעד רחב של שכר. גרפיקאי מתחיל בבית דפוס או משרד פרסום יתחיל את השכר שלו בטווח של 9000 -10,000 שקלים. שכר זה יעלה כמובן עם הוותק. אם הגרפיקאי בחר להתמקד בעולמות ההייטק, הרי ששם המשכורת הצפויה לו להתחלה גבוהה יותר ומתחילה ב-17,000 שקלים ומשתנה עם הניסיון. הסכומים הללו הם סכומי התחלה ותקפים לאנשים שנחשבים לשכירים בתחום. אך מה בנוגע לעצמאיים? זו כבר נישה אחרת של התחום, עליה נדבר כעת.

שכר של גרפיקאי עצמאי

אנשים רבים מתחבטים בשאלה האם כדאי להיות שכיר או עצמאי. בתחום של עיצוב גרפי כעצמאי תוכלו להרוויח הרבה במידה ותפרסמו את עצמכם נכון. הגרפיקאי העצמאי איננו מוגבל והוא יכול למעשה לעסוק בכל התחומים שהזכרנו קודם בו זמנית ולקבוע עליהם את השכר שהוא חושב שראוי לו. אז האם להיות עצמאי? מבחינת שכר התשובה היא כן, אך חשוב לדעת כי זה לא מתאים לכל אחד.

אז מה צריך לדעת כדי להיות גרפיקאי עצמאי?

תחילה יש להבין כי הגרפיקאי העצמאי מנהל את הזמן שלו בעצמו. אם אתם מאלה שיודעים לעשות זאת בצורה יעילה, זה בהחלט יכול להתאים לכם. בנוסף, הגרפיקאי מנהל את השיווק והמיתוג שלו באופן עצמאי ויש לקחת זאת בחשבון. שאר הדברים ששונים הם הדיווח לרשויות המס וכדומה. מעבר לכך, העבודה היא ללא בוס, אתם הבוס של עצמכם ולכן גם קובעים את אופי העבודה והשכר.

איפה אפשר ללמוד גרפיקה ממוחשבת או עיצוב גרפי?

בהמון מקומות ניתן ללמוד את התחום. אחד המקומות היותר מיוחדים ללמוד בהם הוא מכללת סולו. מכללה המלמדת את התחום אונליין מהבית ומאפשרת לסטודנטים ללמוד מבלי לשנות את לוח הזמנים שלהם בעבודה או עם המשפחה. שעה וחצי בשבוע של שיעור פרטי איכותי עם מורה. כל מה שצריך זה מחשב, אוזניות, רמקול ואינטרנט. המכללה כבר תחבר אתכם לתוכנת החיבור ותתקין עבורכם את תוכנות העיצוב הגרפי.

האם מדובר בלימוד איכותי?

הלימוד אחד על אחד הוא לימוד סופר איכותי כי הוא פועל על פי הקצב של התלמיד. תלמיד שלא הבין יחידת לימוד מסוימת, יכול לעצור את המורה ולבקש הסבר נוסף. כמו כן, המכללה מכירה היטב את שוק העבודה ולכן מכינה את הסטודנטים לעבודה על ידי הכנה נכונה של הבנת החומר ויישומו ביצירתיות.

לסיכום, גרפיקה זה אחד המקצועות היותר מבוקשים כיום בשוק העבודה. הוא מספק לסטודנטים מנעד רחב של אפשרויות והשכר שלו גבוה כבר בתחילת הדרך. מקצוע זה מאפשר לעוסקים בו להיות שכירים ועצמאיים על פי בחירתם וגם להשתלב במקצועות ההייטק הנחשבים.