תוכנה אפליקציות קורסים

תוכנה לבניית אפליקצייה  – XD – בניית עיצוב למסחר – התאמה למסכים

‏במיוחד בשבילכם סרטון מדהים שמסביר איך לעבוד על תוכנת האפליקציה המפורסמת של חברת אדובי XD אקס די. בסרטון תוכלו לראות למה תוכנת XD שימושית מאוד בעבודה על אפליקציות ליצירת חווית משתמש לבנייה של חנות און-ליין או אפליקציות מסחריות. הראנו את כל העבודה משלב פתיחת המסמך ועד התאמה של האפליקציה למסכים  בגדלים שונים. בכתבה נביא לכם פרטים על עולם חווית המשתמש והמעבר המסיבי של מעצבי גרפיקה  לעולם הדיגיטלי לעבודה ומתן שירותי עיצוב גרפי מול  שיתוף‏ פעולה הדוק ביותר עם חברות הייטק.

בסרטון  הראנו איך אפשר להוסיף תמונות וליצור מעבר בין עמוד לעמוד על ידי הוספה של קישור בתוך האפליקציה. הסרטון מתאים למי שעובד על תוכנה לעיצוב אפליקציות או במקביל רוצה להבין מה זה בכלל אפליקציה ואיך בונים חווית משתמש בתוכנות מקצועיות הקשורות לעולם הייטק.

למה לוקח כל כך הרבה זמן לבנות אפליקציות?

הסיבה העיקרית שאפליקציות לא נעשות תוך יום אחד בגלל אוסף המסכים והמכשירים שנמצאים כיום. כל חברה החל מאפל או פייסבוק מעבירים דרישות מאוד מדויקות איך הם היו רוצים שהאתר או האפליקציה תהייה מעוצבת. במידה ואנו לא נלך לפי החוקים הרבים לא נוכל לקבל אישורים מגופים אלו. בצדק רב הם דורשות נושאים שונים כי הם נותנות דגש מאוד רחב לנושאים של חווית משתמש והנוחות המקסימלית לגולשים שלהם. במידה ומעצבים אפליקציה שהולכת להיות מפורסמת במכשירים של חברת אפל יש לבצע כל מיני קידודים שונים להתאמה מרבית לפלטפורמות שלהם. לרוב מתכנתים יודעים ומנוסים בנושאים אלו לכן צריך תמיד שיתוף פעולה מול הרצון של הלקוח להתנגשות העתידית של איך האפליקציה או האתר האינטרנט יראו בסופו של דבר. נושאי ההתנגשות הם די מוכרים למעצבים גרפיים כי תמיד יש הבדל רציני מאוד בין מה שרואים במסך למה שהולך לצאת בסופו של דבר בהדפסה.

‏יצירת אפליקציה על ידי מעצב גרפי שעבר קורס בניית אתרים מקצועי תמיד תהיה בשיתוף פעולה עם מתכנת או מפתח. לאחר סיום העבודה המעצב גרפי יכול להוציא על ידי מתן פקודה שחברת אדובי מאפשרת ולייצא למתכנת לקבל את כל הקידודים בצורה אוטומטית ומסודרת. השיתוף פעולה בעולם ההייטק בן מעצבי גרפיקה למתכנתים ימשיך להיות גדול מאוד בגלל שמעצבים גרפיים הם אלה שיודעים מהי השפה העיצובית הנכונה לצרכנים וקצת לתת משקלים חשובים לבנייה של אתרי תדמית או מכירות.

ללמוד לעצב אונליין אפליקציות או אתרי אינטרנט

‏כולנו היינו בשנה האחרונה ערים  למעבר המסיבי של העסקים לעבודה און-ליין. גם מי שלא חשב שהוא יעבור לאינטרנט כדי למכור מוצרים בסופו של דבר כדי לשרוד עוד את התקופה המאתגרת מצא את עצמו עובר למכור און-ליין. כתוצאה מהכרה למכירות באינטרנט אונליין שקיבלו בשנים האחרונות מהציבור מעצבים גרפיים נעשו מבוקשים יותר כי הם אלה שצריכים לתת את השפה עיצובית לאפליקציה לאתר מכירות כדי לגרום למותג להיות יותר משכנע ‏ לקידום מכירות מוצרים או יצירת תדמית ויזואלית משכנעת של המותג. תחום זהו פופולארי  מאוד ולרוב מי שעובד בו הם מעצבים גרפיים בשיתוף פעולה עם מתכנתים או מפתחים.

איך לומדים אונליין מהבית

‏תחום העיצוב הגרפי ובניית אתרי אינטרנט אפשר ללמוד און-ליין דרך תוכנה שבית הספר מספק לסטודנטים. תוכנת חיבור זו מאפשרת למורה לראות את המסך של הסטודנט ולעבוד און-ליין צעד אחר צעד תוך הסברים מעמיקים על עולם עיצוב אתרים וחווית משתמש. במכללה אנחנו מלמדים אחד על אחד מה שמאפשר לסטודנט לקבל יחס אישי וירידה לפרטים קטנים תוך מתן דגש לבנייה של תיק עבודות שיאפשר לסטודנט להתקבל למקומות עבודה  או לבחור לעבוד כפרילנס עצמאי ולתת שירותי גרפיקה ועיצוב גם לעולם הדפוס וגם לעולם האינטרנט. תוכלו ליצור אתנו קשר דרך טופס צור קשר באתר ולשוחח עם נציגי  הלימודים על מגוון רחב לקורסים המוצעים וחלקם הוא  מעבר מעולם ההדפסה לעולם האון ליין הדיגיטלי שלא עצר לרגע.

מי יכול לעבוד בעיצוב אתרי אינטרנט ואפליקציות

‏כדי לעבוד בעיצוב אתרי אינטרנט או הכנה של אפליקציות על הסטודנט להגיע עם רקע מעולם העיצוב הגרפי או ללמוד תחילה קורסים מעצבים גרפיים ורק לאחר מכן לעבור לנושאים יותר מורכבים של הבנה על מערכות להכנת אתר האינטרנט או אפליקציות מסחריות און-ליין. כל אפליקציות שנבנות או התאמת אתר אינטרנט צריך להכיל חוקים רבים שנלמדו בעולם הגרפיקה ממוחשבת ועיצוב החל מבנייה של קומפוזיציות נכונות להעברת מסרים או הבנה של תורת הצבעים ותהליכים יותר מורכבים. ללא  ידע בעולם העיצוב לא תוכלו לבנות אפליקציה מקצועית או אתר אינטרנט שיגרום למותג למכור ולשכנע את הגולשים ליצירת קשר ושיתוף פעולה עם בעלי עסקים.

כדי להתקבל לעבודה בחברות הייטק או בחברות פרסום ושיווק בישראל ובעולם כולו כל מה שתצטרכו זה לא להציג תעודה יוקרתית או תואר בתקשורת חזותית, כיום רוצים לראות תחלס שאתם מבינים לעומק את כל חוקי העיצוב הגרפי ושתיק העבודות שלכם משכנע ביותר, מראיינים או לקוחות אך ורק רוצים לראות דוגמאות ועיצובים שעשיתם בתקופת הלימודים במידה ואין לכם ניסיון, מעצבים גרפיים מתחילים מצליחים להתברג במהירות בחברות הייטק בגלל הביקוש המסיבי שלא פוסק בענף זה ולכן השכר הוא גבוה מאוד לעומת תקופת הלימודים הקצרה שמעצבים גרפיים עוברים.

למה ‏מעצבים גרפיים מאוד מבוקשים? ביקוש למעצבי גרפיקה רק הולך וגדל לקראת 2022?

‏מעצבים גרפיים מבוקשים בעולם העיצוב הרב תחומי כי גם עולם ההדפסה וגם  עולם הייטק משתמש בשירותי עיצוב גרפי. אם בעבר או יותר נכון בעשור הקודם רוב המעצבים היו הולכים לעבוד אך ורק בעולם הדפוס נוכל להגיד לכם שהיום המצב הוא מאוד שונה. נוכל לראות שכל בעל עסק כדי להגביר את המכירות צריך אתר אינטרנט או חנות און-ליין כדי לתת שירותים רב ארציים ולא להיות ממוקדים לאזור אחד. לכן מעצבים גרפיים הם אלה שעושים את כל העבודות הגרפיות החל מהכנת פוסטים בפייסבוק בצורה שוטפת או יצירת עיצובים לאפליקציות.

העבודה של האתר אינטרנט היא לא נגמרת  לאחר שהאתר או האפליקציה עולים לאוויר. עבודה של המעצב גרפי רק מתחילה לאחר שאתר עולה לאוויר בגלל שיש כל הזמן שינויים או מבצעים ונוצר  קשר בין בעלי המותג למעצבים גרפיים כדי לתת את כל התשתית העיצובית ברשתות החברתיות כמו Facebook ו-Instagram בצורה שוטפת.

מהם רמות השכר של מעצבי גרפיקה ואתרים בחברות הייטק ופרסום

רמות השכר של מעצבים משתנות בהתאם לנוסח העבודה שהם בוחרים, מעצבים מתחילים יכולים להגיע לשכר של 12000 ש”ח נטו אם הם נותנים שירותי עיצוב גם למדיה דיגיטלית וגם לעולם ההדפסה. כיום מרבית בוגרי מסלולי תקשורת חזותית ועיצוב גרפי בוחרים לעבוד בתחומים אלו כפרילנסרים ולא להיות מקובעים רק על נישת עבודה אחת. לדוגמה יש מעצבים שעובדים עם בתי דפוס באופן שוטף ובמקביל מתחזקים מספר אתרי אינטרנט לאחר שעיצבו אותם. לקוחות בסופו של דבר מעדיפים לשלם תשלום חודשי למעצבי גרפיקה כדי לתת את כל הקשת הפרסומית המעוצבת שהם צריכים למדיות השונות.

במידה ומעצבי גרפיקה עוברים לעבוד בחברות הייטק העבודה תהייה אך ורק עיצוב ממשקים של תוכנות או מוצרים שונים. עבודה על הכנת אפליקציות ועדכון השכר בתחום זה יכול להיות הרבה יותר גבוה.  הדרכים לעבודה כפרילנסרים בתחומים אלו הם מאוד נוחים ומעצבי גרפיקה רבים מעדיפים לעבור ישירות עם חברות הייטק ולקבל שכר בהתאם להוצאת חשבוניות.

‏הביקוש למעצבים גרפיים בתעשייה הישראלית

‏הביקוש למעצבים גרפיים בתעשייה הישראלית ובעולם כולו רק ילך ויגדל במשך השנים. במיוחד לאחר הקורונה עסקים הבינו שהכל היום נמצא ברשת. נוכל לראות שדווקא בתקופת הקורונה מעצבים גרפיים עבדו פי שניים יותר קשה ומכרו הרבה יותר כדי לעמוד בדרישות מסיביות לעיצוב אתר  אינטרנט או אפליקציות. ענף ההדפסה ימשיך להעסיק מעצבים גרפיים כי זה המקום הוותיק והבטוח בו הביקוש למעצבים ימשיך. הדרישה שמגיעה גם מעולם ההייטק וגם מענף הדפוס יוצר מקפצה של שכר אדירה שמעצבים גרפיים נהנים ממנה לעומת תקופת לימודים הקצרה.