תוכנה לעיצוב ספרי קודש

ארון הספרים היהודי הוא ארון ספרים עצום ומגוון בכל מיני סוגים של טקסטים. חלק מהטקסטים הללו הם טקסטים מקוריים כמו סידור או תנ”ך, וחלק מהטקסטים הללו הם פרשנויות על הטקסטים המקוריים. ספר קודש צריך להיות כזה שמעוצב בצורה נכונה בשביל שהוא יספק את התחושה של משהו רוחני, משהו מיוחד ולא שגרתי ולכן צריך לעצב אותו בצורה ייחודית. אם זה עתה כתבתם ספר פרשנות על תחום כלשהוא ביהדות או שאתם רוצים ליצור ספר מעוצב לטקסטים מקוריים אתם חייבים תוכנה לעיצוב ספרי קודש, ואתם חייבים להכיר וללמוד את תוכנת אינדיזיין. אינדיזיין היא תוכנת העימוד והעריכה המתקדמת ביותר בעולם והיא תאפשר לכם ליצור את הספר שאתם רוצים להפיק.

תוכנה לעיצוב ספרי קודש

ללכת למעצב או לעשות את זה לבד?

הפקת ספר קודש היא עבודה לא פשוטה. היא מצריכה קודם כל את הכתיבה של הספר ומי שאי פעם הפיק ספר כזה יודע כמה עבודה זו, והיא מצריכה עיצוב של הספר. יש לא מעט מעצבים גרפיים שישמחו לקחת את הפרויקט עליהם אך הם לא עושים זאת בחינם ולכן זה כרוך בהוצאות לא מבוטלות. אם אתם רוצים לחסוך את ההוצאה הזו ואין לכם תקציב לעיצוב אתם יכולים לעשות את זה לבד, עם הבנה והכרה של תוכנת אינדיזיין והתמקצעות בה תוכלו לייצר תחת ידכם ספר קודש מעוצב ומרהיב ביופיו. תוכלו לבחור את הפונטים שאתם רוצים לעבוד עימם ותוכלו גם לייבא פונטים מבחוץ. בסופו של דבר תוכלו גם לייצא את מה שעבדתם עליו לפורמטים המוכרים כמו HXML ו-PDF מה שיאפשר לכם להדפיס בקלות את הספר מאוחר יותר.

עריכת מלל מתקדמת

אחת התכונות הבולטות שמספקת תוכנת אינדיזיין היא האפשרות לעריכת מלל מתקדמת. היא מאפשרת לערוך ישירות מתוך המסמך שעובדים עליו והיא מאפשרת לעבוד עם עורך ספרים המדמה מעבד תמלילים. היא מאפשרת גם לעבוד על קובץ וורד פשוט ולאחר מכן לייבא את מה שנעשה בו אל תוך המסמך של אינדיזיין.

פעולות גרפיות מתקדמות

ספר קודש סטנדרטי אומנם לא כולל בתוכו בדרך כלל גרפיקה עשירה, אך בכל זאת יש ספרי קודש שמנסים להמחיש דברים והם כוללים תמונות וציורים. עם אינדיזיין תוכלו לבצע פעולות גרפיות מתקדמות,פעולות הן בתוך המסמך והן מחוצה לו (ייבוא) ותוכלו ליצור גרפיקות בלתי שגרתיות שישדרגו את הספר עליו אם עובדים.

שילוב של תוכנת פוטושופ

פוטושופ היא עוד תוכנה מבית חברת אדובי וזו תוכנה שכמעט כולם שמעו את שמה. לא לחינם שמה הולך לפניה אלא בגלל שזו תוכנה לעיצוב תמונות ועריכה שלהן שאין שנית לה. שילוב של עבודה עם פוטושופ יחד עם עבודה עם אינדיזיין ייצר תוצאות מדהימות, ואם אתם מחפשים תוכנה לעיצוב ספרי קודש אתם חייבים להכיר את שתיהן.