תוכנה לעריכת ספרים

//תוכנה לעריכת ספרים

ספרים יוצאים אל האור כל הזמן. אלו יכולים להיות ספרי קריאה, ספרי ילדים, ספרי לימוד, ספרי מתכונים וסוגים רבים אחרים של ספרים. ספרים צריכים להיות מעוצבים ובעידן הדיגיטלי זה עוד יותר מאתגר.אם בעבר הקריאה הייתה מתבצעת אך ורק באמצעות ספרים ולדרך זו לא היו מתחרים, הרי שהיום כשאנו צורכים לא מעט מהמידע שלנו דרך האינטרנט ובאמצעים דיגיטליים שונים ויש יותר ויותר ספרים דיגיטליים ,עורכי ומעצבי הספרים המסורתיים צריכים לעבוד קשה יותר. הם צריכים לספק חווית קריאה וצריכים לספק נוחות מקסימלית לקורא, וספרים היום מעוצבים בעיקר עם תוכנה אחת – תוכנת אינדיזיין. עם אינדיזיין ניתן לעשות כל מה שצריך בשביל לעצב בצורה מקצועית ספר קריאה, והתוכנה מספקת המון כלים בשביל לעשות את זה בקלות. הנה כמה מהכלים הללו ומהתכונות שהתוכנה מספקת

תמיכה בסגנונות מתקדמים

אינדיזיין מספקת תמיכה בסגנונות שונים מתקדמים. זה אומר שניתן ליישם על קטע מלל מסוים מספר סגנונות ולעשות את זה בפעולה אחת.

תמיכה בפרויקט שכולל עבודה על כמה קבצים – כשמעצבים ספר לא תמיד עוברים עמוד עמוד בעבודה בו, ולעיתים רוצים לעבוד על כמה קבצים במקביל. אינדיזיין מאפשרת זאת ומאפשרת גם למספר את הקבצים בכדי שנדע מה לפני מה, והיא מאפשרת לסנכרן גם בין הקבצים השונים את ספריות הצבעים, סגנונות העבודה ועוד.

עריכת מלל – את עריכת המלל ניתן לעשות בתוך התוכנה עצמה או מחוצה לה. היא מאפשרת לעשות זאת באמצעות עורך סיפורים מיוחד שקיים בתוכנה כמו מעבד תמלילים, והיא מאפשרת לעשות זאת באופן חיצוני על וורד או כל פלטפורמה אחרת ולייבא את המלל הערוך לתוך המסמך המעוצב.

הכנת מסמכים לדפוס – אינדיזיין מאפשרת להציג את הפרדות הצבעים של המסמך לפני שהוא מודפס בפועל.

ייצוא לכל הפורמטים המקובלים – עם אינדיזיין ניתן לייצא את הפרויקט ואת הקבצים שבו לכל הפורמטים המקובלים כמו HXML, PDF ואחרים.

עבודה עם פוטושופ

אם אתם מעצבים ועורכים ספר קריאה כלשהוא במקרים רבים תרצו לשלב בו גם תמונות ואת זה אינדיזיין מאפשרת, אך מעבר להטמעת התמונה צריך גם לעבוד עליה. בדיוק בשביל זה יש את תוכנת פוטושופ – עוד תוכנה מבית חברת אדובי, תוכנה שמאפשרת עריכה ועיצוב של תמונות עם כלים שונים. התוכנה מאפשרת לקחת כל תמונה “ולשחק” עמה כפי שרוצים, ולהפוך כל אחת כזו ליצירת אומנות של ממש. יש אומנם לא מעט תוכנות עריכת תמונות בשוק אך אף אחת מהן לא דומה לפוטושופ ולמה שהיא מציעה ולכלים שיש בה.

שילוב נכון בין עבודה עם פוטושופ לעיצוב התמונות יחד עם עריכת הספר על ידי תוכנת אינדיזיין ייצרו עבורכם בדיוק את מה שאתם רוצים. ספר מעוצב, יפה למראה וחווייתי למשתמש, ספר מקצועי שמספק לקורא את מה שהוא רוצה.

 

2019-08-04T22:41:07+03:00