תוכנה לשיפור תמונות בפוטושופ טיפים

שתי התוכנות המוכרות ביותר לצורכי שיפור תמונות הן פוטושופ ואילוסטרייטור. רוב הציבור שמע על תוכנות אלו אך סביר להניח שהרוב גם לא יודע מה ההבדל והדמיון ביניהן. אז ראשית שתי התוכנות הללו שייכות ל ADOBE והן משלימות האחת את השנייה. יחד עם זאת הן שונות במטרתן ובתכליתן. להלן הסבר פשוט וידידותי אודות ייעודן של שתי התוכנות הללו והבנתן.
תוכנה לשיפור תמונות בפוטושופ טיפים

תוכנת פוטושופ

פוטושופ היא תוכנה לשיפור תמונות וככל הנראה אחת מהתוכנות הגרפיות המפורסמות ביותר בעולם. כל קורס שעוסק בעיצוב גרפי ושמכבד את עצמו מלמד פוטושופ. מדובר למעשה בלחם ובחמאה של חברת ADOBE. התוכנה מורכבת ומתקדמת ומטרתה היא לערוך תמונות קיימות, להוסיף אפקטים לתמונות, לעוות תמונות ולרטש אותן בצורה מתקדמת. ריטוש פירושו לגרום לתמונה להיראות מקצועית יותר על ידי זיוף של חלקים מסוימים שאין צורך שיופיעו בתמונה. כך למשל ניתן להסיר אי אלו פגמים בפנים כמו פצעונים ונקודות חן.

ייעוד התוכנה

כל אדם שעבר קורס גרפי יודע כי פוטושופ היא תוכנה לשיפור תמונות ולעיצוב של תמונות קיימות ואין ביכולתה ליצור דבר מאפס. הכלים הרבים שמציעה התוכנה נועדו לעבוד עם חומרים קיימים. ניתן אומנם ליצור אובייקטים מאפס ולהגיע בנוסף לתוצאות מרשימות אולם זהו לא הייעוד של התוכנה. התוכנה משמשת רבות משרדי גרפיקה שונים וכל אדם שברצונו להתקבל למשרד כזה או אחר, מחויב בדרישה האלמנטרית של הבנה בסיסית בפוטושופ. מומלץ מאד להירשם לקרוס עיצוב גרפי כדי לקבל הכשרה מקצועית לכלי התוכנה.
תוכנת אילוסטרייטור
תוכנת אילוסטרייטור היא האחות הקטנה של תוכנת פוטושופ ובמקורה השתייכה אל חברת מקרומדיה, המתחרה הגדולה של ADOBE. אילוסטרייטור בשונה מפוטושופ, לא נועדה למטרות עריכה וריטוש של תמונות והיא איננה בייעודה תוכנה לשיפור תמונות. מדובר בתוכנה וקטורית המבוססת על משוואות מתמטיות. וקטור בקצרה הוא משוואה מתמטית שעל פיה מזהה התוכנה קווים על גבי המסך ולאחר מכן צובעת אותם. התוכנה באמצעות משוואות אלו מודדת שטחים וממלאת אותם בצבעים, כך שאנו יוצרים למעשה תמונה שבנויה רק ממשוואות.
שימושי אילוסטרייטור
תוכנת אילוסטרייטור מתאימה למשתמשי גרפיקה מתקדמים שנדרשים לעבור בחברות גדולות ובבתי דפוס מסחריים. היא משמשת רבות מעצבי לוגואים, באנרים, פרסומות וכן הלאה. כך קורס עיצוב גרפי כמעט כולל את לימודי התוכנה הזו שנהפכה לשם דבר בתעשיית הפרסומות והגרפיקה.

 

2019-08-05T08:14:52+03:00